|
A TEREMTŐ Létünk - a véletlen eredménye? |
Elég egy egyszerû pillantást vetni a minket körülvevõ világra, hogy megértsük azt, amin való töprengésre sokan soha nem szakítanak idõt. Félelmetes univerzumunk részletei világosan bizonyítják egy nagyszerû és semmihez sem hasonlítható alkotó létezését.
Néhányan próbálják tagadni létezését, kitalált elméletekre és bizonyíték nélküli feltevésekbõl és találgatásokból származó teóriákra támaszkodva. Olyan alapelveket varázsolnak elõ, melyet egy racionális elme sem tud elfogadni. Például azt állítják, hogy világegyetemünk ‘kozmikus csoda‘, évmilliárdok véletlenszerû összerendezõdésének eredménye. Ugyanakkor, ha egy reggel házukból kijövet egy új autót találnának a kocsifeljárón, azonnal tudni akarnák a választ ki tette oda. Képzeljük csak el, ha azt a választ kapnák: „Senki sem rakta oda, egyszerûen összegyûltek a részei ismeretlen helyekrõl és egy éjszaka alatt összeállítódtak maguktól, minden külsõ segítség nélkül. Egy kozmikus csoda eredménye képpen!"
Egy józan ésszel élõ ember sem tudja elfogadni ezt a választ. Isten intelligenciát adott nekünk, mely nem engedi, hogy ilyen képtelenségeket elhiggyünk.
Tehát, ha az emberek nem fogadják el, hogy egyetlen autó alkatrészei véletlenszerüen gyûljenek össze, hogy hihetnek abban, hogy az egész világegyetem végrehajtott egy ilyen mutatványt ömagától?! A csillagokkal teli égbolttól és más szemet gyönyörködtetõ csodáktól a mikroszkópikus méretû szervezetekig újabb és újabb felfedézeseket tesz az emberiség, egyre többet tudunk az emberi test szerveinek kivitelezésérõl és mûködésérõl. Hiheti-e bárki is, hogy mindezen csodák millió véletlen egybeesés által jöttek létre a semmibõl?
Nézz fel az égboltra és gondolkodj el, hogy mindaz, amit látsz milyen tökéletes rendben van! A Nap, egy több millió kilométerre lévõ tûzlabda, meleget es fényt biztosít számunkra, melytõl mindannyiunk élete függ. így szól errõl az Alkotó:
Egy nap leteltével az embernek valóban szüksége van nyugalomra a Nap vakító fényessége és melege után. Isten nyugvásra készteti a Napot és sötétséget ad nekünk, hogy pihenhessünk, és tökéletes éjszakai világítást biztosít a Holddal és a ragyogó csillagokkal. Mesteri rendezés!
Isten azt mondja:
«Az õ jelei közé tartozik az éjszaka, a nappal, a Nap es a Hold. Ne boruljatok le sem a Nap, sem a Hold elõtt! Boruljatok le inkább Allah elõtt aki teremtette azokat – ha valóban õt szolgáljátok!» (41:37)
Napjaink tudósai a Nap es a Hold precíz egyensúlyáról számolnak be. Gondoljunk csak a számtalan katasztrófára, mely azonnal bekövetkeznene, amint a Nap vagy a Hold a legkisebb mértékben letérne kiszabott pályájáról. A józan ész csak egyre enged következtetni: valami csakugyan mindent tökéletes rendben tart.
Nyilvánvaló, hogy az írást, melyet most olvasol, valakinek meg kellett elõbb írnia. õ létezik, még akkor is, ha nem láthatod õt. és minden beszédnek van szónoka, minden házat felépített valaki. Tehát minden teremtménynek - beleértve létünket - van teremtõje.
A TEREMTÕ ISTEN, KINEK NINCS TÁRSA
Láthatjuk, hogy nem a véletlen termékei vagyunk, hanem teremtve lettünk. Fontos, hogy megértsünk néhány dolgot Teremtõnkkel kapcsolatban.
Az aki teremtett minket, Isten egyben minden egyéb létezõ dolog teremtõje is.
Isten mindenható hatalma, és az univerzum feletti uralmánál fogva hogyan is illene az embernek azt feltételeznie, hogy szüksége volna bárki segítségére is. Határtalan könyörületességgel és szánalommal van a Neki engedelmeskedõk iránt, és büntetése a legsúlyosabb és legszörnyûbb azok számára, akik elfordulnak Tõle.
«Akik azonban hisznek és jótetteket cselekszenek, azoknak [Allah] a nekik járó teljes fizetséget adja, és még meg [is] tetézi nekik a kegyelmébõl. Akik azonabn fennhéjaznak és felfuvalkodnak, azokat [majdan] fájdalmas büntetéssel bünteti és nem találnak [akkor majd] Allahon kívül sem védelmezõt sem segítõt.» (4:173)
Mint ahogy nem illõ Istennek ellenfelett, társat tulajdonítani, vagy segítõt állítani mellé, a legnagyobb istenkáromlás azzal vádolni, hogy apja, anyja, fia vagy más leszármazottja van.
Milyen borzasztó bûn is azt állítani, hogy Istennek, aki mentes minden hiányosságtól, fia van! Sajnos, sokan hiszik, hogy Jézus (béke legyen vele) Isten fia! Igaz, Jézusnak (béke legyen vele) magas rangja van, mint Isten Szava és mint üzenetének közvetítõje, de nem mint fia, mivel Isten magasan felette áll az ilyen hamis állításoknak.
így szól errõl Isten:
Tehát Isten az egyedüli Teremtõje és Fenntartója mindannak, ami létezik. Nincs társa, vagy partnere:
Ha látjuk, hogy Isten az egyetlen Teremtõnk, és Ellátónk és olvastuk állítását, melyben tagadja bármilyen társ létezését, tudni akarjuk vajon kíván-e valamit õ tõlünk. Istennek hatalma van felettünk, hiszen õ teremtett bennünket. Azt parancsolja nekünk, amit minden elõttünk lévõ nemzetnek parancsolt, hogy õt imádjuk egyedül, és ne társítsunk partnert Mellé.
Egyszerû kérés, ha számításba vesszük mindazt, amit õ ad nekünk.
Természetes késztetést érzünk arra, hogy köszönetet mondjunk bárkinek, aki ad valamit nekünk. Hogyha hálásak vagyunk az embereknek nagylelkûségükért, nem kellene akkor hálát mutatnunk Urunk felé, aki annnyi minden jóval megáldott? Eképpen emlékeztet erre Isten:
Tehát légy õszintén hálás Istennek, ami maga utan vonja imádatát, mivel megparancsolta, hogy engedelmeskedjünk Neki és kövessük Kinyilatkoztatását, melyet elküldött számunkra. Eképpen cselekedvén megvalósítjuk létünk célját, mivel Isten nem cél nélkül teremtett bennünket.
Isten jogának semmibe vétele nem hasonlítható mások jogainak semmibe vételéhez. Hiszen ha nem engedelmeskedünk édesanyánknak, csak olyan büntetésben részesülhetünk, melyet hatalmában van adni. Hasonlóképpen: elveszíthetjük állásunkat, ha semmibe vesszük fõnökünk utasításait. A bíró börtönbe küldhet, ha nem jelenünk meg a tárgyaláson, ahogy elrendelte. De senki sem büntethet örökre szólóan olyan kínnal, melyet Isten ígért azoknak, akik elutasítják üzenetét. Isten el fog rendelni egy napot, amikor minden egyes ember felett ítéletet fog mondani. Való igaz, hogy mindannyiunknak Isten elõtt lesz gyülekezete, hogy megválaszoljunk tetteinkért. így szól Isten errõl a napról:
De megvan a lehetõségünk arra, hogy megváltsuk magunkat egy ilyen szörnyû és végtelen sorstól. Rá kell tekintsünk Istennel való kapcsolatunkra: Elismerjük-e felettünk való jogát, eleget teszünk vajon kívánságainak, imádjuk-e õt, miképpen megparancsolta?
Tudatában kell legyünk, hogy büntetése oly súlyos, hogy még a legmegáltalkodottabb istentagadó is hinni fog Benne miután meglátta õt.
Ha alávetjük magunkat Istennek, imádjuk õt és nem társítunk partnereket õhozzá, akkor abban a végtelen gyönyörben és örömben lesz részünk, amit elõkészített számunkra a Paradicsomban:
Mikor Isten megteremti az ítélet Napját, az igaz hallani fogja a hívást:
Ha reménykedünk, hogy ezt a hívást halljuk, akkor most, ebben az életben kell erõfeszítést tennünk érte, mielõtt még nem túl késõ.
Fogadd be az Iszlám vallását. Ez az, amit Isten parancsol Neked:
Légy õszinte és szenteld magad Istennek:
Az Iszlám nagyon egyszerû és célszerû. Nincsenek megtérési ceremóniák, vagy nehézkes procedúrák, melyek meggátolnának abban, hogy muszlimmá légy. Az egyetlen dolog, amit tenned kell, hogy õszintén elmondd a következõket:
„Tanúsítom, hogy nincs más igaz Isten, csak az Egyetlen Isten, és tanúsítom hogy Mohammed az Õ szolgája és küldötte.”
Majd kövesse kijelentésedet vallásod tanulmányozása iránti elkötelezettség, pontosítása annak, mit kíván tõled Isten. Sok tanulnivaló van Istenrõl és vallásáról, de minél többet tudsz, annál magabiztosabbá válsz abban, hogy helyes döntést hoztál. Lépj kapcsolatba igaz muszlimokkal, és ha valami jelenleg meggátol abban, hogy befogadd az Iszlámot, írj nekünk, és segítünk tisztázni a problémát számodra, hogy befogadhasd az Iszlámot biztosan abban, hogy az igaz úton vagy.
Allah (Isten) vezessen mindannyiunkat affelé, amit õ szeret.
| KAPCSOLÓDÓ CIKKEK: | |
|   |   |
| Az ateizmus bukása | |
| Allah létezésének igazolása | |
| Vissza a főoldalra | A Túlvilágban való hit alapja |