D-FENCE – CVECARA BLUES (GDE SU PARE)

HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA

WWW.FSSSS.CJB.NET

 

 

CVECARA BLUES ILI GDE SU PARE

 

Text: Marco Niero (Marko S. Jovanovic)

 

Kad ništa ne ide po planu i kad nemaš ni za hranu znaš da moraceš u šanu i kao

balvan koji nose u pilanu se osecaš, jer predosecaš da to nije u redu, ali

šta je još danas u redu, jebeš sve, ne podnosiš bedu

I sad hodaš, napolju mecava, pred tobom cvecara koja obecava

ti - ulaziš bez oklevanja, cvecare su dobre za zagrevanja

unutra baba, slaba, stara dama radi sama, Dobro vece - "Dobro vece"

Ja bih neko cvece...

I dok bakica se smeje i nudi ti orhideje ti vadiš poveliku kamu i režiš:

"Babo, ne seri, nego daj pare!" - oci stare je prevrnula, uhvatila za grudi, onda

pala je na pod, i više se ne budi...

Hej, ljudi, šta je ovo, ti se pitaš šta se zbiva, baba leži dole više mrtva nego što je živa

šta je sad ovo, kasa prazna, Dostojevski, zlocin, kazna, "Gde su pare, jebem li ti koske stare

de su pare, a?"

Kad u cvecaru tek ulazi mušterija, (oh, shit) što ti je sudbina ko neka južnoamericka TV-serija

sad bacaš jaknu preko babe da je kupac ne bi spazio, psuješ sve redom i žališ što si uopšte ulazio

"Dobro vece" - gospodin ima pretenzije da kupi hortenzije

ti nemaš pojma koje cvece je koje, tvoja faca menja boje, e pa

to je što je, pomisliš, rastacu se s mukom

i taman da izvadiš kamu, al covek sam posegne rukom

za prangiju iz džepa, tebi u rebra i traži repa

situacija delikatna i nadasve neverovatna

ovome stvarno ni u snu nisi mogao da se nadaš

da ceš na poslu od nekog drugog lopova da stradaš

i na pod padaš, jer dobio si jak udarac u celo

drškom pištolja, ne osecaš telo, za trenutak sve je belo

tip otvara kasu i sa mržnjom u glasu krece prema tebi kao vuk prema ovci i pita

"Gde su, bre, novci??"

Ali se saplete o babu koja ležala je dole i pade nicice na ljubicice i sveže gladiole, pomisliš:

"Vole..." Docepaš se kame i zariješ mu je u rame

pa ga našutiraš, sa željom da mu nešto amputiraš

ali nemaš vremena, i njegovom ga utokom ošineš posred temena

brzo pališ napolje dok u glavi odzvanja ti glas:

"Stvarno mi je dosta ovog sranja....

za veceras.."

 

. . .

 

Probudila te neka buka sledeceg jutra

djubrari prazne kontejner, a ti si unutra

gradska cistoca je prava finoca, jer kod svoje kuce spava i ne boli ga glava

kao tebe, a ti ga grdiš, izlaziš napolje, smrdiš

deca ti se smeju, imaš dijareju

veliku nuždu vršiš iza zgrade, kad eto neke ribe mlade, pogled joj na tebe pade

ona stade i rece: "Smrade, zar ne znaš da se te stvari tu ne rade? Sa cu zvati

svog brata Nenada. Nenade! Ovaj smrad ovde sere.....mm. ah... pa, kako mu to... ljelejldohgsoedhf"

I taman si završio, kad njen brat stiže, ali ti imaš utoku, zato on mora da liže tvoj

minuli rad... "Ko je sad smrad, a? Ko je sad smrad?"

Ti si samo decak mlad kojegubio je grad

a nju onda prinudiš da se skine gola

tek toliko da svi vide koja si dijabola, jer

Takva ti je rola, takva ti je rola, takva ti je rola

metafora macola...

 

... kad ništa ne ide po planu i kad nemaš ni za hranu ...

www.FSSSS.cjb.net

by MCiGGZy

All Rights Reserved

Hosted by www.Geocities.ws

1