SHKABO – SETI SE DEVEDESETIH

HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA     HIPHOPHONDRIA

WWW.FSSSS.CJB.NET

 

 

**3-**3

javi mi se Funky G ako ti se svidja bit

**3-**3

javi mi se Funky G. Kako ti se svidja bit?

 

Sad je lepse sa kulturom, a bas si bio turbo

kada si cetvorku i riplej sa belim fur'o

opasane kaisem sa srebrnom legurom

danone si ugur'o, pa da te ne bi zulj'o

ceskao si jaja. sa tarzanovom frizurom

uz hitove si djusk'o, refrene pijan url'o

u klubu devojaka dzirlo podijuma punog

sta sve nisi radio ne bi li ih smuv'o?

ortake diz'o na ramena kako ispao bi kersme

pljeskao na keca, ponekad duplo cesce

narucivo sufle dzonija za cele separee

makar metar dana nem'o 'leba da jedes

to nije neki nivo, ali jos si bio dete

tako kratio si vreme kroz te sankcije teske

pa sto se sada stidis? o tome ne smes ni da beknes

kada ribu posle harija u stelinu odvedes

 

ref:

secas se devedesetih?

od cordola do blokova sezdesetih

od metroa preko splavova do zurki na gajbi

hardkor narodnjaci, na ramenima ortaci

 

secas se devedesetih?

od cordolado blokova sezdesetih

od metroa preko splavova do zurki na gajbi

hardkor narodnjaci...na ramenima ortaci

bolje narodnjaci nego "tek je 12 sati"!

 

nema potrebe na pravac da lansiras atak

jer futa i marina kradu sve iz teherana

tu postoji tradicija supstanca koja valja

karakteristike ritma i melodijski sastav

instrumeneta masa, skola glasa

de gustibus non disputandum...sada

ako su ti stranci visa muzicka instanca

argumentovacu primerima stinga, roni sajza

fandamentala, neptunsa i bini mana

ukus orjenta i masta, kad producira znalac

u svetskoj plesnoj muzici je legitiman pravac

cak stavise omiljen kod urbanih faca

sad ces sigurno da kazes: <ta zika nije nasa

prvo malo dilan pa pljacka turskih pasa?

od gansa zvoni pasnjak? uz kvin se cirka radza?

a u konaku kod knjaza peva hor beckih decaka?>

nemoj da se lazemo! nismo narod takav

nastup virtuoza slusa cesto praznjikav kolarac

a sa cecom peva refren cela marakana

freneticno pljeska 200 000 saka

lepo je napis'o drugar, novinar glasa

da je tesko dokuciti svu tu moc narodnjaka

al' je neoboriv fakat da tu su medju nama

mozes samo da ih mrzis il da pokupis kajmak

 

ref.

 

www.FSSSS.cjb.net

by MCiGGZy

All Rights Reserved

Hosted by www.Geocities.ws

1