"Dhe Zoti fton nė Banesėn e Paqes....." (Kur'ani 10:25)

Home | Jezusi | Muhamedi | Kur'ani | Bibla | Grupe Fetare | Islami | Pyetje ^ Pergjegje | Libra | L. i vizitorėve | Lidhje | Kontakt

 

 

 

 


 

 

Jezusi -  Isai (paqa qoftė mbi tė)

 

‘Jezu Krishti ėshtė ose i ēmendur ose rrenacak ose Zot’. Kėshtu do tė shprehej Josh McDowell sikur edhe ēdo misionar tjetėr. Besimet se kush ishte Jezusi shtrihen prej njė personi mitologjik tė krijuar nga mendja njerėzore deri tek opinioni se ai ishte Perėndi. Muslimanėt ndėrkaq mbajnė besimin se Jezusi ishte njė njeri i aprovuar nga Allahu i cili erdhi qė t’ia tregonte rrugėn e shpėtimit popullit tė tij tė Izraelit.


  

Home | Libri i vizitorėve | Kush jemi ne | Tė rejat e fundit | Dėshmi | Kontakt

Copyright - 2003-2004 nga Islami dhe Krishterimi. Kontaktoni ne [email protected]

Hosted by www.Geocities.ws

1