"Dhe Zoti fton nė Banesėn e Paqes....." (Kur'ani 10:25)

Home | Jezusi | Muhamedi | Kur'ani | Bibla | Grupe Fetare | Islami | Pyetje ^ Pergjegje | Libra | L. i vizitorėve | Lidhje | Kontakt

 

    Menyja kryesore:

 

A ėshtė Jezusi Zot?

A ėshtė Bibla Fjalė e Perėndisė? 

Dėshmi tė ruajtjes sė Kur'anit

E vėrteta rreth Dėshmitarėve tė Jehovait

A kėrkon Kur'ani nga ne qė ta besojmė Biblėn pėr Fjalė tė Zotit

Islami dhe Terrorizmi

Pėrse pranova Islamin

Mesazhi i fundit i Muhamedit

 

 

Zoti e krijoi njerėzimin me qėllim qė ata ta njohin Atė dhe tė kenė njė jetė tė kuptimshme kėtė botė dhe nė amshueshmėri. Ai u dėrgoi Lajmėtarėt e Vullnetit tė Tij ēdo populli nė mėnyrė qė njerėzit tė mos sillen vėrdallė nė tė kėrkuarit e qėllimit tė jetės por ta dine qartė rrugėn e jetės drejt Tij dhe me Tė. Me kohė shumė nga mėsimet qė ai ia zbuloi disa popujve u ndryshuan herė me qėllim e herė si rezultat i rrethanave. ISLAMI dhe KRISHTERIMI do tė provojė  tė sqarojė pikėrisht kėtė dhe tė ndriqojė mėsimet e vėrteta tė Zotit nga mitet dhe ndryshimet duke praktikuar shembullin e Lajmėtarit tė Fundit tė Allahut. Perėndia nė Kur’an ia bėn tė njohur njerėzimit Rrugėn e Tij tė Drejtė qė shpėton ndėrsa pastaj secilit i ngelet tė zgjedhė vetė midis Zotit dhe tjetrės. “Nuk ka dhunė nė tė besuar” Kur’ani

Tė rejat e fundit:

 

^ 6 Shkurt 2006  Lutjet e nipit tė Aiut r.a - Sahifa

^ 6 Shkurt 2006  Pėrfitimi material si motiv i shkruarjes sė Kur'anit  - nga Hamza Mustafa Njazi

^ 6 Shkurt 2006  Muhamedi a.s. si autor i Kur'anit - nga H. M. Njazi

^ 5 Shkurt 2006  Fryma e Fundit -  njė video interesante nė gjuhėn angleze e titruar nė boshnjakisht

 

Mė shumė pėr risitė...

   http://top.rinia.biz//

 

 

  

Islami dhe Krishterimi ėshtė njė pėrvojė personale e  lindur  nga nevoja e publikut shqiptar qė t'i serviret njė anė tjetėr e medaljes nga ajo qė janė mėsuar ta shohin. Islami dhe Krishterimi nuk ka pėr qėllim urrejtjen ndaj asnjė besimi religjioz dhe inkurajon vizitorėt pėr njė studim vetanak tė mirėfilltė...  Mė tepėr
 

Home | Libri i vizitorėve | Kush jemi ne | Tė rejat e fundit | Dėshmi | Kontakt

Copyright - 2003-2004 nga Islami dhe Krishterimi. Kontaktoni ne [email protected]

Hosted by www.Geocities.ws

1