|
D-FENCE – POZORISHTANCE |
|
HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA
HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA WWW.FSSSS.CJB.NET |
|
POZORIŠTANCE Par puta je padalo na pamet markonjeru da se ubije jer shvatio
da život koji živi kao kosac je što dolazi po glavu da odrubi je, al ako neko
treba da se ubije, ubicu sudije, prljave, one pokvarene, podmicene, ushicenje
sada nosi mene kad brat po mic-u strada, isto ko i ja, nikada ne pada, ma da,
u borbi sa estrada otegla se brada Potomak jesam nekih ja seljaka, ali nemam
svoje selo zato moram više da šljakam za hranu, nemam na selu ni dedu ni
nanu, i moram sve da kupim u ducanu A tvoj leca ima privatni biznis, ti imaš
svoju kucu, do|i malo kod mene vidi atmosferu vrucu tu u zgradi, kako se
živi, šta se radi šta rade mladi i zašto im se fensi rima gadi, super si se
skocko, ko pravi reper obuko, a ja se derem, od nezadovoljstva sam promuko
Dokle da gledam usrance, njihove lance, vutre albance, liliputance,
Pozorištance, jedem rezance, kineske rance, preti mi kancer, piši pisamce,
zovite strance Ej! Ovo je danca dance, ovo je danca dance… REF: Ovo pozorištance je dance, zovite strance Bolje Japance nego
Albance Ovo pozorištance je dance, zovite strance Bolje Japance nego Albance Koliko vidim, sami necemo moci, jer hteli bismo mnogo, a sve to
preko noci Znam da naviklo se tako, i nikom nije easy, ali mora da se glasa,
inace nema spasa mora masa još jednom da zatalasa, da pojasni se svima trasa
kako da napuni se svima kasa jer ovo ne vodi nicemu, sve je puklo i stalo još
samo mafija, lopovi i hip hop rade, budalo! Rokamo rime ko topovi estrade na
salo što navuklo se na svako prasence što je kralo, idemo napred i ne
stajemo, ne kajemo se, ne karamo sve, samo ko zaslužuje. Ne dam da uzmeš to
što ti ne pripada I zato lipa, da ali pre toga Markonjero na redu je, uzima
što mu sleduje Sada izdavac na ledu je, jer kriv za moju bedu je, ko pedu je,
njemu sekira u medu je, a ja radim neke leve poslove Hvala bogu pa
uspostavljam mostove Hvala bogu, ej, ali… REF: Ovo pozorištance je dance, zovite strance Bolje Japance nego
Albance Ovo pozorištance je dance, zovite strance Bolje Japance nego Albance E, pošto Mare nema selo sag cu ja da vi reknem kako to izgleda
kad provedeš cel život prikaj goveda, imam kokoške, praci, kravu, doodim iz
Ravnu Dubravu, sejem pšenicu, orem njive i kosim travu. U glavu malo
pobrljavejem kad popijem sas komšiju, grejem rakiju, a onda baba dojde, pa
pocne da mi vika, vika: "Eve ga, pa se ušljiskaja, pije rakiju, a tvor
nam izel sva jaja iz kokošinjac, ajde dig se da izrineš svinjac, bre! Smrdim na beli luk i štalu, nokti mi crni od kopanje, na opanci
nosim kilo blato jel retko idem na kupanje, juce sam na sabor u Donji Prisjan
kupil edne nove cašire, ebem ga, sramota me, iz oneja stare vec pocela muda
da mi vire... A otoc u Beli Kamen kad sam išal, detelinu da prevrtamo, lele!
Mal ne izginumo, uvati nas nevreme, kiša, vetar, pa poce i da grmi, a mi drž
da onoj seno saberemo da ne odvugni. Pa kad lpnu grom u ora, bem ti, mal se
ne usra od stra, reko ebem ti detelinu i Beli Kamen i seno, sve u picku
materinu, cu da si poginem sas moju babu, pa njuma turim na grbinu, pa preko
komšijsku tarabu... Al se sopletem na trulu dasku, lele, da viš cudo, malo je
valilo na onija plot da si ostavim mudo, al još to nije ništa, nego padnemo u
svinjac, a svinje mškave i gladne, pa brzo begaj u kokošinjac. A kokoške se
raskokodakale, petal kukurice, ete ga komšija sas pušku, onija piletija samo
cicu, vika "stoj ili ubivam na mesto, ebem li ti nanu", reko
"komšijo, nemo da pucaš, ne mi za men, no mi za babu"... Ali, kada mi dosadi selo, ja dodjem u grad, i kao dr. Džekil i
mr. Hajd ja postajem haj, pravi urban gaj, pravi gospodin, uvek ugladjen i
sredjen i fin, prema devojci, uvek maksimalno kavaljerski nastrojen, uvek
sveže obrijen, usnama dodirujem joj ruku kada se sa njom ja upoznajem, i tako
slažem jedan po jedan poen, sa njom se sastajem, sledeci put u ruci je buket cveca,
znam za nju da to je neizmerna sreca, poštovanje i naklonost sa moje strane,
jer žene jako vole kada se osecaju važne... U restoran obavezno ulazim pre
nje, jer tako je po bon-tonu, a zatim propuštam nju, uzimam kaput njen i
pomeram joj stolicu - "izvolite", sve je po propisu. Ona vadi
cigaretu, ja vadim upaljac, palim, kažem "hvala", ona smeši se, evo
i konobara, flaša vina za pocetak i lagano predjelo, jedna upaljena sveca
krasi sto. I razgovor lagano tece, vrlo romanticno vece, ali vino me udara sve
jace, pocinjem da se kikocem i jezikom da zaplicem, na putu do toaleta vec se
i saplicem. Onda malo se umijem i vratim za sto da pijem, narucim još flašu
vina, pijem dok se ne ubijem, dok se sve ne upropastim, pijem i kafanu
castim, pevam, bljujem, podrigujem i stolnjake lepe mastim... Tako volim da
se zgazim i skroz da se unakazim, da se ošljepam ko guzica i da po podu
lazim, da se ušikam i ucirkam i totalno se ubijem, da locem od alkohola dok
se ne useram... Al, brate, volim i da dunem, da se vinem u visine, od stvarnosti
da pobegnem, irealnog sveta da se domognem, jer mi tako mnogo bolje je nego
strejt A ja sam riba u fazonu i imam strašnog tipa, kupuje mi
garderobu, vozi novog džipa, juce me je vodio u šoping preko bare, a na leto
idemo na more na Kanare, i stvarno sam fensi, mislim, nije da se hvalim, ali
ni jedna od ovih kokoški ne može da mi pridje, mislim Armani, Kavali, Dona
Karan original, to se u ovom gradu samo na meni vidja Jedi govna mala, jer ti si jedna drolja, ja sam napaljeni klinac
i jebacu te do bola, ja sam gangster, nosim utoku i imam muda, u ovom gradu
niko sa mnom ne sme da se sprda... REF: Ovo pozorištance je dance, zovite strance Bolje Japance nego
Albance Ovo pozorištance je dance, zovite strance Bolje Japance nego Albance smp. (CoolActive): "I uspeo sam u životu, napravio milione, trilione, bilione,
imao mnogo kamione, velike firme i velike lampione u vikendici, i morone oko
mene..." smp. ("Oktoberfest", Petar Kralj) "A to - što Petrovic nema ni kuceta, ni maceta... To je
njegova privatna stvar..." REF |
www.FSSSS.cjb.net
by MCiGGZy
All Rights Reserved