USPRAWIEDLIWIONY DZIĘKI DZIEŁU ŁASKI BOŻEJ W CHRYSTUSIE

Chrześcijańska nauka o usprawiedliwieniu posiada dwa bieguny:

       1. "W Chrystusie",


       2."Chrystus w nas",


co możemy wyrazić jeszcze inaczej:

       1. Dzieło Chrystusa dla nas,


       2. Dzieło Chrystusa w nas.


Nie wolno nam pomieszać tych dwóch aspektów odkupienia, gdy chodzi o usprawiedliwienie. Przez aspekt pierwszy rozumiemy dzieło i śmierć Chrystusa. Drugi aspekt obejmuje dzieło, jakiego dokonuje Duch Święty w sercu wierzącego człowieka.

Reformatorzy zajęli pozycję paulinistyczną, głosząc, że usprawiedliwieni jesteśmy jedynie ze względu na dzieło Chrystusa dla nas.


BACK                                          HOME                                         NEXT
Hosted by www.Geocities.ws

1