ZANIMIVOSTI
Komur koli omenim, da zbiram znamke me ponavadi vprasa nasledje stvari:
Zbiranje znamk je ZELO LEP hobi je pa tudi ZELO ZELO DRAG !!! Vendar, ko zacnes zbirati znamke te kar nekako zasvojijo. To bo vsak, ki jih ze dalj casa zbira se kako dobro vedel. No ni ravno tako, da vidis neko znamko, ki ti manjka in te je cisto prevzela, da bos sedaj naredil cisto vse, da jo dobis!!!! Zbiranje znamk je ( zelo miren sport ). Ce hoces imeti lepo urejeno zbirko moras v to vloziti zelo veliko truda, casa ter veliko merico potrpljenja, malo denarja in toliko vec iznajdljivosti.
Sam sem zacel zbirati znamke v mali soli.Star sem bil 6 let. Zacelo se je pa takole:
Moja mami je dobila pismo iz Hrvaske, na ovojnici je pa bila velika letalska znamka. No in to sem jaz nekako strgal dol ( bolj ali manj se je poiskus ponesrecil ) znamka se je poskodovala ampak takrat tega se nisem vedel, ce je znamka strgana ( poskodovana, s falcem, umazana,... ) toliko manj vredna aali pa v vecini primerov nic. Potem sem v soli zacel menjati znamko za znamko. Seveda smo prijatelji tekmovali kdo bo imel vec znamk Tako, da sem zacel doma posteno teziti naj oci pa mami in dedi sparsujejo sodelavce in prijatelje ce imajo kaj znamk. Najbolj smesno je to, da je dedek vprasal v vasi nekaj ljudi te so vprasali se ostale sosede,... Sledilo je to da sem dobil zelo veliko znamk na katerih je Tito. Okrog 200 za vse, ki imate raje stevilke. Nato sem se pa pred tremi leti odlocil ko se je teh znamk ( solate ) nabralo zelo veliko cca 6.000 : ) . Da je taksno zbiranje malo nesmiselno in se je potrebno specializirati na doloceno temo ali drzavo.
Tako sedaj zbiram: Papige iz celega sveta, Roze ( Evropa ), Slovenija, Jugoslavija do 1991 ter malo Metulje tudi iz celega sveta.
Je pa se zelo veliko tematike za zbiranje ali pa drzave, npr : letala, vlaki, avtomobili, ptice, metulji, roze, skavti, sah, bozic, politiki, zivali, umetnost ,... Tem je zelo veliko, zberes si tisto kar ti je najbolj vsec in zacnes zbirati ( lahko zigosano ali pa nezigosano ) kaj je ceneje in lepse presodite sami !?
Opozarjam vse. ki se mislite resneje ukvarjati z zbiranjem znamk si prosim preberite tole stran!!!! Zvedeli boste kje in kako najceneje kupiti ali pa celo dobiti znamke. Ker je filatelija zelo,.. ( mimo grede te kdo opehari ) in ti proda znamko mnogo drazje kot je njena realna vrednost.