|
D-FENCE – ILEGALA |
|
HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA
HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA WWW.FSSSS.CJB.NET |
|
ILEGALA Tekst: Marco Niero (Marko Jovanovic), Joker (Marjan Todorovic),
I-Bee (Ivica Blanusa) U ilegali pronadji sve sto ti fali, ima, mali, ima, ispod tezge,
ispod ruke, samo bez mnogo lajanja i buke, bez suvisnog dizanja prasine,
ispod zemlje protezu se sine, u ilegali - oni koji su mnogo srali su pali. I
nema imena mi ni na jednom spisku platnom, a preko guse nad kajlom zlatnom
visi mi klatno, prosto neverovatno, al` je stanje jos uvek kao ratno, jos
uvek rogobatno, gadno, jebes fiksno vreme radno - kako doci do stadijuma
pravno prihvatljivog, raditi sve i svasta, moras biti neuhvatljiv. I bogu
hvala, zakon ima rupe, u tim rupama su trupe koje pupe, bujaju, cvetaju,
vlastima satro smetaju, pojave se u javnosti, a posle svasta lupetaju, dok
dobre vune gradom setaju, u muda se resetaju, a ja sad u ilegali svoju
slobodu trazim, i grad je tako mali dok zenu tvoju drazim, ona to voli, i to
je pali, lud sam k`o Salvador Dali, rodjeni mi je brat rek`o da sam nakaza,
sta mi fali? Ja svaki dan zivim k`o da mi je zadnji - ti? U kojoj si be
radnji, svi - posvetili se sadnji - mi? Ovo - ono, tu i tamo, snimamo, ticu
samo. Necu da kazem ti previse da ne bi posle bilo "najebamo" Neke
ce stvari ostati zauvek u ilegali, izdrzi, i nikad ne budi ona budala sto se
hvali, i ako te neko nesto pita. sve sam ti ovo rekao samo u sali... Ilegala, preko radio signala, idemo do TV-kanala i do satelita,
juri se ilegalna kinta, ilegalno sam se trudio, ilegalno u tudjim se
krevetima budio, davao, nudio, krao, bezao, stao, zapitao dokle tako, kao
jako lako nekada idu stvari, nakada covek ubedari, nekad se jako brzo stari,
jedino legalno sto imam - keva, cale i drugari. Legalno is`o sam u skolu, ali
sam ilegalno bez`o, na odmoru dilov`o ilegalnu foru profesoru, jednom u Crnu
Goru zapalio vozom ilegalno, kada sam vid`o da moze poceo sam stalno tako,
jako mi je bilo lako da naviknem se na to, al` ipak, bato, nije uvek islo
glatko, slatko bilo mi je nekad, nakada gorko kao pelen, hiljadu puta mrtav
pijan, hiljadu puta mrtav zelen, pivo "Jelen" i albanka, ilegalka,
peta ruka, bruka, pa mi onda bude muka, pa povratim i luka, i karadjordjevu,
i tomato, sve to bato sto sam ilegalno pojeo u kafani, a onda zapalio vani -
"Stani... Pa zasto tako?" - Pa, zezanje, eto zato... jer to je u
stvari bilo nesto kao esencija za opustencija... mala nocna delinkvencija... Moj zivot je ilegala, pun skandala, malo para, nikad dosta srece
il` je mozda nesto trece uzrok svega, oko mene svuda beda, oko mene svako
gleda da te sjebe, u ilegali da te nema. Sve je to stvar nekog krema, dil, tu
kod bedema gledam, ja mozda imam ja na crno nesto stvorim, u ilegali se k`o
I-Bee borim, padnem, pa stojim, uradim, pa brojim, ilegalna dela, svaka dusa
kao nesto smela, smela, a nije htela, htela, govna jela, jela, mudra lica,
borna cela, svaka pica preko noci uspela, a nista nije imala, ispod tezge
zavera, vredna milion eura, sprsi narod ispasta, ni za sta, ko je ko i sta je
sta, ilegala samo zna to, a ja... Kupujem stvari u ilegali, bacam rime u ilegali, ziku stvaram u
ilegali, kintu pravim u ilegali, kao niste znali, nasi zivoti SU u ilegali, u
ilegali, u ilegali, u ilegali... instrumentali, tribali, pirati, divlji lokali - u ilegali racuni, racunari, konobari, samo inicijali - u ilegali gazde, radnici, neradnici, kurve i makroi - u ilegali svi su igraci kurci-palci u igri toj - u ilegali popovi bogatasi, panduri mafijasi, narod se plasi - u ilegali vencanja i razvodi na papiru, juznoprugasi - u ilegali ali nad popom ti uvek se seti da postoji pop - u ilegali mi se samo dobro zezamo i radimo hip hop - u ilegali |
www.FSSSS.cjb.net
by MCiGGZy
All Rights Reserved