Kapitulli 2   Kapitulli 3   Kapitulli 4  Kapitulli 5  Kapitulli 6  Kapitulli 7  Kapitulli 8  Kapitulli 9  Kapitulli 10   Detyra

Created by: ARBĖR HOTI, 2004 , do tė keni edhe mė shumė te reja kėtu mė vonė.....

B.Statistikės

Makroekonomi

Makroekonomi II

Anglisht II

Anglisht

Matematikė

Biznes Ndėrk.
Integ.Eko.Evro.
Stand.Ko.Kont.
Konta.Menaxh.

Financa te Korp.

Konta.Financiar.

Kontabilitet

Anal.Financiare

Menaxh.Invest.

Financa Publike

Financa

Info. Biznesit

Vendos. afarsite

Foto t'Prizrenit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Bazat e Statistikės

Kėtu mund ti gjeni 9 kapituj te librit tė Prof.Rahmil Nuhiut "Bazat e Statistikės", dhe kėtu i keni mė tė shkurtuara kapitujt dhe mė tė lehta pėr ti kuptuar.

Gjatė vitit tė parė tė fakultetin Ekonomik ne semestrin e parė mbahet kjo lėndė nga 2 profesorė Rahmil Nuhiu dhe Xhevat Bakraqi, e une ju preferoj tė shkoni te Rahmil Nuhiu edhe pse thonė qė ėshtė mė i zorshmi, unė vet kam qenė te ky profesor, qka ėshtė mė kreyesorja e qė do tė ju them ėshtė se duhet ti ndiqni ushtrimet me kujdes si dhe ligjeratat si dhe duhet tė mėsoni kėta 9 kapituj qė i keni ne kėtė WebSite, si dhe tė ushtroni edhe detyrat qė mund ti gjeni nėpėr fotokopje tė ndryshme kėtu nė Pishtinė. Gjatė semestrit e bėni nje kollokfium qė e merr parasysh gjatė notimit nė fund, si dhe e mbani provimin me shkrim, si dhe pas atij me shkrim duhet ta mbroni me gojė lėndėn. Detyrat kanė mė shumė pikė dhe ju sjellin nota mė tė larta. Ju dėshiroj suksese nė kėtė provim si dhe nė tė gjitha provimet e tjera gjatė studimeve. Klikoni lartė pėr ti shkarkuar kapitujt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hosted by www.Geocities.ws

1