"Dhe Zoti fton nė Banesėn e Paqes....." (Kur'ani 10:25)

Home | Jezusi | Muhamedi | Kur'ani | Bibla | Grupe Fetare | Islami | Pyetje ^ Pergjegje | Libra | L. i vizitorėve | Lidhje | Kontakt

 

 

 

 


 

 

Grupe Fetare...

 

Dėshmitarėt e Jehovait e besojnė Biblėn pėr Fjalė tė Perėndisė mirėpo  mbajnė besimin se Jezusi nuk ėshtė Perėndia vetė e as pjesė e trinisė por i pari i krijesave i cili ka njė rol special nė planin e Zotit.

Kadianizmi, njė besim qė lindi pas vdekjes sė Mirza Ghulam Ahmad nė Indinė e atėhershme. Besimi i tyre se Ghulam Ahmad ėshtė Profet i Zotit nuk gjen mbėshtjetje madje as nė mėsimet e vetė tė pėrmendurit.

Bahaizmi njė sistem i cili supozon tė bėjė ‘ unifikimin e religjioneve’ lindi nė Iran me personin e quajtur Bahaullah i cili pohoi tė ishte Manifestimi i Zotit nė Tokė dhe Profeti  i tij.

 

 

  

Home | Libri i vizitorėve | Kush jemi ne | Tė rejat e fundit | Dėshmi | Kontakt

Copyright - 2003-2004 nga Islami dhe Krishterimi. Kontaktoni ne [email protected]

Hosted by www.Geocities.ws

1