|
D-FENCE – CVECARA BLUES (GDE SU PARE) |
|
HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA
HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA HIPHOPHONDRIA WWW.FSSSS.CJB.NET |
|
CVECARA BLUES ILI GDE SU PARE Text: Marco Niero (Marko S. Jovanovic) Kad ništa ne ide po planu i kad nemaš ni za hranu znaš da
moraceš u šanu i kao balvan koji nose u pilanu se osecaš, jer predosecaš da to nije u
redu, ali šta je još danas u redu, jebeš sve, ne podnosiš bedu I sad hodaš, napolju mecava, pred tobom cvecara koja obecava ti - ulaziš bez oklevanja, cvecare su dobre za zagrevanja unutra baba, slaba, stara dama radi sama, Dobro vece -
"Dobro vece" Ja bih neko cvece... I dok bakica se smeje i nudi ti orhideje ti vadiš poveliku kamu
i režiš: "Babo, ne seri, nego daj pare!" - oci stare je
prevrnula, uhvatila za grudi, onda pala je na pod, i više se ne budi... Hej, ljudi, šta je ovo, ti se pitaš šta se zbiva, baba leži dole
više mrtva nego što je živa šta je sad ovo, kasa prazna, Dostojevski, zlocin, kazna,
"Gde su pare, jebem li ti koske stare de su pare, a?" Kad u cvecaru tek ulazi mušterija, (oh, shit) što ti je sudbina
ko neka južnoamericka TV-serija sad bacaš jaknu preko babe da je kupac ne bi spazio, psuješ sve
redom i žališ što si uopšte ulazio "Dobro vece" - gospodin ima pretenzije da kupi
hortenzije ti nemaš pojma koje cvece je koje, tvoja faca menja boje, e pa to je što je, pomisliš, rastacu se s mukom i taman da izvadiš kamu, al covek sam posegne rukom za prangiju iz džepa, tebi u rebra i traži repa situacija delikatna i nadasve neverovatna ovome stvarno ni u snu nisi mogao da se nadaš da ceš na poslu od nekog drugog lopova da stradaš i na pod padaš, jer dobio si jak udarac u celo drškom pištolja, ne osecaš telo, za trenutak sve je belo tip otvara kasu i sa mržnjom u glasu krece prema tebi kao vuk
prema ovci i pita "Gde su, bre, novci??" Ali se saplete o babu koja ležala je dole i pade nicice na
ljubicice i sveže gladiole, pomisliš: "Vole..." Docepaš se kame i zariješ mu je u rame pa ga našutiraš, sa željom da mu nešto amputiraš ali nemaš vremena, i njegovom ga utokom ošineš posred temena brzo pališ napolje dok u glavi odzvanja ti glas: "Stvarno mi je dosta ovog sranja.... za veceras.." . . . Probudila te neka buka sledeceg jutra djubrari prazne kontejner, a ti si unutra gradska cistoca je prava finoca, jer kod svoje kuce spava i ne
boli ga glava kao tebe, a ti ga grdiš, izlaziš napolje, smrdiš deca ti se smeju, imaš dijareju veliku nuždu vršiš iza zgrade, kad eto neke ribe mlade, pogled
joj na tebe pade ona stade i rece: "Smrade, zar ne znaš da se te stvari tu
ne rade? Sa cu zvati svog brata Nenada. Nenade! Ovaj smrad ovde sere.....mm. ah...
pa, kako mu to... ljelejldohgsoedhf" I taman si završio, kad njen brat stiže, ali ti imaš utoku, zato
on mora da liže tvoj minuli rad... "Ko je sad smrad, a? Ko je sad smrad?" Ti si samo decak mlad kojegubio je grad a nju onda prinudiš da se skine gola tek toliko da svi vide koja si dijabola, jer Takva ti je rola, takva ti je rola, takva ti je rola metafora macola... ... kad ništa ne ide po planu i kad nemaš ni za hranu ... |
www.FSSSS.cjb.net
by MCiGGZy
All Rights Reserved