VLC - Trans - en to be translation catalogue (5744 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
be: 
    Змесціва захавана ў файл vlc-help.txt .

en: 
    Press the RETURN key to continue...
be: 
    Для працягу націсніце УВОД

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
be: 
    Увага! Калі вы не бачыце графічнага інтэрфейсу VLC, запусціце загадны радок, перайдзіце ў каталог з VLC і выканайце "vlc -I qt"

en:  (default disabled)
be: (стандартна адключаны)

en:  (default enabled)
be: (стандартна ўключаны)

en:  .                      Show/Hide hidden files
be:  .                      Паказаць/схаваць схаваныя файлы

en:  /                      Look for an item
be:  /                      Шукаць аб'ект

en:  ;                      Look for the next item
be:  ;                      Шукаць наступны аб'ект

en:  <, >                   Next/Previous chapter
be:  <, >                   Наступны/папярэдні раздзел

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
be:  <Enter>                Даданне выбранага файла да плэйлісту

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
be: <улева>,<управа>       Перамотка -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
be:  <PageUp>,<PageDown>    Перасоўванне па старонках акна

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
be:  <space>                Даданне выбранага каталога да плэйлісту

en:  <space>                Pause/Play
be:  <прагал>               Паўза/Граць

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
be:  <Home>,<End>           Перасоўванне ў пачатак/канец спісу

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
be:  <уверх>,<уніз>         Перасоўванне па радках

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
be:  <уверх>,<уніз>         Перамотка +/-5%%

en:  A                      Add an entry
be:  A                      Даданне пазіцыі

en:  B                      Show/Hide filebrowser
be:  B                      Паказаць/схаваць агляднік

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
be:  Ctrl-l                 Абнавіць экран

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
be:  D, <backspace>, <del>  Выдаленне пазіцыі

en:  Esc                    Close Add/Search entry
be:  Esc                    Закрыць радок Дадаць/шукаць

en:  L                      Show/Hide messages box
be:  L                      Паказаць/схаваць паведамленні

en:  M                      Show/Hide metadata box
be:  M                      Паказаць/Схаваць метаданыя

en:  O                      Reverse order Playlist by title
be:  O                      Зваротна сартаваць плэйліст паводле назвы

en:  P                      Show/Hide playlist box
be:  P                      Паказаць/схаваць плэйліст

en:  Position : %s/%s
be:  Пазіцыя : %s/%s

en:  Profile Name Missing
be: Няма назвы профілю

en:  R                      Toggle Repeat item
be:  R                      Укл./адкл. цыклічнае гранне аб'екта

en:  S                      Show/Hide statistics box
be:  S                      Паказаць/схаваць статыстыку

en:  Source   : %s
be:  Крыніца  : %s

en:  Source: <no current item>
be:  Крыніца: <няма бягучага аб'екта>

en:  Volume   : %3ld%%
be:  Гучнасць   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
be:  Гучнасць   : ----

en:  Volume   : Mute
be:  Гук   : Бязгучна

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
be: Узважанае прадказанне P-кадраў: - 0: Адключанае
    - 1: Сляпы зрух
    - 2: Разумны аналіз

en:  [ h for help ]
be:  [ h для даведкі ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
be:  [, ]                   Наступны/папярэдні загаловак

en:  a, z                   Volume Up/Down
be:  a, z                   Гучней/Цішэй

en:  days
be:  дзён

en:  e                      Eject (if stopped)
be:  e                      Выманне дыска (калі спынены)

en:  f                      Toggle Fullscreen
be:  f                      Укл./адкл. поўнаэкранны рэжым

en:  f/s
be:  к/с

en:  fps
be:  к/с

en:  g                      Go to the current playing item
be:  g                      Перайсці да прайграванага аб'екта

en:  h,H                    Show/Hide help box
be: h,H                     Паказаць/схаваць даведку

en:  i                      Show/Hide info box
be:  i                      Паказаць/схаваць звесткі

en:  kb/s
be: Кб/с

en:  l                      Toggle Loop Playlist
be:  l                      Укл./адкл. цыклічнае гранне плэйлісту

en:  m                      Mute
be:  m                      Бязгучна

en:  ms
be:  мс

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
be:  n, p                   Наступны/папярэдні аб'ект з плэйлісту

en:  o                      Order Playlist by title
be:  o                      Сартаваць плэйліст па назвах

en:  px
be:  пікселяў

en:  q, Q, Esc              Quit
be:  q, Q, Esc              Выйсці

en:  r                      Toggle Random playing
be:  r                      Укл./адкл. выпадковы парадак

en:  s                      Stop
be:  s                      Спыніць

en:  x                      Show/Hide objects box
be:  x                      Паказаць/схаваць аб'екты

en: "%s" is no audio encoder.
be: "%s" не ёсць аўдыёкодарам.

en: "%s" is no video encoder.
be: "%s" не ёсць відэакодарам.

en: "Rating" to put in ASF comments.
be: Ацэнка для каментароў ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
be: Значэнне "U" для колеру фону (у значэннях YUV). Ад 0 да 255. Стандарт: 120 для сіняга.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
be: Значэнне "V" для колеру фону (у значэннях YUV). Ад 0 да 255. Стандарт: 90 для сіняга.

en: #paste your VLM commands here
be: #устаўце сюды загады VLM

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
be: #раздзяляйце загады пераносам на новы радок альбо кропкай з коскай

en: %.1f GiB
be: %.1f ГіБ

en: %.1f KiB
be: %.1f КіБ

en: %.1f MiB
be: %.1f МіБ

en: %.2f dB
be: %.2f дБ

en: %@ stream to %@:%@
be: Перадача патоку %@ у %@:%@

en: %i items
be: %i аб'ектаў

en: %i tracks
be: Дарожак: %i

en: %ld B
be: %ld Б

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
be: %s
    Сцягваецца... %s/%s %.1f%% зроблена

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
be: %s
    Сцягваецца... %s/%s %.1f%% зроблена

en: %s (Encoded Output)
be: %s (Закадаваны вывад)

en: %s bytes
be: байтаў: %s

en: %u Hz
be: %u Гц

en: %u kb/s
be: %u Кб/с

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
be[0]: %u модуль не быў адлюстраваны, бо мае толькі экспертныя параметры.
be[1]: %u модулі не было адлюстравана, бо маюць толькі экспертныя параметры.
be[2]: %u модуляў не было адлюстравана, бо маюць толькі экспертныя параметры.
be[3]: %u модуляў не быў адлюстравана, бо маюць толькі экспертныя параметры.

en: &About
be: &Пра праграму

en: &Advanced Controls
be: Дадатковыя элементы кіравання

en: &Advanced Open...
be: &Пашыраныя параметры...

en: &Apply
be: &Ужыць

en: &Aspect Ratio
be: &Стасунак бакоў

en: &Audio
be: Аўдыё

en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: &Chapter
be: &Раздзел

en: &Clear
be: &Ачысціць

en: &Close
be: &Закрыць

en: &Codec Information
be: &Звесткі пра кодэк

en: &Crop
be: &Кадраванне

en: &Decrease Volume
be: Па&вялічыць гучнасць

en: &Deinterlace
be: &Ліквідаваць празрадковасць

en: &Deinterlace mode
be: Рэжым &ліквідавання празрадковасці

en: &Disc
be: &Дыск

en: &Effects and Filters
be: &Эфекты і фільтры

en: &Enqueue
be: Дадаць да &чаргі

en: &Faster
be: &Хутчэй

en: &File
be: &Файл

en: &Filter:
be: &Фільтр:

en: &Fingerprint
be: &Ідэнтыфікацыя

en: &Fullscreen
be: &Поўнаэкранны рэжым

en: &Fullscreen Interface
be: Поўнаэкранны інтэрфейс

en: &General
be: &Агульныя

en: &Go
be: &Перайсці

en: &Help
be: &Даведка

en: &Hide VLC media player in taskbar
be: &Хаваць медыяплэер VLC у панэлі заданняў

en: &Increase Volume
be: З&меншыць гучнасць

en: &Jump Forward
be: &Пераскок наперад

en: &Manage
be: &Кіраванне

en: &Media
be: Медыя

en: &Messages
be: &Паведамленні

en: &Metadata
be: &Метаданыя

en: &Mute
be: &Бязгучна

en: &Network
be: &Сетка

en: &No
be: &Не

en: &Open File...
be: Адкрыць файл...

en: &Open Media
be: &Адкрыць медыяаб'ект

en: &Open Multiple Files...
be: &Адкрыць некалькі файлаў...

en: &Play
be: Прай&граць

en: &Playback
be: &Гранне

en: &Preferences
be: Агульныя настаўленні

en: &Program
be: &Праграма

en: &Quit
be: &Выйсці

en: &Recheck version
be: &Пераправерыць версію

en: &Reset Preferences
be: &Скінуць настаўленні

en: &Save
be: За&хаваць

en: &Save Metadata
be: &Захаваць метаданыя

en: &Save as...
be: &Захаваць як...

en: &Search:
be: Пошук:

en: &Select
be: &Абраць

en: &Start
be: Пачаць

en: &Stereo Mode
be: &Стэрэарэжым

en: &Stop
be: &Спыніць

en: &Stream
be: &Паток

en: &Stream...
be: &Паток...

en: &Track Synchronization
be: Сінхранізацыя дарожкі

en: &VLM Configuration
be: &Канфігурацыя VLM

en: &Verbosity:
be: &Дэтальнасць:

en: &Video
be: &Відэа

en: &View
be: &Выгляд

en: &Visualizations
be: &Візуалізацыя

en: &Write changes to config
be: &Запісаць змены ў канфігурацыі

en: &Yes
be: &Так

en: &Zoom
be: &Маштаб

en: (Delayed)
be: (запаволенне)

en: (Hastened)
be: (паскарэнне)

en: (Super) Video CD
be: (Супер) Відэа-CD

en: (no item is being played)
be: (нічога не грае)

en: +----[ Remote control commands ]
be: +----[ загады дыстанцыйнага кіравання ]

en: +----[ end of help ]
be: +----[ канец даведкі ]

en: +-[Audio Decoding]
be: +-[Дэкадаванне аўдыё]

en: +-[Incoming]
be: +-[Увод]

en: +-[Streaming]
be: +-[Вяшчанне]

en: +-[Video Decoding]
be: +-[Дэкадаванне відэа]

en: ---  DVD Menu
be: --- Меню DVD

en: ----- Title
be: ----- Назва

en: 0.20
be: 0,20

en: 0.25
be: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
be: 0,35 (як у DVB-S)

en: 0/90/180/270/mirror
be: 0/90/180/270/люстэрка

en: 1 KHz
be: 1 кГц

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical
be: 1 — яўны для SBR и няяўны для PS (стандартна), 2 — яўны іерархічны

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
be: 1-прахадны рэжым VBR з фіксаванай якасцю. Значэнне ад 0 да 51

en: 1.712 MHz
be: 1,712 МГц

en: 10 MHz
be: 10 МГц

en: 10 bits
be: 10 біт

en: 11025 Hz
be: 11025 Гц

en: 12 KHz
be: 12 кГц

en: 125 Hz
be: 125 Гц

en: 14 KHz
be: 14 кГц

en: 15 bits
be: 15 біт

en: 16 KHz
be: 16 кГц

en: 16 bits
be: 16 біт

en: 16000 Hz
be: 16000 Гц

en: 170 Hz
be: 170 Гц

en: 176400 Hz
be: 176400 Гц

en: 192000 Hz
be: 192000 Гц

en: 1:1 Original
be: 1:1 Арыгінальны

en: 1:2 Half
be: 1:2 Палова

en: 1:4 Quarter
be: 1:4 Чвэрць

en: 1:File
be: 1:Файл

en: 2 KHz
be: 2 кГц

en: 2 Pass
be: 2 праходы

en: 22050 Hz
be: 22050 Гц

en: 24 bits
be: 24 біта

en: 24000 Hz
be: 24000 Гц

en: 250 Hz
be: 250 Гц

en: 2:1 Double
be: 2:1 Падвойны

en: 3 KHz
be: 3 кГц

en: 31 Hz
be: 31 Гц

en: 310 Hz
be: 310 Гц

en: 32 bits
be: 32 біта

en: 32000 Hz
be: 32000 Гц

en: 4 KHz
be: 4 кГц

en: 4 Tabs to choose between media input. Select 'File' for files, 'Disc' for optical media such as DVDs, Audio CDs or BRs, 'Network' for network streams or 'Capture' for Input Devices such as microphones or cameras, the current screen or TV streams if the EyeTV application is installed.
be: 4 карткі выбару медыякрыніцы. На картцы "Файл" можна выбраць файлы, на картцы "Дыск" — аптычныя носьбіты, прыкладам, DVD, Audio CD альбо Blu-ray. Картка "Сетка" прызначана для выбару сеткавых патокаў, а картка "Захоп" — для выбару прыладаў уводу: мікрафона, камеры, бягучага экрана альбо ТБ-патоку, калі ўсталявана праграма EyeTV.

en: 4000 Hz
be: 4000 Гц

en: 44100 Hz
be: 44100 Гц

en: 48000 Hz
be: 48000 Гц

en: 5 MHz
be: 5 МГц

en: 50 Hz
be: 50 Гц

en: 500 Hz
be: 500 Гц

en: 525 lines / 60 Hz
be: 525 радкоў / 60 Гц

en: 6 KHz
be: 6 кГц

en: 6 MHz
be: 6 МГц

en: 60 Hz
be: 60 Гц

en: 600 Hz
be: 600 Гц

en: 625 lines / 50 Hz
be: 625 радкоў / 50 Гц

en: 63 Hz
be: 63 Гц

en: 7 MHz
be: 7 МГц

en: 8 KHz
be: 8 кГц

en: 8 MHz
be: 8 МГц

en: 8 bits
be: 8 біт

en: 8000 Hz
be: 8000 Гц

en: 88200 Hz
be: 88200 Гц

en: 96000 Hz
be: 96000 Гц

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
be: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head> <body><h2>Вітаем у даведцы медыяплэера VLC</h2><h3>Дакументацыя</h3><p>Дакументацыя па VLC знаходзіцца на <a href="http://wiki.videolan.org">вікі</a> сайта VideoLAN.</p><p>Пачаткоўцам плэера VLC варта прачытаць<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Знаёмства з плэерам медыяфайлаў VLC</em></a>".</p><p>Інфармацыя пра тое, як карыстацца плэерам, змешчана ў дакуменце<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Як граць файлы з дапамогай плэера медыяфайлаў VLC</em></a>".</p><p>Па ўсіх пытаннях датычна захавання, канвертавання, перакадавання, кадавання і мультыплексавання патокаў, а таксама вяшчання, ёсць карысная інфармацыя ў <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">дакументацыі па вяшчанні</a>.</p><p> Пры ўзнікненні цяжкасцяў з тэрміналогіяй звяртайцеся да <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base"> базы ведаў</a>.</p><p>Для атрымання спісу асноўных скаротаў наведайце старонку "<a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">Скароты</a>".</p><h3>Дапамога</h3><p>Перш, чым задаваць якое пытанне, спачатку азнаёмцеся з інфармацыяй у раздзеле "<a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Частыя пытанні</a>".</p><p>Далей можна атрымаць дапамогу (або самім дапамагчы) на <a href="http://forum.videolan.org">форуме</a>, у <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">спісах рассылкі</a> або на нашым IRC-канале (<em>#videolan</em> на irc.freenode.net).</p><h3>Удзел у праекце</h3><p>Удзел у праекце VideoLAN можна ўзяць у наступных формах: дапамагаць нашай суполцы, распрацоўваць дызайн абалонак, перакладаць дакументацыю, правяраць на хібы або праграмаваць. Таксама можна падтрымаць матэрыяльна. Ясная рэч, таксама можна <b>рэкламаваць</b> плэер VLC.</P></body></html>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
be: <p>Вэб-інтэрфейс не абаронены паролем.</p><p>Альбо скарыстайцеся --http-password, альбо выстаўце пароль у</p><p>Настаўленні &gt; Усе &gt; Асноўныя інтэрфейсы &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Пароль.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
be: <p>VLC ёсць свабодным і адкрытым медыяплэерам, кодарам і вяшчальнікам, які развіваюць валанцёры супольнасці <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p><p>VLC выкарыстоўвае ўнутраныя кодэкі, запускаецца на ўсіх папулярных платформах, падтрымлівае ледзь не ўсе файлы, кампакт-дыскі, DVD, сеткавыя патокі, карты захопу і іншыя медыяфарматы!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Далучайцеся і дапамагайце!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
be: Запытаны SDP-экспарт, але не зададзены URL.

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
be: Пры перадачы па кабелі тонавага сігналу 22 КГц ва ўніверсальных канвертарах звычайна адбываецца пераключэнне на гетэрадын высокай частаты.

en: A directory where to save the files has to be selected.
be: Вы павінны выбраць каталог, куды будуць захаваны файлы.

en: A file where to save the stream has to be selected.
be: Павінен быць выбраны файл для захавання патоку.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
be: Фіксаванае значэнне якаснасці макраблока для кадавання ў рэжыме VBR (дапушчальныя значэнні: ад 0.01 да 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
be: Свабодны аўдыёкодэк для сціскання голасу (ужываецца з OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
be: Спіс эфектаў праз коску.
    Бягучыя эфекты ўключаюць: dummy — фіктыўны, scope — дыяпазон, spectrum — спектр, spectrometer — спектрометр і vuMeter — індыкатар гучнасці.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
be: Выйшла новая версія VLC (%1.%2.%3%4).

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
be: Станоўчае значэнне азначае, што гук апярэджвае відэа

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
be: Станоўчае значэнне азначае, што субтытры апярэджваюць відэа

en: A single password restricts access to this interface.
be: Доступ да гэтага інтэрфейсу абмежаваны адным паролем.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
be: Для сінтэзу MIDI неабходны банк гукаў (.SF2).
    Усталюйце банк SF2 і падлучыце яго ў настаўленнях VLC (Увод/Кодэкі/Аўдыёкодэкі/FluidSynth).

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
be: Для праграмнага сінтэзу патрабуецца банк гукаў SF2.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
be: Трэба выбраць дзейснае прызначэнне. Увядзіце альбо Unicast-IP, альбо Multicast-IP.
    
    Калі не ведаеце, што гэта, азнаёмцеся з VLC Streaming HOWTO і даведкай у гэтым акне.

en: A->B Loop
be: Цыкл А->Б

en: A/52 audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё A/52

en: A/52 dynamic range compression
be: Сцісканне дынамічнага дыяпазону A/52

en: A/52 parser
be: Парсер A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
be: Кодар аўдыё AAC (праз libfaad2)

en: AAC extension
be: Пашырэнне AAC

en: AACS Host certificate revoked.
be: Сертыфікат вузла AACS ануляваны.

en: AACS MMC failed.
be: Збой AACS MMC.

en: ADPCM audio decoder
be: Дэкодар аўдыё APCM

en: AES key URI to place in playlist
be: Спасылка на ключ AES

en: AES key file
be: Файл з ключом AES

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
be: Дэкодар аўдыё AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
be: Дэмультыплексар AIFF

en: ALSA audio capture
be: Увод гуку праз ALSA

en: ALSA audio output
be: Вывад гуку праз ALSA

en: AM Tuner mode
be: Рэжым AM-прыёмніка

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
be: Рэжым AM-прыёмніка: Стандартны (0), ТБ (1), AM-радыё (2), FM-радыё (3) ці DSS (4).

en: AM radio
be: AM-радыё

en: ARM NEON audio volume
be: Гучнасць для ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
be: Пераўтварэнне колернасці відэа YUV->RGBA для ARM NEON

en: ARM NEON video chroma conversions
be: Пераўтварэнні колернасці віэда для ARM NEON

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
be: Медыяплэер VLC

en: ASCII Art
be: ASCII-графіка

en: ASCII-art video output
be: Вывад відэа ASCII-графікай

en: ASF muxer
be: Мультыплексар ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
be: Памер пакета ASF. Стандартна 4096 байт.

en: ASF/WMV demuxer
be: Дэмультыплексар ASF/WMV

en: ASX playlist import
be: Імпарт плэйлісту ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
be: Дэкодар аўдыё ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
be: Дапаможны канал ATSC

en: ATSC reception parameters
be: Параметры прыёму ATSC

en: AU demuxer
be: Дэмультыплексар AU

en: AVI demuxer
be: Дэмультыплексар AVI

en: AVI muxer
be: Мультыплексар AVI

en: Abkhazian
be: Абхазская

en: Abort
be: Перарваць

en: About
be: Пра праграму

en: About VLC media player
be: Апісанне медыяплэера VLC

en: Above the Video
be: Над відэа

en: Abscissa of the capture region in pixels.
be: Абсцыса абшару захопу ў пікселях.

en: Absolute delay
be: Абсалютная затрымка

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
be: Абсалютная затрымка: дадаецца пастаянная затрымка да ўсіх субтытраў. Адносна зыходнай затрымкі: задаецца множнік затрымкі. Адносна зыходнага змесціва: затрымка вызначаецца паводле зместу (тэксту).

en: Acapella
be: Акапэла

en: Accelerated video output (Overlay)
be: Паскораны вывад відэа (оверлэй)

en: Accept 24 hours
be: Даць згоду на 24 гадзіны

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
be: Крыніца загадаў. Стандартна загады бяруцца з stdin ("* console"), але вы таксама можаце выкарыстаць звычайны TCP-сокет ("localhost: 4212") або пратакол telnet ("telnet ://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
be: Прымаць загады праз UNIX-сокет замест стандартнага ўводу.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
be: Прымаць загады праз сеткавы сокет замест стандартнага ўводу. Можна задаць адрас і порт інтэрфейсу.

en: Accept permanently
be: Даць згоду назаўжды

en: Access advanced options to tweak the device
be: Паказаць дадатковыя параметры для настаўлення прылады

en: Access module
be: Модуль доступу

en: Access modules
be: Модулі ўводу

en: Access output
be: Модулі вываду

en: Access output module
be: Модуль вываду

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
be: Модулі вываду кантралююць тое, як пасылаюцца мультыплексаваныя патокі. Гэтыя настаўленні дазваляюць заўсёды выкарыстоўваць пэўны фармат вываду. Магчыма, не варта іх мяняць.
    Можна таксама прызначыць стандартныя параметры для кожнага модулю вываду.

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
be: Доступ да патоку забаронены канфігурацыяй сервера.

en: Access unit delimiters
be: Межнікі пакетаў доступу

en: Account that will be used for the connection.
be: Уліковы запіс для злучэння з FTP-серверам.

en: Accuracy of RateControl
be: Дакладнасць рэгулятара хуткасці

en: Acid
be: Кіслата

en: Acid Jazz
be: Кіслотны джаз

en: Acid Punk
be: Кіслотны панк

en: Acoustic
be: Акустыка

en: Acquisition rate (in fps)
be: Хуткасць чытання (кадр/с)

en: Action
be: Дзеянне

en: Actions
be: Дзеянні

en: Activate
be: Актываваць

en: Activate Transcoding
be: Уключыць перакадаванне

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
be: Уключыць апытанне VNC. НЕ ўключаць пры выкарыстанні ў якасці кліента VDR ffnetdev.

en: Activate or deactivate autoscaling.
be: Уключэнне або адключэнне аўтаматычнага маштабавання.

en: Activate or deactivate deinterlacing.
be: Уключыць або выключыць ліквідаванне празрадковасці

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
be: Уключыць аўтаматычную праверку і паведамленне пра выхад новых версій праграмы.

en: Activate the updates availability notification
be: Правяраць наяўнасць новых версій

en: Activate updates notifier
be: Уключыць паведамленні пра абнаўленні

en: Active regions
be: Актыўныя абшары

en: Active windows
be: Актыўныя вокны

en: Adaptive B-frame decision
be: Адаптыўнае размяшчэнне B-кадраў

en: Adaptive spatial transform size
be: Адаптыўная прасторавая трансфармацыя

en: Add
be: Дадаць

en: Add &Subtitle File...
be: Дадаць файл &субтытраў...

en: Add Directory...
be: Дадаць каталог...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
be: Калі параметр адключаны, у файл плэйлісту дадаецца дырэктыва EXT-X-ALLOW-CACHE:NO

en: Add File...
be: Дадаць файл...

en: Add Folder...
be: Дадаць папку...

en: Add Input
be: Дадаць увод

en: Add Interface
be: Дадаць інтэрфейс

en: Add Noise
be: Даданне шуму

en: Add Subtitle File...
be: Дадаць файл субтытраў...

en: Add Subtitle File:
be: Дадаць файл субтытраў:

en: Add Subtitles to transcoded video
be: Дадаць субтытры ў пераканвертаванае відэа

en: Add WAVE header
be: Дадаваць загаловак WAVE

en: Add a background
be: Дадаць фон

en: Add a blurring effect
be: Дадае эфект размывання

en: Add a delay effect to the sound
be: Дадае эфект затрымкі гуку

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
be: Дадае шрыфтавы эфект дзеля паляпшэння чытэльнасці тэксту на розных фонах.

en: Add a shadow
be: Дадаць цень

en: Add cover art from file
be: Дадаць вокладку з

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
be: Дадайце патрэбныя месцы прызначэння і метады вяшчання. Пераканайцеся ў тым, што пры перакадаванні фармат сумяшчальны з выбраным метадам.

en: Add logo
be: Дадаць лагатып

en: Add new Preset...
be: Дадаць новую нарыхтоўку...

en: Add text
be: Дадаць тэкст

en: Add to Playlist
be: Дадаць да плэйлісту

en: Add...
be: Дадаць...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
be: Дадатковыя інтэрфейсы, запушчаныя службай. Павінны быць вызначаны перад усталёўваннем службы для правільнага настаўлення. Выкарыстоўвайце спіс модуляў інтэрфейсу, аддзеленых коскамі. (Звычайныя значэнні: logger, sap, rc, http).

en: Additional streaming options
be: Дадатковыя параметры вяшчання

en: Additional transcode options
be: Дадатковыя параметры кадавання

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
be: Дабаўленне або змяншэнне шырыні пікаў ў пікселах.

en: Address
be: Адрас

en: Address of the CDDB server to use.
be: Адрас сервера CDDB

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
be: Адрас функцыі, якая будзе выклікацца па генераванні аўдыё: калі вынік разліку знаходзіцца ў буферы.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
be: Адрас функцыі, што будзе выклікацца перад генераваннем аўдыё. Яна стварае буфер, у якім выконваецца разлік.

en: Address of the computer to stream to.
be: Увядзіце адрас камп'ютара, на які трансляваць.

en: Address of the get callback function
be: Адрас функцыі, што выклікаецца па атрыманні даных

en: Address of the release callback function
be: Адрас функцыі, што выклікаецца па вызваленні

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
be: Адрас функцыі, якая выклікаецца па візуалізацыі відэа: калі вынік разліку знаходзіцца ў буферы.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
be: Адрас функцыі, што будзе выклікацца перад візуалізацыяй відэа. Яна стварае буфер, у якім выконваецца разлік.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
be: Дадаць субтытры ў відэа. Атрымальнік не зможа іх адключыць, бо яны стануць часткай відарысу.

en: Adds filtered gaussian noise
be: Дадае гаусавы шум

en: Adjust VLC priority
be: Рэгуляваць прыярытэт VLC

en: Adjust the white light to your LED stripes
be: Карэктаванне белага паводле светладыёдных палосак

en: Adjustments and Effects
be: Рэгуляванні і эфекты

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Advanced Buttons
be: Дадатковыя кнопкі

en: Advanced Open File...
be: Адкрыць файл з параметрамі...

en: Advanced Options
be: Пашыраныя параметры

en: Advanced Preferences
be: Пашыраныя настаўленні

en: Advanced options...
be: Іншыя...

en: Advanced settings
be: Пашыраныя настаўленні

en: Advanced settings. Use with care...
be: Пашыраныя настаўленні. Ужываць з асцярогай...

en: Afar
be: Афар

en: Afrikaans
be: Афрыкаанс

en: Albanian
be: Албанская

en: Album
be: Альбом

en: Album art filename
be: Назва файла вокладкі

en: Album replay gain
be: Выраўнанне гучнасці альбому

en: All
be: Усе

en: All Files
be: Усе файлы

en: Allow automatic icon changes
be: Дазволіць змяненне значка

en: Allow cache
be: Кэшаваць

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
be: Выкарыстанне недакументаваных магчымасцяў па павелічэнні хуткасці. Больш хуткі, але і больш схільны да памылак.

en: Allow only one instance
be: Дазволіць толькі адну копію

en: Allow only one running instance
be: Дазваляць запуск толькі адной копіі VLC

en: Allow real-time priority
be: Дазволіць прыярытэт рэальнага часу

en: Allow speed tricks
be: Пашырэнне магчымасцяў кіравання хуткасцю

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
be: Дазволіць выкарыстанне праграмнай рэалізацыі кодэкаў Intel Media SDK, калі ў сістэме адсутнічае апаратная акселерацыя QuickSync Video.

en: Allow to build directory index
be: Дазваляць прагляд змесціва каталогу

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
be: Сярэдняе дапушчальнае адхіленне бітрэйту (у кбіт/сек).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
be: Дазвол толькі на адзін экземпляр VLC часам можа стацца карысным. Прыкладам, калі VLC асацыяваны з некаторымі тыпамі медыяфайлаў, новыя экземпляры VLC не будуць стварацца пры кожным адкрыцці файла праз файлавы кіраўнік. Гэты параметр дазволіць прайграць файл альбо дадаць яго да чаргі ва ўжо запушчаным экземпляры.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
be: Дазвол запуску толькі адной копіі VLC часам бывае карысна, напрыклад, калі вы прывязалі да VLC некаторыя тыпы медыяфайлаў і не хочаце, каб запускалася новая копія VLC пры кожным адкрыцці файла з кіраўніка файлаў. Гэты параметр дазваляе прайграваць файл ва ўжо існай копіі або дадаваць яго да чаргі. Для гэтага патрабуецца наяўнасць дэмана D-Bus у сесіі і запушчанай копіі VLC для выкарыстання інтэрфейсу кіравання D-Bus.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
be: Дазваляе выкарыстоўваць B-кадры як спасылкі пры прагназаванні іншых кадраў. Бярэ сярэдзіну з 2-х і больш паслядоўных B-кадраў як спасылку і парадкуе кадры адпаведна.
      - None: Адключана
      - Strict: Строга іерархічная піраміда
      - Normal: Нястрогая структура (несумяшчальна з Blu-Ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
be: Дазваляе задаць дадатковую pmt
    (pmt_pid=pid:тып_патоку[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
be: Дазваляе кожнаму з 8x8 або 16x8 макроблоку незалежна выбіраць базавы кадр замест аднаго базавага кадра на кожны макраблок.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
be: Дазваляе выставіць стасунак бакоў відэа.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
be: Вызначае канфігурацыю тэлетэксту (id=line1-lineN with both fields).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
be: Дазваляе задаць мову тэлетэксту (старонка=мова/тып,...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
be: Дазваляе вызначыць канфігурацыю гуку (id=group,pair:id=group,pair...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
be: Вызначае код элементарнага патоку відэа.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
be: Дазваляе выставіць нумар пажаданага злучэння платы для захопу (пачынаючы з 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
be: Вызначае "аўтарскае права" у метаданых увода.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
be: Вызначае "дату" у метаданых увода.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
be: Вызначае "апісанне" у метаданых увода.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
be: Вызначае "жанр" у метаданых увода.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
be: Вызначае "назву" у метаданых увода.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
be: Дазваляе задаць URL для метаданых увода.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
be: Вызначае "выканаўцу" у метаданых увода.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
be: Вызначае "аўтара" у метаданых увода.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
be: Маска празрыстасці альфа-змешвання. Выкарыстоўваецца альфа-канал PNG.

en: Alpha mask
be: Альфа-маска

en: Alpha mask video filter
be: Відэафільтр Альфа-маска.

en: Alpha of the blended image
be: Празрыстасць змешванага відарысу

en: Alpha transparency value (default 255)
be: Велічыня празрыстасці (стандартна 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
be: Значэнне альфа для папярэдніх субтытраў: 0 - поўная празрыстасць, 255 - поўная непразрыстасць.

en: Alpha with which the blend image is blended
be: Празрыстасць змешванага відарысу

en: Also known as DWT levels
be: Могуць таксама згадвацца як ўзроўні пераўтварэння ДВП.

en: AltLine
be: Інтэрпаляцыя

en: Alternative
be: Альтэрнатыва

en: Alternative Rock
be: Альтэрнатыўны рок

en: AltiVec conversions from
be: AltiVec-пераўтварэнні з

en: Always
be: Заўсёды

en: Always &on Top
be: Па-над &усімі вокнамі

en: Always Fit &Window
be: Заўсёды пад памер &акна

en: Always fix
be: Заўсёды выпраўляць

en: Always on top
be: Па-над усімі вокнамі

en: Always place the video window on top of other windows.
be: Заўсёды змяшчаць акно відэа паўзверх астатніх.

en: Always reset audio start level to:
be: Пры запуску выстаўляць гучнасць:

en: Always visible
be: заўсёды паказваць

en: Always write to the same file
be: Заўсёды запісваць у гэты ж файл

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
be: Заўсёды запісваць у адзін файл, а не ствараць файл на кожны відарыс. У гэтым выпадку нумар не дадаецца да назвы файла.

en: Ambient
be: Эмбіент

en: Amharic
be: Амхарская

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
be: Каэфіцыент, які выкарыстоўваецца пры маштабаванні выявы перш як перадаць яе ўнутранаму фільтру OpenCV

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
be: Каэфіцыент узмацнення затрыманага сігнала левага канала ў правым і наадварот. Стварае эфект затрымкі левага сігнала ў правым канале і наадварот, што ўспрымаецца як пашырэнне гукавой сцэны.

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
be: Колькасць рухаў, неабходная для запісу жэста.

en: Amount of prefiltering
be: Узровень перадфільтрацыі

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
be: Час чакання (у мс) да спынення прыём даных праз сетку. Будзе выканана 10 спроб.

en: Amplification
be: Узмацненне

en: An error occurred while checking for updates...
be: Падчас абнаўлення ўзнікла памылка...

en: Anaglyph
be: Анагліф

en: Anaglyph 3D
be: Анагліф 3D

en: Analog
be: Аналагавае

en: Android AudioTrack audio output
be: Вывад гуку праз Android AudioTrack

en: Android Surface video output
be: Вывад відэа цераз Android Surface

en: Angle
be: Вугал

en: Angle in degrees
be: Вугал у градусах

en: Angle in degrees (0 to 359)
be: Вугал у градусах (0 - 359)

en: Anime
be: Анімэ

en: Announce this session with SAP.
be: Анансаваць гэтую сесію праз SAP.

en: Antenna
be: Антэна

en: Anti-Flickering
be: Прыманне мігцення

en: Anti-transpose
be: Адваротнае транспаніраванне

en: Any field
be: Любое поле

en: Appearance
be: Выгляд

en: Append to existing file
be: Дадаць да існага файла

en: Append to file
be: Дадаваць да файла

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
be: Дадаваць да файла замест таго, каб замяняць яго.

en: Apple Remote and media keys
be: Apple Remote і медыяклавішы

en: Application
be: Праграма

en: Application level hotkey
be: Скарот узроўню праграмы

en: Applications
be: Праграмы

en: Apply
be: Ужыць

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
be: Запаволіць ўсе субтытры (у 1/10 с, напрыклад, 100 значыць 10 с).

en: Apply cartoon effect
be: Ужыць эфект мультфільма

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
be: Ужыць эфект мультфільма. Выкарыстоўваецца толькі з рэжымамі "градыент" і "край".

en: Apply color gradient or edge detection effects
be: Дастасоўвае эфект каляровага градыента або выяўлення краёў

en: Aqua
be: Блакітны

en: Arabic
be: Арабская

en: Arabic (ISO 8859-6)
be: Арабская (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
be: Арабская (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
be: Напраўду скінуць настаўленні медыяплэера VLC?

en: Are you sure you wish to create the stream?
be: Сапраўды жадаеце стварыць паток?

en: Area
be: Занальнае

en: Armenian
be: Армянская

en: Arranger
be: Аранжыроўшчык

en: Art Director
be: Арт-дырэктар

en: Artist
be: Выканаўца

en: Artist metadata
be: Выканаўца

en: Artwork URL
be: URL вокладкі

en: Ascending
be: Па ўзрастанні

en: Ask for action
be: Запытваць дзеянне

en: Ask for network policy at start
be: Выбраць сеткавую палітыку падчас запуску

en: Aspect Ratio
be: Стасунак бакоў

en: Aspect ratio
be: Стасунак бакоў

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
be: Стасунак бакоў (4:3, 16:9). Стандартна пікселі лічацца квадратнымі.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
be: Стасунак бакоў дысплэяў, з якіх складаецца сцяна.

en: Aspect ratio selector
be: Выбар стасунку бакоў

en: Aspect ratio: %s
be: Стасунак бакоў: %s

en: Assamese
be: Асамская

en: Assign
be: Прызначыць

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
be: Прызначыць фіксаваны PID сеткі (для табліцы SDT)

en: Assign a fixed PID to the PMT
be: Прызначыць фіксаваны PID для PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
be: Прызначыць фіксаваны PID для SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
be: Прызначыць фіксаваны PID для аўдыёпатоку.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
be: Прызначыць фіксаваны PID для відэапатоку. PCR PID аўтаматычна будзе відэа.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
be: Прызначыць фіксаваны PID TS.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
be: Прызначыць нумары праграм кожнаму PMT. Трэба, каб параметр "PID роўны ES ID" быў уключаны.

en: AtmoLight Filter
be: Фільтр AtmoLight

en: AtmoWin Software
be: Праграма AtmoWin

en: Attachment
be: Далучэнне

en: Attachment input
be: Увод далучэнняў

en: Attack
be: Атака

en: Attack time
be: Атака

en: Attenuation
be: Змякчэнне

en: Attenuation, begin (in %)
be: Змякчэнне, пачатак (у %)

en: Attenuation, end (in %)
be: Змякчэнне, канец (у %)

en: Attenuation, middle (in %)
be: Змякчэнне, сярэдзіна (у %)

en: Audio
be: Аўдыё

en: Audio &Device
be: Аўдыё&прылада

en: Audio &Track
be: Аўдыё&дарожка

en: Audio Bar Graph Video
be: Гістаграма аўдыё (відэакампанент)

en: Audio Bar Graph Video sub source
be: Крыніца слоя Гістаграмы аўдыё

en: Audio CD - Track %02i
be: Audio CD — Дарожка %02i

en: Audio CD device
be: Прылада Audio CD

en: Audio CD input
be: Увод з Audio CD

en: Audio Channels
be: Каналы аўдыё

en: Audio Delay
be: Затрымка гуку:

en: Audio Device
be: Аўдыёпрылада

en: Audio Device: %s
be: Аўдыёпрылада: %s

en: Audio ES
be: Аўдыёпаток

en: Audio Effects
be: Аўдыёэфекты

en: Audio Effects...
be: Аўдыёэфекты...

en: Audio Files
be: аўдыёфайлы

en: Audio PID
be: Аўдыё PID

en: Audio Settings
be: Настаўленні аўдыё

en: Audio Spatializer
be: Эфект аб'ёмнага гуку

en: Audio Track
be: Аўдыёдарожка

en: Audio and Subtitles
be: Аўдыё і субтытры

en: Audio balance
be: Баланс гуку

en: Audio bitrate
be: Бітрэйт аўдыё

en: Audio bits per sample
be: Аўдыё (бітаў на сэмпл)

en: Audio callback data
be: Даныя аўдыё для зваротнага выкліку

en: Audio capture
be: Запіс гуку

en: Audio capture (ALSA)
be: Запіс гуку (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
be: Запіс гуку (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
be: Перапрызначэнне аўдыёканалаў

en: Audio channels
be: Каналы аўдыё

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
be: Колькасць аўдыёканалаў ва ўваходным патоку. Лік >0. Стандартна 2.

en: Audio codec
be: Аўдыёкодэк

en: Audio codecs
be: Аўдыёкодэкі

en: Audio configuration
be: Канфігурацыя гуку

en: Audio connection
be: Падлучэнне аўдыё

en: Audio connection for DeckLink output.
be: Аўдыёпадлучэнне для выхаду DeckLink.

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
be: Аўдыёпадлучэнне, ужыванае для захопу з DeckLink. Дапушчальныя значэнні: embedded, aesebu, analog. Пакіньце пустым, каб ужываць стандартнае значэнне для карты.

en: Audio delay %i ms
be: Затрымка аўдыё %i мс

en: Audio delay down
be: Зменшыць затрымку аўдыё

en: Audio delay up
be: Павялічыць затрымку аўдыё

en: Audio desynchronization compensation
be: Кампенсацыя рассінхранізацыі гуку

en: Audio device is not configured
be: Аўдыёпрылада не сканфігуравана

en: Audio device name
be: Назва аўдыёпрылады

en: Audio encoder
be: Кодар аўдыё

en: Audio filter
be: Аўдыёфільтр

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
be: Фільтр аўдыё для інкапсуляцыі A/52->S/PDIF

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
be: Фільтр аўдыё для інкапсуляцыі DTS->D/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
be: Пераўтварэнне фармату PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
be: Перадыскрэтызацыя з вускапалоснай інтэрпаляцыяй

en: Audio filter for simple channel mixing
be: Простае мікшаванне каналаў

en: Audio filter for simple channel mixing using NEON assembly
be: Аўдыёфільтр для простага мікшавання каналаў на базе зборкі NEON

en: Audio filter for trivial channel mixing
be: Аўдыёфільтр для простага мікшавання каналаў

en: Audio filtering failed
be: Фільтрацыя аўдыё не адбылася

en: Audio filters
be: Аўдыёфільтры

en: Audio filters are used to process the audio stream.
be: Аўдыёфільтры выкарыстоўваюцца для апрацоўкі аўдыёпатоку.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
be: Аўдыфільтры для апрацоўкі гукавых патокаў (пасля дастасавання фільтраў пераўтварэння). Спіс фільтраў можна ўвесці праз коску.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
be: Аўдыёфармат для MPEG4 (ужываецца з MPEG TS і MPEG4)

en: Audio gain
be: Парог аўдыё

en: Audio input
be: Аўдыёўваход

en: Audio input of the card to use (see debug).
be: Аўдыёўваход ужыванай карты (гл. адладку).

en: Audio input pin
be: Крыніца ўводу аўдыё

en: Audio language
be: Мова аўдыё

en: Audio memory
be: Аўдыё ў памяці

en: Audio memory output
be: Вывад гуку ў памяць

en: Audio mode
be: Рэжым аўдыё

en: Audio output URL
be: URL выводнага гуку

en: Audio output access method
be: Рэжым вываду гуку

en: Audio output channels
be: Каналы вываду гуку

en: Audio output device
be: Прылада вываду гуку

en: Audio output device (using ALSA syntax).
be: Прылада вываду гуку (у фармаце ALSA).

en: Audio output failed
be: Памылка вываду гуку

en: Audio output module
be: Модуль вываду аўдыё

en: Audio output muxer
be: Мультыплексар гуку.

en: Audio output pin
be: Вывад аўдыё

en: Audio output volume step
be: Крок гучнасці на выхадзе

en: Audio part of the BarGraph function
be: Аўдыёкампанент модуля Гістаграмы

en: Audio port
be: Порт аўдыё

en: Audio postrender callback
be: Зваротны выклік па генераванні аўдыё

en: Audio prerender callback
be: Зваротны выклік перад генераваннем аўдыё

en: Audio resampler
be: Перадыскрэтызацыя гуку

en: Audio sample rate
be: Частата дыскрэтызацыі аўдыё

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
be: Частата дыскрэтызацыі гуку ў герцах (стандартна 48000 Гц).

en: Audio samplerate (Hz)
be: Частата дыскрэтызацыі (Гц)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
be: Частата дыскрэтызацыі гуку (у Гц) пры ўводзе з DeckLink. 0 адключае ўвод гуку.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
be: Частата дыскрэтызацыі гуку (у Гц) для вываду ў DeckLink. 0 адключае вывад гуку.

en: Audio settings
be: Настаўленні аўдыё

en: Audio tempo scaler synched with rate
be: Сінхранізатар аўдыё і відэа

en: Audio track
be: Аўдыёдарожка

en: Audio track ID
be: Ідэнтыфікатар аўдыёдарожкі

en: Audio track synchronization:
be: Сінхранізацыя дарожкі гуку:

en: Audio track: %s
be: Аўдыёдарожка: %s

en: Audio visualizations
be: Візуалізацыя аўдыё

en: Audio volume
be: Вышыня гуку

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
be: Узровень гучнасці ў сотых дэцыбела (дБ).

en: Audio/Video
be: Аўдыё/відэа

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
be: Дэкодар відэа/аўдыё (на базе OpenMAX IL)

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
be: Вывад гуку праз Audio Queue (iOS / Mac OS)

en: AudioUnit output for iOS
be: Вывад праз AudioUnit для iOS

en: Audiobar Graph
be: Гістаграма гуку

en: Audioscrobbler
be: Аўдыёскроблер

en: Augment contrast between contours.
be: Узмацненне кантрасту паміж контурамі

en: Augmented reality ball game
be: Пашыраная рэальнасць - анімацыя "Шар"

en: Author
be: Аўтар

en: Author metadata
be: Аўтар

en: Author to put in ASF comments.
be: Аўтар для каментароў ASF.

en: Authors
be: Аўтары

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Auto connection
be: Аўтападлучэнне

en: Auto re-connect
be: Аўтаматычна аднаўляць злучэнне

en: Auto shuffle
be: Аўтаперамешванне

en: Auto shuffle delay during game
be: Затрымка аўтаперамешвання падчас гульні

en: Auto solve
be: Аўтаразвязанне

en: Auto solve delay during game
be: Затрымка аўтаразвязання падчас гульні

en: Auto start
be: Аўтазапуск

en: Auto-playback of new items
be: Аўтаматычна граць новыя аб'екты

en: Autodel
be: Аўтаматычнае выдаленне

en: Autodetect subtitle files
be: Аўтаматычна падбіраць файл субтытраў

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Automatic brightness
be: Аўтакарэкцыя яркасці

en: Automatic chroma gain
be: Аўтаўзмацненне колернасці

en: Automatic gain
be: Аўтаўзмацненне

en: Automatic hue
be: Аўтакарэкцыя тону

en: Automatic white balance
be: Аўтабаланс белага

en: Automatically add/delete input streams
be: Дадаваць/выдаляць уваходныя патокі аўтаматычна

en: Automatically adjust the picture brightness.
be: Аўтаматычна рэгуляваць яркасць відарысу.

en: Automatically adjust the picture hue.
be: Аўтаматычна рэгуляваць каляровы тон відарысу.

en: Automatically adjust the picture white balance.
be: Аўтаматычна рэгуляваць баланс белага.

en: Automatically check for updates
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
be: Аўтаматычна злучаць парты ўводу VLC з даступнымі партамі вываду.

en: Automatically connect to writable clients
be: Аўтаматычнае злучэнне з кліентамі, даступнымі для запісу

en: Automatically control the chroma gain.
be: Аўтаматычнае кіраванне ўзмацненнем колернасці

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
be: Аўтаматычна падбірае файл субтытраў, калі файл не зададзены (грунтуецца на назве файла фільма).

en: Automatically load the extensions module on startup
be: Аўтаматычна загружаць модулі пры запуску праграмы

en: Automatically preparse files
be: Аўтаматычны перадразбор файлаў

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
be: Аўтаматычна разбіраць файлы па іх даданні да плэйлісту (для атрымання метаданых).

en: Automatically resize and pad a video
be: Аўтаматычная змена памераў і выраўноўванне відэа

en: Automatically set the video gain.
be: Аўтаматычнае ўзмацненне відэасігналу.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
be: Аўтаматычна пачынаць прайграваць змесціва плэйлісту па яго загрузцы.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
be: Аўтаматычна спрабаваць аднавіць злучэнне ў выпадку абрыву.

en: Autoscale video
be: Аўтамаштабаванне відэа

en: Avantgarde
be: Авангард

en: Average bitrate tolerance
be: Сярэдняе дапушчальнае адхіленне бітрэйту

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
be: Сярэдні перыяд для максімальнага лакальнага бітрэйт (у кілабітах).

en: Avestan
be: Авестыйская

en: Avformat
be: Фармат AV

en: Avformat demuxer
be: Дэмультыплексар Avformat

en: Avformat mux
be: Мультыплексар Avformat

en: Avformat muxer
be: Мультыплексар Avformat

en: Aymara
be: Аймара

en: Azerbaijani
be: Азербайджанская

en: A→B Loop
be: Цыкл A→B

en: B-frames between I and P
be: B-кадры паміж I і P-кадрамі

en: B4S playlist import
be: Імпарт плэйлісту B4S

en: BD
be: Дыск Blu-ray

en: Back
be: Назад

en: Background
be: Фон

en: Background Color
be: Колер фону

en: Background Opacity
be: Непразрыстасць фону

en: Background art fits window's size
be: Падганяць лагатып/вокладку пад памер акна

en: Background color
be: Колер фону

en: Background opacity
be: Празрыстасць фону

en: Backlight compensation
be: Здымка супраць святла

en: Backward
be: Назад

en: Balance of the audio input.
be: Баланс аўдыёўваходу.

en: Ball
be: Шар

en: Ball color
be: Колер шара

en: Ball size
be: Памер шара

en: Ball speed
be: Хуткасць шара

en: Ball video filter
be: Відэафільтр "Шар"

en: Ballad
be: Балада

en: Baltic (Latin-7)
be: Прыбалтыйская (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
be: Прыбалтыйская (Windows-1257)

en: Band-stop filter
be: Фільтр паласы

en: Banding removal
be: Прыбіранне палос

en: Bands gain
be: Узмацненне частот

en: Bandwidth
be: Шырыня канала

en: Bandwidth (MHz)
be: Шырыня каналу (МГц)

en: Bar width in pixel (default : 10)
be: Шырыня паласы ў пікселях (стандартна: 10)

en: Bargraph position
be: Размяшчэнне гістаграмы

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
be: Значэнне празрыстасці гістаграмы ад 0 (поўная празрыстасць) да 255 (поўная непразрыстасць).

en: Base image
be: Асноўны відарыс

en: Base pixel radius
be: Радыус асновы

en: Base port
be: Базавы порт

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Basic
be: Базавыя

en: Basque
be: Баскская

en: Bass
be: Нізкія частоты

en: Bass adjustment of the audio input.
be: Рэгуляванне нізкіх частот аўдыёўваходу.

en: Bass level
be: Узровень нізкіх частот

en: Be quiet
be: Рэжым цішыні

en: Beat
be: Біт

en: Bebob
be: Бібоб

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
be: З прычыны пашкоджанасці альбо адсутнасці індэкса AVI-файла пошук будзе працаваць некарэктна.
    VLC не паправіць файл, але можна часова выправіць сітуацыю, пабудаваўшы індэкс у памяці.
    Гэта можа заняць шмат часу на вялікім файле.
    Што жадаеце зрабіць?

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Benchmarking
be: Ацэначныя выпрабаванні

en: Bengali
be: Бенгальская

en: Best available
be: Максімальна магчымае

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
be: Шчыльнасць ўстаўкі B-кадраў. Пры станоўчых значэннях будзе ўстаўляцца больш B-кадраў, пры адмоўных - менш.

en: Bicubic (good quality)
be: Бікубічнае (добрая якасць)

en: Bicubic spline
be: Бікубічнае крывымі

en: Big Band
be: Біг-бэнд

en: Big Button
be: Вялікая кнопка

en: Bihari
be: Біхары

en: Bilinear
be: Білінейнае

en: Bislama
be: Біслама

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Bitrate (kb/s)
be: Бітрэйт (Кб/с)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
be: Звесткі пра бітрэйт перакадаванага патоку.

en: Bitrate override
be: Перавызначыць бітрэйт

en: Bits per sample
be: Біт

en: Black
be: Чорны

en: Black & white
be: Чорна-белы

en: Black Crush for Blue
be: Сцісканне чорнага для сіняга

en: Black Crush for Green
be: Сцісканне чорнага для зялёнага

en: Black Crush for Red
be: Сцісканне чорнага для чырвонага

en: Black Level for Blue
be: Узровень чорнага для сіняга

en: Black Level for Green
be: Узровень чорнага для зялёнага

en: Black Level for Red
be: Узровень чорнага для чырвонага

en: Black Metal
be: Блэк-метал

en: Black Slot
be: Пятнашки

en: Black screens in Fullscreen mode
be: Зачарніць экран у поўнаэкранным рэжыме

en: Black screens in fullscreen
be: Чорны фон у поўнаэкранным рэжыме

en: Blackmagic DeckLink SDI input
be: Увод з Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
be: Змешваць

en: Blend image
be: Змешваны відарыс

en: Blendbench
be: Тэст хуткасці накладанняў

en: Blending benchmark filter
be: Тэст хуткасці накладанняў

en: Blu-ray Disc Input
be: Увод з дыску Blu-ray

en: Blu-ray Disc is corrupted.
be: Дыск Blu-ray пашкоджаны.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
be: Падтрымка Blu-ray дыскаў (libbluray)

en: Blu-ray error
be: Памылка Blu-ray

en: Blu-ray menus
be: Меню Blu-ray

en: Blue
be: Сіні

en: Blue balance
be: Баланс сіняга

en: Blue chroma balance.
be: Баланс сіняга колеру.

en: Blue component of the pause color
be: Сіні кампанент колеру для паўзы

en: Blue component of the shutdown color
be: Сіні кампанент колеру для выключэння

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
be: Велічыня сіняга ў чыстым белым на СВД-палосках.

en: Bluegrass
be: Блюграс

en: Blues
be: Блюз

en: Bluescreen
be: Сіні фон

en: Bluescreen U tolerance
be: Дапушчальнае адхіленне U сіняга фону

en: Bluescreen U value
be: Значэнне U сіняга фону

en: Bluescreen V tolerance
be: Дапушчальнае адхіленне V сіняга фону

en: Bluescreen V value
be: Значэнне V сіняга фону

en: Bluescreen video filter
be: Відэафільтр Сіні фон

en: Blur factor (1-127)
be: Каэфіцыент размывання (1-127)

en: Bob
be: Падваенне

en: Bonjour services
be: Сервіс Bonjour

en: Bookmark
be: У закладкі

en: Bookmark %i
be: Закладка %i

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Bookmarks list for a stream
be: Спіс закладак для патоку

en: Bookmarks...
be: Закладкі...

en: Booty Bass
be: Буці-бэйз

en: Border
be: Мяжа

en: Border height
be: Вышыня мяжы

en: Border masking
be: Карэкцыя краёў

en: Border width
be: Шырыня мяжы

en: Bosnian
be: Баснийская

en: Boss key
be: Клавіша "Увага, бос ідзе!"

en: Bottom
be: Знізу

en: Bottom-Left
be: Злева-знізу

en: Bottom-Right
be: Справа-знізу

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bridge
be: Мост

en: Bridge in
be: Уваходны мост

en: Bridge out
be: Выходны мост

en: Bridge stream output
be: Вывад патоку праз мост

en: Bright
be: Светлы

en: Brightness
be: Яркасць

en: Brightness (%)
be: Яркасць

en: Brightness Down
be: Зменшыць яркасць

en: Brightness Threshold
be: Парог яркасці

en: Brightness Up
be: Павялічыць яркасць

en: Brightness threshold
be: Парог яркасці

en: Bring All to Front
be: Вынесці ўсё наперад

en: BritPop
be: Брытпоп

en: Broadcast
be: Вяшчанне

en: Broadcast:
be: Вяшчанне:

en: Broken or missing AVI Index
be: Збойны індэкс AVI

en: Browse
be: Агляд

en: Browse...
be: Агляд...

en: Browser Back
be: Браўзер: Назад

en: Browser Favorites
be: Браўзер: Абранае

en: Browser Forward
be: Браўзер: Наперад

en: Browser Home
be: Браўзер: Галоўная

en: Browser Refresh
be: Браўзер: Абнавіць

en: Browser Search
be: Браўзер: Пошук

en: Browser Stop
be: Браўзер: Спыніць

en: Buffer Size (Seconds)
be: Памер буферу (секундаў)

en: Buffer size in seconds
be: Памер буферу ў секундах

en: Build index then play
be: Збудаваць індэкс, пасля граць

en: Building font cache
be: Стварэнне кэшу шрыфтоў

en: Bulgarian
be: Балгарская

en: Burmese
be: Бірманская

en: Burrows-Wheeler decompression
be: Распакоўка Бараўза-Уілера

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
be: Пры стварэнні патоку <i>Асноўнае кіраванне</i> будзе ўздзейнічаць на паток, а не на асноўны інтэрфейс.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
be: Стандартна (0) усе ўваходныя каналы будуць захаваныя, але колькасць каналаў можна абмежаваць.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
be: Стандартна фіктыўны інтэрфейс адкрывае акно для ўводу загадаў DOS. Уключэнне ціхага рэжыму не будзе паказваць гэта акно, але гэта можа надакучаць, калі вы выключаеце VLC без адкрытага акна з відэа.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
be: Стандартна інтэрфейс rc адкрывае акно для ўводу загадаў DOS. У ціхім рэжыме гэтае акно не будзе паказвацца, але гэта можа надакучваць, калі вы выключаеце VLC без адкрытага акна з відэа.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
be: Стандартна VLC можна кіраваць мультымедыйнымі клавішамі на клавіятурах Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
be: Стандартна VLC можна кіраваць з пульта Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
be: Стандартна VLC захоўвае спіс апошніх 10 аб'ектаў. Тут гэту функцыю можна адключыць.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
be: Стандартна VLC выкарыстоўвае поўнаэкранны рэжым, сумяшчальны з папярэднімі выпускамі Mac OS X. Хоць таксама можа ўжываць сістэмны поўнаэкранны рэжым, які з'явіўся ў Mac OS X 10.7.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
be: Стандартна VLC дазваляе пераходзіць да наступнага альбо папярэдняга аб'екта праз Apple Remote. Гэта можна адключыць.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
be: Стандартна VLC дазваляе рэгуляваць праз Apple Remote толькі ўзровень уласнай гучнасці. Аднак замест гэтага можна ўключыць рэжым рэгулявання агульнай гучнасцю сістэмы.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
be: Стандартна сервер будзе прымаць падлучэнне па ўсіх лакальных IP-адрасах. Пры жаданні абмежавацца пэўным сеткавым інтэрфейсам задайце IP-адрас (напрыклад, ::1 ці 127.0.0.1) або назву хаста (напрыклад, localhost).

en: Bytes
be: Байтаў

en: C
be: be

en: C&onvert
be: К&анвертаваць

en: C&onvert / Save
be: К&анвертаваць / Захаваць

en: C64 sid demuxer
be: Дэмультыплексар C64 SID

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
be: Выкарыстоўваць CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Істотна запавольвае працэс кадавання і дэкадавання, але дазваляе захаваць 10-15% бітрэйту.

en: CBR bitrate (kbps)
be: Пастаянны бітрэйт (кб/с)

en: CBR encoding
be: Кадаванне CBR

en: CDDB Server
be: Сервер CDDB

en: CDDB Server port to use.
be: Порт сервера CDDB

en: CDDB port
be: Порт CDDB

en: CDG demuxer
be: Дэмультыплексар CDG

en: CDG video decoder
be: Кодар відэа CDG

en: CLI input
be: Увод з загаднага радка

en: CPU optimizations
be: Аптымізацыя CPU

en: CSA Key
be: Ключ CSA

en: CSA Key in use
be: Бягучы CSA-ключ

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
be: Бягучы CSA-ключ. Варыянты: odd/first/1 (няцотны/першы/1) (стандартна) ці even/second/2 (цотны/другі/2).

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
be: Ключ шыфравання CSA. Значэнне паказваецца ў выглядзе радка даўжынёй 16 знакаў (8 шаснаццатковых байтаў).

en: CVD subtitle decoder
be: Дэкодар субтытраў CVD

en: Cabaret
be: Кабарэ

en: Cable
be: Кабель

en: Cable and satellite reception parameters
be: Параметры кабельнага і спадарожнікавага прыёму

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Caching value (ms)
be: Памер кэшу (мс)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
be: Аб'ём кэшу пры запісе з камеры або мікрафона, у мілісекундах.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
be: Аб'ём кэшу для лакальных файлаў, у мілісекундах.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
be: Аб'ём кэшу пры чытанні з сеткавых рэсурсаў, у мілісекундах.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
be: Аб'ём кэшу пры чытанні з аптычных носьбітаў, у мілісекундах.

en: Calculate a average zone
be: Вылічаць сярэднюю зону

en: Calculation factor
be: Параметр разліку

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
be: Параметр, што ўлічваецца пры разліку затрымкі. У абсалютным рэжыме прадстаўляе секунды.

en: Callback cookie string
be: Радок ідэнтыфікатара зваротнага выкліку

en: Callback data
be: Даныя зваротнага выкліку

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cannot save Configuration
be: Памылка захавання канфігурацыі

en: Cannot write to file %1:
    %2.
be: Немагчыма запісаць у файл %1:
    %2.

en: Canvas
be: Змена памеру

en: Canvas video filter
be: Відэафільтр Змена памеру

en: Capability
be: Функцыі

en: Capture
be: Захоп

en: Capture &Device
be: Прылада за&хопу

en: Capture Audio
be: Захоп аўдыё

en: Capture failed
be: Захоп не адбыўся

en: Capture fragment size
be: Памер фрагмента захопу

en: Capture mode
be: Рэжым захопу

en: Capture region height
be: Вышыня абшару

en: Capture region width
be: Шырыня абшару

en: Capture the audio stream in stereo.
be: Захопліваць аўдыёпаток у стэрэарэжыме

en: Cartoon
be: Мультфільм

en: Catalan
be: Каталонская

en: Category
be: Катэгорыя

en: Celtic
be: Кельцкая музыка

en: Celtic (Latin-8)
be: Кельтская (Latin-8)

en: Center
be: Па цэнтры

en: Centre Weighted Median
be: Медыяна, ўзважаная па цэнтры

en: Certificate for client authentification
be: Сертыфікат для спраўджання аўтэнтычнасці кліента

en: Certificate of the Authority to verify server's against
be: Цэнтр сертыфікацыі, што пацвярджае аўтэнтычнасць сервера

en: Chamber Music
be: Камерная музыка

en: Chamorro
be: Чамора

en: Change
be: Змяніць

en: Change Hotkey
be: Змяніць скарот

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
be: Перанакіраванне каналаў (пры нядзейсным злучэнні)

en: Change gradients
be: Змена градыентаў

en: Change playlistview
be: Змена выгляду плэйлісту

en: Change subtitle delay
be: Змяніць затрымку субтытраў

en: Change the caching for the media
be: Змяніць памер кэшу для медыяфайлаў

en: Change the display name of the Service.
be: Змяніць бачную карыстальніку назву службы.

en: Change the id of an elementary stream
be: Змяняе ідэнтыфікатар элементарнага патоку

en: Change the language of an elementary stream
be: Змяняе мову элементарнага патоку

en: Change the lirc configuration file
be: Файл канфігурацыі LIRC

en: Change the loop and repeat modes
be: Пераключэнне рэжымаў паўтору

en: Change the start time for the media
be: Змяніць пачатковы час медыяаб'екта

en: Change title according to current media
be: Змяніць загаловак на загаловак бягучага медыяфайла

en: Channel / Zone Assignment
be: Прызначэнне зон каналах

en: Channel 0: summary
be: Канал 0: агульны

en: Channel 1: left
be: Канал 1: злева

en: Channel 2: right
be: Канал 2: справа

en: Channel 3: top
be: Канал 3: зверху

en: Channel 4: bottom
be: Канал 4: знізу

en: Channel Name
be: Назва канала

en: Channel number
be: Нумар канала

en: Channels
be: Каналы

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
be: Каналы, даступныя для вываду гуку. Калі ўваход мае больш каналаў за выхад, каналы будуць зведзеныя. Гэты параметр ігнаруецца, калі ўключаны лічбавы вывад.

en: Channels count
be: Колькасць каналаў

en: Channels count of an audio elementary stream
be: Колькасць каналаў элементарных аўдыёпатокаў

en: Channels:
be: Каналы:

en: Chanson
be: Шансон

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
be: Пакавальнік субтытраў Chaoji VCD

en: Chapter
be: Раздзел

en: Chapter %i
be: Раздзел %i

en: Chapter codecs
be: Кодэкі раздзела

en: Chapter offset in ms
be: Зрух раздзелаў (у мс)

en: Chapters
be: Раздзелы

en: Characteristic dimension
be: Характарыстыкі дынамікаў

en: Chechen
be: Чэчэнская

en: Check for &Updates...
be: Праверыць &абнаўленні...

en: Check for Update...
be: Праверыць абнаўленні...

en: Check for VLC updates
be: Праверыць абнаўленні VLC

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
be: Змякчэнне зоны змешвання (калі адключана, то змякчэнне ажыццяўляе OpenGL)

en: Chichewa; Nyanja
be: Чычэва;Ньянджа

en: Chinese
be: Кітайская

en: Choose
be: Задаць

en: Choose Cover Art
be: Выберыце вокладку

en: Choose Destination
be: Задаць прызначэнне

en: Choose Devicetype and Connection
be: Выбар тыпу прылады і падлучэння

en: Choose Profile
be: Выбраць профіль

en: Choose a file
be: Задайце файл

en: Choose an output location
be: Задайце адрас прызначэння

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
be: Метад апрацоўкі колеру ў выходных кадрах, якія выходзяць за межы кадраў на ўваходзе.
    
    Апошні: узяць колер толькі з новага (яркага) поля. Пасуе для празрадковага ўваходу, напрыклад, відэа з відэакамеры.
    
    Інтэрпаляцыя: узяць 1 радок колеру з верхняга поля, 2 радок — з ніжняга і г. д.
    Ёсць стандартам, пасуе для NTSC-відэа (анімэ на DVD і да падоб.).
    
    Змешванне: усярэдненне колераў уваходных палёў. Можа таксама скажаць колеры новага (яркага) поля.
    
    Павышэнне: вывад у фармаце 4:2:2 (асобныя колеры для кожнага поля). Лепшае прыбліжэнне, але патрабуе больш рэсурсаў CPU і памяці.

en: Choose here your input stream.
be: Задайце ўваходны паток.

en: Choose input
be: Задайце ўвод

en: Choose one or more media file to open
be: Адкрыць адзін альбо некалькі медыяфайлаў

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
be: Назва каталога або файла для захавання запісаў

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
be: Задайце каталог для захавання здымкаў

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
be: Абярыце праграму, падаўшы яе ідэнтыфікатар паслуг Service ID. Ужываць толькі ў выпадку, калі жадаеце счытваць мульціпраграмны паток (прыкладам, паток DVB).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
be: Абярыце праграмы, падаўшы спіс ідэнтыфікатараў паслуг (SID’ы) праз коску. Ужываць толькі ў выпадку, калі жадаеце счытваць мульціпраграмны паток (прыкладам, паток DVB).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
be: Ці перанакіроўваць SPU-паток у адпаведны модуль вываду, калі апошні ўключаны.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
be: Ці перанакіроўваць аўдыёпаток у адпаведны модуль вываду, калі апошні ўключаны.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
be: Ці перанакіроўваць відэапаток у адпаведны модуль вываду, калі апошні ўключаны.

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
be: Пазначце пажаданую прыладу са спісу, або "Праграму AtmoWin", каб перадаць апрацоўку вонкаваму працэсу (з дадатковымі магчымасцямі)

en: Choose...
be: Задаць...

en: Chorus
be: Хор

en: Christian Gangsta Rap
be: Хрысціянскі гангста-рэп

en: Christian Rap
be: Хрысціянскі рэп

en: Christian Rock
be: Хрысціянскі рок

en: Chroma
be: Колернасць

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
be: Ігнараваць колернасць пры ацэнцы руху для субпікселяў у P-кадрах

en: Chroma for the base image
be: Колернасць асноўнага відарысу

en: Chroma for the blend image
be: Колернасць змешванага відарысу

en: Chroma format
be: Фармат колернасці

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
be: Код колернасці буфера кадраў. Стандарт: RGB, бо прылада fb не мае магчымасці паведаміць сваю колернасць.

en: Chroma gain
be: Узмацненне колернасці

en: Chroma gain control.
be: Кіраванне ўзмацненнем колернасці

en: Chroma in motion estimation
be: Колернасць пры ацэнцы руху

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
be: Колернасць, у якую пераводзіцца выява перш як перадаць яе ўнутранаму фільтру OpenCV

en: Chroma used
be: Колернасць

en: Chroma which the base image will be loaded in
be: Колернасць, у якой будзе загружаны асноўны відарыс

en: Chroma which the blend image will be loaded in
be: Колернасць, у якой будзе загружаны змешваны відарыс

en: Chrominance elimination
be: Карэкцыя колернасці

en: Church Slavic
be: Царкоўна-славянская

en: Chuvash
be: Чувашская

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
be: Вы можаце абраць шыфры, метады абмену ключамі, функцыі хэшавання і метады сціскання. Больш падрабязна пра сінтаксіс можна даведацца ў дакументацыі GNU TLS.

en: Circular Left Hand (18V)
be: Левая кругавая (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
be: Правая кругавая (13V)

en: Cl&ear
be: А&чысціць

en: Cl&ose
be: Закрыць

en: Classic AtmoLight
be: Класічны AtmoLight

en: Classic Rock
be: Класічны рок

en: Classical
be: класічная

en: Clean up
be: Ачысціць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear List
be: Ачысціць спіс

en: Clear the messages
be: Ачысціць паведамленні

en: Clear the playlist
be: Ачысціць плэйліст

en: Click and hold to skip backward through the current media.
be: Пстрыкніце і трымайце, каб пераматаць назад бягучы медыяаб'ект.

en: Click and hold to skip forward through the current media.
be: Пстрыкніце і трымайце, каб пераматаць наперад бягучы медыяаб'ект.

en: Click and move the mouse while keeping the button pressed to use this slider to change current playback position.
be: Пстрыкніце і, трымаючы кнопку мышы, перасоўвайце паўзунок, каб змяніць бягучую пазіцыю прайгравання.

en: Click and move the mouse while keeping the button pressed to use this slider to change the volume.
be: Пстрыкніце і, трымаючы кнопку мышы, перасоўвайце паўзунок, каб змяніць гучнасць.

en: Click to change repeat mode. There are 3 states: repeat one, repeat all and off.
be: Пстрыкніце, каб змяніць рэжым паўтору. Усяго рэжымаў 3: паўтараць адзін медыяаб'ект, паўтараць усе і адкл.

en: Click to dismiss the subtitle setup dialog.
be: Пстрыкніце, каб закрыць акно настаўлення субтытраў.

en: Click to enable fullscreen video playback.
be: Пстрыкніце, каб актывізаваць поўнаэкранны рэжым прайгравання.

en: Click to enable or disable random playback.
be: Пстрыкніце, каб уключыць ці адключыць прайграванне ў выпадковым парадку.

en: Click to exit fullscreen playback.
be: Пстрыкніце, каб выйсці з поўнаэкраннага рэжыму.

en: Click to go to the next playlist item.
be: Пстрыкніце, каб перайсці да наступнага аб'екта плэйлісту.

en: Click to go to the next playlist item. Hold to skip forward through the current media.
be: Пстрыкніце для пераходу да наступнага аб'екта плэйлісту. Трымайце для пракруткі наперад бягучага медыяаб'екта.

en: Click to go to the previous playlist item.
be: Пстрыкніце, каб перайсці да папярэдняга аб'екта плэйлісту.

en: Click to go to the previous playlist item. Hold to skip backward through the current media.
be: Пстрыкніце, каб перайсці да папярэдняга аб'екта плэйлісту. Трымайце для перамоткі назад бягучага медыяаб'екта.

en: Click to mute or unmute the audio.
be: Пстрыкніце, каб адключыць ці ўключыць гук.

en: Click to open an advanced dialog to select the media to play. You can also drop files here to play.
be: Пстрыкніце, каб адкрыць пашыранае акенца выбару медыяаб'екта. Вы таксама можаце проста перацягнуць сюды файлы для прайгравання.

en: Click to play or pause the current media.
be: Пстрыкніце, каб пачаць граць альбо паставіць на паўзу бягучы медыяаб'ект.

en: Click to play the audio at maximum volume.
be: Пстрыкніце, каб выставіць максімальную гучнасць.

en: Click to select a another file to play it in sync with the previously selected file.
be: Пстрыкніце, каб вызначыць іншы файл, каб граць яго сінхронна з ужо выбраным файлам.

en: Click to select a file for playback
be: Пстрыкніце, каб вызначыць файл для прайгравання

en: Click to select a subtitle file.
be: Пстрыкніце, каб выбраць файл субтытраў.

en: Click to set point B
be: Націсніце для вызначэння пункту Б

en: Click to setup subtitle playback in full detail.
be: Пстрыкніце, каб наставіць усе параметры адлюстравання субтытраў.

en: Click to show an Audio Effects panel featuring an equalizer and further filters.
be: Пстрыкніце, каб адкрыць панэль Аўдыёэфектаў, што ўключае эквалайзер і іншыя фільтры.

en: Click to stop playback.
be: Пстрыкніце, каб спыніць прайграванне.

en: Click to switch between video output and playlist. If no video is shown in the main window, this allows you to hide the playlist.
be: Дазваляе пераключацца паміж відэа і плэйлістом. Калі асноўнае акно не паказвае відэа, гэтай кнопкай можна схаваць плэйліст.

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
be: Пераключыцца паміж мінулым часам і часам, які застаўся

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
be: Рэжым паўтору: усё, адна пазіцыя, адключыць

en: Click to toggle between total and remaining time
be: Пераключыцца паміж агульным часам і часам, які застаўся

en: Client port
be: Порт кліента

en: Clock jitter
be: Адхіленне гадзінніка

en: Clock reference average counter
be: Сярэдні базавы лічыльнік

en: Clock source
be: Тактавы генератар

en: Clock synchronisation
be: Сінхранізацыя гадзінніка

en: Clone
be: Кланаванне

en: Clone video filter
be: Відэафільтр Кланаванне

en: Close Window
be: Закрыць акно

en: Close to systray
be: Змясціць у сістэмным трэі

en: Closed Captions decoder
be: Дэкодар субтытраў

en: Closed captions
be: Схаваныя тытры

en: Closed captions %u
be: Схаваныя тытры %u

en: Closed captions 1
be: Схаваныя тытры 1

en: Closed captions 2
be: Схаваныя тытры 2

en: Closed captions 3
be: Схаваныя тытры 3

en: Closed captions 4
be: Схаваныя тытры 4

en: Club
be: клубная

en: Club - House
be: Клубная музыка

en: Co&dec
be: Ко&дэк

en: Codec
be: Кодэк

en: Codec Details
be: Звесткі пра кодэк

en: Codec Level
be: Узровень кодэка

en: Codec Profile
be: Профіль кодэка

en: Codec name
be: Назва кодэка

en: Codecs
be: Кодэкі

en: Codecs / Muxers
be: Кодэкі / мультыплексары

en: Coefficient thresholding on P-frames
be: Заданне парога каэфіцыента на P-кадрах

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
be: Заданне парога каэфіцыента на P-кадрах. Выдаляе блокі дыскрэтнага косінуснага пераўтварэння, якія змяшчаюць толькі малы адзіночны каэфіцыент.

en: Collapse
be: Згарнуць

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
be: Збіраць разнастайную лакальную статыстыку падчас прайгравання.

en: Color
be: Колер

en: Color ASCII art video output
be: Вывад відэа каляровай ASCII-графікай

en: Color effect
be: Колеравы эфект

en: Color extraction
be: Атрыманне колеру

en: Color inversion
be: Тып інверсіі

en: Color killer
be: Выключэнне колеру

en: Color messages
be: Каляровыя паведамленні

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
be: Колер тэксту, які будзе выводзіцца паўзверх відэа. Значэнне задаецца ў HEX-фармаце (як у HTML). Першыя два знакі азначаюць чырвоны, затым зялёны і сіні. #000000=чорны, #FF0000=чырвоны, #00FF00=зялёны, #FFF00=жоўты (чырвоны + зялёны), #FFFFFF=белы

en: Color scheme
be: Колерная схема

en: Color threshold
be: Колерны парог

en: Color threshold filter
be: Колеравы парог

en: Color when paused
be: Колер падчас паўзы

en: Colors
be: Колеры

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
be: Колеру, падобныя да прызначаных, застануцца, астатнія стануць адценнямі шэрага. Значэнне паказваецца ў шаснаццярычным выглядзе (як колеры ў HTML). Першых два знака адказваюць за чырвоны, затым зялёны і сіні. #000000 - чорны, #FF0000 - чырвоны, #00FF00 - зялёны, #FFF00 - жоўты (чырвоны + зялёны), #FFFFFF - белы

en: Column border
be: Мяжа слупкоў

en: Columns
be: Слупкоў

en: Combined
be: сумешчаны

en: Comedy
be: Камедыя

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
be: Спіс стасункаў бакоў праз коску. Дадаюцца да адпаведнага спісу інтэрфейсу.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
be: Спіс стасункаў бакоў для кадравання праз коску. Дадаюцца да адпаведнага спісу інтэрфейсу.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
be: Спіс актыўных вокнаў праз коску. Стандарт: усе

en: Command-line interface
be: Загадны радок

en: Comment
be: Каментар

en: Comment to put in ASF comments.
be: Каментар для каментароў ASF.

en: Comments
be: Каментары

en: Compensate delay
be: Кампенсавальная затрымка

en: Compiled by %s on %s (%s)
be: Скампілявана %s@%s (%s)

en: Compiled by %s with %@
be: Скампілявана %s пры дапамозе %@

en: Compiler: %s
be: Кампілятар: %s

en: Complete MRL for VLC internal
be: Поўны MRL

en: Component
be: Кампанентны ўваход

en: Composer
be: Кампазітар

en: Composite
be: Кампазітны ўваход

en: Composite input
be: Кампазітны ўваход

en: Compression level
be: Узровень кампрэсіі

en: Compressor
be: Кампрэсар

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
be: Вылічыць і надрукаваць статыстыку пікавых адносін сігналу да шуму. Не аказвае ўплыву на рэальную якасць кадавання.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
be: Вылічыць і надрукаваць статыстыку структурнага падабенства. Не аказвае ўплыву на рэальную якасць кадавання.

en: Conductor
be: Дырыжор

en: Config of last used skin
be: Канфігурацыя апошняй абалонкі

en: Configuration options
be: Параметры

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
be: Параметры, якія выкарыстоўваюцца службай (напрыклад --foo=bar --no-foobar). Павінны быць вызначаны перад усталёўваннем службы для правільнага настаўлення.

en: Configure
be: Настаўленне

en: Configure Hotkeys
be: Канфігурацыя скаротаў

en: Connect to clients matching
be: Падлучыцца да кліентаў, якія супадаюць

en: Connection failed
be: Злучэння не адбылося

en: Console
be: Кансоль

en: Constant bitrate mode (CBR)
be: Пастаянны бітрэйт (CBR)

en: Constant error mode
be: Нязменны ўзровень памылак

en: Constant lambda mode
be: Нязменны ўзровень лямбда

en: Constant noise threshold mode
be: Нязменны парог ўзроўню шуму

en: Constant quality factor
be: Нязменны ўзровень якасці

en: Constant quality mode
be: Нязменны ўзровень якасці

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
be: Кантэйнеры (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Contemporary Christian
be: Сучасная хрысціянская

en: Content bitrate
be: Бітрэйт

en: Context menu
be: Кантэкстнае меню

en: Continue
be: Працягнуць

en: Continuous 22kHz tone
be: Тонавы сігнал 22 КГц

en: Continuous stream
be: Бесперапынны паток

en: Contrast
be: Кантрастнасць

en: Control
be: Кіраванне

en: Control interfaces
be: Інтэрфейсы кіравання

en: Control menu for the player
be: Меню кіравання для плэера

en: Control playback with media keys
be: Кіраваць прайграваннем мультымедыйнымі клавішамі

en: Control playback with the Apple Remote
be: Кіраванне прайграваннем з пульта Apple Remote

en: Control playlist items with the Apple Remote
be: Перасоўванне па плэйлісце з пульта Apple Remote

en: Control system volume with the Apple Remote
be: Рэгуляваць агульную гучнасць з пульта Apple Remote

en: Controls
be: Параметры

en: Conve&rt / Save...
be: Канвертаваць/захаваць...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
be: Час збежнасці ў рэжыме 'avbr'

en: Conversions from
be: Пераўтварэнні з

en: Convert
be: Пераўтварыць

en: Convert & Stream
be: Канвертаваць і вяшчаць

en: Convert / Stream...
be: Канвертаваць / Вяшчаць...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
be: Відэафільтр пераўтварэння 3D-відарысу ў анагліф

en: Copy
be: Капіраваць

en: Copy packetizer
be: Пакавальнік копіі

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Copyright Acknowledgement
be: Паведамленне пра аўтарскія правы

en: Copyright metadata
be: Аўтарскае права

en: Copyright string to put in ASF comments.
be: Аўтарскія правы для каментароў ASF.

en: CoreText font renderer
be: Візуалізатар шрыфтоў CoreText

en: Cornish
be: Корнская

en: Corsican
be: Карсіканская

en: Could not demux ASF stream
be: ASF-паток не дэмультыплексуецца

en: Count of AtmoLight channels
be: Колькасць каналаў AtmoLight

en: Count of channels
be: Колькасць каналаў

en: Count of fnordlicht's
be: Колькасць прылад fnordlicht

en: Country
be: Кантры

en: Create
be: Стварыць

en: Create "Fast Start" files
be: Ствараць файлы "Хуткі запуск"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
be: Ствараць файлы "Хуткі запуск". Гэтыя файлы аптымізаваны для сцягвання і дазваляюць карыстальніку пачаць прагляд падчас сцягвання.

en: Create Directory
be: Стварэнне каталогу

en: Create Directory...
be: Стварыць каталог...

en: Create Folder
be: Стварэнне папкі

en: Create Folder...
be: Стварыць папку...

en: Create a new bookmark
be: Стварыць новую закладку

en: Create a new profile
be: Стварыць новы профіль

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
be: Стварае ўнікальную назву ў System Tuning Spaces

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
be: Ствараць відэабуферы ў сістэмнай памяці, а не ў відэапамяці. Не рэкамендуецца, так як звычайна ў відэапамяці можна атрымаць выйгрыш ад апаратнага паскарэння (напрыклад, маштабавання або пераўтварэння YUV->RGB). Гэты параметр не дзейнічае пры выкарыстанні слаёў.

en: Credits
be: Падзякі

en: Croatian
be: Харватская

en: Crop
be: Кадраванне

en: Crop one pixel from the bottom of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель знізу

en: Crop one pixel from the left of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель злева

en: Crop one pixel from the right of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель справа

en: Crop one pixel from the top of the video
be: Абрэзаць на адзін піксель зверху

en: Crop: %s
be: Кадраванне: %s

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
be: Скрыжаваная перадача сігнала левага канала ў правы — і наадварот — у проціфазе. Гэта дапамагае падавіць монафанічны сігнал. Пры значэнні, роўным 1 сігнал, агульны для абодвух каналаў, уціскаецца цалкам.

en: Crossfeed
be: Скрыжоўванне

en: Crossover
be: Красовер

en: Crypt audio
be: Шыфраванне аўдыё

en: Crypt audio using CSA
be: Шыфраванне аўдыё з выкарыстаннем CSA

en: Crypt video
be: Шыфраванне відэа

en: Crypt video using CSA
be: Шыфраванне відэа з выкарыстаннем CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
be: Апаратны кодар відэа Crystal HD

en: Cue points
be: Кантрольныя пункты

en: Cult
be: Культ

en: Current Media Information
be: Звесткі пра медыяаб'ект

en: Current channel:
be: Бягучы канал

en: Current media / stream statistics
be: Бягучая статыстыка па медыяаб'екце/патоку

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
be: Бягучая хуткасць: %1.
    Пстрыкніце для рэгулявання.

en: Current visualization
be: Бягучая візуалізацыя

en: Custom
be: Іншае

en: Custom &Bookmarks
be: Закладкі &карыстальніка

en: Custom aspect ratios list
be: Спіс іншых стасункаў бакоў

en: Custom crop ratios list
be: Спіс іншых стасункаў бакоў для кадравання

en: Custom options
be: Уласныя настаўленні

en: Custom playback
be: Дадаткова

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
be: Загаловак акна відэа (калі відэа не ўбудавана ў інтэрфейс).

en: Customi&ze Interface...
be: Наставіць інтэрфейс...

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
be: Вызначэнне адрасу быццам бы папярэдняга дакумента або крыніцы спасылкі

en: Customize...
be: Наставіць...

en: Cut
be: Выразаць

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
be: Выразанне паласы святла, якая наводзіцца пры флюарэсцэнтным асвятленні (адз. змены не дакументаваны).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
be: Падзяляе паток на асобныя зрэзы зададзенай працягласці і забяспечвае нязменны бітрэйт на мяжы адцінкаў. Гэта дазваляе пазбегнуць вялікіх скокаў бітрэйту, асабліва для рэферэнсных кадраў.

en: Cycle audio track
be: Пераключыць аўдыёдарожку

en: Cycle deinterlace modes
be: Пераключаць рэжымы ліквідавання празрадковасці

en: Cycle next program Service ID
be: Наступная ТБ-праграма

en: Cycle previous program Service ID
be: Папярэдняя ТБ-праграма

en: Cycle source aspect ratio
be: Пераключыць стасунак бакоў

en: Cycle subtitle track
be: Пераключэнне дарожкі субтытраў

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
be: Цыклічна пераключаць кадраванне з вызначанага спісу.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
be: Цыклічна пераключаць стасунак бакоў з вызначанага спісу.

en: Cycle through audio devices
be: Цыклічна пераключаць аўдыёпрылады

en: Cycle through available audio devices
be: Цыклічна пераключаць даступныя аўдыёпрылады.

en: Cycle through available deinterlace modes.
be: Пераключае рэжымы ліквідавання празрадковасці па коле.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
be: Цыклічна пераключаць даступныя аўдыёдарожкі (мовы).

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
be: Пераключае на наступную праграму паводле нумару (Service ID) у цыкле.

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
be: Пераключае на папярэднюю праграму паводле нумару (Service ID) у цыкле.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
be: Цыклічна пераключаць даступныя дарожкі субтытраў.

en: Cycle video crop
be: Пераключыць кадраванне

en: Cyrillic (Windows-1251)
be: Кірыліца (Windows-1251)

en: Czech
be: Чэшская

en: D-Bus control interface
be: Інтэрфейс кіравання D-Bus

en: DEVICES
be: ПРЫЛАДЫ

en: DMX address for each channel
be: Адрас DMX для кожнага канала

en: DMX options
be: Параметры DMX

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
be: Дэкодар аўдыё DTS Coherent Acoustics

en: DTS audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё DTS

en: DTS delay (ms)
be: Затрымка DTS (мс)

en: DTS dynamic range compression
be: Сцісканне дынамічнага дыяпазону DTS

en: DTS parser
be: DTS-парсер

en: DTV
be: Лічбавае ТБ

en: DV (Digital Video) demuxer
be: Дэмультыплексар DV (Digital Video)

en: DVB adapter
be: DVB-адаптар

en: DVB device
be: Прылада DVB

en: DVB playlist import
be: Імпарт плэйлісту DVB

en: DVB subtitles
be: Субтытры DVB

en: DVB subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў DVB

en: DVB subtitles encoder
be: Кадавальнік субтытраў DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
be: Субтытры DVB: для людзей з парушэннем слыху

en: DVB-S2 parameters
be: Параметры DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
be: Параметры прыёму DVB-T

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
be: Канал фізічнага ўзроўню ў DVB-T2

en: DVD angle
be: Вугал DVD

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
be: Аўдыёфармат DVD (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG і RAW)

en: DVD device
be: Прылада DVD

en: DVD menus
be: Меню DVD

en: DVD subtitles
be: Субтытры DVD

en: DVD subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў DVD

en: DVD subtitles packetizer
be: Пакавальнік субтытраў DVD

en: DVD with menus
be: DVD з меню

en: DVD without menus
be: DVD без меню

en: DVDRead Input (no menu support)
be: Увод DVDRead (без падтрымкі меню)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
be: DVDRead не можа адкрыць дыск "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
be: DVDRead не можа прачытаць %d/%d блокаў на 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
be: DVDRead не можа прачытаць блок %d.

en: DVDnav Input
be: Увод DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
be: Пры адкрыцці пашкоджанага AVI

en: Damp
be: Вогкі

en: Dance
be: танцавальная

en: Dance Hall
be: Дансхол

en: Danish
be: Датская

en: Dark
be: Цёмны

en: Darkness limit
be: Мяжа зацямнення

en: Darkness masking
be: Карэкцыя цёмных зонаў

en: Darkwave
be: Дарквэйв

en: Data
be: Даныя

en: Data alignment
be: Выраўноўванне даных

en: Data for the audio callback function.
be: Даныя для функцыі зваротнага выкліку, што апрацоўвае аўдыё

en: Data for the get and release functions
be: Даныя для функцый атрымання і вызвалення даных

en: Data for the video callback function.
be: Даныя для функцый зваротнага выкліку пры апрацоўцы відэа

en: Date
be: Дата

en: Date metadata
be: Дата

en: Day / Month / Year:
be: Дзень / месяц / год:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
be: Шумаўцісканне ў дамене DCT. Адаптыўная псеўдамёртвая зона. Дыяпазон ад 10 да 1000.

en: De-Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
be: Адключае контурны фільтр распакоўкі блокаў. Прыводзіць да зніжэння якасці.

en: Death Metal
be: Дэт-метал

en: Debanding algorithm
be: Алгарытм прыбірання палосаў

en: Debug Frame Folder
be: Каталог для адладкавых кадраў

en: Debug logging
be: Часапіс адладкі

en: Debug mask
be: Маска для адладкі

en: Decide references on a per partition basis
be: Выбар базавых кадраў на падставе макраблокаў

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
be: Нумар платы DeckLink, калі іх некалькі (нумарацыя з 0).

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
be: Нумар карты вываду DeckLink, калі іх некалькі. Нумарацыя пачынаецца з 0.

en: Decklink Audio Options
be: Параметры аўдыё Decklink

en: Decklink Audio Output module
be: Модуль вываду гуку ў Decklink

en: Decklink General Options
be: Агульныя параметры Decklink

en: Decklink Video Options
be: Параметры відэа Decklink

en: Decklink Video Output module
be: Модуль вываду відэа ў Decklink

en: DecklinkOutput
be: Вывад у Decklink

en: Decode
be: Дэкадаванне

en: Decode at the demuxer stage
be: Дэкадаваць на стадыі дэмультыплексавання

en: Decoded
be: Дэкадавана

en: Decoded blocks
be: Дэкадавана блокаў

en: Decoded format
be: Дэкадаваны фармат

en: Decoders
be: Дэкодары

en: Decoding
be: Дэкадаванне

en: Decoding X coordinate
be: Каардыната X пры дэкадаванні

en: Decoding Y coordinate
be: Каардыната Y пры дэкадаванні

en: Decrease
be: Зменшыць

en: Decrease Volume
be: Зменшыць гучнасць

en: Decrease scale factor
be: Зменшыць маштаб

en: Default
be: Стандартна

en: Default (Windows-1252)
be: Лакальная

en: Default Caching Level
be: Стандартны ўзровень кэшавання

en: Default DVD angle.
be: Стандартны вугал DVD.

en: Default Encoding
be: Стандартны знаказбор

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
be: Стандартны часавы ліміт TCP-злучэння (у мілісекундах).

en: Default background alpha
be: Стандартная празрыстасць фону

en: Default background color
be: Стандартны колер фону

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
be: Стандартны колер фону (выкарыстоўваецца, калі ў Kate-патоку колер фону не вызначаны).

en: Default caching policy
be: Стандартная палітыка кэшавання

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
be: Памер кэшу для выходных RTP-патокаў. Значэнне паказваецца ў мілісекундах.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
be: Памер кэшу для выходных UDP-патокаў. Значэнне задаецца ў мілісекундах.

en: Default devices
be: Стандартныя прылады

en: Default encoding
be: Стандартны знаказбор

en: Default font alpha
be: Стандартная празрыстасць шрыфту

en: Default font color
be: Стандартны колер шрыфту

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
be: Стандартны колер тэксту (выкарыстоўваецца, калі ў патоку Kate колер тэксту не вызначаны).

en: Default font description
be: Стандартнае апісанне шрыфту.

en: Default font effect
be: Стандартны шрыфтавы эфект

en: Default font effect strength
be: Стандартная інтэнсіўнасць эфекту

en: Default frame rate for chapter import.
be: Стандартная частата кадраў для імпарту раздзелаў.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
be: Стандартны multicast-інтэрфейс. Замяшчае табліцу маршрутызацыі.

en: Default optical device
be: Стандартная аптычная прылада

en: Default preset setting used
be: Стандартна ўжываныя нарыхтоўкі

en: Default replay gain
be: Стандартны рэжым выраўнання гучнасці

en: Default stream
be: Стандартны паток

en: Default stream output chain
be: Стандартны ланцужок вываду патоку

en: Default tune setting used
be: Стандартна ўжываныя настаўленні

en: Define here the DMX base address for each channel use , or ; to separate the values
be: Вызначце тут базавыя адрасы DMX для кожнага канала праз , ці ;

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
be: Вызначае стасунак бакоў уваходнага відарысу. Стандартна 4:3.

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
be: Вызначыць колеры рэгулятара ўзроўню гучнасці з дапамогай 12 лікаў праз кропку з коскай. Стандартна: "255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20". Іншы варыянт: "30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255"

en: Define the colors of the volume slider
be: Вызначыць колеры для рэгулятара гучнасці

en: Define the glasses' color scheme
be: Вызначае колерную схему акуляраў

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
be: Прызначае PID кожнаму PMT. Трэба, каб параметр "PID роўны ES ID" быў уключаны.

en: Define the sort algorithm used when adding items from a directory.
be: Вызначыць алгарытм сартавання пры даданні аб'ектаў з каталогу.

en: Define which screen fullscreen goes
be: Экран для поўнаэкраннага паказу

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
be: Вызначае бітавы масіў памерам 64х48 кропак, які змяшчае градыент адценняў шэрага

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
be: Рэжым размеркавання бітаў для адаптыўнага квантавання, стандартна 1
      - 0: Адключаны
      - 1: Стандартны рэжым x264
      - 2: Выкарыстоўваць log(var)^2 замест log(var) і спрабаваць адаптаваць інтэнсіўнасць на кадр

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
be: Вызначае, як часта трэба дасылаць даныя для Гістаграмы (праз колькі пакетаў аўдыё, стандартна 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent
be: Вызначае, ці перадаваць звесткі Гістаграмы

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
be: Уключае перадачу даных для Гістаграмы. 1=перадаваць даныя (стандарт), 0=не.

en: Defines if silence alarm information should be sent
be: Вызначае, ці пасылаць сігналы трывогі аб цішыні

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
be: Вызначае, ці сігналізаваць пра цішыню. 1=сігналізаваць (стандартна), 0=не.

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
be: Вызначае арыентацыю люстранога адбітка

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
be: Радыус асновы палос у пікселах.

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
be: Прызначае дэскрыптары кожнаму SFT. Трэба, каб параметр "PID роўны ES ID" быў уключаны.

en: Defines the maximum bitrate in Kpbs (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter. is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
be: Вызначае максімальны бітрэйт у Кб/с (1000 б/с) для рэжыма зменнага бітрэйту. Калі парог не зададзены, параметр вылічваецца на падставе бітрэйту, профілю, узроўню і падобнага.

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher  may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
be: Задае колькасць аперацый кадавання, якія выконваюцца адначасова да сінхранізацыі выніку. Большыя значэнні, у залежнасці ад апаратнай часткі, могуць павялічыць хуткасць. Для MPEG2 значэнне павінна быць не меншым за 1.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
be: Плошча віртуальнага пакоя, які імітуе фільтр.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
be: Вызначае час чакання для дадання ў радок № RTSP-сесіі. Адмоўнае значэнне выдаляе дадзены параметр. Патрабуецца некаторым IPTV-прыёмнікам (напрыклад, кампаніі HansunTech), у якіх ён стварае блытаніну. Стандартнае значэнне 5.

en: Deinterlace
be: Лікв. празрадковасці

en: Deinterlace method to use for streaming.
be: Ужываны метад ліквідавання празрадковасці пры вяшчанні.

en: Deinterlace method to use for video processing.
be: Метад ліквідавання празрадковасці падчас апрацоўкі відэа.

en: Deinterlace mode
be: Рэжым ліквідавання

en: Deinterlace module
be: Модуль ліквідавання празрадковасці

en: Deinterlace off
be: Не ліквідаваць празрадковасць

en: Deinterlace on
be: Ліквідаваць празрадковасць

en: Deinterlace the video before encoding.
be: Ліквідаваць празрадковасць відэа перад яго кадаваннем.

en: Deinterlace video
be: Ліквідаванне празрадковасці відэа

en: Deinterlacing
be: Ліквідаванне празрадковасці

en: Deinterlacing video filter
be: Відэафільтр ліквідавання празрадковасці

en: Delay
be: Затрымка

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
be: Затрымка (у мс), пасля якой уключаецца паток-запаўняльнік.

en: Delay (ms)
be: Затрымка (мс)

en: Delay a stream
be: Затрымка патоку

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
be: Затрымка, пасля якой SAP-аб'екты выдаляюцца, калі не было атрымана новых анансаванняў.

en: Delay calculation mode
be: Рэжым разліку затрымкі

en: Delay of the ES (ms)
be: Затрымка патоку (мс)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
be: Затрымліваць DTS (пазнакі часу дэкадавання) і PTS (пазнакі часу выяўлення) даных патоку адносна PCR. Актывізуе буферызацыю ў дэкодары кліента.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
be: Затрымліваць DTS (пазнакі часу дэкадавання) і PTS (пазнакі часу выяўлення) даных патоку адносна SCR. Актывізуе буферызацыю ў дэкодары кліента.

en: Delay time
be: Час затрымкі

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete all the bookmarks
be: Выдаліць усе закладкі

en: Delete segments
be: Выдаляць сегменты

en: Delete segments when they are no longer needed
be: Выдаляць сегменты, калі яны больш не патрэбны

en: Delete selected profile
be: Выдаліць выбраны профіль

en: Delete the current profile
be: Выдаліць бягучы профіль

en: Delete the selected item
be: Выдаліць выбраны аб'ект

en: Deletes the selected item
be: Выдаляе абраны аб'ект

en: Delivery system
be: Сістэма дастаўкі сігналу

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
be: Дэмультыплексары выкарыстоўваюцца для падзелу элементарных патокаў (такіх як аўдыё і відэа). Вы можаце выставіць адпаведны дэмультыплексар, калі аўтавызначэнне не спрацавала. Не выстаўляйце гэты параметр як агульны, калі не валодаеце тэматыкай.

en: Demux module
be: Модуль дэмультыплексара

en: Demuxed
be: Дэмультыплексавана

en: Demuxed data size
be: Дэмультыплексавана даных

en: Demuxers
be: Дэмультыплексары

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
be: Дэмультыплексары ўжываюцца для размежавання аўдыё- і відэапатокаў.

en: Depending on the amount your fnordlicht hardware choose 1 to 254 channels
be: Пазначце, колькі ў вас прылад fnordlight (ад 1 да 254)

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
be: Пазначце, колькі каналаў (3 або 4) падтрымлівае ваша прылада MoMoLight

en: Descending
be: Па змяншэнні

en: Description
be: Апісанне

en: Description metadata
be: Апісанне

en: Description of the stream content or information about your channel.
be: Апісанне патоку або звесткі пра ваш канал.

en: Description stream output
be: Апісанне выходнага патоку

en: Desired frame rate for the H264 stream.
be: Патрэбная частата кадраў для H264

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
be: Пажаданая частата кадраў для патоку VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
be: Пажаданая частата кадраў для захопу.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
be: Патрэбны фармат уваходнага відэа пры захопе з DeckLink. Значэннем ёсць тэкставы код FOURCC, напрыклад "ntsc".

en: Desired output mode
be: Пажаданы фармат вываду

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
be: Пажаданы фармат вываду для DeckLink. Значэнне павінна быць тэкставым кодам FOURCC, напрыклад, "ntsc".

en: Desktop
be: Экран

en: Desktop level hotkey
be: Скарот узроўню працоўнага стала

en: Destination
be: Адрас

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
be: Ужыванае месца прызначэння (URL) для патоку. Перавызначае параметры path і bind

en: Destination Setup
be: Настаўленне вываду

en: Destination audio codec
be: Мэтавы аўдыёкодэк

en: Destination bridge-in name
be: Звязаны ўваходны мост

en: Destination file:
be: Выходны файл:

en: Destination prefix
be: Прэфікс шляху прызначэння

en: Destination subtitle codec
be: Мэтавы кодэк субтытраў

en: Destination video codec
be: Мэтавы відэакодэк

en: Detailed List
be: Падрабязны спіс

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
be: Колькасць частак спектра для выкарыстання.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
be: Вызначае, якое відэа адлюстроўваецца фільтрам адаптара

en: Device
be: Прылада

en: Device Selection
be: Выбар прылады

en: Device name
be: Назва прылады

en: Device properties
be: Настаўленні прылады

en: Device type
be: Тып прылады

en: Device:
be: Прылада:

en: Devices
be: Прылады

en: DiSEqC LNB number
be: Нумар канвертара ў DiSEqC

en: Dialog
be: Акенца

en: DiffServ Code Point
be: Кодавы пункт дыферэнцыяваных паслуг

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
be: Падтрымліваюцца некалькі алгарытмаў - лепшы працуе павольней, а самы хуткі саступае ў якасці.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
be: Кодавы пункт дыферэнцыяваных паслуг для выходных UDP-патокаў (або "тып абслугоўвання" у IPv4, або "клас трафіку" у IPv6). Выкарыстоўваецца для "якасці абслугоўвання" сеткі.

en: Digital Television and Radio
be: Лічбавае тэлебачанне і радыё

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
be: Увод Digital Video (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
be: Лічбавае тэлевяшчанне

en: Dirac packetizer
be: Пакавальнік Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
be: Дэкодар відэа Dirac (в libschroedinger)

en: Dirac video demuxer
be: Дэмультыплексар відэа Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
be: Кодар відэа Dirac (в libschroedinger)

en: Direct MV prediction mode
be: Рэжым непасрэднага прадказання вектара руху

en: Direct prediction size
be: Памер для непасрэднага прадказання

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
be: Памер для непасрэднага прадказання: 0 - 4x4, 1 - 8x8, -1 - мінімальна магчымы ў адпаведнасці з узроўнем

en: Direct rendering
be: Непасрэдны вывад

en: Direct2D video output
be: Вывад відэа цераз Direct2D

en: Direct3D video output
be: Вывад відэа цераз Direct3D

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
be: Вывад відэа цераз DirectFB

en: DirectMedia Object decoder
be: Дэкодар DirectMedia Object

en: DirectMedia Object encoder
be: Кадавальнік DirectMediaObject

en: DirectShow input
be: Крыніца DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
be: Вывад відэа цераз DirectX (DirectDraw)

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
be: Відэаакселерацыя DXVA (DirectX Video Acceleration) 2.0

en: DirectX audio output
be: Вывад гуку праз DirectX

en: Direction
be: Кірунак

en: Direction of the mirroring
be: Кірунак люстранога адбітка

en: Director
be: Рэжысёр

en: Directory
be: Каталог

en: Directory index
be: Прагляд каталогу

en: Directory or filename where the records will be stored
be: Назва каталога або файла, куды будуць захоўвацца запісы

en: Directory path prefix
be: Прэфікс шляху каталогу

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
be: Шлях каталогу, куды захоўваць файлы выяваў. Выявы будуць аўтаматычна захоўвацца ў хатні каталог карыстальніка, калі параметр не зададзены.

en: Directory sort order
be: Сартаванне каталогу

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
be: Каталог для захавання часовых файлаў модуля зруху па часе.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
be: Каталог, дзе будуць захоўвацца здымкі.

en: Disable
be: Адключыць

en: Disable DVD menus
be: Адкл. DVD-меню

en: Disable DVD subtitle transparency
be: Адключыць празрыстасць у субтытрах DVD

en: Disable Disc Menus
be: Адключыць меню дыска

en: Disable arithmetic coding
be: Адключыць арыфметычнае кадаванне

en: Disable screensaver
be: Адключаць ахоўнік экрану

en: Disable the screensaver during video playback.
be: Адключаць ахоўнік экрану падчас прайгравання відэа.

en: Disc
be: Дыск

en: Disc Selection
be: Выбар дыска

en: Disc caching (ms)
be: Кэш дыскаў (мс)

en: Disc device
be: Дыскавая прылада

en: Discard
be: Адкідаць

en: Discarded (corrupted)
be: Адкінута (сапсаваных)

en: Disclaimer
be: Дысклэймер

en: Disco
be: Дыска

en: Discontinuous Transmission
be: Перарывістая перадача

en: Discs
be: Дыскі

en: Display
be: Адлюстраванне

en: Display ID
be: Ідэнтыфікатар дысплэю

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
be: Ідэнтыфікатар дысплэю. Калі не зададзены, ужываецца ідэнтыфікатар галоўнага дысплэю.

en: Display Settings
be: Настаўленні адлюстравання

en: Display Source As
be: Паказваць крыніцу як

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
be: Выводзіць RSS ці ATOM-рассылкі зверху відэа

en: Display aspect ratio
be: Стасунак бакоў экрана

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
be: Стасунак бакоў экрана ў элементарным патоку відэа

en: Display background cone or art
be: Паказваць лагатып ці вокладку

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
be: Паказваць лагатып або вокладку бягучага альбому, калі нічога не грае. Можна адключыць, каб прадухіліць выгаранне экрана.

en: Display device
be: Прылада адлюстравання

en: Display feed images if available.
be: Паказваць даступныя відарысы ў рассылках.

en: Display locally
be: Паказваць лакальна

en: Display name of the Service
be: Назва службы

en: Display playlist tree
be: Паказваць плэйліст як дрэва

en: Display resolution
be: Разрозненне манітора

en: Display size
be: Памер акна

en: Display stream output
be: Вывад патоку на экран

en: Display text above the video
be: Адлюстроўвае тэкставы радок над відэа

en: Display the input video
be: Паказваць уваходнае відэа

en: Display the output
be: Паказаць вывад

en: Display the processed video
be: Паказваць апрацаванае відэа

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
be: Адкрываць папярэдні прагляд здымка ў верхнім левым куце экрана.

en: Display the stream locally
be: Лакальны паказ патоку

en: Display the title of the video on top of the movie.
be: Паказвае назву відэа паўзверх відарысу.

en: Display video in a skinned window if any
be: Выводзіць відэа ў акне з абалонкай

en: Display video snapshot preview
be: Папярэдні прагляд здымка

en: Display while streaming
be: Паказваць падчас вяшчання

en: Displayed
be: Адлюстравана

en: Displayed frames
be: Паказана кадраў

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B- frames used.
be: Адлегласць паміж I- і P-кадрамі. Калі значэнне роўнае нулю, структура GOP нявызначана. Заўвага: калі GopRefDist = 1, B-кадры ўжывацца не будуць.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
be: Адлегласць паміж левым і правым дынамікамі ў метрах.

en: Distort mode
be: Рэжым скажэння

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
be: Рэжым скажэння. Магчымыя значэнні: "Градыент", "Край" і "Хафа".

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: Першая версія DivX (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: Другая версія DivX (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: Трэцяя версія DivX (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: Do not demultiplex
be: Не дэмультыплексаваць

en: Do not open a DOS command box interface
be: Не адкрываць інтэрфейс уводу загадаў DOS

en: Do not play
be: Не граць

en: Do not sort the items.
be: Не сартаваць аб'екты.

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
be: Не спрабуйце адгадаць бітрэйт ASF. Гэты параметр рэгулюе, як Windows Media Player будзе кэшаваць вяшчанае змесціва. Бітрэйт аўдыё+відэа ў байтах.

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
be: Вы сапраўды жадаеце адпісацца ад %1?

en: Do you want to download it?
be: Жадаеце сцягнуць?

en: Dock fullscreen controller
be: Замацаваць панэль поўнаэкраннага рэжыму

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
be: Замацаваць/адмацаваць панэль поўнаэкраннага рэжыму знізу экрана

en: Docked Playlist
be: Прымацаваць плэйліст

en: Dolby Surround decoder
be: Дэкодар Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
be: Патокі, закадаваныя ў Dolby Surround, не будуць дэкадавацца да іх апрацоўкі гэтым фільтрам. Уключэнне гэтага параметра не рэкамендуецца.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
be: Дамен/Працоўная група, якая будзе выкарыстоўвацца для злучэння.

en: Don't display any video
be: Не паказваць відэа

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
be: Не паказваць акенцы, якія не патрабуюць дзеянняў карыстальніка (панэлі памылак і крытычных паведамленняў).

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
be: Не чакаць ключавога кадра, каб падзяліць сегмент. Толькі для аўдыёпатоку.

en: Don't show
be: не паказваць

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
be: Не карыстаць з нарыхтовак, а вызначыць частоты самастойна. Пералічыце 10 значэнняў у дыяпазоне ад -20 дБ да 20 дБ праз прагал, напрыклад "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Double Size
be: Падвойны памер

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
be: Падвойны пстрык для змены.
    Клавіш Delete для выдалення.

en: Double click to get media information
be: Пстрыкніце двойчы, каб атрымаць звесткі пра медыяфайл

en: Double click to jump to a chosen time position
be: Пстрыкніце двойчы, каб перайсці да выбранай пазіцыі

en: Down
be: Уніз

en: Download Cover Art
be: Сцягнуць вокладку

en: Download Plugin
be: Сцягнуць модуль

en: Download cover art
be: Сцягнуць вокладку

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
be: Сцягнуты файл "%s" быў пашкоджаны. Таму ён быў выдалены.

en: Downloading ...
be: Сцягваецца ...

en: Draw bands in the spectrometer
be: Маляваць палосы ў спектрометры

en: Draw peaks in the analyzer
be: Маляваць пікі ў аналізатары спектра

en: Draw the base of the bands
be: Маляваць асновы палос

en: Drawable
be: Расцягваецца

en: Dream
be: Дрым

en: Drop late frames
be: Прапускаць запозненыя кадры

en: Drop media here
be: Перацягніце файл сюды

en: Dropped (discontinued)
be: Прапушчана (з перапыненнем)

en: Drum & Bass
be: Драм-н-бэйз

en: Drum Solo
be: Сола на бубнах

en: Dry
be: Сухі

en: Dry Mix
be: Сухі гук

en: Dry mix
be: Сухі гук

en: Dual mono
be: Падвойнае мона

en: Duet
be: Дуэт

en: Dummy
be: Фіктыўны

en: Dummy Elements
be: Фіктыўныя элементы

en: Dummy IFO demux
be: Фіктыўны дэмультыплексар IFO

en: Dummy audio output
be: Фіктыўны вывад гуку

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
be: Фіктыўны кодэк (не кадуе, ужываецца з усімі фарматамі кантэйнера)

en: Dummy decoder
be: Фіктыўны дэкодар

en: Dummy encoder
be: Фіктыўны кадавальнік

en: Dummy font renderer
be: Фіктыўны візуалізатар шрыфтоў

en: Dummy image chroma format
be: Фіктыўны фармат колернасці

en: Dummy input
be: Фіктыўны ўвод

en: Dummy interface
be: Фіктыўны інтэрфейс

en: Dummy stream output
be: Фіктыўны вывад патоку

en: Dummy video output
be: Фіктыўны вывад відэа

en: Dummy/Raw muxer
be: Фіктыўны мультыплексар

en: Dump decoder
be: Дамп-дэкодар

en: Dump filename
be: Назва файла

en: Dump module
be: Дамп-модуль

en: Dump raw input
be: Захаваць ўваходны паток

en: Duplicate current profile for a new profile
be: Стварае новы профіль з бягучага

en: Duplicate current profile...
be: Кланіраваць бягучы профіль...

en: Duplicate stream output
be: Вывад дублюючага патоку

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
be: Дублюе адно відэа для некалькіх вокнаў і/або модуляў вываду

en: Duration
be: Працягласць

en: Duration in seconds
be: Працягласць у сек.

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
be: Час у секундах да сімулявання канца файла. Пры адмоўным значэнні час прайгравання не абмяжоўваецца.

en: Dutch
be: Галандская

en: Dynamic Adaptive Streaming over HTTP
be: Дынамічнае адаптыўнае вяшчанне праз HTTP

en: Dynamic language setting from teletext
be: Дынамічны выбар мовы з тэлетэксту

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
be: Сцісканне дынамічнага дыяпазону робіць моцныя гукі цішэй, а ціхія гукі гучней, так што вы можаце слухаць паток, не турбуючы нікога моцнымі гукамі. Пры адключаным параметры прайграванне больш адаптавана да кінатэатра ці пакоя для прагляду фільмаў.

en: Dynamic range compressor
be: Кампрэсар аўдыёсігналу

en: Dynamic video overlay
be: Дынамічнае накладанне відэа

en: Dzongkha
be: Дзонг-кэ

en: E&xport
be: Экспарт

en: EBU STL subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
be: Парсер субтытраў EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
be: Пашырэнне EGL для OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
be: Ранняе вызначэнне прапушчаных P-кадраў

en: Early SKIP detection on P-frames.
be: Ранняе вызначэнне прапушчаных P-кадраў.

en: Eastern European (Latin-2)
be: Усходнееўрапейская (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
be: Усходнееўрапейская (Windows-1250)

en: Easy Listening
be: Лёгкая музыка

en: Edge
be: Край

en: Edge visible
be: Адлюстраванне контураў

en: Edge weightning
be: Узмацненне краёў

en: Edit
be: Змяніць

en: Edit Bookmarks
be: Рэдагаванне закладак

en: Edit Input
be: Рэдагаваць увод

en: Edit Options
be: Радок
    параметраў

en: Edit default application settings for network protocols
be: Змяніць стандартныя настаўленні праграмы для сеткавых пратаколаў

en: Edit selected profile
be: Змяніць выбраны профіль

en: Edit settings
be: Рэдагаваць настаўленні

en: Effects
be: Эфекты

en: Effects list
be: Спіс эфектаў

en: Eject the disc
be: Выцягнуць дыск

en: Elapsed time
be: Прайшло часу

en: Electronic
be: Электронная

en: Element aspect ratio
be: Стасунак бакоў у элемента

en: Elementary Stream ID
be: Ідэнтыфікатар элементарнага патоку

en: Elementary stream output
be: Вывад элементарных патокаў

en: Elements order
be: Парадак элементаў

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
be: Карэкцыя колернасці макраблокаў, калі PSNR не занадта моцна змяняецца (стандартна: 0.0). Спецыфікацыя H.264 рэкамендуе значэнне -4.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
be: Карэкцыя яркасці макраблокаў, калі PSNR не занадта моцна змяняецца (стандартна: 0.0). Спецыфікацыя H.264 рэкамендуе значэнне -4.

en: Embed the file browser in open dialog
be: Убудаваць агляднік файлаў у акно адкрыцця файла

en: Embed the video output in the main interface.
be: Убудаваць вывад відэа ў асноўны інтэрфейс.

en: Embedded
be: Убудаванае

en: Embedded video
be: Убудаванае відэа

en: Embedded window video
be: Убудаванае відэа для X-акна

en: Emboss
be: Рэльеф

en: Empty Playlist
be: Ачысціць плэйліст

en: Enable
be: Уключыць

en: Enable DVD menus
be: Укл. DVD-меню

en: Enable Global Motion Estimation
be: Уключыць глабальную ацэнку руху

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
be: Уключыць паведамленні Growl (пры змене аб'екта з плэйлісту)

en: Enable Last.fm submissions
be: Перадаваць звесткі на Last.fm

en: Enable OSD
be: Уключыць экранную індыкацыю

en: Enable On Screen Display (OSD)
be: Уключыць экранную індыкацыю

en: Enable Phase Correlation Estimation
be: Уключыць ацэнку карэляцыі фазы

en: Enable SPU stream output
be: Уключыць вывад SPU-патоку

en: Enable Scene Change Detection
be: Уключыць вызначэнне змены сцэн

en: Enable Spatializer
be: Уключыць прыладу аб'ёмнага гуку

en: Enable Time-Stretching audio
be: Змена хуткасці гуку

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
be: Уключыць алгарытм простага змяншэння шуму для памяншэння працягласці кадавання і бітрэйту за кошт менш якасных кадраў.

en: Enable a workaround for T23
be: Абыходны прыём для T23

en: Enable adaptive prefiltering
be: Уключыць адаптыўнае папяр. фільтраванне

en: Enable afterburner library
be: Уключыць бібліятэку afterburner

en: Enable audio
be: Уключыць аўдыё

en: Enable audio stream output
be: Уключыць вывад аўдыёпатоку

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
be: Задзейнічаць функцыі сумяшчальнасці для падтрымкі Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
be: Уключыць адмысловыя алгарытмы для кадраў з празрадковай разгорткай.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
be: Дазволіць перарывістую перадачу (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
be: Уключыць кампрэсар аўдыёсігналу

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
be: Уключыць адмысловыя функцыі для падтрымкі Blu-ray. Забяспечваюцца не ўсе аспекты сумяшчальнасці,
    напрыклад, разрозненне, частата кадраў, узровень

en: Enable hierarchical Motion Estimation
be: Уключыць іерархічную ацэнку руху

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
be: Уключыць празрадковыя алгарытмы ацэнкі руху. Вымагае больш працэсарнага часу.

en: Enable internal upmixing
be: Уключыць унутранае павышальнае мікшаванне

en: Enable megabass mode
be: Уключыць рэжым супербаса

en: Enable multiple quantizers
be: Выкарыстоўваць множнае квантаванне

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
be: Выкарыстоўваць мноства каэфіцыентаў квантавання на субпаласу (адзін на блок кода)

en: Enable noise reduction algorithm.
be: Уключыць алгарытм уціску шуму.

en: Enable original graphic spectrum
be: Уключыць арыгінальны графічны спектр

en: Enable reverberation
be: Уключыць рэверберацыю

en: Enable software mode
be: Уключыць праграмны рэжым

en: Enable spectral band replication
be: Рэплікацыя палос спектру

en: Enable streaming of all ES
be: Уключыць вяшчанне ўсіх элементарных патокаў

en: Enable sub-pictures
be: Уключыць слаі

en: Enable subtitles
be: Уключыць субтытры

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
be: Уключыць "плоскі" аналізатар спектра ў спектрометры.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
be: Адключэнне колеру, г. зн. пераключэнне на чорна-белы відарыс пры слабым сігнале.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
be: Уключыць ўнутраны алгарытм павышальнага мікшавання (не рэкамендуецца)

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
be: Уключыць алгарытм ацэнкі перад рухам

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
be: Уключыце гэты параметр, калі бачныя дыяганальныя палосы, калі памер акна меншы за памер відэа ці роўны яму.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
be: Уключыце гэты параметр, калі вы хочаце, каб ваш гук не перарываўся нейкім іншым.

en: Enable time stretching audio
be: Змена хуткасці гуку

en: Enable transparency effects
be: Уключыць эфект празрыстасці

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
be: Уключыць квантаванне trellis (rate distortion для каэфіцыентаў макраблока).

en: Enable video
be: Уключыць відэа

en: Enable video stream output
be: Уключыць вывад відэапатоку

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
be: Уключыць выяўленне галасавой актыўнасці (VAD). Яно аўтаматычна ўключаецца ў рэжыме VBR.

en: Enable wallpaper mode
be: Відэа на працоўным стале

en: Enable/disable audio rendering.
be: Уключыць/адключыць вывад аўдыё.

en: Enable/disable video rendering.
be: Уключыць/адключыць вывад відэа.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
be: Уключае пропуск кадраў у MPEG2-патоку. Пропуск кадраў адбываецца, калі камп'ютару не стае магутнасці для апрацоўкі ўсіх кадраў.

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
be: Дазваляе перакадаваць аўдыёдарожку пры яе наяўнасці ў патоку.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
be: Дазваляе перакадаваць відэадарожку пры яе наяўнасці ў патоку.

en: Encap. format
be: Фармат фарміравання пакета

en: Encapsulation
be: Інкапсуляцыя

en: Encapsulation Method
be: Фармат кантэйнера

en: Encapsulation format
be: Фармат кантэйнера

en: Encoded by
be: Кім закадавана

en: Encoder Algorithm to use
be: Ужываны алгарытм кодара

en: Encoder Profile
be: Профіль кодара

en: Encoding
be: Кадаванне

en: Encoding X coordinate
be: Каардыната X пры кадаванні

en: Encoding Y coordinate
be: Каардыната Y пры кадаванні

en: Encoding complexity
be: Узровень складанасці кадавання

en: Encoding parameters
be: Параметры кадавання

en: Encoding quality
be: Якасць кадавання

en: Encrypted connexion
be: Шыфраванае злучэнне

en: End-Blue
be: Канец-Сіні

en: End-Fadesteps
be: Пераходы ў колер выключэння

en: End-Green
be: Канец-Зялёны

en: End-Red
be: Канец-Сіні

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
be: Ужываць кадаванне з пастаянным бітрэйтам (CBR), а не зменным (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
be: Задаць якасць паміж 0 (нізкая) і 10 (высокая).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
be: Задаць якасць паміж 1 (нізкая) і 10 (высокая) замест вызначэння адпаведнага бітрэйту. Дасць паток са зменным бітрэйтам VBR.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
be: Задаць выраўнанне відэа ў акне. Стандартам (0) то будзе цэнтр (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6=4+2 для зверху-справа).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Размяшчэнне гістаграмы ў акне відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 = зверху-злева).

en: Enforce the complexity of the encoder.
be: Задаць узровень складанасці кодара.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Размяшчэнне лагатыпа на відэа (0=па цэнтры, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 = зверху-злева).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
be: Абмяжоўваць зменны бітрэйт VBR.

en: Enforce the mode of the encoder.
be: Задаць рэжым кодара.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
be: Выраўноўваць усе элементы на краях PES. Адключэнне дапаможа ашчадзіць трафік, але можа ўнесці несумяшчальнасці.

en: English
be: Английская

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
be: Дадаваць аб'екты да плэйлісту ў рэжыме аднаго экземпляра

en: Enter URL here...
be: Увядзіце URL...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
be: Увядзіце URL падкаста для падпіскі:

en: Enter a URL here to open the network stream. To open RTP or UDP streams, click on the respective button below.
be: Увядзіце тут URL для падлучэння да сеткавага патоку. Каб адкрыць RTP- ці UDP-паток, націсніце адпаведную кнопку.

en: Enter a name for the new preset:
be: Увядзіце назву новай нарыхтоўкі:

en: Enter a name for the new profile:
be: Увядзіце назву новага профілю:

en: Enter a term to search the playlist. Results will be selected in the table.
be: Увядзіце слова для пошуку ў плэйлісце. Вынікі пошуку будуць вылучаны ў табліцы.

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
be: Альбо пазначце дзейсны шлях, альбо задайце размяшчэнне, націснуўшы кнопку "Задаць".

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
be: Альбо пазначце дзейсны шлях, альбо задайце размяшчэнне, націснуўшы кнопку "Задаць...".

en: Enter name for new directory:
be: Увядзіце назву новага каталогу:

en: Enter name for new folder:
be: Увядзіце назву новай папкі:

en: Enter the address of the computer to stream to.
be: Увядзіце адрас камп'ютара, на які вяшчаць паток.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
be: Увядзіце адрасы podcast праз вертыкальную рыску |.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
be: Увядзіце лакальныя адрасы, якія жадаеце праслухоўваць. Не ўводзьце нічога, калі жадаеце праслухоўваць усе адрасы, або калі не разумееце, што гэта. Іншыя камп'ютары могуць тады звярнуцца па паток праз http://<ваш IP>:8080

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
be: Увядзіце лакальныя адрасы, якія жадаеце праслухоўваць. Не ўводзьце нічога, калі жадаеце праслухоўваць усе адрасы або калі не разумееце, што гэта. Іншыя камп'ютары змогуць тады звярнуцца па паток праз mms://<ваш IP>:8080.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
be: Увядзіце multicast-адрас, на каторы вяшчаць. Гэта павінен быць IP-адрас паміж 224.0.0.0 і 239.255.255.255. Для прыватнага выкарыстання ўводзьце адрас, які пачынаецца з 239.255.

en: Entries
be: Запісы

en: Entry
be: Запіс

en: Equalizer
be: Эквалайзер

en: Equalizer preset
be: Нарыхтоўка для эквалайзера:

en: Equalizer with 10 bands
be: 10-палосны эквалайзер

en: Erase
be: Сціранне

en: Erase video filter
be: Відэафільтр Сціранне

en: Error
be: Памылка

en: Error resilience
be: Устойлівасць да памылак

en: Error while saving meta
be: Памылка пры захаванні метаданых

en: Error:
be: Памылка:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
be: Памылка: для "goto" патрабуецца аргумент, большы за нуль.

en: Errors
be: Памылкі

en: Errors and Warnings
be: Памылкі і папярэджанні

en: Errors and Warnings...
be: Памылкі і папярэджанні...

en: Esperanto
be: Эсперанта

en: Esperanto (Latin-3)
be: Эсперанта (Latin-3)

en: Essential
be: Асноўныя

en: Estonian
be: Эстонская

en: Ethnic
be: Этнічная

en: Euro-House
be: Еўрахаўз

en: Euro-Techno
be: Еўра-Тэхна

en: Eurodance
be: Еўрадэнс

en: Every
be: з інтэрвалам

en: Executive Producer
be: Выканаўчы прадзюсар

en: Exhaustive help for VLC and its modules
be: Вычарпальная даведка па VLC і яго модулях

en: Existing playlist item
be: Існы аб'ект плэйлісту

en: Exit fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Exit if there are no more items in the playlist.
be: Выйсці, калі ў плэйлісце больш не засталося аб'ектаў.

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Expand Node
be: Разгарнуць вузел

en: Expanding Spacer
be: Запаўняльнік

en: Expanding background cone or art.
be: Расцягваць лагатып/вокладку

en: Experimental
be: Эксперыментальнае

en: Export (include insecure ciphers)
be: Экспартныя абмежаванні (уключыць небяспечныя шыфры)

en: Export SDP as file
be: Захаваць SDP у файл

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
be: Падоўжыць працягласць субтытраў на гэта значэнне.
    0 не змяняе яе.

en: Extended M3U
be: Пашыраны M3U

en: Extended panel
be: Пашыраная панэль

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
be: Пашырэнне, цераз якое будзе выкарыстоўвацца адкрытая графічная бібліятэка (OpenGL).

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Extra I-frames aggressivity
be: Шчыльнасць дадатковых I-кадраў

en: Extra PMT
be: Дадатковая PMT

en: Extra interface modules
be: Дадатковыя модулі інтэрфейсу

en: Extra media
be: Іншы файл

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
be: У гэтай панэлі паказаны дадатковыя метаданыя і іншыя звесткі.

en: Extract
be: Выняць

en: Extract RGB component video filter
be: Відэафільтр Выманне RGB-кампанента

en: Extracted Image Height
be: Вышыня здабытага відарысу

en: Extracted Image Width
be: Шырыня здабытага відарысу

en: EyeTV input
be: Увод з EyeTV

en: EyeTV is not launched
be: EyeTV не запушчаны

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
be: Нумар праграмы EyeTV, або 0 для апошняга канала, -1 для ўводу S-Video, -2 для кампазітнага ўводу

en: FDK-AAC Audio encoder
be: Аўдыёкодар FDK-AAC

en: FEC code rate
be: Рэйт коду FEC

en: FFmpeg audio/video decoder
be: Дэкодар аўдыё/відэа FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
be: Кодар аўдыё/відэа FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
be: Ланцужкі фільтраў постапрацоўкі FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
be: FIFO для чытання загадаў

en: FIFO which will be written to for responses
be: FIFO для запісу адказаў

en: FLAC demuxer
be: Дэмультыплексар FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
be: FLAC - гэта аўдыёкодэк, які сціскае без страт (ужываецца з OGG і RAW)

en: FM radio
be: FM-радыё

en: FOURCC code of raw input format
be: Код FOURCC фармату нясціснутага гуку

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
be: 4-х знакавы код FOURCC, які вызначае фармат нясціснутага гуку.

en: FPS
be: к/сек

en: FTP account
be: Уліковы запіс FTP

en: FTP input
be: Увод з FTP

en: FTP password
be: Пароль

en: FTP upload output
be: Вывад на FTP

en: FTP user name
be: Імя карыстальніка

en: Factor
be: Каэфіцыент

en: Failed to open "%s" for writing
be: Не выйшла адкрыць "%s" на запіс

en: Fake TTY
be: Фіктыўны TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
be: Пераключацца на паток-запаўняльнік пры адсутнасці даных

en: Faroese
be: Фарэрская

en: Fast
be: Хуткі

en: Fast Fusion
be: Фаст-ф'южн

en: Fast bilinear
be: Хуткае білінейнае

en: Fast seek
be: Хуткі пошук

en: Faster
be: Хутчэй

en: Faster (fine)
be: Крыху хутчэй

en: Favor speed over precision while seeking
be: Пры пошуку важней хуткасць, а не дакладнасць

en: Features
be: Магчымасці

en: Feed URLs
be: URL'і вэб-каналаў

en: Feed images
be: Відарысы рассылак

en: Feedback gain
be: Узмацненне зваротнай сувязі

en: Fetch Meta Data
be: Атрымаць метаданыя

en: Fetch artwork using lua scripts
be: Сцягваць вокладкі з дапамогай сцэнараў Lua

en: Fetch meta data using lua scripts
be: Атрыманне метаданых з дапамогай сцэнараў Lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
be: Рэжым кадавання палёў, калі кадр можа кадавацца прагрэсіўна або дзяліцца на празрадковыя палі

en: Fijian
be: Фіджы

en: File
be: Файлы

en: File Format:
be: Фармат файла:

en: File Selection
be: Выбар файлаў

en: File associations
be: Прывязкі файлаў

en: File audio output
be: Вывад гуку ў файл

en: File caching (ms)
be: Кэш файлаў (мс)

en: File containing the 16 bytes encryption key
be: Файл з 16-байтавым ключом шыфравання

en: File corrupted
be: Файл пашкоджаны

en: File could not be verified
be: Немагчыма праверыць файл

en: File dumper
be: Скіданне ў файл

en: File extensions association
be: Прывязкі файлаў

en: File input
be: Увод з файла

en: File is read when segment starts and is assumet to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
be: Значэнні, змешчаныя ў файле ў фармаце key-uri\nkey-file, чытаюцца напачатку новага сегмента і дастасоўваюцца да яго.

en: File logging
be: Запіс часапісаў у файл

en: File name
be: Назва файла

en: File names:
be: Назвы файлаў:

en: File not verifiable
be: Немагчыма праверыць файл

en: File reading failed
be: Памылка чытання файла

en: File stream output
be: Вывад патоку ў файл

en: File that will be used to configure the projectM module.
be: Файл, які будзе выкарыстоўвацца для настаўлення модуля projectM.

en: File to read the marquee text from.
be: Файл для счытвання тэксту маркізы.

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
be: Файл, у які будуць запісвацца аўдыёсэмплы. ("-" для stdout)

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
be: Файл, з якога чытаюцца key-uri і keyfile-location

en: File/Directory
be: Файл/каталог

en: File/Folder
be: Файл/папка

en: Filebrowser starting point
be: Пачатковы адрас у файлавым аглядніку

en: Filename
be: Назва файла

en: Filename for 2 pass stats file
be: Назва файла статыстыкі 2-га праходу

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
be: Назва файла статыстыкі 2-га праходу пры шматпраходным кадаванні.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
be: Назва файла для патоку. Прызначэнне dst=bind+'/'+path. Параметр dst перавызначае яе

en: Filename for the font you want to use
be: Назва файла шрыфту, які вы жадаеце выкарыстоўваць

en: Filename of AtmoWin*.exe
be: Шлях к AtmoWinA.exe

en: Filename prefix
be: Прэфікс назваў файлаў

en: Filename to look for album art in current directory
be: Назва файла ў бягучым каталогу, у якім VLC будзе шукаць вокладку

en: Files
be: Файлы

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
be: Файлы з гэтымі пашырэннямі не будуць дадавацца да плэйлісту пры адкрыцці каталогу.
    Гэта карысна, калі вы, напрыклад, дадаяце каталогі, якія змяшчаюць іншыя плэйлісты. Пашырэнні падзяляюцца коскамі.

en: Film Grain
be: Зярністасць плёнкі

en: Film NTSC (IVTC)
be: Фільм NTSC (IVTC)

en: Filter
be: Фільтр

en: Filter Smoothness
be: Плаўнасць фільтра

en: Filter length (ms)
be: Працягласць фільтра (мс)

en: Filter smoothness (%)
be: Плаўнасць фільтра

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
be: Аўдыё праходзіць праз фільтр двойчы, што дае больш моцны эфект.

en: Filter threshold
be: Парог фільтра

en: Filter threshold (%)
be: Парог фільтра

en: Filter:
be: Фільтр:

en: Filters
be: Фільтры

en: Find meta data using audio fingerprinting
be: Шукаць метаданыя з выкарыстаннем гукавога адбітку

en: Find: %s
be: Шукаць: %s

en: Finish
be: Гатова

en: Finnish
be: Фінская

en: First Entry Point
be: Першы пункт уваходу

en: First Played
be: Першыя сыграныя

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
be: Першы параметр вызначае, ці уключана скажэнне хуткасці (subme>=6),
    а другі - ці выкарыстоўваецца квантаванне Trellis пры псіхавізуальнай аптымізацыі. Стандартна выкл.

en: Fit to Screen
be: Падагнаць пад экран

en: Fix HDTV height
be: Выпраўляць вышыню HDTV

en: Fix when necessary
be: Выпраўляць пры неабходнасці

en: Fixed quantizer scale
be: Фіксаваны каэфіцыент квантавання

en: Fixing AVI Index...
be: Выпраўленне індэкса AVI ...

en: Flac audio decoder
be: Дэкодар аўдыё FLAC

en: Flac audio encoder
be: Кодар аўдыё FLAC

en: Flac audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё FLAC

en: Flat
be: роўная лінія

en: Flat Button
be: Плоская кнопка

en: Flip horizontally
be: Гарызантальны люстраны адбітак

en: Flip the picture horizontally.
be: Перакуліць відарыс гарызантальна.

en: Flip the picture vertically.
be: Перакуліць відарыс вертыкальна.

en: Flip vertically
be: Вертыкальны люстраны адбітак

en: Float on Top
be: Па-над усімі вокнамі

en: FluidSynth MIDI synthesizer
be: MIDI-сінтэзатар FluidSynth

en: Folder
be: Каталог

en: Folder meta data
be: Метаданыя каталогу

en: Folk
be: Фольк

en: Folk-Rock
be: Фольк-рок

en: Folklore
be: Фальклёр

en: Follow the mouse
be: Ісці за мышшу

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
be: Ісці за мышшу пры захопе падэкрана

en: Font
be: Шрыфт

en: Font Properties
be: Уласцівасці шрыфту

en: Font color
be: Колер шрыфту

en: Font family for the font you want to use
be: Назва сямейства шрыфту, які вы жадаеце выкарыстоўваць

en: Font file for the font you want to use
be: Файл шрыфту, які вы жадаеце выкарыстоўваць

en: Font menu
be: Шрыфт меню

en: Font size
be: Памер шрыфту

en: Font size in pixels
be: Памер шрыфту ў пікселях

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
be: Памер шрыфту ў пікселях. Стандартам ёсць -1 (выкарыстоўваць стандартны памер шрыфту).

en: Font size, pixels
be: Памер шрыфту ў пікселях

en: Font used for the menus
be: Шрыфт пры вывадзе меню

en: Font used for the titles
be: Шрыфт пры вывадзе загалоўкаў

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I- frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
be: Для H.264 IdrInterval вызначае інтэрвал IDR-кадраў праз I-кадры; калі IdrInterval=0, кожны I-кадр уважаецца за IDR-кадр. Калі IdrInterval=1, кожны другі I-кадр уважаецца за IDR-кадр і г. д. Для MPEG2 IdrInterval вызначае праз I-кадры інтэрвал паміж загалоўкамі паслядоўнасці. Калі IdrInterval=N, SDK устаўляе загаловак паслядоўнасці перад кожным N-ым I-кадрам. Калі IdrInterval=0 (стандартна), SDK устаўляе загаловак паслядоўнасці аднойчы напачатку патоку.

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
be: Вызначае размяшчэнне кадраў для стэрэаскапічнага відэа:
    0: шахаўніца — пікселі чаргуюцца з L і R
    1: чаргаванне слупкоў — L і R чаргуюцца слупкамі
    2: чаргаванне радкоў — L і R чаргуюцца радкамі
    3: побач — L выводзіцца злева, R — справа
    4: гара-дол — L выводзіцца ўгары, R — долу
    5: чаргаванне кадраў — адзін від на кадр

en: Force Aspect Ratio
be: Задаць стасунак бакоў

en: Force Profile
be: Задаць профіль

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
be: Кадаваць з пастаянным бітрэйтам (CBR).

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
be: Задаць якасць паміж 0.0 (высокая) і 50.0 (нізкая) замест вызначэння адпаведнага бітрэйту. Дасць паток са зменным бітрэйтам VBR.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
be: Строга кіравацца стандартамі пры кадаванні (дапушчальныя значэнні: ад -2 да 2).

en: Force bold
be: Тоўсты

en: Force chroma (Use carefully)
be: Задаць колернасць (увага!)

en: Force chroma. This is a four character string.
be: Задаць колернасць. Гэта радок з чатырох знакаў.

en: Force detection of Dolby Surround
be: Выяўляць Dolby Surround

en: Force index creation
be: Прымусова ствараць індэксы

en: Force interleaved method
be: Прымусова ўжываць метад чаргавання

en: Force multicast RTP via RTSP
be: Выкарыстоўваць multicast RTP праз RTSP

en: Force number of slices per frame
be: Задаць колькасць зрэзаў на кадр

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
be: Актывізуе прастакутныя зрэзы, але саступае іншым параметрам зрэзаў

en: Force selection of all streams
be: Выбіраць усе патокі

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
be: Прапускаць кадры для паскарэння дэкадавання (-1=не прапускаць, 0=стандартна, 1=B-кадры, 2=P-кадры, 3=B+P-кадры, 4=ўсе кадры).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
be: Прапускаць інверсійнае дыскрэтнае косінуснае пераўтварэнне дзеля паскарэння дэкадавання тыпаў кадраў (-1=не прапускаць, 0=стандартна, 1=B-кадры, 2=P-кадры, 3=B+P-кадры, 4=усе кадры).

en: Force subtitle position
be: Задаць размяшчэнне субтытраў

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
be: Наставіць DirectShow выкарыстоўваць пэўны фармат колернасці для відэаўваходу (напрыклад, I420 (стандарт), RV24, ...)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
be: Наставіць відэаўваход DirectShow ужываць пэўную частату кадраў (0 = стандартна, 25, 29.97, 50, 59.94 і г. д.)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
be: Прымусіць SDL-візуалізатар выкарыстоўваць пэўны фармат колернасці, замест таго, каб палепшыць прадукцыйнасць, ужываючы найбольш эфектыўны фармат.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
be: Выкарыстоўваць пэўны фармат колернасці ў відэапрыладзе Video4Linux2 (напрыклад, I420 або I422 для RAW-відарысаў, MJPG для ўводу з кампрэсіяй M-JPEG) (Поўны спіс: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
be: Дзеля стварэння відарысаў прымусова выкарыстоўваць фіктыўны вывад відэа з пэўным фарматам колернасці замест таго, каб спрабаваць палепшыць прадукцыйнасць, ужываючы найбольш эфектыўны фармат.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
be: Прымусіць модуль rc выкарыстоўваць стандартны ўвод, нібыта ён TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
be: Выкарыстоўваць выстаўленую колькасць паслядоўных B-кадраў, але, магчыма, не перад I-кадрам. Дыяпазон ад 0 да 2.

en: Force the subtiles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
be: Вызначае фармат субтытраў. "auto" значыць аўтавыбар і павінна таксама рабіць.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
be: Задаць пэўную колернасць. Калі плануецца выкарыстанне відэафільтра "Альфа-маска" альбо "Сіні фон", дык ужывайце YUVA.

en: Force update of this dialog's values
be: Абнаўленне значэнняў гэтага акенца

en: Force use of a specific avformat muxer.
be: Прымусова выкарыстоўваць вызначаны мультыплексар avformat.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
be: Прымусовае выкарыстанне пэўнай колернасці для вываду. Стандартна I420.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is RGB32.
be: Ужываць пэўную колернасць для вываду. Стандартна — RGB32.

en: Force window style:
be: Задаць стыль вокнаў:

en: Forced chroma
be: Ужываная колернасць

en: Forces the audio language
be: Мова аўдыё

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
be: Задае мову аўдыё для выходнага мультыплексу. Трохлітарны код ISO 639. Стандартна: eng.

en: Form
be: Форма

en: Format
be: Фармат

en: Format name
be: Назва фармату

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
be: Фармат выводных відарысаў (png, jpeg і г. д.).

en: Format time and date
be: Фарматаваць час і дату

en: Format to use in the playlist's "author" field.
be: Фармат поля "выканаўца" элементаў плэйліста.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
be: Фармат поля "назва" элементаў плэйліста.

en: Formatted Subtitles
be: Фарматаваныя субтытры

en: Forward
be: Наперад

en: Forward Cookies
be: Перанакіроўваць cookie

en: Forward Cookies across http redirections.
be: Перадаваць файлы cookie пры HTTP-пераадрасацыях

en: Frame By Frame
be: Кадр за кадрам

en: Frame Rate
be: Частата кадраў

en: Frame buffer depth
be: Глыбіня колеру

en: Frame buffer file
be: Файл для буфера кадраў

en: Frame buffer height
be: Вышыня буфера кадраў

en: Frame buffer segment ID
be: ID сегмента для буфера кадраў

en: Frame buffer width
be: Шырыня буфера кадраў

en: Frame by frame
be: Кадр за кадрам

en: Frame delay (ms)
be: Затрымка кадраў (мс)

en: Frame packing
be: Пакаванне кадраў

en: Frame rate
be: Частата кадраў

en: Frame rate of a video elementary stream
be: Частата кадраў у элементарным патоку відэа

en: Frame rate of the elementary stream produced.
be: Частата кадраў у вырабленым элементарным патоку.

en: Frame size
be: Памер кадра

en: Framebuffer device
be: Прылада буфера кадраў

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
be: Прылада буфера кадраў, ужываная для візуалізацыі (звычайна /dev/fb0).

en: Framebuffer input
be: Увод з буфера кадраў

en: Framebuffer resolution to use
be: Разрозненне буфера кадраў

en: Framebuffer uses hw acceleration
be: Апаратнае паскарэнне

en: Framecount to use on frametype lookahead
be: Колькасць кадраў для прагляду наперад

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
be: Колькасць кадраў для прагляду наперад. У дадзены момант можа прыводзіць да рассінхранізацыі на немультыплексаваным вывадзе, напрыклад rtsp-output без ts-mux.

en: Frames per Second
be: Кадраў на секунду

en: Freestyle
be: Фрыстайл

en: Freetype2 font renderer
be: Візуалізатар шрыфтоў Freetype2

en: French
be: Французская

en: Freq 1 (Hz)
be: Частата 1 (Гц)

en: Freq 1 Q
be: Q частаты 1

en: Freq 1 gain (dB)
be: Узмацненне частаты 1 (дБ)

en: Freq 2 (Hz)
be: Частата 2 (Гц)

en: Freq 2 Q
be: Q частаты 2

en: Freq 2 gain (dB)
be: Узмацненне частаты 2 (дБ)

en: Freq 3 (Hz)
be: Частата 3 (Гц)

en: Freq 3 Q
be: Q частаты 3

en: Freq 3 gain (dB)
be: Узмацненне частаты 3 (дБ)

en: Frequency
be: Частата

en: Frequency (Hz)
be: Частата (Гц)

en: Frisian
be: Фрызская

en: From
be: Ад

en: Fuchsia
be: Ружовы

en: Full URL to put in index file
be: Поўны URL для змяшчэння ў файле індэкса

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
be: Поўны URL, які будзе змешчаны ў індэксным файле. Нумар сегменту задаецца пры дапамозе #.

en: Full Volume
be: Максімальная гучнасць

en: Full bass
be: нізкія

en: Full bass and treble
be: нізкія і высокія

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
be: Поўная шлях да выяваў. Фармат: <выява>[,<затрымка ў мс>[,<празрыстасць>]][;<выява>[,<затрымка>[,<празрыстасць>]]][;...]. Пры наяўнасці аднаго файла проста задайце яго назву.

en: Full treble
be: высокія

en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: Fullscreen Controller
be: Панэль для поўнаэкраннага рэжыму

en: Fullscreen Video Device
be: Прылада поўнаэкраннага відэа

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
be: Непразрыстасць панэлі ў поўнаэкранным рэжыме ад 0,1 да 1.

en: Fullscreen video output
be: Поўнаэкранны вывад відэа

en: Funk
be: Фанк

en: Fusion
be: Ф'южн

en: G.711 decoder
be: Дэкодар G.711

en: G.711 encoder
be: Кодар G.711

en: GLX extension for OpenGL
be: Пашырэнне GLX для OpenGL

en: GNU TLS server
be: Сервер GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
be: Бяспека транспартнага ўзроўню GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
be: Вывад відэа цераз буфер кадраў GNU/Linux

en: GOP length
be: Даўжыня GOP

en: GOP structure
be: Структура GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
be: Структура GOP, што выкарыстоўваецца пры кадаванні відэараду

en: Gaelic (Scots)
be: Гэльская (Шатландская)

en: Gain
be: Узмацненне

en: Gain control filter
be: Фільтр рэгулявання ўзмацнення

en: Gain multiplier
be: Множнік узмацнення

en: Gain on Feedback loop
be: Узровень зваротнай сувязі

en: Gallegan
be: Галісійская

en: Game
be: З гульні

en: Game mode
be: Рэжым гульні

en: Gamma
be: Гама-карэкцыя

en: Gamma (Blue) correction
be: Гама-карэкцыя сіняга

en: Gamma (Green) correction
be: Гама-карэкцыя зялёнага

en: Gamma (Red) correction
be: Гама-карэкцыя чырвонага

en: Gamma adjust.
be: Рэгуляваць гаму.

en: Gangsta
be: Гангста-рэп

en: Gathering stream output
be: Збіранне выходнага патоку

en: Gauss
be: Гаусава

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
be: Адаптыўны нізкачастотны гаусавы фільтр

en: Gaussian Blur
be: Гаусава размыванне

en: Gaussian Low Pass Filter
be: Нізкачастотны гаусавы фільтр

en: Gaussian blur video filter
be: Відэафільтр Гаусава размыванне

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
be: Стандартнае гаусава адхіленне. Пры размыванні ўлічваюцца пікселі, аддаленыя максімум на велічыню 3*сігма ў любым кірунку.

en: Gaussian's std deviation
be: Стандартнае гаусава адхіленне

en: General
be: Агульныя

en: General Audio
be: Агульныя параметры аўдыё

en: General audio settings
be: Агульныя настаўленні аўдыё

en: General input settings. Use with care...
be: Агульныя настаўленні ўводу. Ужываць з асцярогай...

en: General playlist behaviour
be: Агульныя настаўленні плэйлісту

en: General settings for audio output modules.
be: Агульныя настаўленні для модуляў вываду гуку.

en: General stream output settings
be: Галоўныя настаўленні паточнага вываду

en: General video settings
be: Агульныя настаўленні відэа

en: Generate IV instead using segment-number as IV
be: Выбіраць у якасці першапачатковага значэння выпадковы лік, а не нумар сегмента

en: Generate access unit delimiter NAL units.
be: Генераваць межнікі пакетаў доступу для пакетаў узроўню сеткавай абстракцыі (NAL).

en: Generated stream output string
be: Згенераваны радок паточнага вываду

en: Generic
be: Агульны

en: Genre
be: Жанр

en: Genre description
be: Назва жанру

en: Genre metadata
be: Жанр

en: Genre of the content.
be: Жанр змесціва

en: Geometry
be: Геаметрыя

en: Georgian
be: Грузінская

en: German
be: Нямецкая

en: Gestures
be: Жэсты

en: Get function
be: Функцыя атрымання даных

[ctx: GetACP]
en: CP1252
be: CP1251

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
be: Надае відэа цёплыя тоны, набліжаючы яго да колеру сэпіі

en: Global
be: Агульныя

en: Global Hotkeys
be: Глабальныя скароты

en: Global Hotkeys interface
be: Інтэрфейс глабальных скаротаў

en: Global gain
be: Агульнае ўзмацненне

en: GnomeVFS input
be: Увод з GnomeVFS

en: Go to Time
be: Пераход паводле часу

en: Go to the DVD menu
be: Перайсці ў DVD-меню

en: Go to time
be: Пераход да адзнакі часу

en: Go!
be: Панеслася!

en: Goa
be: Гоа

en: Google Video Playlist importer
be: Імпарт плэйлісту Google Video

en: Goom animation speed
be: Хуткасць анімацыі Goom

en: Goom display height
be: Вышыня дысплэя Goom

en: Goom display width
be: Шырыня дысплэя Goom

en: Goom effect
be: Эфект Goom

en: Gospel
be: Харал

en: Gothic
be: Готыка

en: Gothic Rock
be: Гатычны рок

en: Gradfun
be: Прыбіранне палос Gradfun

en: Gradfun video filter
be: Відэафільтр Прыбіранне палос Gradfun

en: Gradient
be: Градыент

en: Gradient bitmap searchpath
be: Шлях да каталогу з градыентамі

en: Gradient image type
be: Тып градыента

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
be: Тып градыента (0 або 1). 0 робіць відарыс белым, 1 пакідае колер як ёсць.

en: Gradient threshold
be: Парог градыента

en: Gradient video filter
be: Відэафільтр Градыент

en: Grain
be: Зярністасць

en: Grain video filter
be: Відэафільтр Зярністасць

en: Grass green
be: Зелень

en: Gray
be: Шэры

en: Grayscale video output
be: Вывад відэа паўтонамі шэрага

en: Greek (ISO 8859-7)
be: Грэцкая (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
be: Грэцкая (Windows-1253)

en: Greek, Modern
be: Грэцкая сучасная

en: Green
be: Зялёны

en: Green component of the pause color
be: Зялёны кампанент колеру для паўзы

en: Green component of the shutdown color
be: Зялёны кампанент колеру для выключэння

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
be: Велічыня зялёнага ў чыстым белым на СВД-палосках.

en: Greenlandic, Kalaallisut
be: Грэнландская

en: Group
be: Група

en: Group of Picture Reference Distance
be: Інтэрвал групы выяваў

en: Group of Picture size
be: Памер групы выяваў GOP

en: Group packets
be: Пакеты ў групах

en: Grouping
be: Група

en: Growl Notification Plugin
be: Паведамленні Growl

en: Grunge
be: Гранж

en: Guarani
be: Гуарані

en: Guard interval
be: Ахоўны інтэрвал

en: Gujarati
be: Гуджараці

en: H.264 level
be: Узровень H.264

en: H.264 profile
be: Профіль H.264

en: H.264 video packetizer
be: Пакавальнік відэа H.264

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
be: Кодар H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264, 10 біт)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
be: Кодар H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
be: H263 - гэта відэакодэк, аптымізаваны для відэаканферэнцый (нізкі бітрэйт, ужываецца з MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
be: H264 - гэта новы відэакодэк (ужываецца з MPEG TS і MP4)

en: H264 video demuxer
be: Дэмультыплексар H264

en: HAL AudioUnit output
be: Вывад праз HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
be: Увод праз HD-SDI

en: HRD-timing information
be: Параметры HRD

en: HTML playlist
be: Плэйліст HTML

en: HTML playlist export
be: Экспарт плэйлісту HTML

en: HTTP (default)
be: HTTP (стандарт)

en: HTTP Announcement
be: HTTP-анансаванне

en: HTTP Live streaming output
be: Вывад патоку HTTP Live

en: HTTP authentication
be: Праверка карыстальніка HTTP

en: HTTP input
be: Увод з HTTP

en: HTTP proxy
be: HTTP-проксі

en: HTTP proxy URL
be: URL HTTP-проксі

en: HTTP proxy password
be: Пароль HTTP-проксі

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
be: Бягучы HTTP-проксі. Фармат: http://[карыстальнік[: пароль]@]проксі.дамен:порт/; калі гэты параметр не запоўнены, то будзе выкарыстоўвацца зменная асяроддзя http_proxy.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
be: Бягучы HTTP-проксі. Фармат: http://[карыстальнік[:пароль]@]проксі.дамен:порт/ ; Калі нічога не пазначана, будзе выкарыстоўвацца зменная асяроддзя http_proxy.

en: HTTP referer value
be: Адрас спасыланай старонкі

en: HTTP server address
be: Адрас HTTP-сервера

en: HTTP server port
be: Порт HTTP-сервера

en: HTTP stream output
be: Вывад патоку HTTP

en: HTTP tunnel port
be: Порт тунэля HTTP

en: HTTP/TLS Certificate Authority
be: Цэнтр сертыфікацыі для HTTP / TLS

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
be: Спіс ануляваных сертыфікатаў (CRL) для HTTP / TLS

en: HTTP/TLS server certificate
be: Сертыфікат сервера HTTP / TLS

en: HTTP/TLS server private key
be: Закрыты ключ сервера HTTP / TLS

en: HTTPS server port
be: Порт HTTPS-сервера

en: Haar cascade filename
be: Назва файла з каскадам Хаара

en: Half Size
be: Палавінны памер

en: Handling mode for stereo streams
be: Рэжым кіравання стэрэапатокамі

en: Hard Rock
be: Хард-рок

en: Hardcore
be: Хардкор

en: Hardware Acceleration
be: Апаратная акселерацыя

en: Hardware decoding
be: Апаратнае дэкадаванне

en: Hardware-accelerated decoding
be: Апаратна-акселераванае дэкадаванне

en: Headphone effect
be: Эфект навушнікаў

en: Headphone surround effect
be: Surround-эфект для навушнікаў

en: Headphone virtual spatialization effect
be: Эфект аб'ёмнага гуку ў навушніках

en: Headphone virtualization
be: Эфект навушнікаў

en: Headphones
be: навушнікі

en: Heavy Metal
be: Цяжкі метал

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Hebrew (ISO 8859-8)
be: Іўрыт (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
be: Іўрыт (Windows-1255)

en: Height
be: Вышыня

en: Height in pixels of the border between miniatures.
be: Вышыня мяжы паміж мініяцюрамі (ў пікселах).

en: Height of video or subtitle elementary streams
be: Вышыня элементарных патокаў відэа або субтытраў

en: Help
be: Дапамога

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
be: Сінхранізацыя вываду відэа і светлавых эфектаў. Павінны спрацаваць значэнні ў раёне 20 мс.

en: Herero
be: Герэра

en: Hide / Show Library
be: Схаваць / Паказаць медыятэку

en: Hide / Show Viewer
be: Схаваць / Паказаць глядач

en: Hide Others
be: Схаваць астатнія

en: Hide VLC
be: Схаваць VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
be: Хаваць курсор і панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме пасля x мілісекунд

en: Hide future errors
be: Хаваць будучыя памылкі

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
be: Хаваць курсор і панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме пасля n мілісекунд.

en: Hide no user action dialogs
be: Не паказваць акенцы-паведамленні

en: Hide the interface and pause playback.
be: Хавае VLC і прыпыняе прайграванне.

en: Hierarchy mode
be: Рэжым іерархіі

en: High
be: Высокая

en: High LNB voltage
be: Павышанае напружанне LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
be: Фільтр 3D-стабілізацыі відэа высокай якасці

en: High freq (Hz)
be: Высокая частата (Гц)

en: High freq gain (dB)
be: Узмацненне высокай частаты (дБ)

en: High latency
be: Вялікая затрымка

en: High priority
be: Высокі прыярытэт

en: High-priority code rate
be: Рэйт высокапрыярытэтнага коду

en: Higher latency
be: Найбольшая затрымка

en: Higher value implies more prefiltering
be: Чым больш значэнне, тым больш інтэнсіўная папярэдняя фільтрацыя

en: Highest
be: самае высокае

en: Hindi
be: Хіндзі

en: Hip-Hop
be: Хіп-Хоп

en: Hiri Motu
be: Хірымоту

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
be: Ганконгская дадатковая (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
be: Ліміт скачкоў (TTL)

en: Horizontal
be: гарызантальная

en: Horizontal (18V)
be: Гарызантальная (18V)

en: Horizontal flip
be: Гарызантальнае перакуленне

en: Horizontal slices per frame
be: Гарызантальных зрэзаў на кадр

en: Host
be: Вузел

en: Host Computer
be: Сервер

en: Hostname or IP address of target device
be: Назва вузла альбо IP-адрас прылады прызначэння

en: Hot keys
be: Скароты

en: Hotkey
be: Скароты

en: Hotkey change
be: Змена скарота

en: Hotkeys
be: Скароты

en: Hotkeys management interface
be: Інтэрфейс кіравання скаротамі

en: Hotkeys settings
be: Настаўленні скаротаў

en: Hough
be: Хафа

en: Hours / Minutes / Seconds:
be: Гадзіны / хвіліны / секунды:

en: House
be: Хаус

en: How AQ distributes bits
be: Як АК размяркоўвае біты

en: How long the notification will be displayed
be: Як доўга будзе паказвацца паведамленне

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
be: Колькі чакаць нейкага пакета перш як крыніца стане несапраўднай.

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
be: Колькасць каналаў AtmoLight, эмулюемых прыладай DMX

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
be: Колькі розных актыўных RTP-крыніц дазволена ў кожны момант часу.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
be: Як часта змесціва экрана павінна абнаўляцца за секунду.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
be: Наколькі мусіць змяніцца колер, каб адбылася неадкладная змена колеру.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
be: Ступень вылучэння для выбранага шрыфтавага эфекту.

en: Http Live Streaming stream filter
be: Фільтр патоку вяшчання Http Live

en: Hue
be: Тон

en: Hue or color balance.
be: Тон або баланс колеру.

en: Hue windowing
be: Адсячэнне адцення

en: Humour
be: Гумар

en: Hungarian
be: Венгерская

en: Hurry up
be: Паскорыць

en: I quantization factor
be: Фактар квантавання I-кадраў

en: I&mport
be: Імпарт

en: I-frame only sequence
be: Толькі I-кадры

en: I420 - first plane is greyscale
be: I420: першая плоскасць - адценні шэрага

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
be: Пераўтварэнні I420,IYUV,YV12 в RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID
be: №

en: ID Offset
be: Зрух ID

en: IDR interval
be: Інтэрвал IDR

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
be: Увод праз IIDC Digital Camera (FireWire)

en: INTERNET
be: ІНТЭРНЭТ

en: IP Address
be: IP-адрас

en: ISDB-S parameters
be: Параметры ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
be: Параметры прыёму ISDB-T

en: IceCAST output
be: Вывад у IceCAST

en: Icelandic
be: Ісландская

en: Icons
be: Значкі

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
be: Калі VCD створаны са сродкамі кіравання прайграваннем, выкарыстоўваць іх. Інакш будзе прайгравацца дарожка за дарожкай.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
be: Калі аўтаматычнае злучэнне ўключана, яно будзе ажыццяўляцца толькі да тых кліентаў JACK, чыя назва супадае з гэтым рэгулярным выразам.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
be: Калі ўключана разам з прафіляваннем, TS-мультыплексар будзе ставіць межы ў канцы I-кадраў. У гэтым выпадку працягласць прафілявання, вызначаная карыстальнікам, будзе горшым варыянтам, ужываным у адсутнасць рэферэнсных кадраў. Гэта павялічвае эфектыўнасць алгарытму прафілявання, бо I-кадры звычайна найвялікшыя кадры ў патоку.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
be: Калі гэты параметр уключаны, пераключэнне паміж нармальным і запаўняльным патокамі будзе адбывацца толькі на I-кадрах. У гэтым выпадку пераключэнне патокаў не так заўважна, але затрымка можа павялічыцца ў залежнасці ад частаты I-кадраў.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
be: Аўтаматычнае злучэнне гукавога выхаду з першымі знойдзенымі кліентамі JACK, даступнымі для запісу.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
be: Калі параметр уключаны, відэа пасля маштабавання будзе падагнана пад памеры палатна. У адваротным выпадку яно будзе абрэзана.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
be: Пры актывізацыі дэкадавання відарысаў ён будзе сканвертаваны з зададзенай колернасцю.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
be: Ненулявое значэнне дае дадатковыя адладачныя звесткі.

en: If nothing appears, check your internet connection.
be: Калі нічога не адбываецца, праверце Інтэрнэт-злучэнне.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
be: Пры выяўленні іншага аўдыёсігналу аўтаматычна прыпыняць прайграванне.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
be: Калі выстаўлены, мост будзе адкідаць усе элементарныя ўваходныя патокі, пакуль ён атрымлівае даныя ад іншага ўваходнага маста. Можа быць карысна для стварэння патоку-запаўняльніка, які будзе падлучацца пры знікненні ўваходнага сігналу. Зыходны паток і паток-запаўняльнік павінны мець адзін фармат.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
be: Устанавіць даўжыню паласы перамоткі як даўжыню дарожкі замест даўжыні запісу.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
be: Калі зададзена, гэтая выява будзе ўжывацца як указальнік мышы пры захопе з экрана.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
be: Калі адаптар аперуе некалькімі незалежнымі прыладамі цюнера, трэба пазначыць нумар прылады. Нумарацыя пачынаецца з нуля.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
be: Калі сярэдняя магутнасць апошніх N буфераў перавышае гэта значэнне, гучнасць нармалізуецца. Значэнне паказваецца ў станоўчых лічбах з немацаванай коскай. Лічбы паміж 0.5 і 10 найбольш прыдатныя ў агульных выпадках.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
be: Калі кабель паміж спадарожнікавым канвертарарам і прыёмнікам занадта доўгі, можа спатрэбіцца павысіць напружанне.
    Гэта падтрымліваюць не ўсе прыёмнікі.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
be: Калі дэмадулятар не можа правільна вызначыць рэжым інверсіі спектру, задайце яго самастойна.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
be: Калі файл ужо існуе, ён будзе перазапісаны.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
be: Калі файл ўжо існуе, ён будзе перапісаны.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
be: Калі спадарожнікавы прыёмнік падлучаны да некалькіх канвертараў (LNB) праз пераключальнік DiSEqC 1.0, вы можаце выбраць патрэбны LNB паводле нумару (ад 1 да 4). Калі такога пераключальніка няма, параметр павінен быць роўны 0.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
be: Калі спадарожнікавы прыёмнік падлучаны да некалькіх канвертараў (LNB) праз каскад, сфармаваны незвязаным камутатарам на пратаколе DiSEqC 1.1 і звязаным камутатарам на пратаколе DiSEqC 1.0, патрэбны незвязаны канвертар можна выбраць паводле нумару (ад 1 да 4). Калі незвязанага камутатару няма, параметр павінен быць роўны 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
be: Калі частата сігналу са спадарожніка пераўзыходзіць гэту частату, адбываецца пераключэнне ў верхні дыяпазон, а канвертару аўтаматычна перадаецца тонавы сігнал 22 Кгц.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
be: Калі маеце больш як адзін прыёмнік лічбавага тэлевяшчання, трэба задаць нумар ужыванага адаптара. Нумарацыя пачынаецца з нуля.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
be: VLC будзе ўжываць цёмны стыль інтэрфейсу, а не шэры.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
be: Калі ўключыць гэты параметр, пачне кантралявацца плыня на multicast-адрасе SAP. Гэта неабходна, калі вы жадаеце рабіць анансаванні на MBone.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
be: Калі дадзеная ўласцівасць не запоўнена,
    ўсталёўваюцца розныя значэнні
    для DVD, VCD і CDDA. У пашыраных
    настаўленнях можна задаць унікальнае
    значэнне або сканфігураваць іх па
    асобку.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
be: Калі вы жадаеце адкрыць multicast-паток, увядзіце IP-адрас, зададзены правайдэрам патоку. У рэжыме звычайнай перадачы VLC будзе аўтаматычна выкарыстоўваць IP-адрас вашага камп'ютара.
    
    Каб адкрыць паток, што выкарыстоўвае іншы пратакол, проста закрыйце гэтае акно, націснуўшы Скасаваць.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
be: Калі для HTTP-проксі патрабуецца пароль, пазначце яго тут.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
be: Калі буфер абмену змяшчае дзейсны URL або шлях да файла на вашым камп'ютары, яны будуць выбраны аўтаматычна.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
be: Калі буфер кадраў не падтрымлівае апаратнае паскарэнне і не ажыццяўляе падвойную буферызацыю апаратна, гэты параметр варта адключыць. Тады падвойная буферызацыя будзе выконвацца праграмна.

en: Ignore
be: Нічым

en: Ignore keyboard volume buttons.
be: Ігнараваць кіраванне гучнасцю з клавіятуры.

en: Ignore subtitle flag
be: Ігнараваць сцяжок субтытраў

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
be: Ігнараваць сцяжок субтытраў. Выкарыстоўваецца, калі субтытры не адлюстроўваюцца.

en: Ignored extensions
be: Прапускаць пашырэнні

en: Illuminate the room with this color on pause
be: Асвятляць пакой гэтым колерам на паўзе

en: Illuminate the room with this color on shutdown
be: Асвятляць пакой гэтым колерам пры адключэнні

en: Image
be: Відарыс

en: Image Adjust
be: Карэктаванне відарысу

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
be: Файлы відарысаў (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
be: Карэктаванне відарысу

en: Image brightness (0-2)
be: Яркасць (0-2)

en: Image chroma
be: Колернасць відарысу

en: Image contrast (0-2)
be: Кантрастнасць (0-2)

en: Image demuxer
be: Дэмультыплексар відарысаў

en: Image format
be: Фармат відарысу

en: Image format (default RGB)
be: Фармат відарысу (стандартна RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
be: Фармат відарысу, у якім будуць захоўвацца здымкі

en: Image gamma (0-10)
be: Гама (0-10)

en: Image height
be: Вышыня відарысу

en: Image hue (0-360)
be: Адценне (0-360)

en: Image mask
be: Маска паводле відарысу

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
be: Маска паводле відарысу. Пікселі з празрыстасцю, большай за 50%, будуць сцёртыя.

en: Image properties filter
be: Уласцівасці відарысу

en: Image quality
be: Якасць відарысу

en: Image quality 1 to 9 (max)
be: Якасць відарысу ад 1 да 9 (макс.)

en: Image saturation (0-3)
be: Насычанасць (0-3)

en: Image to be blended onto
be: Асноўны відарыс

en: Image wall
be: Сцяна відарысаў

en: Image which will be blended
be: Відарыс, які будзе змешвацца

en: Image width
be: Шырыня відарысу

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
be: Калі падлучаныя некалькі манітораў, вы можаце задаць назву прылады Windows для адкрыцця акна відэа. Напрыклад, "\\.\DISPLAY1" ці "\\.\DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
be: У поўнаэкранным рэжыме запаўняць чорным не пакрыты відэа абсяг экрана

en: In order to stream, a valid destination address is required.
be: Для вяшчання трэба задаць дзейсны адрас прызначэння.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
be: Праз гэты інтэрвал запытваецца абнаўленне з VNC, стандартна — кожныя 300 мс.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
be: На гэтай старонцы можна задаць некалькі дадатковых параметраў вяшчання.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
be: На гэтай старонцы можна ўстанавіць некалькі дадатковых параметраў для перакадавання.

en: Include subtitles
be: Дадаць субтытры

en: Increase
be: Павялічыць

en: Increase Volume
be: Павялічыць гучнасць

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
be: Павялічыць альбо зменшыць узмацненне (стандартна 1.0)

en: Increase scale factor
be: Павялічыць маштаб

en: Increase the priority of the process
be: Павялічыць прыярытэт працэсу

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
be: Павелічэнне прыярытэту працэсу можа палепшыць якасць прайгравання, бо дазваляе прысвячаць менш часу іншым праграмам, якія могуць займаць істотна вялікі перыяд працэсарнага часу. Аднак улічвайце, што ў пэўных абставінах (хібы) VLC можа займаць увесь час працэсара, што можа спрычыніцца да адсутнасці рэакцыі сістэмы на нейкія дзеянні і запатрабаваць перазагрузкі камп'ютара.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
be: Пры павелічэнні гэтага значэння ўзмацняецца залежнасць колеру ад межаў кадра.

en: Index
be: Індэкс

en: Index file
be: Файл індэкса

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
be: Нумар экрана (1, 2, 3, ...). Альтэрнатыва ідэнтыфікатару дысплэю.

en: Indie
be: Індзі

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
be: Працягласць адлюстравання асобнага відарысу ад 0 да 60000 мс.

en: Indonesian
be: Інданезійская

en: Industrial
be: Індастрыял

en: Influence (bias) B-frames usage
be: Шчыльнасць B-кадраў

en: Information
be: Звесткі

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
be: Звесткі пра медыяаб'ект альбо паток.
    Паказаны мультыплексар, аўдыё- і відэакодэкі, субтытры.

en: Information...
be: Інфармацыя...

en: Infrared
be: ІЧ

en: Infrared remote control interface
be: Інтэрфейс кіравання з ІЧ-пульта

en: Inhibit the power management daemon during playback
be: Адключаць кіраванне сілкаваннем падчас прайгравання

en: Inhibits power suspend and session idle timeout.
be: Запабягае выключэнню і завершанню сесіі з прычыны бяздзейнасці.

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
be: Адключаць кіраванне сілкаваннем падчас прайгравання відэа, каб прадухіліць пераход камп'ютара ў рэжым чакання праз неактыўнасць.

en: Initial VBV buffer occupancy
be: Пачатковая запоўненасць буфера VBV

en: Initializing
be: Ініцыялізацыя

en: Input
be: Увод

en: Input & Codec Settings
be: Настаўленні ўводу і кодэка

en: Input & Codecs Settings
be: Настаўленні ўводу і кодэкаў

en: Input / Codecs
be: Увод / кодэкі

en: Input Devices
be: Прылады ўводу

en: Input FIFO
be: Увод цераз FIFO

en: Input bitrate
be: Бітрэйт уводу

en: Input card to use
be: Ужываная плата ўводу

en: Input has changed
be: Увод быў зменены

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
be: Увод быў зменены, немагчыма захаваць закладку. Выкарыстоўвайце рэжым паўзы для змянення закладкі, каб захаваць той жа самы ўвод.

en: Input list
be: Спіс уводаў

en: Input media
be: Медыякрыніца

en: Input of the card to use (see debug).
be: Увод ужыванай карты (гл. адладку).

en: Input repetitions
be: Колькасць паўтарэнняў уводу

en: Input slave (experimental)
be: Вядзёны ўвод (эксперыментальна)

en: Input stream
be: Уваходны паток

en: Input/Read
be: Атрымана/прачытана

en: Input:
be: Уваход:

en: Insecure site
be: Небяспечны сайт

en: Insert Disc
be: Устаўце дыск

en: Install
be: Усталяваць

en: Install Windows Service
be: Усталяваць службу Windows

en: Install the Service and exit.
be: Усталяваць службу Windows і выйсці.

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
be: Дадаваць WAV-загаловак замест запісу файла з неапрацаванымі дадзенымі.

en: Instrumental
be: Інструментал

en: Instrumental Pop
be: Інструментальны поп

en: Instrumental Rock
be: Інструментальны рок

en: Integer audio volume
be: Узровень гучнасці цэлалікавай дакладнасці

en: Integer from -1 (no model) to 4.
be: Цэлы лік ад -1 (няма мадэлі) да 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
be: Цэлалікавы ідэнтыфікатар гэтага элементарнага патоку (пазней будзе ўжывацца для пошуку гэтага патоку).

en: Integer pixel motion estimation method
be: Цэлалікавы піксельны метад ацэнкі руху

en: Integrate video in interface
be: Убудаваць відэа ў інтэрфейс

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
be: Кодар Intel QuickSync Video для MPEG4-Part10/MPEG2 (таксама вядомы як H.264/H.262)

en: Intensity
be: Інтэнсіўнасць

en: Intensity of sepia effect
be: Інтэнсіўнасць эфекту Сэпія

en: Inter luma quantization deadzone
be: Мёртвая зона часавага квантавання яркасці

en: Inter picture DWT filter
be: Выкарыстоўваць фільтр ДВП паміж выявамі

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
be: Міжкадравыя выявы могуць спасылацца на папярэднія і будучыя

en: Inter pictures refere to previous pictures only
be: Міжкадравыя выявы спасылаюцца толькі на папярэднія

en: Interactive Zoom
be: Інтэрактыўнае павелічэнне

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Interface Settings
be: Настаўленні інтэрфейсу

en: Interface interaction
be: Узаемадзеянне з інтэрфейсам

en: Interface module
be: Модуль інтэрфейсу

en: Interface style
be: Стыль інтэрфейсу

en: Interlaced encoding
be: Празрадковае кадаванне

en: Interlaced mode
be: Рэжым празрадковай разгорткі

en: Interlaced motion estimation
be: Празрадковая ацэнка руху

en: Interlingua
be: Інтэрлінгва

en: Interlingue
be: Інтэрлінгвэ

en: Internal libavcodec codec name
be: Унутраная назва кодэка libavcodec

en: Internal libavcodec format name
be: Унутраная назва фармату libavcodec

en: Internal stream record
be: Запіс ва ўнутраным фармаце

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Interval between appearance and disappearance
be: Інтэрвал паміж з'яўленнем і знікненнем

en: Interval between disappearance and appearance
be: Інтэрвал паміж знікненнем і з'яўленнем

en: Interval between two disappearances
be: Інтэрвал паміж знікненнямі

en: Intra luma quantization deadzone
be: Мёртвая зона прасторавага квантавання яркасці

en: Intra picture DWT filter
be: Выкарыстоўваць фільтр ДВП ўнутры выяваў

en: Introduces a delay in the display of the stream.
be: Затрымка пры адлюстраванні патоку.

en: Inuktitut
be: Інукцікут

en: Inupiaq
be: Інуліяк

en: Invalid combination
be: Хібная камбінацыя

en: Invalid container format for HTTP streaming
be: Хібны фармат кантэйнера для HTTP-вяшчання

en: Invalid selection
be: Хібны выбар

en: Invalid signature
be: Хібны подпіс

en: Invert colors
be: Інвертаваць колеры

en: Invert video filter
be: Відэафільтр інверсія

en: Irish
be: Ірландская

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
be: Можна адключыць сінхранізацыю ўваходных дат для крыніц рэальнага часу. Выкарыстоўваецца пры перарывістым прайграванні сеткавых патокаў.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
be: Выглядае, што ва ўсталяваным Libav/FFmpeg (libavcodec) не стае гэтага кодара:
    %s
    Калі не ведаеце, як гэта выправіць, звярніцеся ў службу падтрымкі вашага дыстрыбутыва.
    
    Гэта не памылка медыяплэера VLC.
    Не звяртайцеся да ўдзельнікаў праекту VideoLAN з гэтым пытаннем.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
be: Сцягнуць крыптаграфічны подпіс для сцягнутага файла "%s" не выйшла. Такім чынам, файл быў выдалены.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
be: Не выйшла праверыць сцягнуты файл "%s", таму ён быў выдалены.

en: Italian
be: Італьянская

en: JACK Input
be: Увод праз JACK

en: JACK audio input
be: Увод аўдыё праз JACK

en: JACK audio output
be: Вывад гуку праз JACK

en: JPop
be: Джэй-поп

en: Japanese
be: Японская

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
be: Японская (7-бітная JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
be: Японская (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
be: Японская Unix (EUC-JP)

en: Javanese
be: Яванская

en: Jazz
be: Джаз

en: Jazz+Funk
be: Джаз+Фанк

en: Joint bidirectional motion refinement.
be: Агульная двунакіраваная апрацоўка руху.

en: Joint stereo
be: Сумешчанае стэрэа

en: Jump Bac&kward
be: Пераскок &назад

en: Jump sizes
be: Памеры пераскокаў

en: Jump to Specific &Time
be: Пераскок да пэўнага &часу

en: Jungle
be: Джангл

en: K Audio Interface audio output
be: Вывад гуку праз К Audio Interface

en: K Video Acceleration video output
be: Вывад відэа цераз K Video Acceleration

en: Kannada
be: Канада

en: Karaoke
be: Караоке

en: Kasenna MediaBase parser
be: Парсер Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
be: Сумяшчальнасць з Kasenna

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
be: Серверы Kasenna выкарыстоўваюць стары і нестандартны варыянт RTSP. Калі гэты параметр зададзены, VLC зможа працаваць з такімі серверамі, але не зможа падлучацца да звычайных сервераў RTSP.

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
be: Kate — гэта кодэк для накладзеных слаёў з тэкстам і відарысамі.
    Для адлюстравання складаных Kate-патокаў неабходна бібліятэка Tiger, але VLC можа вывесці статычны тэкст і графічныя субтытры, калі яна не падлучана.
    Змена параметраў заступіць толькі пры гранні наступнага патоку. Магчыма, неўзабаве гэта будзе выпраўлена.

en: Kate overlay decoder
be: Дэкодар Kate для накладзеных слаёў

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
be: Kate-патокі дазваляюць выкарыстоўваць фарматаваны тэкст. VLC часткова падтрымлівае гэтую магчымасць, але можна адключыць усё фарматаванне. Заўвага: не дае эфекту пры вывадзе праз Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
be: Kate-патокі могуць выводзіцца праз бібліятэку Tiger. Пры адключаным параметры выводзіцца толькі статычны тэкст і bmp-патокі.

en: Kate text subtitles packetizer
be: Пакавальнік тэкставых субтытраў Kate

en: Kazakh
be: Казахская

en: Keep Recent Items
be: Захоўваць спіс ранейшых аб'ектаў

en: Keep aspect ratio
be: Захоўваць стасунак бакоў

en: Keep audio level between sessions
be: Захоўваць гучнасць пры перазапуску

en: Keep existing file
be: Пакінуць існы файл

en: Keep original audio track
be: Захоўваць зыходную аўдыёдарожку

en: Keep original size
be: Захоўваць арыгінальны памер

en: Keep original video track
be: Захоўваць зыходную відэадарожку

en: Keep some B-frames as references
be: Выкарыстоўваць некаторыя B-кадры ў якасці базавых

en: Keep stream output open
be: Захоўваць паточны вывад адкрытым

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
be: Захоўваць стасунак бакоў пры маштабаванні элементаў мазаікі.

en: Keep the original size of mosaic elements.
be: Захоўваць арыгінальны памер элементаў мазаікі.

en: Key events
be: Падзеі на клавіятуры

en: Key or combination:
be: Клавіш альбо камбінацыя:

en: Key press events
be: Падзеі, звязаныя з клавіятурай

en: Key:
be: Клавіш:

en: Khmer
be: Кхмерская

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kinyarwanda
be: Кіньяруанда

en: Kirghiz
be: Кіргізская

en: Knee
    radius
be: Радыус
    перагіну

en: Knee radius
be: Радыус перагіну

en: Komi
be: Комі

en: Korean
be: Карэйская

en: Korean (EUC-KR/CP949)
be: Карэйская (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
be: Карэйская (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
be: Кіньяма

en: Kurdish
be: Курдская

en: LIBRARY
be: МЕДЫЯТЭКА

en: LOCAL NETWORK
be: ЛАКАЛЬНАЯ СЕТКА

en: LZMA decompression
be: Распакоўка даных LZMA

en: Lang From Telx
be: Мова з Telx

en: Language
be: Мова

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
be: Мова аўдыёдарожкі (задайце праз коску двух- ці трохлітарныя коды краін, альбо "none", калі пераключэнне на іншую мову непажадана).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
be: Код мовы элементарнага патоку (вызначаны ў ISO 639)

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
be: Мова аўдыёдарожкі (двух- ці трохлітарныя коды краін праз коску, альбо "any", калі без розніцы).

en: Lao
be: Лаоская

en: Large
be: Вялікі

en: Large Hall
be: вялікая зала

en: Larger
be: Найбольшы

en: Last 60 seconds
be: Апошнія 60 секунд

en: Last Entry Point
be: Апошні пункт уваходу

en: Last audio device
be: Апошняя аўдыёпрылада

en: Last check on: %@
be: Апошняя праверка: %@

en: Last.fm username not set
be: Не вызначана імя карыстальніка last.fm

en: Latest
be: Апошні

en: Latin
be: Лацінская

en: Latvian
be: Латышская

en: Launch EyeTV now
be: Запусціць EyeTV зараз

en: Launching an update request...
be: Запуск працэсу абнаўлення...

en: Layer A code rate
be: Рэйт коду слоя A

en: Layer A modulation
be: Мадуляцыя слоя A

en: Layer A segments count
be: Колькасць сегметаў слоя A

en: Layer A time interleaving
be: Перамяжоўванне слоя A

en: Layer B code rate
be: Рэйт коду слоя B

en: Layer B modulation
be: Мадуляцыя слоя B

en: Layer B segments count
be: Колькасць сегметаў слоя B

en: Layer B time interleaving
be: Перамяжоўванне слоя B

en: Layer C code rate
be: Рэйт коду слоя C

en: Layer C modulation
be: Мадуляцыя слоя C

en: Layer C segments count
be: Колькасць сегметаў слоя C

en: Layer C time interleaving
be: Перамяжоўванне слоя C

en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Left
be: Злева

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
be: Левая каардыната верхняга левага вугла падэкрана.

en: Left to right/Top to bottom
be: Злева направа/зверху ўніз

en: Length in milliseconds to output each stride
be: Даўжыня ў мілісекундах для вываду кожнага кроку

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
be: Даўжыня ў мілісекундах для пошуку лепшай пазіцыі накладання

en: Length of TS stream segments
be: Даўжыня сегментаў патоку TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
be: Час чакання (у мс) да спынення атрымання даных.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
be: Маштабаванне відэа паводле памераў дадзенага акна ці ўсяго экрану.

en: Letzeburgesch
be: Люксембургская

en: Level of delayed signal
be: Узровень апрацаванага сігналу

en: Level of input signal
be: Узровень ўваходнага сігналу

en: Level of input signal of original channel.
be: Узровень уваходнага сігналу зыходнага каналу.

en: LibNotify Notification Plugin
be: Модуль паведамленняў LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
be: Кодар аўдыё libtwolame

en: License
be: Ліцэнзія

en: Lime
be: Ярка-зялёны

en: Limit the size of each slice in bytes
be: Максімальны памер зрэзу ў байтах

en: Limit the size of each slice in macroblocks
be: Максімальны памер зрэзу ў макраблоках

en: Line 1:
be: Першы радок:

en: Line 2:
be: Другі радок:

en: Linear
be: Лінейнае

en: Linear (fastest)
be: Лінейны (найшпаркі)

en: Linear PCM audio decoder
be: Кодар аўдыё LPCM

en: Linear PCM audio encoder
be: Кодар аўдыё LPCM

en: Linear PCM audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё LPCM

en: Liner Notes
be: Анатацыі да альбому

en: Lingala
be: Лінгала

en: Linguistic markup
be: Лінгвістычныя пазнакі

en: Link #
be: Падлучэнне №

en: List
be: Спіс

en: List ID
be: № спісу

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
be: Спіс кодэкаў, якім VLC будзе надаваць прыярытэт. Да прыкладу, "dummy, a52" азначае паспрабаваць кодэкі "dummy" і "a52" перш, як выкарыстоўваць іншыя. Гэтыя настаўленні толькі для спецыялістаў, бо можна парушыць прайграванне ўсіх патокаў.

en: List of revoked servers certificates
be: Спіс ануляваных сертыфікатаў сервераў

en: List of words separated by | to filter
be: Спіс фільтраваных слоў, праз |

en: Listeners
be: Слухачы

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Live
be: канцэрт

en: Live capture caching (ms)
be: Кэш жывога захоплівання (мс)

en: Live555 stream transport
be: Транспарт патоку Live555

en: Load
be: Загрузіць

en: Load extensions on startup
be: Загружаць модулі пры запуску

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
be: Выкарыстоўваць менавіта гэты файл субтытраў. Мае сэнс задаваць, калі аўтавызначэнне не спрацоўвае.

en: Loading flowplayer...
be: Загружаецца flowplayer...

en: Local Network
be: Лакальная сетка

en: Local drives
be: Лакальныя дыскі

en: Local oscillator high frequency (kHz)
be: Частата лакальнага асцылятара для верхняга дыяпазону (КГц)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
be: Частата лакальнага асцылятара для ніжняга дыяпазону (КГц)

en: Local playback
be: Лакальнае прайграванне

en: Locally collect statistics
be: Збор лакальнай статыстыкі

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
be: Шлях да файла, які змяшчае шаблон SVG для аўтаматычнага пераўтварэння радкоў

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Lock Aspect Ratio
be: Фіксаваны стасунак бакоў

en: Log all VLC messages to a text file.
be: Захоўваць увесь часапіс VLC у тэкставы файл.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
be: Выводзіць ўвесь часапіс VLC у syslog (UNIX-сістэмы).

en: Log filename
be: Назва файла часапісу

en: Log format
be: Фармат часапісу

en: Log to file
be: Захоўваць часапіс у файл

en: Log to syslog
be: Выводзіць часапіс у syslog

en: Logging
be: Часапісанне

en: Login:pass
be: Карыстальнік: пароль

en: Logo
be: Лагатып

en: Logo animation # of loops
be: Колькасць паўтораў анімацыі лагатыпа

en: Logo erase
be: Сціранне лагатыпу

en: Logo filenames
be: Назва файла лагатыпа

en: Logo individual image time in ms
be: Час адлюстравання асобнага відарысу лагатыпа ў мс

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
be: Значэнне празрыстасці лагатыпа ад 0 (лагатып нябачны) да 255 (лагатып непразрысты).

en: Logo overlay
be: Лагатып

en: Logo position
be: Размяшчэнне лагатыпа

en: Logo sub source
be: Крыніца слоя Лагатып

en: Logo video filter
be: Відэафільтр Лагатып

en: Long backwards jump
be: Доўгі пераскок назад

en: Long forward jump
be: Доўгі пераскок наперад

en: Long jump length
be: Даўжыня доўгага пераскоку

en: Long jump length, in seconds.
be: Даўжыня доўгага пераскоку, у секундах.

en: Look and feel
be: Афармленне і паводзіны

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
be: Калі файл субтытраў не быў знойдзены ў бягучым каталогу, шукаць таксама і ў гэтых каталогах.

en: Loop
be: Цыкл

en: Loop / Repeat
be: Цыкл / Паўтор

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
be: Контурны фільтр AlphaC0 і Beta, alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
be: Параметры контурнага фільтра AlphaC0 і Beta. Дыяпазон ад -6 да 6 як для параметра alpha, так і для beta. -6 - Лёгкі фільтр, 6 - моцны.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
be: Цыклічна граць ад пункту A да пункту Б.
    Націсніце для вызначэння пункту A

en: Loop from point A to point B continuously.
be: Цыклічнае гранне ад пункту A да пункту Б.

en: Loop: %s
be: Цыкл: %s

en: Lossless mode
be: Без страты якасці

en: Lost
be: Згублена

en: Lost buffers
be: Страчана буфераў

en: Lost frames
be: Згублена кадраў

en: Loudness mode
be: "Гучны" рэжым

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
be: Рэжым падвышанай гучнасці або павелічэння басавых частот.

en: Low
be: Нізкая

en: Low Definition (360 lines)
be: Нізкае разрозненне (360 радкоў)

en: Low Delay mode
be: Мінімальная затрымка

en: Low Pass Filter
be: Нізкачастотны фільтр

en: Low freq (Hz)
be: Нізкая частата (Гц)

en: Low freq gain (dB)
be: Узмацненне нізкай частаты (дБ)

en: Low latency
be: Нізкая затрымка

en: Low-frequency effects
be: сабвуфер

en: Low-priority code rate
be: Рэйт нізкапрыярытэтнага коду

en: Lowest
be: самае нізкае

en: Lowest latency
be: Найніжэйшая затрымка

en: Lua Art
be: Вокладка Lua

en: Lua CLI
be: Загадны радок Lua

en: Lua Extension
be: Пашырэнне Lua

en: Lua HTTP
be: HTTP

en: Lua Meta Fetcher
be: Атрымальнік метаданых

en: Lua Meta Reader
be: Апрацоўнік метаданых

en: Lua Playlist
be: Плэйліст Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
be: Інтэрфейс парсера плэйлісту на Lua

en: Lua SD Module
be: Модуль выяўлення Lua

en: Lua Telnet
be: Telnet

en: Lua interface
be: Інтэрфейс Lua

en: Lua interface configuration
be: Канфігурацыя інтэрфейсу Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
be: Радок канфігурацыі інтэрфейсу Lua. Фармат: «["<назва модуля інтэрфейсу>"]={ <параметр>=<значэнне>, ...}, ...».

en: Lua interface module to load
be: Модуль інтэрфейсу Lua для загрузкі

en: Lua interpreter
be: Інтэрпрэтатар Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
be: Бікубічнае паводле яркасці / білінейнае паводле колернасці

en: Luminance elimination
be: Карэкцыя яркасці

en: Luminance masking
be: Карэкцыя яркіх зонаў

en: Lyrics
be: Словы песні

en: M-JPEG camera demuxer
be: Дэмультыплексар M-JPEG

en: M3U playlist
be: Плэйліст M3U

en: M3U playlist export
be: Экспарт плэйлісту M3U

en: M3U playlist import
be: Імпарт плэйлісту M3U

en: M3U8 playlist
be: Плэйліст M3U8

en: M3U8 playlist export
be: Экспарт плэйлісту M3U8

en: MIDI synthesis not set up
be: MIDI-сінтэзатар не настаўлены

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
be: Тыпы MIME, што вяртаюцца серверам (аўтаматычнае вызначэнне, калі нічога не паказана).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: MJPEG складаецца з серыі выяваў JPEG (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: MLP/TrueHD parser
be: Парсер MLP/TrueHD

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
be: Патокі MMS могуць утрымліваць некалькі элементарных патокаў, але з рознымі бітрэйтамі. Вы можаце выбраць іх усе.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
be: MMX-пераўтварэнні I420,IYUV,YV12 в RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
be: MMX-пераўтварэнні з

en: MOD demuxer (libmodplug)
be: Дэмультыплексар MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
be: Кодар аўдыё MP3 з фіксаванай кропкай

en: MP4 stream demuxer
be: Дэмультыплексар MP4-патоку

en: MP4/MOV muxer
be: Мультыплексар MP4/MOV

en: MPEG 1 Format
be: Фармат MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
be: MPEG Audio Layer 3 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG і RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
be: Кодар відэа MPEG I/II (праз libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
be: Дэмультыплексар MPEG TS

en: MPEG Video
be: Відэа MPEG

en: MPEG audio decoder
be: Дэкодар аўдыё MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
be: Дэкодар аўдыё MPEG audio I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
be: Пакавальнік аўдыё MPEG layer I/II/III

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
be: Відэакодэк MPEG-1 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG і RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
be: Відэакодэк MPEG-2 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG і RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
be: Відэакодэк MPEG-4 (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MPEG4, OGG і RAW)

en: MPEG-4 video
be: Відэа MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
be: Дэмультыплексар MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
be: Пакавальнік відэа MPEG I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
be: Гук MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-PS demuxer
be: Дэмультыплексар MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
be: Матрыца квантавання MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
be: Пакавальнік відэа MPEG4

en: MTP Device
be: Прылада MTP

en: MTP devices
be: Прылады MTP

en: MTP input
be: Увод з MTP

en: MTU of the network interface
be: MTU сеткавага інтэрфейсу

en: MUX for RAW RTSP transport
be: Мультыплексар для транспарта RAW RTSP

en: MUX options
be: Параметры мультыплексара

en: MY COMPUTER
be: МОЙ КАМП'ЮТАР

en: Mac OS X interface
be: Інтэрфейс Mac OS X

en: Macedonian
be: Македонская

en: Magazine
be: Часопіс

en: Magnification/Zoom
be: Павелічэнне/маштаб

en: Magnify
be: Павелічэнне

en: Magnify/Zoom interactive video filter
be: Відэафільтр Лупа

en: Main Profile
be: Асноўны профіль

en: Main Toolbar
be: Асноўная панэль прылад

en: Main Window...
be: Асноўнае акно...

en: Main interfaces
be: Асноўныя інтэрфейсы

en: Main interfaces settings
be: Асноўныя настаўленні інтэрфейсу

en: Major channel
be: Галоўны канал

en: Make a donation...
be: Зрабіць ахвяраванне...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
be: Адкрыць публічны доступ да сервера на "жоўтых старонках" (каталог патокаў) на вэб-сайце Icecast / Shoutcast. Для Shoutcast трэба задаць бітрэйт. Icecast вымагае Ogg-вяшчання.

en: Makeup
    gain
be: Узровень
    узмацнення

en: Makeup gain
be: Пад'ём узроўню

en: Malagasy
be: Малагасійская

en: Malay
be: Малайская

en: Malayalam
be: Малаялам

en: Maltese
be: Мальтыйская

en: Manage Streams
be: Кіраваць патокамі

en: Manx
be: Манкская

en: Maori
be: Маары

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
be: Супастаўленне апаратнага канала X з лагічнай зонай Y для выпраўлення нядзейснага падлучэння

en: Marathi
be: Маратхі

en: Mark analyzed Pixels
be: Адзначаць аналізаваныя пікселы

en: Mark analyzed pixels
be: Пазначаць аналізаваныя пікселы

en: Maroon
be: Бардовы

en: Marquee
be: Маркер

en: Marquee display
be: Фільтр "Маркер"

en: Marquee position
be: Размяшчэнне маркера

en: Marshall
be: Маршальская

en: Mask
be: Маска

en: Master server ip address
be: IP-адрас сервера дакладнага часу

en: Matroska stream demuxer
be: Дэмультыплексар Matroska

en: Max QP
be: Максімальны каэфіцыент квантавання (QP)

en: Max QP step
be: Максімальны крок змены QP

en: Max QP step between frames.
be: Максімальны крок змены каэфіцыента квантавання паміж кадрамі.

en: Max length
be: Максімальная даўжыня

en: Max local bitrate
be: Максімальны лакальны бітрэйт

en: Maximal bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximal period
be: Максімальны перыяд

en: Maximal period of the noise grain in pixel
be: Мінімальны перыяд зерня (у пікселях).

en: Maximal volume level
be: Максімальны ўзровень гучнасці

en: Maximum B (deprecated)
be: Максімальны B (састарэлы)

en: Maximum Bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximum GOP size
be: Максімальны памер GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
be: Макс. нумар RTP-паслядоўнасці, які прыводзіць да скідання

en: Maximum RTP sequence number misordering
be: Макс. нумар RTP-паслядоўнасці, які парушае парадак

en: Maximum RTP sources
be: Максімум RTP-крыніц

en: Maximum Volume displayed
be: Парог рэгулятара гучнасці

en: Maximum bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximum bitrate (kbps)
be: Максімальны бітрэйт (Кб/с)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
be: Максімальны бітрэйт у Кб/с пры кадаванні ў рэжыме пастаяннага бітрэйту.

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
be: Максімальны бітрэйт кадавання ў кб/с. Карысна для вяшчання.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
be: Максімальная адлегласць пошуку для ацэнкі руху, якая вымяраецца ад прадказанай пазіцыі (альбо пазіцый). Стандартна 16, што пасуе большасці відэа. Паслядоўнасці з хуткімі рухамі могуць выйграць ад значэнняў паміж 24 і 32. Дыяпазон ад 0 да 64.

en: Maximum encoding bitrate
be: Максімальны бітрэйт

en: Maximum level
be: Макс. ровень

en: Maximum motion vector length
be: Максімальная даўжыня вектара руху

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
be: Максімальная даўжыня вектара руху ў пікселях. -1 - аўтаматычна, паводле ўзроўню.

en: Maximum motion vector search range
be: Максімальны дыяпазон пошуку вектараў руху

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
be: Максімальная колькасць знакаў для адлюстравання на экране.

en: Maximum number of connections
be: Максімальная колькасць злучэнняў

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
be: Максімальнаю колькасць субтытраў, якія адлюстроўваюцца адначасова.

en: Maximum output video height.
be: Максімальная вышыня відэа на выхадзе.

en: Maximum output video width.
be: Максімальная шырыня відэа на выхадзе.

en: Maximum overlapping subtitles
be: Максімум сумешчаных субтытраў

en: Maximum quantizer parameter.
be: Максімальны каэфіцыент квантавання.

en: Maximum video height
be: Максімальная вышыня

en: Maximum video quantizer scale
be: Максімальны каэфіцыент квантавання

en: Maximum video quantizer scale.
be: Максімальнае значэнне якаснасці макраблока.

en: Maximum video width
be: Максімальная шырыня

en: Mean
be: Сярэдняе

en: Media &Information
be: Звесткі пра &медыяфайл

en: Media Angle
be: Медыя: Змена вугла

en: Media Audio Track
be: Медыя: Выбар аўдыё

en: Media Files
be: Медыяфайлы

en: Media Forward
be: Медыя: Наперад

en: Media Information
be: Звесткі пра медыяфайл

en: Media Information...
be: Звесткі пра медыяфайл...

en: Media Library
be: Медыятэка

en: Media Manager Edition
be: Настаўленні медыякіраўніка

en: Media Manager List
be: Спіс медыякіраўніка

en: Media Menu
be: Медыя: Меню

en: Media Next Frame
be: Медыя: Наступны кадр

en: Media Next Track
be: Медыя: Наступная дарожка

en: Media Play Pause
be: Медыя: Граць/Паўза

en: Media Prev Frame
be: Медыя: Папярэдні кадр

en: Media Prev Track
be: Медыя: Папярэдняя дарожка

en: Media Record
be: Медыя: Запіс

en: Media Repeat
be: Медыя: Паўтарыць

en: Media Resource Locator (MRL)
be: Адрас медыярэсурсу (MRL)

en: Media Rewind
be: Медыя: Пераматаць

en: Media Select
be: Медыя: Выбраць

en: Media Shuffle
be: Медыя: Перамяшаць

en: Media Stop
be: Медыя: Спыніць

en: Media Subtitle
be: Медыя: Субтытры

en: Media Time
be: Медыя: Час

en: Media View
be: Медыя: Выгляд

en: Media data size
be: Памер метаданых

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
be: Медыяаб'екты, інкапсуляваныя як %@, няможна вяшчаць цераз пратакол HTTP з тэхнічных прычынаў.

en: Media: %s
be: Медыяаб'ект: %s

en: Meditative
be: Медытацыя

en: Medium
be: Сярэдняя

en: Medium backwards jump
be: Сярэдні пераскок назад

en: Medium forward jump
be: Сярэдні пераскок наперад

en: Medium jump length
be: Даўжыня сярэдняга пераскоку

en: Medium jump length, in seconds.
be: Даўжыня сярэдняга пераскоку, у секундах.

en: Mega bass
be: Супербас

en: Mega bass cutoff
be: Частата супербаса

en: Mega bass level
be: Узровень супербаса

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
be: Частата зрэзу ў рэжыме супербасу, у Гц. Гэта максімальная частата, для якой ужываецца эфект супербасу. Дапушчальныя значэнні ад 10 да 100 Гц.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
be: Узровень рэжыму супербаса (ад 0 да 100, стандартнае значэнне 0).

en: Memory input
be: Увод з памяці

en: Menu
be: Меню

en: Menus
be: Меню

en: Menus language:
be: Мова меню:

en: Merengue
be: Мерэнге

en: Mesh height
be: Вышыня мазаікі

en: Mesh width
be: Шырыня мазаікі

en: Messages
be: Паведамленні

en: Messages...
be: Паведамленні...

en: Meta-information
be: Метаданыя

en: Metadata
be: Метаданыя

en: Metal
be: Метал

en: Method used to encode the video sequence
be: Метад, які выкарыстоўваецца для кадавання відэараду.

en: Mi&nimal Interface
be: Мі&німальны інтэрфейс

en: Microsoft Media Server (MMS) input
be: Увод з Microsoft Media Server (MMS)

en: Microsoft Soundmapper
be: Microsoft Sound Mapper

en: Middle
be: Сярэдняя

en: Mime
be: MIME

en: Min QP
be: Мінімальны каэфіцыент квантавання (QP)

en: Minimal Mac OS X interface
be: Мінімальны інтэрфейс Mac OS X

en: Minimal period
be: Мінімальны перыяд

en: Minimal period of the noise grain in pixel
be: Мінімальны перыяд зерня (у пікселях).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
be: Мінімальны ўзровень гуку для спрацоўвання сігналу трывогі

en: Minimum B (deprecated)
be: Мінімальны B (састарэлы)

en: Minimum GOP size
be: Мінімальны памер GOP

en: Minimum alpha value
be: Мінімальнае значэнне альфа

en: Minimum bitrate (kbps)
be: Мінімальны бітрэйт (Кб/с)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
be: Мінімальны бітрэйт у Кб/с пры кадаванні ў рэжыме пастаяннага бітрэйту.

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
be: Мінімальны бітрэйт кадавання ў кбіт/с. Карысна для кадавання для канала фіксаванай шырыні.

en: Minimum buffer space between threads
be: Мінімальная буферная прастора паміж патокамі

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
be: Мінімальная буферная прастора паміж патокамі. -1 - вызначаць аўтаматычна, паводле колькасці патокаў.

en: Minimum encoding bitrate
be: Мінімальны бітрэйт

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
be: Мінімальны каэфіцыент квантавання, звычайна ў інтэрвале ад 15 да 35.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
be: Мінімальны час (у мс) паміж знікненнем субтытраў і з'яўленнем новых (для запаўнення прамежку будзе павялічана затрымка папярэдніх субтытраў).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
be: Мінімальны час (у мс), на працягу якога субтытры павінны заставацца на экране пасля знікнення папярэдніх (для гэтага будзе павялічана затрымка субтытраў).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
be: Мінімальны час (у мс), на працягу якіх субтытры павінны заставацца на экране (затрымка папярэдніх субтытраў будзем зменшана, каб пазбегнуць накладанняў).

en: Minimum video quantizer scale
be: Мінімальны каэфіцыент квантавання

en: Minimum video quantizer scale.
be: Мінімальнае значэнне якаснасці мікраблока

en: Mirror
be: Люстэрка

en: Mirror orientation
be: Арыентацыя люстэрка

en: Mirror video
be: Адлюстраванне

en: Mirror video filter
be: Відэафільтр Адлюстраванне

en: Misc
be: Іншае

en: Miscellaneous
be: Іншае

en: Miscellaneous Options
be: Іншыя параметры

en: Miscellaneous audio settings and modules.
be: Іншыя гукавыя настаўленні і модулі.

en: Missing AACS configuration file!
be: Не стае файла канфігурацыі AACS!

en: MoMoLight options
be: Параметры MoMoLight

en: Mode
be: Рэжым

en: Model
be: Мадэль

en: Modulation / Constellation
be: Мадуляцыя / Сігнальнае сузор'е

en: Modules Tree
be: Дрэва модуляў

en: Moldavian
be: Малдаўская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Monitor pixel aspect ratio
be: Стасунак бакоў для пікселяў манітора

en: Mono
be: Мона

en: Monospace Font
be: Роўнашырокі шрыфт

en: More Info
be: Падрабязней

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
be: Больш палос для спектрометра: 80 (укл.) или 20 (адкл.).

en: More information...
be: Дад. звесткі...

en: Mosaic
be: Мазаіка

en: Mosaic Tiles
be: Фрагменты

en: Mosaic alignment
be: Выраўнанне мазаікі

en: Mosaic bridge
be: Мост мазаікі

en: Mosaic bridge stream output
be: Вывад праз мост мазаікі

en: Mosaic video sub source
be: Крыніца слоя Мазаіка

en: Motion Detect
be: Выяўленне руху

en: Motion Vector precision
be: Дакладнасць вектара руху

en: Motion Vector precision in pels
be: Дакладнасць вектара руху (у пікселях)

en: Motion blur
be: Размыванне руху

en: Motion blur filter
be: Размыванне руху

en: Motion detect
be: Дэтэктар руху

en: Motion detect video filter
be: Відэафільтр выяўлення руху

en: Motion masking
be: Карэкцыя руху

en: Motion threshold (10-100)
be: Парог руху (10-100)

en: Mount Point
be: Пункт мантавання

en: Mouse Gestures
be: Жэсты мышы

en: Mouse Wheel Down
be: Колца мышы ўніз

en: Mouse Wheel Left
be: Колца мышы ўлева

en: Mouse Wheel Right
be: Колца мышы ўправа

en: Mouse Wheel Up
be: Колца мышы ўверх

en: Mouse events
be: Падзеі, звязаныя з мышшу

en: Mouse gestures control interface
be: Інтэрфейс кіравання жэстамі мышы

en: Mouse pointer image
be: Відарыс указальніка мышы

en: MouseWheel up-down axis Control
be: Чым кіруе пракрутка колца мышы

en: Move To Trash and Relaunch VLC
be: Перасунуць у сметніцу і перазапусціць VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
be: Зрух усіх раздзелаў па часе (у мс).

en: Multicast output interface
be: Інтэрфейс вываду multicast

en: Multichannel television sound (MTS)
be: Шматканальны тэлевізійны гук (MTS)

en: Multipart JPEG muxer
be: Мультыплексар Multipart JPEG

en: Multipass ratecontrol
be: Кантроль хуткасці для некалькіх праходаў

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
be: Рэгуляванне хуткасці пры многопраходнай шыфроўцы:
      - 1: Першы праход стварае файл статыстыкі
      - 2: Апошні праход не перапісвае файл статыстыкі
      - 3: N-ы праход перапісвае файл статыстыкі

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
be: Нельга мець некалькі нарыхтовак з адной назвай.

en: Multiplexer
be: Мультыплексар

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
be: Памножыць працягласць субтытраў на гэта значэнне.
    0 не змяняе яе.

en: MusePack demuxer
be: Дэмультыплексар MusePack

en: Musical
be: Музычнае

en: Mute
be: Адключыць гук

en: Mute the audio.
be: Адключэнне гуку.

en: Mux Control
be: Кіраванне мультыплексаваннем

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
be: Інкапсуляваць PMT (патрабуе --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
be: Модуль мультыплексавання

en: Muxer
be: Мультыплексар

en: Muxer to use for the stream.
be: Ужываны мультыплексар для патоку.

en: Muxer:
be: Мультыплексар:

en: Muxers
be: Мультыплексары

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
be: Мультыплексары аб'ядноўваюць усе элементарныя патокі (відэа, аўдыё і г. д.) у адзіны фармат інкапсуляцыі. Гэтыя настаўленні дазваляюць заўсёды выкарыстоўваць пэўны мультыплексар. Магчыма, не варта іх мяняць.
    Для кожнага мультыплексара можна задаць стандартныя параметры.

en: My Computer
be: Мой камп'ютар

en: My Music
be: Мая музыка

en: My Pictures
be: Мае выявы

en: My Videos
be: Маё відэа

en: N&ormal Speed
be: Н&армальная хуткасць

en: N/A
be: няма

en: NT Service
be: Служба NT

en: NTSC M Japan
be: NTSC M Японія

en: NTSC M South Korea
be: NTSC M Паўднёвая Карэя

en: Name
be: Назва

en: Name for the font you want to use
be: Назва бягучага шрыфту

en: Name of XML file containing Haar cascade description
be: Назва XML-файла, які змяшчае апісанне каскада Хаара

en: Name of current instance
be: Назва дадзенага экземпляра

en: Name of desired display device
be: Назва пажаданай прылады дысплэя

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
be: Назва ўнутранага фільтра модуля OpenCV для выкарыстання

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
be: Назва аўдыёпрылады, ужыванай модулем DirectShow. Калі нічога не пазначана, выкарыстоўваецца стандартная прылада.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
be: Назва мэтавага ўваходнага маста. Калі не патрабуецца некалькі ўваходных мастоў адначасна, гэты параметр можна апусціць.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
be: Назва файла, куды будзе захаваны паток.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
be: Назва паслядоўнага порта, да якога падлучаны кантролер AtmoLight. У Windows звычайна нешта накшталт COM1 або COM2. У Linux /dev/ttyS01, напрыклад.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
be: Назва відэапрылады, якая выкарыстоўваецца модулем DirectShow. Калі нічога не пазначана, будзе выкарыстоўвацца стандартная прылада.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
be: Назва дадзенага экземпляра ўваходнага маста. Калі не патрабуецца некалькі ўваходных мастоў адначасна, гэты параметр можна апусціць.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
be: Назва, якая надаецца гэтаму патоку/каналу на серверы Shoutcast/Icecast.

en: Name:
be: Назва:

en: Narrow-band (8kHz)
be: Вузкая паласа (8 КГц)

en: National Folk
be: Нацыянальны фольк

en: Native American
be: Народная амерыканская

en: Native Slider
be: Праграмны паўзунок

en: Nauru
be: Науру

en: Navajo
be: Наваха

en: Navigate down
be: Перасоўванне долу

en: Navigate left
be: Перасоўванне ўлева

en: Navigate right
be: Перасоўванне ўправа

en: Navigate up
be: Перасоўванне ўгору

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Navy
be: Цёмна-сіні

en: Ncurses interface
be: Інтэрфейс ncurses

en: Ndebele, North
be: Ндэбеле паўночны

en: Ndebele, South
be: Ндэбеле паўднёвы

en: Ndonga
be: Ндунга

en: Ne&xt
be: Наступ&ны

en: Nearest neighbour (bad quality)
be: Бліжэйшы сусед (дрэнная якасць)

en: Nearest-neighbor audio resampler
be: Перадыскрэтызацыя паводле алгарытму "бліжэйшы сусед"

en: Negate colors
be: Інверсія колераў

en: Negative
be: Негатыў

en: Negerpunk
be: Негерпанк

en: Nepali
be: Непальская

en: Network
be: Сетка

en: Network Access Policy
be: Палітыка сеткавага доступу

en: Network Protocol
be: Сеткавы пратакол

en: Network Sync
be: Сеткавая сінхранізацыя

en: Network caching (ms)
be: Кэш сеткавых даных (мс)

en: Network identifier
be: Ідэнтыфікатар сеткі

en: Network interaction failed
be: Сеткавага ўзаемадзеяння не выйшла

en: Network master clock
be: Сервер дакладнага часу для сеткі

en: Network name
be: Назва сеткі

en: Network name to create
be: Назва новай сеткі

en: Network settings
be: Сеткавыя настаўленні

en: Network streams (SAP)
be: Сеткавыя патокі (SAP)

en: Network synchronisation
be: Сеткавая сінхранізацыя

en: Network synchronization
be: Сеткавая сінхранізацыя

en: Never
be: Ніколі

en: Never fix
be: Ніколі не выпраўляць

en: New Age
be: Нью-Эйдж

en: New ES ID
be: Новы ідэнтыфікатар патоку

en: New Wave
be: Новая хваля

en: New destination
be: Новы шлях прызначэння

en: New input playing
be: Грае новы медыяаб'ект

en: New profile
be: Стварыць профіль

en: New winamp 5.2 shoutcast import
be: Імпарт з winamp 5.2 shoutcast

en: Next
be: Наступны

en: Next / Forward
be: Наступны / Наперад

en: Next Channel
be: Наступны канал

en: Next Chapter/Title
be: Наступны раздзел/загаловак

en: Next chapter
be: Наступны раздзел

en: Next frame
be: Наступны кадр

en: Next media in the playlist
be: Наступны файл плэйлісту

en: Next media in the playlist, skip forward when held
be: Наступны аб'ект плэйлісту; перамотка наперад пры трыманні

en: Next title
be: Наступны загаловак

en: No Address given
be: Не зададзены адрас

en: No Channel Name given
be: Не зададзена назва канала

en: No Filtering
be: без фільтрацыі

en: No Input device found
be: Прылада ўводу не знойдзена

en: No SDP URL given
be: Не зададзены SDP URL

en: No active subtitle
be: Няма актыўнага субтытру

en: No check was performed yet.
be: Праверка яшчэ не выконвалася.

en: No decoding of Dolby Surround
be: Не декадаваць Dolby Surround

en: No device is selected
be: Прылада не вызначана

en: No device is selected.
    
    Choose available device in above pull-down menu.
be: Прылада не вызначана.
    
    Вызначце даступную прыладу ў выпадным меню зверху.

en: No disc menus
be: Без меню дыска

en: No file selected
be: Файл не выбраны

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
be: Без фіксаванай структуры GOP. Выява можа быць па-за- або міжкадравай і спасылацца на папярэднія або будучыя кадры.

en: No folder selected
be: Каталог не выбраны

en: No input
be: Няма ўваходу

en: No input found
be: Няма ўводу

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
be: Няма ўводу. Каб працавалі закладкі, паток павінен прайгравацца альбо стаяць на паўзе.

en: No input selected
be: Уваходны паток не абраны

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
be: Прыдатны модуль не знойдзены. Каб атрымаць спіс наяўных модуляў, выкарыстоўвайце --list ці --list-verbose.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
be: Новага патоку або дзейснага аб'екта плэйлісту не выбрана.
    
    Зрабіце выбар перш як перайсці далей.

en: No pre-filtering
be: Без перадфільтрацыі

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
be: Модуль-апрацоўнік v4l2 не знойдзены.
    Спраўдзіце, што прылада была адкрыта праз VLC і паказвае відэа.
    
    Элементы кіравання з'явяцца тут аўтаматычна.

en: No valid destination
be: Няма дзейснага прызначэння

en: No valid host certificate found in AACS config file.
be: У файле канфігурацыі AACS не знойдзена дзейснага сертыфіката вузла.

en: No valid processing key found in AACS config file.
be: У файле канфігурацыі AACS не знойдзена дзейснага ключа апрацоўкі.

en: No video or audio device selected.
be: Не вылучана ніводнай відэа- або аўдыёпрылады.

en: Noise
be: Нойз

en: Noise Threshold
be: Парог шуму

en: Noise reduction
be: Змяншэнне шуму

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
be: Парог шуму ў рэжыме з нязменным парогам

en: Non-deterministic optimizations when threaded
be: Недэтэрмінаваныя аптымізацыі пры паточнасці

en: None
be: Няма

en: Nordic (Latin-6)
be: Скандынаўская (Latin-6)

en: Normal
be: Звычайн.

en: Normal Size
be: Нармальны памер

en: Normal rate
be: Нармальная хуткасць

en: Normal/Loop/Repeat
be: Звычайны/Цыкл/Паўтор

en: Normalize volume to:
be: Нармалізаваць гучнасць да:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
be: Звычайна пакавальнік сінхранізуе паводле наступнага поўнага кадра. Гэты параметр прымушае пакавальнік рабіць сінхранізацыю паводле першага знойдзенага I-кадра.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
be: Звычайна для разліку пазіцыі і працягласці выкарыстоўваюцца пазнакі часу MPEG-файлаў. Але гэта не заўсёды магчыма. Адключыце гэты параметр для разліку паводле бітрэйту, а не пазнак часу.

en: Northern Sami
be: Мова паўночных саамаў

en: Norwegian
be: Нарвежская

en: Norwegian Bokmaal
be: Нарвежская (букмол)

en: Norwegian Nynorsk
be: Нарвежская (нюношк)

en: Not Set
be: Не вызначана

en: Not Used
be: Не ўжываецца

en: Note that these are system-wide settings.
be: Заўважце, што гэтыя настаўленні дзейнічаюць глабальна.

en: Note:
be: Заўвага:

en: Notify
be: Паведамленне

en: Now Playing
be: Зараз грае

en: Now playing
be: Цяпер грае

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
be: Найлепш пры вызначэнні градыентаў змясціць іх у адзіны каталог у файлы zone_0.bmp, zone_1.bmp і задаць тут назву каталогу

en: NullSoft demuxer
be: Дэмультыплексар NullSoft

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
be: Колькасць кадраў па 100, пасля апрацоўкі каторых метад 'avbr' дасягае запытанага бітрэйту з зададзенай дакладнасцю. Гл. параметр дакладнасці.

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
be: Колькасць B-кадраў, якія будуць закадаваныя паміж двумя базавымі кадрамі.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
be: Колькасць блокаў CD, якія бяруцца за адну аперацыю чытання

en: Number of DWT iterations
be: Колькасць паўтораў ДВП

en: Number of audio buffers
be: Колькасць буфераў аўдыё

en: Number of audio channels
be: Колькасць аўдыёканалаў

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
be: Колькасць аўдыёканалаў у перакадаваных патоках.

en: Number of blank pixels between bands.
be: Колькасць чорных пікселяў паміж палосамі.

en: Number of channels
be: Колькасць каналаў

en: Number of channels information of the transcoded stream.
be: Звесткі пра колькасць каналаў перакадаванага патоку.

en: Number of clones
be: Колькасць клонаў

en: Number of columns
be: Колькасць слупкоў

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
be: Колькасць B-кадраў паміж I і P-кадрамі (ад 1 да 16).

en: Number of days between two update checks
be: Колькасць дзён паміж дзвюма праверкамі абнаўленняў

en: Number of frames (0 to 100)
be: Колькасць кадраў (ад 0 да 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
be: Колькасць кадраў, якія адбіраюцца для змякчэння (ад 0 да 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
be: Колькасць кадраў, якія будуць закадаваныя ад аднаго ключавога кадра.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
be: Колькасць гарызантальных зрэзаў на кадр у рэжыме мінімальнай затрымкі

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
be: Колькасць гарызантальных вокнаў, на якуя падзяліць відэа.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed".
be: Колькасць слупкоў у мазаіцы (пры фіксаваным размяшчэнні).

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
be: Колькасць радкоў у мазаіцы (пры фіксаваным размяшчэнні).

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
be: Колькасць каналаў для ўводу гуку з DeckLink. Дапушчальныя значэнні: 2, 8 або 16. 0 адключае ўвод гуку.

en: Number of levels of downsampling
be: Колькасць узроўняў прарэджвання

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
be: Колькасць узроўняў прарэджвання ў рэжыме іерархічнай ацэнкі руху

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
be: Колькасць паўтораў для анімацыі лагатыпа. -1 - Бясконца, 0 - адключыць

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
be: Колькасць мілісекунд паміж абнаўленнямі радка. У асноўным выкарыстоўваецца пры вывадзе зменных метаданых ці часу.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
be: Колькі мілісекунд будзе паказвацца маркер. Стандартнае значэнне 0 (заўсёды).

en: Number of output channels
be: Колькасць выходных каналаў

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
be: Колькасць каналаў для вываду гуку ў DeckLink. Павінна быць 2, 8 альбо 16. 0 адключае вывад гуку.

en: Number of parallel operations
be: Колькасць паралельных аперацый

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
be: Колькасць выяваў паміж загалоўкамі паслядоўнасцяў, г. зн. даўжыня групы выяваў

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
be: Колькасць выяваў у бягучай GOP (групе выяваў). Пры GopPicSize=0 памер GOP нявызначаны; пры GopPicSize=1 выкарыстоўваюцца толькі I-кадры.

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
be: Вышыня палосы ў пікселях, даступная для абразання відарысу знізу.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
be: Шырыня палосы ў пікселях, даступная для абразання відарысу злева.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
be: Шырыня палосы ў пікселях, даступная для абразання відарысу справа.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
be: Вышыня палосы ў пікселях, даступная для абразання відарысу зверху.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
be: Вышыня палосы ў пікселях дзеля запаўнення відарысу знізу пасля кадравання.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
be: Шырыня палосы ў пікселях дзеля запаўнення відарысу злева пасля кадравання.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
be: Шырыня палосы ў пікселях дзеля запаўнення відарысу справа пасля кадравання.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
be: Вышыня палосы ў пікселях дзеля запаўнення відарысу зверху пасля кадравання.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
be: Колькасць кадраў, якія будуць выкарыстаны для прагназавання. Эфектыўна ў анімэ, але дае невялікую розніцу на матэрыяле, які зняты нажывую. Некаторыя дэкодары не могуць апрацоўваць вялікія значэнні гэтага параметра. Ад 1 да 16.

en: Number of puzzle columns
be: Колькасць слупкоў мазаікі

en: Number of puzzle rows
be: Колькасць радкоў мазаікі

en: Number of reference frames
be: Колькасць базавых кадраў

en: Number of rows
be: Колькасць радкоў

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
be: Колькасць секунд паміж абнаўленнем рассылак. Пры значэнні 0 рассылкі ніколі не будуць абнаўляцца.

en: Number of segments
be: Колькасць сегментаў

en: Number of segments to include in index
be: Колькасць сегментаў для ўключэння ў індэкс

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
be: Колькасць зрэзаў у кожным відэакадры; кожны зрэз утрымлівае адну ці некалькі радкоў макраблокаў. Калі гэты параметр не зададзены, кодар можа выбраць любы спосаб падзелу, прапісаны ў стандарце.

en: Number of slices per frame
be: Колькасць зрэзаў на кадр

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
be: Колькасць пераходаў для змены бягучага колеру на колер выключэння, каб экран пачаў цьмянець, як у кіно (кожны пераход доўжыцца 40 мс)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
be: Колькасць пераходаў для змены бягучага колеру на колер паўзы (кожны пераход доўжыцца 40 мс)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
be: Стандартны нумар экрана, каб паказваць відэа ў поўнаэкранным рэжыме. Адпаведнасць нумароў экрана можна знайсці ў меню выбару відэапрылады.

en: Number of threads
be: Колькасць патокаў

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
be: Колькасць патокаў для дэкадавання (0 - аўта).

en: Number of threads used for the transcoding.
be: Колькасць патокаў для перакадавання.

en: Number of time the same input will be repeated
be: Колькасць паўтарэнняў аднаго і таго ж патоку ўводу

en: Number of time to blend
be: Колькасць накладанняў

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
be: Колькасць вертыкальных зрэзаў на кадр у рэжыме мінімальнай затрымкі

en: Number of vertical windows in which to split the video.
be: Колькасць вертыкальных вокнаў, на якую падзяліць відэа.

en: Number of video windows in which to clone the video.
be: Колькасць вокнаў, у якіх вы хочаце кланіраваць відэа.

en: Number of zones on bottom
be: Колькасць зон знізу

en: Number of zones on the bottom of the screen
be: Колькасць зон знізу экрана

en: Number of zones on the top of the screen
be: Колькасць зон зверху экрана

en: Number of zones on top
be: Колькасць зон зверху

en: Nuv demuxer
be: Дэмультыплексар Nuv

en: OGG demuxer
be: Дэмультыплексар OGG

en: OSD menu
be: Экраннае меню

en: OSS device node path.
be: Шлях вузла прылады OSS

en: OSS input
be: Увод з OSS

en: Occitan; Provençal
be: Аксітанская; Праванская

en: Off
be: Адключана

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
be: Зрух, які дадаваць да ідэнтыфікатараў патокаў, зададзеных у выходным мосце, дзеля атрымання ідэнтыфікатараў патокаў, якія зарэгіструе ўваходны мост.

en: Offsets in order
be: Зрухі па чарзе

en: Ogg Vorbis Quality
be: Якасць Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
be: Звесткі пра якасць Ogg Vorbis перакадаванага патоку.

en: Ogg/OGM muxer
be: Мультыплексар OGG/OGM

en: Oldies
be: Рэтра

en: Olive
be: Аліўкавы

en: On
be: Уключана

en: On Screen Display
be: Экранная індыкацыя

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
be: Пасля стварэння патоку той будзе выводзіцца ў акне <i>Медыяглядач</i>.

en: One
be: Адзін раз

en: Online Documentation...
be: Анлайн-дакументацыя...

en: Online Forum...
be: Анлайн-форум...

en: Only show current
be: Паказваць толькі бягучыя

en: Only show modules related to current playback
be: Паказваць толькі модулі, што маюць дачыненне да бягучага прайгравання

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
be: Звычайна дэмультыплексуюцца толькі карысныя праграмы з транспондараў. Калі адключыць дэмультыплексаванне, будуць прымацца ўсе праграмы.

en: Opacity
be: Непразрыстасць

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
be: Непразрыстасць тэксту пры накладанні. 0 = цалкам празрысты, 255 = цалкам непразрысты.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
be: Непразрыстасць тэксту для накладання. 0=цалкам празрысты, 255 =цалкам непразрысты.

en: Opacity of the logo
be: Празрыстасць лагатыпа

en: Opaqueness
be: Празрыстасць

en: Open
be: Адкрыць

en: Open &Capture Device...
be: Адкрыць прыладу захопу...

en: Open &Disc...
be: Адкрыць дыск...

en: Open &File...
be: Адкрыць &файл...

en: Open &Folder...
be: Адкрыць пап&ку...

en: Open &Location from clipboard
be: Адкрыць адрас з буфера абмену

en: Open &Network Stream...
be: Адкрыць URL...

en: Open &Network...
be: Адкрыць &сеткавы рэсурс...

en: Open &Recent Media
be: Адкрыць &ранейшае

en: Open Capture Device...
be: Адкрыць прыладу захопу...

en: Open D&irectory...
be: Адкрыць &каталог...

en: Open Directory
be: Адкрыць каталог

en: Open Disc...
be: Адкрыць дыск...

en: Open File
be: Адкрыць файл

en: Open File...
be: Адкрыць файл...

en: Open Folder
be: Выбар папкі

en: Open Media
be: Крыніца

en: Open Network...
be: Адкрыць сетку...

en: Open RTP/UDP Stream
be: Адкрыць RTP/UDP-паток

en: Open Recent
be: Адкрыць ранейшыя

en: Open Sound System audio output
be: Вывад гуку праз Open Sound System

en: Open Source
be: Адкрыць крыніцу

en: Open URL
be: Адкрыць URL

en: Open VLM configuration...
be: Адкрыць канфігурацыю VLM...

en: Open a medium
be: Адкрыць носьбіт

en: Open a skin file
be: Адкрыць файл абалонкі

en: Open audio in exclusive mode.
be: Вывад аўдыё ў выключным рэжыме

en: Open media...
be: Адкрыць крыніцу...

en: Open network streams using the following protocols
be: Адкрываць сеткавыя патокі, ужываючы наступныя пратаколы

en: Open playlist
be: Адкрыць плэйліст

en: Open playlist...
be: Адкрыць плэйліст...

en: Open skin ...
be: Адкрыць абалонку...

en: Open subtitle file
be: Адкрыць файл субтытраў

en: Open subtitles
be: Адкрыць субтытры

en: Open subtitles...
be: Адкрыць субтытры...

en: Open the file with synchronous writing.
be: Выходны файл будзе адкрыты ў рэжыме сінхроннага запісу.

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
be: Адкрыць вызначаную старонку тэлетэксту. Стандартная старонка мае індэкс 100

en: Open: %s
be: Адкрыць: %s

en: OpenBSD sndio audio output
be: Вывад гуку праз OpenBSD sndio

en: OpenCV example
be: Прыклад з OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
be: Прыклад выяўлення твару з OpenCV

en: OpenCV filter chroma
be: Колернасць фільтра OpenCV

en: OpenCV internal filter name
be: Назва ўнутранага фільтра OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
be: Надбудова відэафільтра OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
be: Пашырэнне OpenGL ES 2

en: OpenGL ES extension
be: Пашырэнне OpenGL ES

en: OpenGL GLX video output (XCB)
be: Вывад відэа цераз OpenGL GLX (XCB)

en: OpenGL extension
be: Пашырэнне OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
be: Вывад відэа цераз OpenGL ES 2

en: OpenGL for Embedded Systems video output
be: Вывад відэа цераз OpenGL ES

en: OpenGL video output
be: Вывад відэа цераз OpenGL

en: OpenGL video output (experimental)
be: Вывад відэа цераз OpenGL (эксперыментальны)

en: OpenMAX DL image processing
be: Апрацоўка відарысаў OpenMAX DL

en: OpenMAX IL video output
be: Вывад відэа праз OpenMAX IL

en: OpenSLES audio output
be: Вывад гуку праз OpenSLES

en: Opening
be: Адкрыццё

en: Opera
be: Опера

en: Operating System Integration
be: Ітэграцыя з аперацыйнай сістэмай

en: Optical SDI
be: Аптычны SDI

en: Optical drive
be: Аптычны дыск

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
be: Аптымізацыя захопу шляхам разбіцця экрана на фрагменты прадвызначанай вышыні (16=магчыма, добры варыянт, 0=адключыць)

en: Option Setup
be: Настаўленне параметраў

en: Options
be: Параметры

en: Opus audio decoder
be: Аўдыёдэкодар Opus

en: Ordinate of the capture region in pixels.
be: Ардыната абшару захопу ў пікселях.

en: Organize Presets...
be: Кіраваць нарыхтоўкамі...

en: Organize Profiles...
be: Кіраваць профілямі...

en: Organize profiles...
be: Кіраваць профілямі...

en: Original Format
be: Зыходны фармат

en: Original ID
be: Ідэнтыфікатар арыгінала

en: Original Performer
be: Першы выканаўца

en: Original Size
be: Зыходны памер

en: Original audio
be: Арыгінальны гук

en: Oriya
be: Орыя

en: Oromo
be: Арома

en: Ossetian; Ossetic
be: Асецінская

en: Other
be: Іншы

en: Outline
be: Контур

en: Outline Thickness
be: Таўшчыня абрысу

en: Outline color
be: Колер абрысу

en: Outline opacity
be: Празрыстасць абрысу

en: Outline thickness
be: Таўшчыня абрысу

en: Output
be: Вывад

en: Output	file
be: Вывад	файл

en: Output	method
be: Вывад	рэжым

en: Output (canvas) image height
be: Вышыня (палатна) вываду відарысу

en: Output (canvas) image width
be: Шырыня (палатна) вываду відарысу

en: Output Color Filtermode
be: Рэжым фільтравання выводжанага колеру

en: Output Color filter mode
be: Рэжым фільтра выводжанага колеру

en: Output FIFO
be: Вывад цераз FIFO

en: Output URL
be: Выходны URL

en: Output access method
be: Рэжым вываду

en: Output card
be: Карта вываду

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
be: Выходная колернасць для відарысу ў памяці. 4 знакі, напрыклад, "RV32".

en: Output destination
be: Прызначэнне вываду

en: Output device
be: Прылада вываду

en: Output file
be: Выходны файл

en: Output format
be: Фармат вываду

en: Output height
be: Вышыня відэа для вываду

en: Output method to use for the stream.
be: Ужываны метад вываду патоку.

en: Output module:
be: Модуль вываду:

en: Output modules
be: Модулі вываду

en: Output muxer
be: Выходны мультыплексар

en: Output picture aspect ratio
be: Стасунак бакоў выходнага відарысу

en: Output port
be: Порт вываду

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
be: Выводзіць субтытры тэлетэксту як тэкст, а не як RGBA

en: Output video height.
be: Вышыня вываду відэа.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
be: Вывад відэа паўтонамі шэрага. Бо звесткі пра каляровасць відэа не дэкадуюцца, гэта можа трохі знізіць нагрузку на цэнтральны працэсар.

en: Output video width.
be: Шырыня вываду відэа.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
be: Гучнасць аналагавага выхаду: 0 для цішыні, 1..255 — ад амаль бязгучнага да макс. гучнага.

en: Output width
be: Шырыня відэа для вываду

en: Output/Written/Sent
be: Выведзена/запісана/адпраўлена

en: Output:
be: Вывад:

en: Overall
be: Ад пачатку

en: Overall brightness of your LED stripes
be: Агульная яркасць СВД-палосак

en: Overlap Length
be: Даўжыня накладання

en: Overlap fix
be: Выпраўленне перакрыцця

en: Overlap of motion compensation blocks
be: Перакрыццё блокаў кампенсацыі руху

en: Overlay
be: Накладанне

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
be: Оверлэйны вывад — гэта здольнасць відэакарты да апаратнай акселерацыі (здольнасць выводзіць відэа непасрэдна). Стандартна VLC будзе спрабаваць карыстацца гэтай функцыяй.

en: Overlay subtitles on the video
be: Накладаць субтытры на відэа

en: Overlay video output
be: Оверлэйны вывад відэа

en: Overlays
be: Перакрывы

en: Overlays/Subtitles
be: Слаі/Субтытры

en: Override page
be: Перавызначыць старонку

en: Override parameters
be: Перавызначыць параметры

en: Override the default track description.
be: Перавызначае стандартнае апісання дарожкі з субтытрамі.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
be: Перавызначае паказаную старонку (-1 = аўтаматычнае вызначэнне паводле TS, 0 = аўтаматычнае вызначэнне паводле тэлетэксту, >0 = рэальны нумар старонкі, звычайна 888 ці 889). Паспрабуйце, калі субтытры не з'яўляюцца.

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
be: Перавызначыць нармальныя параметры колькасці кадраў у секунду. Ужываецца толькі да субтытраў MicroDVD і SubRIP (SRT).

en: Overwrite
be: Перазапісаць

en: Overwrite existing file
be: Перазапісваць існы файл

en: P&layback
be: &Гранне

en: PAL N Argentina
be: PAL N Аргентына

en: PCR interval (ms)
be: Інтэрвал PCR (мс)

en: PES maximum size
be: Максімальны памер PES

en: PLS playlist import
be: Імпарт плэйлісту PLS

en: PMT Program numbers
be: Нумары праграм PMT

en: PNG video decoder
be: Дэкодар відэа PNG

en: PS muxer
be: Мультыплексар PS

en: PSNR computation
be: Вылічэнне PSNR

en: PVA demuxer
be: Дэмультыплексар PVA

en: Pace
be: Хуткасць

en: Packet Size
be: Памер пакета

en: Packet size in bytes to decrypt
be: Памер пакета ў байтах для расшыфроўкі

en: Packet size in bytes to encrypt
be: Памер пакета для шыфравання, у байтах

en: Packetizers
be: Пакавальнікі

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
be: Пакавальнікі выкарыстоўваюцца для папярэдняй апрацоўкі элементарных патокаў перад інкапсуляцыяй. Гэтыя настаўленні дазваляюць заўсёды выкарыстоўваць пэўны пакавальнік. Магчыма, не варта іх мяняць.
    Таксама можна прызначыць стандартныя параметры для кожнага пакавальніка.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
be: Пакеты могуць пасылацца адзін за адным або ў групах. Вы можаце выбіраць колькасць пакетаў, пасланых за адзін раз. Гэта дапамагае разгружаць загружаныя сістемы.

en: Pad video
be: Выраўноўванне відэа

en: Padd
be: Выраўноўванне

en: Page
be: Старонка

en: Pali
be: Палі

en: Panjabi
be: Пенджабі

en: Panoramix
be: Панарамікс

en: Panoramix: wall with overlap video filter
be: Відэафільтр Панарамікс: "сцяна" з накладаннем

en: Parametric Equalizer
be: Параметрычны эквалайзер

en: Partial Extract
be: Частковае выкарыстанне

en: Partitions to consider
be: Работа з макраблокамі

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
be: Памеры макраблокаў для рэжыму аналізу: 
     - няма      : 
     - хуткае    : i4x4
     - звычайнае : i4x4,p8x8,(i8x8)
     - павольнае : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - усе       : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 патрабуе p8x8. i8x8 патрабуе 8x8dct).

en: Party
be: вечарына

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
be: Выкарыстоўвайце alsa://, каб адкрыць стандартную прыладу захопу ALSA, альбо alsa://КРЫНІЦА, каб адкрыць пэўную прыладу з назвай КРЫНІЦА.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
be: Перадайце pulse://, каб адкрыць стандартную крыніцу PulseAudio, ці pulse://SOURCE, каб адкрыць пэўную крыніцу SOURCE.

en: Password
be: Пароль

en: Password file
be: Файл з паролем

en: Password for target device.
be: Пароль для мэтавай прылады.

en: Password that will be requested to access the stream.
be: Пароль, які будзе запытаны для доступу да патоку.

en: Password that will be used for the connection.
be: Пароль для злучэння з FTP-серверам.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
be: Пароль, які будзе выкарыстаны пры злучэнні з SOCKS.

en: Password:
be: Пароль:

en: Paste
be: Уставіць

en: Path
be: Шлях

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
be: Шлях адлюстраванага ў памяць файла буфера кадраў

en: Path to the index file to create
be: Шлях да індэкснага файла, які будзе створаны

en: Path to the projectM preset directory
be: Шлях да каталога нарыхтовак projectM

en: Path to the skin to use.
be: Шлях да ўжыванай абалонкі.

en: Pause
be: Паўза

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
be: Прыпыняць гранне на апошнім кадры кожнага аб'екта плэйлісту.

en: Pause on audio communication
be: Прыпыняць пры галасавой камунікацыі

en: Pause on the last frame of a video
be: Паўза на апошнім кадры відэа

en: Pause only
be: Толькі паўза

en: Pause playback when minimized
be: Перапыняць прайграванне пры згортванні

en: Pause the playback
be: Прыпыніць прайграванне

en: Pause the video playback when minimized
be: Перапыняць відэа пры згортванні акна

en: Pause-Blue
be: Паўза-Сіні

en: Pause-Fadesteps
be: Пераходы ў колер паўзы

en: Pause-Green
be: Паўза-Зялёны

en: Pause-Red
be: Паўза-Чырвоны

en: Paused
be: Прыпынена

en: Peak extra width
be: Дадатковая шырыня пікаў

en: Peak height
be: Вышыня пікаў

en: Peak protection
be: Абарона пікаў

en: Percent
be: адсоткавы

en: Percentage of stride to overlap
be: Адсотак кроку, які выкарыстоўваецца для накладання

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
be: Выканаць фарматаванне даты і часу паводле стандарту ISO C па шляху да файла

en: Performance (prioritize faster ciphers)
be: Прадукцыйнасць (аддаваць перавагу хуткім шыфрам)

en: Performance options
be: Настаўленні прадукцыйнасці

en: Performers
be: Выканаўцы

en: Persian
be: Фарсі

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
be: Дэкодар Philips OGT (субтытры SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
be: Пакавальнік Philips OGT (субтытры SVCD)

en: Phonogram Rights
be: Правы на фанаграму

en: Phosphor
be: Фосфар

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
be: Колернасць пры фасфарызацыі для ўваходу 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
be: Інтэнсіўнасць згасання старога поля

en: Physical channel
be: Фізічны канал

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
be: Выбар фармату колернасці прымусова актывізуе канвертацыю відэа ў гэты фармат

en: Picture
be: Выява

en: Picture aspect-ratio n:m
be: Стасунак бакоў відарысу n:m

en: Picture brightness or black level.
be: Яркасць відарысу або ўзровень чорнага.

en: Picture coding mode
be: Рэжым кадавання відарысу

en: Picture contrast or luma gain.
be: Змена кантрастнасці або інтэнсіўнасці відарысу.

en: Picture gain.
be: Узмацненне сігналу.

en: Picture rotation angle (in degrees).
be: Паварот відарысу (у градусах).

en: Picture saturation or chroma gain.
be: Змена насычанасці або колернасці відарысу.

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
be: Выявы элементаў мазаікі будуць затрыманы ў адпаведнасці з гэтым значэннем (у мілісекундах). Пры высокіх значэннях гэтага параметра трэба таксама павялічыць кэш.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
be: Выявы, што выводзяцца з відэавыхадаў, будуць затрымлівацца на вызначанае значэнне (у мілісекундах, павінна быць >= 100 мс). Пры вялікіх значэннях належыць павялічыць кэш.

en: Piece edge shape size
be: Памер аблямоўкі элемента

en: Pilot
be: Пілот-сігнал

en: Pitch
be: Поўная шырыня

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
be: Глыбіня колеру ў буферы кадраў, альбо 0 для XWD-файла

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
be: Вышыня абшару захопу ў пікселях або 0 — максімальная вышыня

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
be: Вышыня буфера кадраў у пікселях (ігнаруецца для XWD-файла)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
be: Шырыня абшару захопу ў пікселях або 0 — максімальная шырыня

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
be: Шырыня буфера кадраў у пікселях (ігнаруецца для XWD-файла)

en: Pixels to crop from bottom
be: Абрэзаць знізу

en: Pixels to crop from left
be: Абрэзаць злева

en: Pixels to crop from right
be: Абрэзаць справа

en: Pixels to crop from top
be: Абрэзаць зверху

en: Pixels to padd to bottom
be: Дадаць знізу

en: Pixels to padd to left
be: Дадаць злева

en: Pixels to padd to right
be: Дадаць справа

en: Pixels to padd to top
be: Дадаць зверху

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
be: Пікселі з насычанасцю меншай за гэтае значэнне ігнаруюцца. Значэнне павінна быць большым, чым для letterbox-відэа.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
be: Размяшчэнне назвы відэа (стандартна — знізу).

en: Placeholder delay
be: Затрымка запаўняльніка

en: Play
be: Граць

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
be: Граць
    Калі плэйліст пусты, адкрыць крыніцу

en: Play List
be: Плэйліст

en: Play Selected
be: Граць абранае

en: Play and exit
be: Прайграць і выйсці

en: Play and pause
be: Прайграць і прыпыніць

en: Play and stop
be: Прайграць і спыніць

en: Play another media synchronously
be: Сінхронна граць іншы медыяаб'ект

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
be: Сінхронна граць іншы медыяфайл (аўдыё, ...)

en: Play as is
be: Граць як ёсць

en: Play chapters in the order specified in the segment.
be: Граць раздзелы у паслядоўнасці, вызначанай сегментам.

en: Play files randomly forever
be: Заўсёды граць файлы ў выпадковым парадку

en: Play locally the stream while streaming it.
be: Граць паток лакальна падчас вяшчання.

en: Play only
be: Толькі граць

en: Play playlist bookmark 1
be: Граць закладку 1

en: Play playlist bookmark 10
be: Граць закладку 10

en: Play playlist bookmark 2
be: Граць закладку 2

en: Play playlist bookmark 3
be: Граць закладку 3

en: Play playlist bookmark 4
be: Граць закладку 4

en: Play playlist bookmark 5
be: Граць закладку 5

en: Play playlist bookmark 6
be: Граць закладку 6

en: Play playlist bookmark 7
be: Граць закладку 7

en: Play playlist bookmark 8
be: Граць закладку 8

en: Play playlist bookmark 9
be: Граць закладку 9

en: Play&list
be: Плэйліст

en: Play/Pause
be: Граць/Паўза

en: Playback
be: Прайграванне

en: Playback Buttons
be: Кнопкі прайгравання

en: Playback Rate
be: Хуткасць прайгравання

en: Playback Speed
be: Хуткасць прайгравання

en: Playback control
be: Кіраванне прайграваннем

en: Playback failure
be: Памылка прайгравання

en: Playback speed
be: Хуткасць прайгравання

en: Played
be: Сыграна

en: Played buffers
be: Сыграна буфераў

en: Player...
be: Плэер...

en: Playing some media.
be: Граецца медыяаб'ект.

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Playlist Files
be: файлы плэйлістоў

en: Playlist Files|
be: Файлы плэйлістоў|

en: Playlist Table Columns
be: Слупкі ў плэйлісце

en: Playlist View Mode
be: Выгляд плэйлісту

en: Playlist and Instances
be: Плэйліст і экземпляры

en: Playlist bookmark 1
be: Закладка 1

en: Playlist bookmark 10
be: Закладка 10

en: Playlist bookmark 2
be: Закладка 2

en: Playlist bookmark 3
be: Закладка 3

en: Playlist bookmark 4
be: Закладка 4

en: Playlist bookmark 5
be: Закладка 5

en: Playlist bookmark 6
be: Закладка 6

en: Playlist bookmark 7
be: Закладка 7

en: Playlist bookmark 8
be: Закладка 8

en: Playlist bookmark 9
be: Закладка 9

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
be[0]: У плэйлісце ўсяго %u аб'ект
be[1]: У плэйлісце ўсяго %u аб'екты
be[2]: У плэйлісце ўсяго %u аб'ектаў
be[3]: У плэйлісце ўсяго %u аб'ектаў

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
be: Плэйліст пусты.
    Перацягніце сюды файл альбо абярыце медыякрыніцу злева.

en: Playlist...
be: Плэйліст...

en: Please enter a network URL:
be: Задайце URL сеткі:

en: Please enter a unique name for the new profile.
be: Назва нарыхтоўкі павінна быць унікальнай.

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
be: Увядзіце дзейсныя імя карыстальніка і пароль для злучэння з SFTP-серверам %s.

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
be: Увядзіце дзейсныя імя карыстальніка і пароль для сайта %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
be: Увядзіце дзейсныя імя карыстальніка і пароль.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
be: Увядзіце URL альбо шлях да медыяаб'екта, які жадаеце прайграць.

en: Please enter the new profile name.
be: Трэба ўвесці назву новага профілю.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
be: Вызначце імя карыстальніка або адключыце аўдыёскроблер і перазапусціце VLC.
    Зайдзіце на http://www.lastfm.ru/join, каб зарэгістравацца.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
be: Пачакайце пакуль кэш шрыфтоў перабудуецца.
    Гэта зойме ўсяго пару хвілін.

en: Plu&gins and extensions
be: Мо&дулі і пашырэнні

en: Plugins
be: Модулі

en: Plugins and extensions
be: Модулі і пашырэнні

en: Podcast Author
be: Аўтар падкаста

en: Podcast Category
be: Катэгорыя падкаста

en: Podcast Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Podcast Duration
be: Працягласць падкаста

en: Podcast Info
be: Звесткі пра падкаст

en: Podcast Keywords
be: Ключавыя словы падкаста

en: Podcast Link
be: Спасылка на падкаст

en: Podcast Publication Date
be: Дата публікацыі падкаста

en: Podcast Size
be: Памер падкаста

en: Podcast Subcategory
be: Падкатэгорыя падкаста

en: Podcast Subtitle
be: Субтытры падкаста

en: Podcast Summary
be: Сцісла пра падкаст

en: Podcast Type
be: Тып падкаста

en: Podcast URLs list
be: Спіс Podcast URL

en: Podcast parser
be: Podcast-парсер

en: Podcasts
be: Падкасты

en: Polarization (Voltage)
be: Палярызацыя (напружанне)

en: Polish
be: Польская

en: Polka
be: Полька

en: Polsk Punk
be: Польскі панк

en: Polyphony
be: Паліфанія

en: Pop
be: поп

en: Pop-Folk
be: Поп-фолк

en: Pop/Funk
be: Поп/Фанк

en: Porn Groove
be: Музыка да порна

en: Port
be: Порт

en: Port to use for the RTP source of the session
be: Порт для крыніцы RTP ў гэтым сеансе

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
be: Порт для тунэлявання RTSP/RTP па HTTP.

en: Portuguese
be: Партугальская

en: Position
be: Пазіцыя

en: Position Control
be: Зменай пазіцыі

en: Position of video title
be: Размяшчэнне назвы відэа

en: Positioning method
be: Метад размяшчэння

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
be: Метад размяшчэння для мазаікі. Аўтаматычны: аўтаматычна выбраць найлепшую колькасць радкоў і слупкоў. Фіксаваны: выкарыстоўваць колькасць радкоў і слупкоў, вызначаную карыстальнікам. Зрухі: выкарыстоўваць для кожнага відарысу зрухі, вызначананыя карыстальнікам.

en: Post processing
be: Постапрацоўка

en: Post processing quality
be: Якасць постапрацоўкі

en: Post-Processing Quality
be: Якасць постапрацоўкі

en: Posterize
be: Ізагелія

en: Posterize level
be: Узровень ізагеліі

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
be: Узровень изогелии (колькасць колераў будзе кубам гэтага значэння)

en: Posterize video by lowering the number of colors
be: Надае відэа плакатны выгляд, змяншаючы колькасць колераў

en: Posterize video filter
be: Відэафільтр Ізагелія

en: Postproc
be: Постапрацоўка

en: Power
be: Сілкаванне

en: Power Ballad
be: Рок-балада

en: Power line frequency
be: Частата электрасеткі

en: Power line frequency anti-flicker filter.
be: Фільтр мігцення з частатой электратоку.

en: Pranks
be: Розыгрышы

en: Pre&vious
be: Пап&ярэдні

en: Pre-motion estimation
be: Ацэнка перад рухам

en: Preamp
be: Прэамп

en: Preamp:
be: Перадузмацненне:

en: Prefer native stream recording
be: Аддаваць перавагу ўласнаму запісу патоку

en: Preferences
be: Настаўленні

en: Preferences file could not be saved
be: Не выйшла захаваць файл настаўленняў

en: Preferences...
be: Настаўленні...

en: Preferred Audio language
be: Пажаданая мова аўдыё

en: Preferred Height
be: Пажаданая вышыня

en: Preferred Width
be: Пажаданая шырыня

en: Preferred audio language:
be: Патрабуемая мова аўдыё:

en: Preferred decoders list
be: Спіс выбраных дэкодараў

en: Preferred encoders list
be: Спіс выбраных кадавальнікаў

en: Preferred packetizer list
be: Спіс выбраных пакавальнікаў

en: Preferred subtitle language
be: Пажаданая мова субтытраў

en: Preferred video resolution
be: Пажаданае разрозненне відэа

en: Prefilter
be: Папярэдні фільтр

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Prefix of the destination file automatically generated
be: Прэфікс назвы аўтаматычна стваранага файла

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
be: Прэфікс назваў выходных файлаў. Відарысы будуць захоўвацца ў файлах: "прэфіксНУМАР.фармат", калі перазапісванне не дазволена.

en: Preload MKV files in the same directory
be: Загадзя загружаць файлы MKV ў адзін і той жа каталог

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
be: Загадзя загружаць файлы matroska ў адзін і той жа каталог для пошуку звязаных сегментаў (што дрэнна, калі файлы сапсаваныя).

en: Preparer
be: Вытворца

en: Preset
be: Нарыхтоўка

en: Preset to use for the equalizer.
be: Бягучая нарыхтоўка для эквалайзера.

en: Press new keys for
    "%@"
be: Націсніце спалучэнне клавіш для
    "%@"

en: Press the new key or combination for
be: Націсніце новы клавіш альбо камбінацыю для

en: Prev
be: Папярэдні

en: Previous
be: Папярэдні

en: Previous / Backward
be: Папярэдні / Назад

en: Previous Channel
be: Папярэдні канал

en: Previous Chapter/Title
be: Папярэдні раздзел/загаловак

en: Previous chapter
be: Папярэдні раздзел

en: Previous media in the playlist
be: Папярэдні файл плэйлісту

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
be: Папярэдні аб'ект плэйлісту; перамотка да пачатку пры трыманні

en: Previous title
be: Папярэдні загаловак

en: Primary language
be: Асноўная мова

en: Primus
be: Праймус

en: Print stats for each frame.
be: Паказваць статыстыку кожнага кадра.

en: Privacy / Network Interaction
be: Канфідэнцыйнасць / узаемадзеянне з сеткай

en: Privacy and Network Access Policy
be: Палітыка прыватнасці і сеткавага доступу

en: Private key for authentification by certificate
be: Прыватны ключ для спраўджання аўтэнтычнасці паводле сертыфіката

en: Producer
be: Прадзюсар

en: Product
be: Прадукт

en: Profile
be: Профіль

en: Profile Name
be: Назва профілю

en: Profile edition
be: Рэдагаванне профілю

en: Program
be: Праграма

en: Program Guide
be: Даведнік па праграмах (EPG)

en: Program Service ID: %s
be: Ідэнтыфікатар праграмы, SID: %s

en: Programs
be: Праграмы

en: Progressive Rock
be: Прагрэсіўны рок

en: Protect against sound clipping
be: Бараніць гукавы сігнал ад абразання верхавін амплітуды

en: Protocol
be: Пратакол

en: Providers Source Content
be: Зыходнае змесціва правайдэра

en: Pseudo raw video decoder
be: Дэкодар відэа псеўда-raw

en: Pseudo raw video packetizer
be: Пакавальнік відэа псеўда-raw

en: Psychedelic
be: Псіхадэл

en: Psychedelic Rock
be: Псіхадэлічны рок

en: Psychedelic video filter
be: Відэафільтр Псіхадэлія

en: Psycho-acoustic model
be: Псіхаакустычная мадэль

en: Publisher
be: Выдавец

en: PulseAudio input
be: Увод праз PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
be: Вывад гуку праз Pulseaudio

en: Punk
be: Панк

en: Punk Rock
be: Панк-рок

en: Pure-interlaced mode.
be: Рэжым поўнай празрадковай разгорткі.

en: Purple
be: Пурпуровы

en: Pushto
be: Пушту

en: Puzzle
be: Мазаіка

en: Puzzle game
be: Мазаіка

en: Puzzle interactive game video filter
be: Відэафільтр Інтэрактыўная мазаіка

en: QP curve compression
be: Сцісканне крывой QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
be: Каэфіцыент сціскання крывой квантавання (ад 0.0 =CBR да 1.0=QCP)

en: QP difference between chroma and luma
be: Розніца QP паміж колернасцю і яркасцю

en: QP difference between chroma and luma.
be: Розніца каэфіцыента квантавання паміж колернасцю і яркасцю.

en: QP factor between I and P
be: Множнік QP паміж I і P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
be: Множнік каэфіцыента квантавання паміж I і P-кадрамі, у дыяпазоне ад 1.0 да 2.0.

en: QP factor between P and B
be: Множнік QP паміж P і B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
be: Множнік каэфіцыента квантавання паміж P і B-кадрамі, у дыяпазоне ад 1.0 да 2.0.

en: Qt interface
be: Інтэрфейс Qt

en: Quality
be: Качество

en: Quality factor to use in constant quality mode
be: Паказчык якасці, які выкарыстоўваецца ў рэжыме нязменнай якасці

en: Quality level
be: Узровень якасці

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
be: Узровень якасці для кадавання вектараў руху (гэта можа істотна запаволіць працэс кадавання).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
be: Якасць постапрацоўкі. Дапушчальныя значэнні: ад 0 (адключана) да 6 (максімум).
    Высокія ўзроўні патрабуюць значна больш рэсурсаў CPU, але даюць больш прыгожы відарыс.
    З стандартным ланцужком фільтраў гэтыя значэнні адпавядаюць наступным фільтрам:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant quality vbr, 5 is best
be: Якасць кадавання са зменным бітрэйтам VBR (0=cbr, 1-5 vbr нязменнай якасці, 5 — найлепшая)

en: Quality-based VBR
be: Рэжым VBR з фіксаванай якасцю

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
be: Фактар квантавання I-кадраў у параўнанні з P-кадрамі (напрыклад пры 1.0 маштаб квантавання I- і P-кадраў будзе аднолькавым)

en: Quantization parameter
be: Параметр квантавання

en: Quantization parameter for B-frames
be: Параметр квантавання для B-кадраў

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
be: Параметр квантавання для B-кадраў. Гэты параметр перавызначае qp, зададзены глабальна. Выкарыстоўваецца, толькі калі rc_method роўны 'qp'.

en: Quantization parameter for I-frames
be: Параметр квантавання для I-кадраў

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
be: Параметр квантавання для I-кадраў. Гэты параметр перавызначае qp, зададзены глабальна. Выкарыстоўваецца толькі калі rc_method роўны 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
be: Параметр квантавання для P-кадраў

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
be: Параметр квантавання для P-кадраў. Гэты параметр перавызначае qp, зададзены глабальна. Выкарыстоўваецца, толькі калі rc_method роўны 'qp'.

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpp. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
be: Параметр квантавання для кадраў усіх тыпаў. Вызначае qpi, qpp і qpp, але мае меншы прыярытэт. Выкарыстоўваецца толькі калі rc_method роўны 'qp'.

en: Quattro AtmoLight
be: 4xAtmoLight

en: Quechua
be: Кечуа

en: Queue Selected
be: Запусціць у чаргу абранае

en: QuickTime Media Link importer
be: Імпарт спасылкі QuickTime

en: QuickTime library decoder
be: Знешні дэкодар QuickTime

en: Quicktime Capture
be: Захоп Quicktime

en: Quiet mode
be: Ціхі рэжым

en: Quiet synchro
be: Ціхая сінхранізацыя

en: Quit
be: Выйсці

en: Quit VLC
be: Выйсці з VLC

en: Quit after Playback
be: Выйсці пасля прайгравання

en: Quit at the end of playlist
be: Выйсці па заканчэнні плэйлісту

en: RAM playlist import
be: Імпарт плэйлісту RAM

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
be: Рэжым rate distortion (RD) для B-кадраў. Патрабуе subme 6 або вышэй.

en: RDP Password
be: Пароль RDP

en: RDP Remote Desktop
be: Пратакол адлеглага працоўнага стала RDP

en: RDP auth password
be: Пароль для RDP

en: RDP auth username
be: Імя карыстальніка для RDP

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
be: Рэжым RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
be: Выманы RGB-кампанент

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
be: Вымаць вызначаны RGB-кампанент.

en: RMS/peak
be: RMS/пік

en: RSS and Atom feed display
be: Фільтр "Рассылкі RSS і Atom"

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
be: URL-адрасы вэб-каналаў RSS/Atom праз | (вертыкальную рыску).

en: RTCP (local) port
be: (Лакальны) RTCP-порт

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
be: RTCP-пакеты будуць прымацца на гэты порт транспартнага пратаколу. Калі пазначаны 0, то выкарыстоўваецца мультыплексаваны RTP/RTCP.

en: RTP over RTSP (TCP)
be: RTP зверху RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
be: RTP-пакеты будуць правярацца і расшыфроўвацца з дапамогай гэтага галоўнага агульнага сакрэтнага ключа Secure RTP. То павінен быць 32-знакавы HEX-радок.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
be: RTP-пакеты будуць адкідацца, калі яны занадта адстаюць ад апошняга прынятага пакета на гэту колькасць пакетаў (г. зн. ідуць у мінулым).

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
be: RTP-пакеты будуць адкідацца, калі яны занадта апярэджваюць апошні прыняты пакет на гэту колькасць пакетаў (г. зн. ідуць у будучыні).

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
be: RTP-пакеты будуць абараняцца ад змен і шыфравацца з дапамогай гэтага галоўнага агульнага сакрэтнага ключа Secure RTP. Вызначце яго ў выглядзе 32 шаснаццатковых лічбаў.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
be: Фармат для дынамічных даных RTP

en: RTP source timeout (sec)
be: Час чакання RTP-крыніцы (сек)

en: RTP stream output
be: Вывад RTP-патоку

en: RTP/RTCP multiplexing
be: RTP/RTCP-мультыплексаванне

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
be: Дэмультыплексар RTP/RTSP/SDP (праз Live555.com)

en: RTSP Announcement
be: RTSP-анансаванне

en: RTSP VoD server
be: Сервер RTSP VoD

en: RTSP authentication
be: RTSP-аўтарызацыя

en: RTSP connection failed
be: RTSP-злучэння не адбылося

en: RTSP frame buffer size
be: Памер буфера кадраў RTSP

en: RTSP password
be: Пароль для RTSP

en: RTSP server address
be: Адрас RTSP-сервера

en: RTSP server port
be: Порт RTSP-сервера

en: RTSP session timeout (s)
be: Часавы ліміт RTSP-сесіі (с)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
be: RTSP-сесіі будуць закрыты, калі за гэты час не прыйдзе ніводнага RTSP-запыту. Пры нулявым або адмоўным значэнні часавы ліміт адключаецца. Стандартнае значэнне часавага ліміту — 60 (1 хвіліна).

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
be: Першапачатковы памер буфера кадраў RTSP для відэадарожкі можа быць павялічаны ў выпадку псавання выяваў з прычыны замалога буфера.

en: RTSP user name
be: Імя карыстальніка для RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
be: Дэмультыплексар RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
be: Фільтр пераўтварэння RV32

en: Radio device
be: Радыёпрылада

en: Radio tuner device node.
be: Вузел прылады радыёцюнера

en: Radius
be: Радыус

en: Radius in pixels
be: Радыус у пікселах

en: Raeto-Romance
be: Рэтараманская

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для макраблокаў на краі кадра (стандартна: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для макраблокаў з высокай хуткасцю руху (стандартна: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для вельмі яркіх макраблокаў (стандартна: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
be: Павялічвае каэфіцыент квантавання для вельмі цёмных макраблокаў (стандартна: 0.0).

en: Random
be: У выпадковым парадку

en: Random Off
be: Не ў выпадковым парадку

en: Random On
be: Выпадковы парадак уключаны

en: Random: %s
be: Выпадковы парадак: %s

en: Rap
be: Рэп

en: Rate Control Method
be: Метад рэгулявання хуткасці

en: Rate control buffer aggressiveness
be: Эфектыўнасць буфера кантролю частаты

en: Rate control buffer aggressiveness.
be: Эфектыўнасць буфера кантролю частаты.

en: Rate control buffer size
be: Памер буфера кантролю частоты

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
be: Памер буфера кантролю частаты (у кілабайтах). Вялікія значэнні буфера дазваляюць лепш кантраляваць частату, але выклікаюць затрымку патоку.

en: Rate control method
be: Метад выбару бітрэйту

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
be: Хуткасць змены глыбіні мадуляцыі ў мілісекундах за секунду грання гуку

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Ratio
be: Каэф.

en: Ratio of B frames
be: Частата B-кадраў

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
be: Частата запісу відарысаў. Напрыклад, 3 азначае, што будзе запісаны кожны трэці відарыс.

en: Ratio of key frames
be: Частата ключавых кадраў

en: Rave
be: Рэйв

en: Raw audio demuxer
be: Дэмультыплексар нясціснутага гуку

en: Raw audio encoder
be: Дэкодар аўдыё Raw

en: Raw video demuxer
be: Дэмультыплексар нясціснутага відэа

en: Raw/Log Audio decoder
be: Дэкодар аўдыё Raw/Log Audio

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
be: Загрузіць пазначаны канфігурацыйны файл пры запуску VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
be: Чытаць файл, які стала абнаўляецца (напрыклад, JPG-файл на серверы). Не ўключайце гэты параметр як глабальны, бо гэта парушыць усе іншыя тыпы HTTP-патокаў.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
be: Прачытаць і адкінуць невядомыя элементы EBML (не рэкамендавана для сапсаваных файлаў).

en: Read at media
be: Прачытана

en: Read meta data using lua scripts
be: Апрацоўка метаданых з дапамогай сцэнараў Lua

en: Read password for target device from file.
be: Файл, з якога будзе прачытаны пароль для мэтавай прылады.

en: Read size
be: Памер запыту

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
be: Чытаць аўдыёпаток на хуткасці VLC, а не на хуткасці гнязда.

en: ReadMe / FAQ...
be: ReadMe / Частыя пытанні...

en: Real demuxer
be: Дэмультыплексар Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
be: Увод праз пратакол перадачы даных у рэальным часе (RTP)

en: Real-time
be: Рэжым рэальнага часу

en: Rear center
be: задні па цэнтры

en: Rear left
be: задні злева

en: Rear right
be: задні справа

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
be: Пералічыць працягласць субтытраў
    паводле даўжыні слоў і гэтага множніка.
    0 не змяняе яе.

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
be: Рэжым вываду, рэкамендаваны для Windows Vista і больш новых версій

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
be: Рэжым вываду, рэкамендаваны для Windows XP. Несумяшчальны з інтэрфейсам Aero.

en: Record
be: Запіс

en: Record Company
be: Гуказапісная кампанія

en: Record access filter start/stop.
be: Уключэнне/адключэнне ўваходнага фільтру запісу.

en: Record directory or filename
be: Каталог або файл для запісу

en: Record stream output
be: Запіс з паточнага вываду

en: Recording
be: Запіс

en: Recording done
be: Запіс скончаны

en: Recording ratio
be: Частата запісу

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
be: Стварыць індэксы AVI-файла нанова. Выкарыстоўвайце гэты параметр, калі ваш файл пашкоджаны або няпоўны (немагчымая пракрутка).

en: Red
be: Чырвоны

en: Red balance
be: Баланс чырвонага

en: Red chroma balance.
be: Баланс чырвонага колеру.

en: Red component of the pause color
be: Чырвоны кампанент колеру для паўзы

en: Red component of the shutdown color
be: Чырвоны кампанент колеру для выключэння

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
be: Велічыня чырвонага ў чыстым белым на СВД-палосках.

en: Reduce fluctuations in QP
be: Памяншаць хістанні ў QP

en: Refresh List
be: Абнавіць спіс

en: Refresh period in ms
be: Перыяд абнаўлення ў мс

en: Refresh time
be: Час абнаўлення

en: Reggae
be: рэгі

en: Region left column
be: Левая мяжа абшару

en: Region top row
be: Верхняя мяжа абшару

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
be: Гэтыя клавішы не могуць быць ужыты ў якасці скаротаў.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
be: Рэгулярны выраз для фільтрацыі раней граных аб'ектаў

en: Regularly check for VLC updates
be: Рэгулярна правяраць абнаўленні для VLC

en: Relative font size
be: Адносны памер шрыфту

en: Relative to source content
be: Адносна зыходнага змесціва

en: Relative to source delay
be: Адносна зыходнай затрымкі

en: Release
be: Спад

en: Release function
be: Функцыя вызвалення

en: Release time
be: Спад

en: Reload extensions
be: Перазагрузіць пашырэнні

en: Remember the audio volume
be: Памятаць гучнасць

en: Remote Audio Output Protocol stream output
be: Вывад патоку праз пратакол RAOP

en: Remote control interface
be: Інтэрфейс адлеглага кіравання

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
be: Інтэрфейс адлеглага кіравання запушчаны. Калі ласка, увядзіце "help" для даведкі.

en: Remote-OSD
be: Адлеглая індыкацыя

en: Remote-OSD over VNC
be: Адлеглая экранная індыкацыя праз VNC

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove Selected
be: Прыбраць абранае

en: Remove a preset
be: Выдаліць нарыхтоўку

en: Remove a profile
be: Выдаліць профіль

en: Remove old preferences?
be: Выдаліць старыя настаўленні?

en: Remove this podcast subscription
be: Скасаваць гэту падпіску на падкаст

en: Remove zones of the video using a picture as mask
be: Сцірае часткі відэа, выкарыстоўваючы выяву ў якасці маскі.

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
be: Адключае эфект празрыстасці ў субтытрах DVD.

en: Rendering quality
be: Якасць візуалізацыі

en: Repair AVI Files
be: Выпраўляць AVI-файлы

en: Repeat
be: Паўтор

en: Repeat All
be: Паўтараць усё

en: Repeat Off
be: Не паўтараць

en: Repeat One
be: Паўтараць адзін

en: Repeat all
be: Паўтараць усё

en: Repeat current item
be: Паўтараць гэты аб'ект

en: Repeat delay:
be: Інтэрвал паміж паўторамі:

en: Repeat:
be: Паўтор:

en: Replay gain
be: Выраўнанне гучнасці

en: Replay gain mode
be: Рэжым выраўнання гучнасці

en: Replay gain mode:
be: Рэжым выраўнання гучнасці:

en: Replay preamp
be: Перадузмацненне ў рэжыме выраўноўвання гучнасці

en: Requirements
be: Патрабаванні

en: Resampling quality
be: Якасць перадыскрэтызацыі

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
be: Якасць перадыскрэтызацыі (0=найгоршая і найхутчэйшая, 10=найлепшая і найпавольнейшая).

en: Reset
be: Скінуць

en: Reset All
be: Скінуць ўсё

en: Reset Preferences
be: Скінуць настаўленні

en: Reset controls
be: Скінуць настаўленні

en: Reset controls to defaults.
be: Задаць стандартныя значэнні параметраў.

en: Reset defaults
be: Скінуць на стандарт

en: Resize interface to the native video size
be: Падганяць памер інтэрфейсу пад зыходны памер відэа

en: Resize interface to video size
be: Падганяць памер інтэрфейсу пад памер відэа

en: Resolution
be: Разрозненне

en: Respect ordered chapters
be: Захоўваць парадак раздзелаў

en: Retrieving Channel Info...
be: Атрыманне звестак пра канал...

en: Retro
be: Рэтра

en: Reveal in Finder
be: Адкрыць у Finder

en: Reverb
be: Рэха

en: Reverberation delay
be: Затрымка рэха

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
be: Затрымка рэха, у мс. Звычайныя значэнні ад 40 да 200 мс.

en: Reverberation level
be: Узровень рэха

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
be: Узровень рэха (ад 0 да 100, стандартнае значэнне 0).

en: Reverse
be: Граць рэверсіўна

en: Reverse stereo
be: Рэверсіўнае стэрэа

en: Revert to normal play speed
be: Вярнуцца да нармальнай хуткасці прайгравання

en: Revival
be: Адраджэнне

en: Rhythmic Soul
be: Рытмічны соўл

en: Right
be: Справа

en: Right to left/Bottom to top
be: Справа налева/Знізу ўверх

en: Ripple
be: Рабізна

en: Ripple video filter
be: Відэафільтр Рабізна

en: Rock
be: рок

en: Rock & Roll
be: Рок-н-рол

en: Roll-off factor
be: Каэфіцыент скруглення

en: Romanian
be: Румынская

en: Room size
be: Памер пакоя

en: Room width
be: Шырыня пакоя

en: Rotate
be: Кручэнне

en: Rotate (degrees)
be: Паварот

en: Rotate by 180 degrees
be: Кручэнне на 180 град.

en: Rotate by 270 degrees
be: Кручэнне на 270 град.

en: Rotate by 90 degrees
be: Кручэнне на 90 град.

en: Rotate or flip the video
be: Круціць ці перакульвае выяву

en: Rotate video filter
be: Відэафільтр Кручэнне

en: Rotation
be: Паварот

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
be: Параметр павароту: няма; 180;90-270;адлюстраванне

en: Row
be: Радок

en: Row border
be: Мяжа радкоў

en: Rows
be: Радкоў

en: Run VLC with dark interface style
be: Запускаць VLC з цёмным інтэрфейсам

en: Run as daemon process
be: Запускаць ў фоне

en: Run fb on current tty
be: Буфер кадраў на бягучым tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
be: Запускаць буфер кадраў на бягучай tty-прыладзе (стандартна ўключана). (адключаць з асцярогаю)

en: Run manually
be: Запуск уласнаручна

en: Run on schedule
be: Запуск паводле раскладу

en: Run time
be: Працягласць выканання

en: Rundi
be: Рундзі

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
be: Запуск VLC з прыярытэтам рэальнага часу дазваляе атрымліваць большую частку працэсарнага часу, што дае лепшы вынік, асабліва для вяшчання. Аднак гэта можа падвесіць ваш камп'ютар або зрабіць яго працу маруднай. Уключайце гэты параметр толькі калі валодаеце тэматыкай.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
be: Запуск vlc са стандартным інтэрфейсам. Ужываць "cvlc" для запуску vlc без інтэрфейсу.

en: Runs VLC as a background daemon process.
be: Запускаць VLC як фонавы працэс.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
be: Запусціць асобны паток для кадавальніка з прыярытэтам OUTPUT замест VIDEO.

en: Russian
be: Руская

en: Russian (KOI8-R)
be: Руская (КОИ8-Р)

en: S&tatistics
be: С&татыстыка

en: S-Video input
be: Уваход S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
be: Выкарыстоўваць S/PDIF стандартна, калі ён падтрымліваецца абсталяваннем і прайграваным аўдыёпатокам.

en: SAP Announcement
be: SAP-анансаванне

en: SAP Strict mode
be: Строгі рэжым SAP

en: SAP announcement interval
be: Інтэрвал SAP-анансаванняў

en: SAP announcing
be: Анансаванне SAP

en: SAP multicast address
be: Multicast-адрас SAP

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
be: Анансаванне SAP-патокаў уключана, аднак не зададзена назвы каналаў.

en: SAP timeout (seconds)
be: Таймаут SAP (секунды)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
be: Метад SATD для трансфармацыі 8x8 ва ўнутраных MB.

en: SDI Demux
be: Дэмультыплексаванне SDI

en: SDI Input
be: Увод праз SDI

en: SDL Image decoder
be: Дэкодар відарысаў SDL

en: SDL chroma format
be: Фармат колернасціSDL

en: SDL_image video decoder
be: Відэадэкодар SDL_image

en: SDP Descriptions parser
be: Парсер апісанняў SDP

en: SDP required
be: Патрабуецца SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
be: Дэскрыптары SDT (патрабуе --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
be: Праверка карыстальніка SFTP

en: SFTP input
be: Увод з SFTP

en: SFTP port
be: Порт SFTP

en: SFTP port number to use on the server
be: Нумар порта SFTP на серверы

en: SMB domain
be: Дамен

en: SMB input
be: Увод з SMB

en: SMB password
be: Пароль

en: SMB user name
be: Імя карыстальніка

en: SMF demuxer
be: Дэмультыплексар SMF

en: SOCKS password
be: Пароль

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
be: SOCKS проксі-сервер для падлучэння. Павінен быць зададзены ў форме адрас:порт. Будзе выкарыстаны для ўсіх TCP-злучэнняў.

en: SOCKS server
be: SOCKS сервер

en: SOCKS user name
be: Імя карыстальніка

en: SPS and PPS id numbers
be: Ідэнтыфікацыйныя нумары SPS і PPS

en: SRC resampler
be: SRC

en: SRTP key (hexadecimal)
be: SRTP-ключ

en: SRTP salt (hexadecimal)
be: SRTP-дамешак

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
be: SSE2-пераўтварэнні I420,IYUV,YV12 в RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
be: SSE2-пераўтварэнні з

en: SSIM computation
be: Вылічэнне SSIM

en: SVCD subtitles
be: Субтытры SVCD

en: SVG template file
be: Файл шаблону SVG

en: Salsa
be: Сальса

en: Samba
be: Самба

en: Samba (Windows network shares) input
be: Увод з рэсурсаў Samba (сеткавых каталогаў Windows)

en: Same as source
be: Як у крыніцы

en: Samoan
be: Самаанская

en: Sample Rate
be: Частата

en: Sample aspect ratio
be: Стасунак бакоў

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
be: Стасунак бакоў выніку (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
be: Фармат дыскрэтызацыі

en: Sample rate
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Sample rate converter type
be: Алгарытм змены частаты

en: Sample rate of an audio elementary stream
be: Частата дыскрэтызацыі элементарнага патоку

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
be: Частата дыскрэтызацыі перакадаванага аўдыёпатоку (11250, 22500, 44100 альбо 48000).

en: Sample ui-state-error style.
be: Прыклад паведамлення ui-state-error.

en: Samplerate
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Samplerate information of the transcoded stream.
be: Звесткі пра частату дыскрэтызацыі перакадаванага патоку.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
be: Частата дыскрэтызацыі аўдыёпатоку, які захопліваецца, у Гц (напрыклад, 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
be: Санга

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардзінская

en: Sat windowing
be: Адсячэнне насычанасці

en: Satellite azimuth
be: Азімут спадарожніка

en: Satellite azimuth in tenths of degree
be: Азімут спадарожніка ў дзясятых долях градуса

en: Satellite elevation
be: Вугал ўзвышэння спадарожніка

en: Satellite elevation in tenths of degree
be: Вугал ўзвышэння спадарожніка або вугал над гарызонтам у дзясятых долях градуса

en: Satellite equipment control
be: Кіраванне спадарожнікавым абсталяваннем

en: Satellite longitude
be: Даўгата спадарожніка

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
be: Даўгата спадарожніка ў дзясятых долях градуса. Адмоўныя значэнні - захад.

en: Satellite range code
be: Код спадарожнікавай прылады

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
be: Код спадарожнікавай прылады, вызначаны вытворцам, напрыклад код пераключальніка DISEqC

en: Satire
be: Сатыра

en: Saturation
be: Насычанасць

en: Saturation threshold
be: Парог насычанасці

en: Save
be: Захаваць

en: Save Debug Frames
be: Захоўваць адладкавыя кадры

en: Save File
be: Захаваць файл

en: Save Metadata
be: Захаваць метаданыя

en: Save Playlist
be: Захаваць плэйліст

en: Save Playlist to &File...
be: &Захаваць плэйліст як...

en: Save Playlist...
be: Захаваць плэйліст...

en: Save VLM configuration as...
be: Захаваць канфігурацыю VLM як...

en: Save and close the dialog
be: Захаваць і закрыць акенца

en: Save as File
be: Захаваць як файл

en: Save as new Profile...
be: Захаваць як новы профіль...

en: Save as new profile
be: Захаваць як новы профіль

en: Save current selection as new preset
be: Захаваць бягучае вылучэнне як новую нарыхтоўку

en: Save file to
be: Захаваць файл у

en: Save file...
be: Захаваць файл...

en: Save log file as...
be: Захаваць файл часапісу як...

en: Save playlist
be: Захаваць плэйліст

en: Save playlist as...
be: Захаваць плэйліст як...

en: Save raw codec data
be: Захаваць неапрацаваныя даныя кодэка

en: Save recently played items
be: Захоўваць раней граныя аб'екты

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
be: Захоўваць неапрацаваныя даныя кодэка пры выбары фіктыўнага дэкодара.

en: Save the recently played items in the menu
be: Захоўваць у меню раней граныя аб'екты

en: Save...
be: Захаваць...

en: Saves all the displayed logs to a file
be: Усе логі захоўваюцца ў файл

en: Saving file failed
be: Не выйшла захаваць файл

en: Scale
be: Маштаб

en: Scale factor
be: Множнік маштабавання

en: Scale factor (0.1-2.0)
be: Каэфіцыент маштабавання (0,1-2,0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
be: Маштабаваць відэа з зададзеным каэфіцыентам (напрыклад, 0.25)

en: Scaled to screen
be: Маштабаваць пад экран

en: Scaletempo
be: Хуткасць аўдыё

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
be: Маштаб пры адключаным аўтаматычным маштабаванні.
    Стандартна 1,0 (зыходны памер відэа).

en: Scaling mode
be: Рэжым маштабавання

en: Scaling mode to use.
be: Рэжым маштабавання.

en: Scene filter
be: "Сцэны"

en: Scene video filter
be: Відэафільтр "Сцэны"

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
be: Выяўленне змены сцэны. Паказвае, наколькі часта ўстаўляць дадатковыя I-кадры. З малымі значэннямі кодэк часта ўстаўляе I-кадры, каб не перавысіць ключавы інтэрвал. Добрыя значэнні могуць палепшыць размяшчэнне I-кадраў. Пры вялікіх значэннях выкарыстоўваецца больш I-кадраў, чым трэба, што марнуе біты. -1 забараняе выяўленне змены сцэны, пры гэтым I-кадры будуць устаўляцца толькі праз пэўны ключавы інтэрвал, што, магчыма, прывядзе да скажэнняў. Дыяпазон ад 1 да 100.

en: Schedule
be: Расклад

en: Schedule:
be: Расклад:

en: Scope
be: Сфера

en: Score
be: Адзнака

en: Scrambled
be: Зашыфравана

en: Screen
be: Экран

en: Screen Input
be: Увод з экрана

en: Screen capture
be: Захоп экрана

en: Screen capture (with X11/XCB)
be: Захоп экрана (з X11/XCB)

en: Screen index
be: Нумар экрана

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
be: Нумар экрана для поўнаэкраннага паказу (калі экран, дзе знаходзіцца інтэрфейс, не задавальняе)

en: Scrobbler URL
be: URL скроблера

en: Scroll with feed
be: гартаць з рассылкай

en: Search
be: Шукаць

en: Search Length
be: Працягласць пошуку

en: Search in Playlist
be: Пошук

en: Search the playlist
be: Пошук у плэйлісце

en: Second CSA Key
be: Другі CSA-ключ

en: Secondary language or program
be: Дадатковая мова альбо праграма

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
be: Змена частаты дыскрэтызацыі SRC (libsamplerate)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
be: Бяспека 128 біт (за выключэннем шыфраў 256 біт)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
be: Бяспека 256 біт (аддаваць перавагу шыфры 256 біт)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
be: Для Secure RTP патрабуецца (несакрэтнае) значэнне дамешку (28-і шаснаццацярычных лічбаў).

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
be: Перамотка і пазіцыянаванне паводле адсоткавай пазіцыі байт, а не часавага адліку PCR. Калі перамотка не працуе належным чынам, уключыце гэты параметр.

en: Seek based on percent not time
be: Перамотка ў адсотках

en: Seek based on percent not time.
be: Перамотка ў адсотках, а не паводле часу.

en: Segment
be: Сегмент

en: Segment length
be: Даўжыня сегмента

en: Segments
be: Сегменты

en: Select
be: Выбраць

en: Select "Advanced Options" to see all options.
be: Націсніце  "Пашыраныя", каб убачыць усе параметры.

en: Select All
be: Вылучыць усё

en: Select Audio Device
be: Выбраць аўдыёпрыладу

en: Select Directory
be: Абярыце каталог

en: Select File
be: Выбраць файл

en: Select Folder
be: Абярыце папку

en: Select Input
be: Выбраць ўваход

en: Select Output
be: Выбраць вывад

en: Select a color effect.
be: Задайце колеравы эфект.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
be: Задайце прыладу ці каталог VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
be: Задайце прыладу ці каталог VIDEO_TS

en: Select a directory
be: Выбраць каталог

en: Select a file
be: Выбраць файл

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
be: Задайце прыдатную аўдыёпрыладу для KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
be: Абярыце неабходны відэарэжым для KVA.

en: Select a stream
be: Абярыце паток

en: Select an action to change the associated hotkey:
be: Выбраць дзеянне для змены адпаведнага скароту:

en: Select and choose transcoding options
be: Абярыце і настаўце параметры перакадавання

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
be: Пазначце фармат уводу аўдыё з дадзенай колькасцю біт на сэмпл (калі не 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
be: Пазначце фармат уводу аўдыё з дадзенай колькасцю аўдыёканалаў (калі не 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
be: Пазначце фармат уводу аўдыё з дадзенай частатой дыскрэтызацыі (калі не 0)

en: Select channel to keep
be: Адзін канал

en: Select destinations to stream to
be: Абярыце месцы прызначэння для вяшчання

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
be: Абярыце рэжым гульні: ад класічнага пазла да пятнашак.

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
be: Размяшчэнне сярэдняга пункта (Лагранжа) у зоне змешвання (у адсотках, 50 — цэнтр)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
be: Каэфіцыент Лагранжа для пачатку зоны змешвання (у адсотках)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
be: Каэфіцыент Лагранжа для канца зоны змешвання (у адсотках)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
be: Каэфіцыент Лагранжа для сярэдзіны зоны змешвання (у адсотках)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
be: Вышыня зоны змешвання ў адсотках (у выпадку сцяны 2х2)

en: Select in percent the length of the blended zone
be: Даўжыня зоны змешвання ў адсотках

en: Select next DVD chapter
be: Выбраць наступны раздзел DVD

en: Select next DVD title
be: Выбраць наступны раздзел DVD

en: Select one color in the video
be: Задайце адзін колер у відэа

en: Select one or more files to open
be: Абярыце адзін ці некалькі файлаў

en: Select one or multiple files
be: Задайце адзін ці некалькі файлаў

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys
be: Абярыце альбо пстрыкніце двойчы па дзеянні, для якога змяніць скарот. Выдаліць скарот можна клавішай Delete.

en: Select prev DVD chapter
be: Выбраць папярэдні раздзел DVD

en: Select previous DVD title
be: Выбраць папярэдні раздзел DVD

en: Select profile:
be: Выбраць профіль:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
be: Абярыце якасць візуалізацыі за кошт хуткасці. 0 — макс. хуткасць, 1 — макс. якасць.

en: Select skin
be: Вызначыць абалонку

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
be: Пазначце пажаданую канфігурацыю аўдыёканалаў. Павышальнае мікшаванне (напрыклад, са стэрэа на 5.1) не ажыццяўляецца!

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
be: Абярыце адмысловую аўдыёпрыладу, ці гэта зробіць Windows (стандартна). Вымагае перазапуску VLC.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
be: Сцісканне чорнага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
be: Сцісканне чорнага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
be: Сцісканне чорнага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
be: Узровень чорнага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
be: Узровень чорнага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
be: Узровень чорнага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
be: Сцісканне белага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
be: Сцісканне белага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
be: Сцісканне белага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
be: Узровень белага ў зоне змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
be: Узровень белага ў зоне змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
be: Узровень белага ў зоне змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
be: Пазначце крыніцу аўдыё. Гл. параметр "Відаэўваход".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
be: Пазначце метад вываду гуку. Гл. параметр "Відаэўваход".

en: Select the capture device type
be: Выбраць тып прылады захопу

en: Select the directory to save to
be: Выбраць каталог для захавання

en: Select the file
be: Задайце файл

en: Select the file to save to
be: Пазначце файл, куды захоўваць

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
be: Гама для карэкцыі зоны змешвання (Сіні або V-кампанент)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
be: Гама для карэкцыі зоны змешвання (Зялёны або U-кампанент)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
be: Гама для карэкцыі зоны змешвання (Чырвоны ці Y-кампанент)

en: Select the hotkey to display the position.
be: Задайце скарот для адлюстравання бягучай пазіцыі.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
be: Задайце скарот для пераходу да наступнага кадра.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
be: Задайце скарот для доўгага пераскоку назад.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
be: Задайце скарот для доўгага пераскоку наперад.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
be: Задайце скарот для сярэдняга пераскоку назад.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
be: Задайце скарот для сярэдняга пераскоку наперад.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
be: Задайце скарот для кароткага пераскоку назад.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
be: Задайце скарот для кароткага пераскоку наперад.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
be: Задайце скарот для вельмі кароткага пераскоку назад.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
be: Задайце скарот для вельмі кароткага пераскоку наперад.

en: Select the hotkey to quit the application.
be: Задайце скарот для выхаду з праграмы.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
be: Задайце скарот для аднаўлення нармальнай хуткасці прайгравання.

en: Select the hotkey to stop playback.
be: Задайце скарот для спынення прайгравання.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
be: Задайце скарот для хуткага прайгравання.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
be: Задайце скарот для павольнага прайгравання.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
be: Задаць скарот для выхаду з поўнаэкраннага рэжыму.

en: Select the hotkey to use to pause.
be: Задайце скарот для паўзы.

en: Select the hotkey to use to play.
be: Задайце скарот для запуску грання.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
be: Задайце скарот для пераходу на наступны аб'екта плэйлісту.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
be: Задайце скарот для пераходу на папярэдні аб'ект плэйлісту.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
be: Задайце скарот для пераключэння поўнаэкраннага рэжыму.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
be: Задайце скарот для пастаноўкі/зняцця з паўзы.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
be: Задайце скарот для актывацыі абранага пункта DVD-меню.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
be: Прызначце клавіш на заданне пазнакі часу аўдыё дзеля сінхранізацыі субтытраў.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
be: Прызначце клавішу на заданне пазнакі часу субтытраў падчас сінхранізацыі субтытраў.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
be: Задайце скарот для выбару наступнага раздзела DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
be: Задайце скарот для выбару наступнага раздзела DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
be: Задайце скарот для выбару папярэдняга раздзела DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
be: Задайце скарот для выбару папярэдняга раздзелу DVD

en: Select the key to clear the current playlist.
be: Прызначце скарот на ачыстку бягучага плэйлісту.

en: Select the key to decrease audio volume.
be: Задайце скарот для памяншэння гучнасці.

en: Select the key to decrease the audio delay.
be: Задайце скарот для змяншэння затрымкі аўдыё.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
be: Задайце скарот для змяншэння затрымкі субтытраў.

en: Select the key to increase audio volume.
be: Задайце скарот для павелічэння гучнасці.

en: Select the key to increase the audio delay.
be: Задайце скарот для павелічэння затрымкі аўдыё.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
be: Задайце скарот для павелічэння затрымкі субтытраў.

en: Select the key to move subtitles higher.
be: Задайце скарот для ссоўвання субтытраў угору.

en: Select the key to move subtitles lower.
be: Задайце клавішу для ссоўвання субтытраў долу.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
be: Задайце скарот для перасоўвання паказальніка долу па DVD-меню.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
be: Задайце скарот для перасоўвання паказальніка ўлева па DVD-меню.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
be: Задайце скарот для перасоўвання паказальніка ўправа па DVD-меню.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
be: Задайце скарот для перасоўвання паказальніка ўгору па DVD-меню.

en: Select the key to mute audio.
be: Задайце скарот для адключэння гуку.

en: Select the key to play this bookmark.
be: Задайце скарот для грання гэтай закладкі.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
be: Прызначце клавішу для скідвання сінхранізацыі аўдыёдарожкі і дарожкі субтытраў.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
be: Задайце скарот для дадання закладкі на гэты плэйліст.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
be: Прызначце клавішу на сінхранізацыю аўдыёдарожкі і дарожкі субтытраў адносна раней зробленай закладкі.

en: Select the key to take you to the DVD menu
be: Задайце скарот для пераходу ў DVD-меню

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
be: Выбраць колькасць відэавокнаў, на якую дзяліць відэа па гарызанталі.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
be: Выбраць колькасць відэавокнаў, на якую дзяліць відэа па вертыкалі.

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
be: Абярыце падкаст, ад якога вы жадаеце адпісацца:

en: Select the preset you would like to remove:
be: Абярыце нарыхтоўку, якую вы жадаеце выдаліць:

en: Select the profile you would like to remove:
be: Абярыце профіль, які жадаеце выдаліць:

en: Select the replay gain mode
be: Выбраць рэжым выраўнання гучнасці

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
be: Задае разрозненне буфера кадраў. Зараз падтрымліваюцца значэнні: 0=QCIF, 1=CIF, 2=NTSC, 3=PAL, 4=аўта (стандарт)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
be: Максімальна дазволены бітрэйт патоку.

en: Select the subtitle file
be: Выбраць файл субтытраў

en: Select the syslog facility where logs will be forwarded.
be: Абярыце катэгорыю для паведамленняў часапісу ў syslog.

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
be: Тып уваходнага сігналу для ТБ-цюнера (Кабель/Антэна).

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
be: Задайце ўзровень падрабязнасці часапісу альбо выстаўце -1, каб ужываць узровень падрабязнасці, зададзены параметрам --verbose.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
be: Пазначце крыніцу відэа: кампазітны ўваход, s-video або цюнер. Бо гэтыя настаўленні асобныя для кожнага тыпу абсталявання, трэба знайсці іх у раздзеле "Настаўленні прылады" і выкарыстоўваць тыя лічбы тут. -1 азначае, што настаўленні застануцца ранейшымі.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
be: Пазначце метад вываду відэа. Гл. параметр "Відэаўваход".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
be: Вызначце, як павінны разгортвацца падкаталогі.
    "няма": падкаталогі не дадаюцца да плэйлісту.
    "згарнуць": падкаталогі дадаюцца да плэйлісту, але разгортваюцца пры першым запуску на гранне.
    "разгарнуць": усе падкаталогі першапачаткова разгорнутыя.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
be: Задайце аўдыёкодэк. Пстрыкніце па ім, каб атрымаць падрабязныя звесткі.

en: Select your audio output device
be: Абярыце прыладу вываду гуку

en: Select your video codec. Click one to get more information.
be: Задайце відэакодэк. Пстрыкніце па ім, каб атрымаць падрабязныя звесткі.

en: Selected ports:
be: Выбраныя порты:

en: Selection of the starting mode and look
be: Выбар рэжыму запуску і выгляду

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
be: Выбраць алгарытм ацэнкі руху: dia - пошук ромбам, радыус 1 (хуткі); hex - пошук шасцікутнікам, радыус 2; umh - несіметрычны пошук на сетцы шасцікутнікаў (лепшы, але павольнейшы); esa - вычарпальны пошук (вельмі павольны, з большага для праверкі); tesa - вычарпальны Адамараў пошук (вельмі павольны, з большага для праверкі)

en: Semantic annotations
be: Сэнсавыя анатацыі

en: Send
be: Выслаць

en: Send key events to VNC host.
be: Перадаваць падзеі на клавіятуры на вузел VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
be: Перадаваць падзеі на мышы на вузел VNC. Не патрабуецца пры выкарыстанні ў якасці кліента VDR ffnetdev.

en: Send rate
be: Бітрэйт адпраўкі

en: Send your video to picture files
be: Захаванне відэа ў выглядзе выяваў

en: Sends the barGraph information every n audio packets
be: Высылае звесткі для гістаграмы кожныя n аўдыёпакетаў.

en: Sent
be: Адпраўлена

en: Sent bytes
be: Выслана байтаў

en: Sent packets
be: Выслана пакетаў

en: Separate sub-streams
be: Падзяляць падпатокі

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
be: Падзяляць старонкі тэлетэксту/dvb на незалежныя падпатокі — ES. Карысна адключаць пры паточным вывадзе.

en: Separate words by | (without space)
be: Падзяляйце словы сімвалам "|" (без прагалаў)

en: Sepia
be: Сепія

en: Sepia intensity
be: Інтэнсіўнасць

en: Sepia video filter
be: Відэафільтр Сэпія

en: Sequential numbering
be: Паслядоўная нумарацыя

en: Serbian
be: Сербская

en: Serial Port/Device
be: Паслядоўны порт/прылада

en: Services
be: Службы

en: Services discovery
be: Пошук службаў

en: Services discovery modules
be: Модулі знаходжання службаў

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
be: Модулі пошуку службаў аўтаматычна дадаюць аб'екты да плэйлісту.

en: Session
be: Сесія

en: Session Description Protocol
be: Пратакол апісання сеансу (SDP)

en: Session URL
be: URL сесіі

en: Session category
be: Катэгорыя сесіі

en: Session description
be: Апісанне сесіі

en: Session email
be: E-mail сесіі

en: Session failed
be: Сесія не атрымалася

en: Session name
be: Назва сесіі

en: Session phone number
be: Нумар тэлефона сесіі

en: Set ES Lang
be: Задаць мову патоку

en: Set ES id
be: Задаць ідэнтыфікатар патоку

en: Set FFmpeg debug mask
be: Задаць маску адладкі ffmpeg

en: Set ID
be: Задаць ID

en: Set Lang
be: Прызначэнне мовы

en: Set PID to ID of ES
be: PID роўны ES ID

en: Set QP
be: Каэфіцыент квантавання

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
be: Задайце ідэнтыфікацыйныя нумары набору параметраў паслядоўнасці SPS і набору параметраў відарысу PPS для магчымасці паслядоўнага злучэння патокаў з рознымі параметрамі.

en: Set as Wall&paper
be: &Зрабіць абрусам стала

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
be: Інтэрвал PCR (Program Clock Reference) у мс. Гэта значэнне павінна быць ніжэй за 100 мс (стандартна 70 мс).

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
be: Вызначае памер шара (радыус у пікселях).

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
be: Вызначае хуткасць шара як зрух на зададзеную колькасць пунктаў за адзін кадр.

en: Set edge visibility.
be: Вызначае бачнасць контураў.

en: Set gradient threshold for edge computation.
be: Вызначае парог градыента для вылічэння контураў.

en: Set id of ES to PID
be: Задаць ES ID для PID ID

en: Set playlist bookmark 1
be: Паставіць закладку 1

en: Set playlist bookmark 10
be: Паставіць закладку 10

en: Set playlist bookmark 2
be: Паставіць закладку 2

en: Set playlist bookmark 3
be: Паставіць закладку 3

en: Set playlist bookmark 4
be: Паставіць закладку 4

en: Set playlist bookmark 5
be: Паставіць закладку 5

en: Set playlist bookmark 6
be: Паставіць закладку 6

en: Set playlist bookmark 7
be: Паставіць закладку 7

en: Set playlist bookmark 8
be: Паставіць закладку 8

en: Set playlist bookmark 9
be: Паставіць закладку 9

en: Set the ID of the elementary stream
be: Вызначае ідэнтыфікатар элементарнага патоку

en: Set the RMS/peak (0 ... 1).
be: Вызначце RMS/пік (0 ... 1).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
be: Вызначце інтэнсіўнасць ўзмацнення рэзкасці ад 0 да 2. Стандарт: 0,05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
be: Тэлеканал для ТБ-цюнера (0 - стандартны)

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
be: Час атакі ў мс (1.5 ... 400).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
be: Выстаўце стасунак бакоў палатна. Калі значэнне не зададзена, дапускаецца, што палатно мае той жа стасунак, што і ўвод.

en: Set the category of the elementary stream
be: Вызначае катэгорыю элементарнага патоку

en: Set the codec of the elementary stream
be: Задае кодэк элементарнага патоку

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
be: Паказваць гэты колер падчас паўзы

en: Set the encoding used in text subtitles
be: Задаць знаказбор субтытраў

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
be: Задаць агульнае ўзмацненне ў дБ (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
be: Вызначае групу элементарнага патоку

en: Set the ident that VLC would use when logging to syslog.
be: Выстаўце ідэнтыфікатар, які VLC будзе ўжываць пры вывадзе часапісу ў syslog.

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
be: Выстаўце яркасць выявы ад 0 да 2. Стандартна 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
be: Выстаўце кантрастнасць відарысу ад 0 да 2. Стандартна 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
be: Выстаўце гаму відарысу ад 0,01 да 10. Стандартна 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
be: Выстаўце адценне відарысу ад 0 да 360. Стандартна 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
be: Выстаўце насычанасць выявы ад 0 да 3. Стандартна 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
be: Задайце ўнутраны ідэнтыфікатар кожнага элементарнага патоку роўным PID TS-патоку замест 1, 2, 3, ... Карысна для #duplicate{..., select="es=<pid>"}.

en: Set the justification of subtitles
be: Вызначыць выраўнанне субтытраў

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
be: Радыус перагіну ў дБ (1 ... 10).

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
be: Узровень узмацнення ў дБ (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
be: Максімальны дапушчальны памер PES пры прадукаванні патокаў MPEG PS.

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
be: Каэфіцыент (n:1) (1 ... 20).

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
be: Час спаду ў мс (1.5 ... 400).

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
be: Прызначыць памер мёртвай зоны часавага квантавання яркасці. Дыяпазон ад 0 да 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
be: Паказаць памер мёртвай зоны прасторавага квантавання яркасці. Дыяпазон ад 0 да 32.

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
be: Парогавы ўзровень у дБ (-30 ... 0).

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
be: Празрыстасць вываду відэа. 1 = непразрысты (стандартна), 0 = абсалютна празрысты.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
be: Код краіны ТБ-цюнера, які выкарыстоўваецца для ўсталявання сувязі канал-частата (0 - стандартна)

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
be: Наставіць драйвер v4l2 з дапамогай спісу значэнняў праз коску, які можа быць заключаны ў фігурныя дужкі (напрыклад, {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3}). Павялічце дэтальнасць паведамленняў (-vvv) для атрымання спісу наяўных настаўленняў або выкарыстоўвайце дадатак v4l2-ctl.

en: Set up any additional options for streaming
be: Наставіць дадатковыя параметры вяшчання

en: Set up associations...
be: Наставіць прывязкі...

en: Set up media sources to stream
be: Настаўленне медыякрыніц для вяшчання

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
be: Выстаўляе PID роўным ID уваходнага ES. Гэты параметр выкарыстоўваецца з --ts-es-id-pid і дазваляе мець аднолькавыя PID для ўваходнага і выходнага патокаў.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
be: Максімальны лакальны бітрэйт (у кбіт/сек).

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
be: Абмежаванне на памер зрэзу ў макраблоках

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
be: Абмежаванне на памер зрэзу ў байтах (уключаючы памер дадзеных NAL)

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
be: Выстаўляе максімальны інтэрвал паміж IDR-кадрамі. Большыя значэнні ашчаджаюць біты, паляпшаючы тым якасць для дадзенага бітрэйту коштам страты дакладнасці пошуку. -1 не абмяжоўвае гэтага інтэрвалу.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
be: Мінімальны інтэрвал паміж IDR-кадрамі. У H.264 I-кадры не абавязкова абмяжоўваюцца GOP (Group Of Pictures - група выяваў), магчыма сітуацыя калі P-кадр будзе атрыманы з некалькіх кадраў, а не толькі з аднаго кадра перад ім (гл. рэферэнсные кадры). Адсюль вынікае, што I-кадры не абавязкова могуць быць ключавымі для пазіцыявання. P-кадры не могуць спасылацца на кадры за IDR-кадрамі.
    Калі ўзнікае змена сцэны ў гэтым інтэрвале, то I-кадр будзе ўстаўлены, не пачынаючы новую GOP.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
be: Выстаўляе непразрыстасць панэлі ў поўнаэкранным рэжыме ў дыяпазоне ад 0,1 да 1 для асноўнага інтэрфейсу, плэйлісту і дадатковай панэлі. Гэты параметр працуе толькі з Windows і X11 з кампазітнымі пашырэннямі.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
be: Пачатковая запоўненасць буфера VBV, у дыяпазоне ад 0.0 да 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
be: Пароль карыстальніка для падлучэння, калі імя ці пароль не змешчаны непасрэдна ў URL.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
be: Параметр "Час чакання" у радку RTSP-сесіі

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
be: Імя карыстальніка для падлучэння, калі імя ці пароль не змешчаны непасрэдна ў URL.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
be: Выстаўляе непразрыстасць вокнаў у дыяпазоне ад 0,1 да 1 для асноўнага інтэрфейсу, плэйлісту і дадатковых панэляў. Гэты параметр працуе толькі з Windows і X11 з кампазітнымі пашырэннямі.

en: Setting
be: Настаўленні

en: Settings
be: Настаўленні

en: Settings for VLC's control interfaces
be: Настаўленні інтэрфейсаў кіравання VLC

en: Settings for VLC's interfaces
be: Настаўленні інтэрфейсу VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
be: Настаўленні ўводу, дэмультыплексавання, дэкадавання і кадавання

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
be: Настаўленні субтытраў, тэлетэксту, кодараў і дэкодараў CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
be: Настаўленні толькі гукавых дэкодараў і кодараў.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
be: Настаўленні толькі для ўбудаванага працэсара Live Video

en: Settings for the main interface
be: Настаўленні галоўнага інтэрфейсу

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
be: Настаўленні дэкодараў і кодараў відэа, відарысаў і відэа+аўдыё.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
be: Настаўленні экраннай індыкацыі, субтытраў і "накладзеных слаёў"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
be: Настаўленні плэйлісту (напрыклад, рэжыму прайгравання) і модуляў, якія аўтаматычна дадаюць аб'екты да плэйлісту (модуляў пошуку службаў).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
be: Настаўленні для розных метадаў уводу. Тут можна змяніць, прыкладам, настаўленні HTTP-проксі ці кэшавання.

en: Settings...
be: Настаўленні...

en: Setup Streaming...
be: Наставіць вяшчанне...

en: Setup schedule
be: Стварыць расклад

en: Shadow
be: Цень

en: Shadow angle
be: Вугал ценю

en: Shadow color
be: Колер ценю

en: Shadow distance
be: Зрух ценю

en: Shadow opacity
be: Празрыстасць ценю

en: Shaping delay (ms)
be: Затрымка прафілявання (мс)

en: Shared memory framebuffer
be: Буфер кадраў у агульнай памяці

en: Sharpen
be: Выразнасць

en: Sharpen strength (0-2)
be: Інтэнсіўнасць узмацнення рэзкасці (0-2)

en: Sharpen video filter
be: Відэафільтр Рэзкасць

en: Sharpness
be: Рэзкасць

en: Sharpness filter adjust.
be: Рэгуляванне фільтра рэзкасці.

en: Sho&w VLC media player
be: Пака&заць медыяплэер VLC

en: Shona
be: Шона

en: Short backwards jump
be: Кароткі пераскок назад

en: Short forward jump
be: Кароткі пераскок наперад

en: Short jump length
be: Даўжыня кароткага пераскоку

en: Short jump length, in seconds.
be: Даўжыня кароткага пераскоку, у секундах.

en: Shortcut
be: Камбінацыя клавіш

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
be: Ці карэктаваць убудаваным драйверам балансу белага на светладыёдных палосках? рэкамендуецца.

en: Show &more options
be: Паказаць &дадатковыя параметры

en: Show 80 bands instead of 20
be: Выводзіць 80 палос

en: Show All
be: Паказаць усё

en: Show Audio Effects Button
be: Паказваць кнопку аўдыёэфектаў

en: Show Basic
be: Асноўныя

en: Show Containing Directory...
be: Адкрыць каталог з файлам...

en: Show Containing Folder...
be: Адкрыць папку з файлам...

en: Show Fullscreen Controller
be: Панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show Fullscreen controller
be: Панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
be: Паказваць відэапатокі з адзнакай NC17 пры выкарыстанні плэйлістоў відэа shoutcast.

en: Show Previous & Next Buttons
be: Паказваць кнопкі Назад і Наперад

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
be: Паказваць кнопкі Перамяшаць і Паўтор

en: Show Sidebar
be: Паказваць бакавую панэль

en: Show VLC on the taskbar
be: Паказваць VLC на панэлі заданняў

en: Show a controller in fullscreen mode
be: Паказваць панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
be: Паказваць выплыўное абвяшчэнне з назвай выканаўцы і дарожкі пры змене бягучага аб'екта плэйлісту, калі VLC згорнуты або схаваны.

en: Show a systray icon for VLC
be: Паказваць значок VLC у сістэмным трэі

en: Show advanced options
be: Паказаць дадатковыя параметры

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
be: Паказваць не звычайныя настаўленні, а пашыраныя.

en: Show advanced preferences over simple ones
be: Паказваць пашыраныя настаўленні

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
be: Паказваць значок у трэі для асноўных аперацый з медыяплэерам VLC.

en: Show controller in fullscreen
be: Паказваць панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show controls in full screen mode
be: Панэль кіравання ў поўнаэкранным рэжыме

en: Show errors and warnings
be: Паказваць памылкі і папярэджанні

en: Show everything including debug messages
be: Паказваць ўсё, уключаючы паведамленні адладкі

en: Show extended VCD info?
be: Паказваць дадатковыя звесткі пра VCD?

en: Show extended options
be: Паказаць дадатковыя параметры

en: Show extended settings
be: Паказаць акно дадатковых параметраў

en: Show media change popup:
be: Паказваць выплыўное акенца пры змене медыяаб'екта:

en: Show media title on video
be: Паказваць назву крыніцы на відэа

en: Show media title on video start
be: Назва відэафайла пры яго запуску

en: Show notification popup on track change
be: Выплыўное абвяшчэнне пры змене дарожкі

en: Show only errors
be: Паказваць толькі памылкі

en: Show playing item name in window title
be: Паказваць назву ў загалоўку акна

en: Show settings
be: Паказваць настаўленні

en: Show shoutcast adult content
be: Паказваць змесціва shoutcast для дарослых

en: Show small preview size (percent of source).
be: Паказаць памер малога папярэдняга прагляду (адсотак ад зыходнага)

en: Show small preview.
be: Паказаць малы папярэдні прагляд.

en: Show stream position
be: Паказваць пазіцыю патоку

en: Show systray icon
be: Значок у сістэмным трэі

en: Show the contextual popup menu.
be: Паказваць выплыўное кантэкстнае меню.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
be: Перыядычна паказваць бягучую пазіцыю патоку ў секундах.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
be: Паказваць максімальную колькасць звестак у акне "Звесткі пра паток". Можа адлюстроўваць, напрыклад, сродкі перасоўвання па патоку.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
be: Паказваць назву песні ці відэа ў загалоўку акна

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
be: Паказаць акно настаўленняў абранай прылады перад пачаткам вяшчання.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
be: Паказаць акно настаўленняў ТБ-цюнера.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
be: Адлюстроўваць назву відэа на працягу n мілісекундаў, стандартна 5000 мс (5 с)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
be: Другарадныя памылкі і папярэджанні

en: Show video title for x milliseconds
be: Паказваць назву відэа x мілісекундаў

en: Show video within the main window
be: Паказваць відэа ў асноўным акне

en: Show/Hide Playlist
be: Паказаць/схаваць плэйліст

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
be: Паказваць напаўпразрыстую панэль кіравання пры руху мышкі ў поўнаэкранным рэжыме.

en: Shows a sidebar in the main window listing media sources.
be: Паказвае ў асноўным акне бакавую панэль са спісам медыякрыніц.

en: Shows the audio effects button in the main window.
be: Паказвае кнопку аўдыёэфектаў у асноўным акне.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
be: Паказвае ў асноўным акне кнопкі для пераходу да папярэдняга альбо наступнага аб'екта плэйлісту.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
be: Паказвае ў асноўным акне кнопкі паўтору і перамешвання.

en: Showtunes
be: Імправізацыя

en: Shuffle
be: Перамяшаць

en: Side left
be: бакавы злева

en: Side right
be: бакавы справа

en: Sigma
be: Сігма

en: Signaling mode of the extension AOT
be: Сігнальны рэжым пашырэння AOT

en: Silver
be: Срэбны

en: Similarity
be: Падабенства

en: Similarity threshold
be: Парог падабенства

en: Simple
be: Простыя

en: Simple DirectMedia Layer video output
be: Вывад відэа цераз Simple DirectMedia Layer

en: Simple Karaoke filter
be: Просты фільтр для караоке

en: Simple Preferences
be: Простыя настаўленні

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
be: Просты дэкодар для патокаў, кадаваных ў Dolby Surround

en: Simple stereo widening effect
be: Просты эфект пашырэння стэрэа

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
be: Спрошчаная кітайская (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
be: Спрошчаная кітайская для Unix (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
be: Функцыя sinc (найлепшая якасць)

en: Sinc function (fast)
be: Функцыя sinc (шпаркі)

en: Sinc function (medium quality)
be: Функцыя sinc (сярэдняя якасць)

en: Sindhi
be: Сіндхі

en: Single precision audio volume
be: Узровень гучнасці адзінкавай дакладнасці

en: Sinhalese
be: Сінгальская

en: Size
be: Памер

en: Size of code blocks in each subband
be: Памер блокаў кода ў кожнай субпаласе

en: Size of motion compensation blocks
be: Памер блокаў кампенсацыі руху

en: Size of stream in bytes
be: Памер патоку ў байтах

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
be: Памер TS-пакета для шыфравання. Праграмы шыфравання аднімаюць памер TS-загалоўка ад дадзенага значэння перад шыфраваннем.

en: Size of the curve along the piece's edge
be: Памер крывой уздоўж мяжы элемента

en: Size of the request for reading access
be: Памер запыту на чытанне

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
be: Памер відэа, які паказваецца праз модуль DirectShow. Калі не вызначаны, будзе выкарыстоўвацца стандартны памер для гэтай прылады. Можна задаць звычайны памер (cif, d1, ...) або <шырыня>x<вышыня>.

en: Ska
be: ска

en: Sketch
be: Накід

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
be: Файлы абалонак |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
be: Файл рэсурсаў абалонкі:

en: Skin to use
be: Ужываная абалонка

en: Skin whiten
be: Белая скура

en: Skinnable Interface
be: Інтэрфейс з абалонкамі

en: Skins
be: Абалонкі

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
be: Ігнараванне фільтра распакоўкі блокаў H.264

en: Skip ads
be: Прапускаць рэкламу

en: Skip frame (default=0)
be: Прапускаць кадры (стандартна=0)

en: Skip frames
be: Прапускаць кадры

en: Skip idct (default=0)
be: Прапусціць idct (стандартна=0)

en: Skip loop filter
be: Адключыць контурны фільтр

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
be: Адкл. loop-фільтр пры дэкадаванні H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
be: Адключае контурны фільтр (ён жа фільтр распакоўкі блокаў). Звычайна прыводзіць да пагаршэння якасці відарысу, але дае прырост прадукцыйнасці для патокаў з высокім разрозненнем.

en: Sky blue
be: Блакіт

en: Slides (images)
be: Слайды (відарысы)

en: Slides (text)
be: Слайды (з тэкстам)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
be: Трохі паляпшае якасць сіметрычнай шматпрацэсарнай апрацоўкі за кошт паўтаральнасці.

en: Slo&wer
be: Пав&ольней

en: Slovak
be: Славацкая

en: Slovenian
be: Славенская

en: Slow
be: Павольны

en: Slow Jam
be: Слоў-джэм

en: Slow Rock
be: Павольны рок

en: Slower
be: Павольней

en: Slower (fine)
be: Крыху павольней

en: Small
be: Малы

en: Small Volume
be: Нізкая гучнасць

en: Small preview
be: Малы папярэдні прагляд

en: Small preview size
be: Памер малога папярэдняга прагляду

en: Smaller
be: Найменшы

en: Snapshot
be: Здымак

en: Socks proxy
be: Проксі-сервер Socks

en: Soft
be: лёгкая

en: Soft rock
be: лёгкі рок

en: Soften
be: Змякчэнне

en: Softening value
be: Значэнне змякчэння

en: Software
be: Праграма

en: Software gain
be: Праграмнае ўзмацненне

en: Soloist
be: Саліст

en: Somali
be: Самалійская

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
be: Некаторыя французскія каналы ідэнтыфікуюць старонкі субтытраў некарэктна з прычыны даўнейшай памылкі ў інтэрпрэтацыі. Паспрабуйце варыянт гэтай памылковай інтэрпрэтацыі, калі субтытры не адлюстроўваюцца.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
be: Некаторыя фарматы субтытраў дазваляюць захоўваць фарматаваны тэкст. VLC часткова падтрымлівае гэта, але можна і адключыць усё фарматаванне.

en: Sonata
be: Саната

en: Song Description
be: Апісанне песні

en: Sort Node by Author
be: Сартаванне паводле аўтара

en: Sort Node by Name
be: Сартаванне паводле назвы

en: Sort alphabetically according to the current language's collation rules.
be: Сартаваць паводле алфавіту адпаведна правілаў сартавання бягучай мовы.

en: Sort by
be: Сартаваць

en: Sort items in a natural order (for example: 1.ogg 2.ogg 10.ogg). This method does not take the current language's collation rules into account.
be: Сартаваць аб'екты ў натуральным парадку (прыкладам: 1.ogg 2.ogg 10.ogg). Гэты метад не ўлічвае правілаў сартавання бягучай мовы.

en: Sotho, Southern
be: Сота паўднёвы

en: Soul
be: Соўл

en: Sound Clip
be: Музычны кліп

en: Sound Delay
be: Затрымка гуку

en: Sound Engineer
be: Гукааператар

en: Sound fonts
be: Банк гукаў

en: Soundtrack
be: Саундтрэк

en: Source
be: Крыніца

en: Source aspect ratio
be: Зыходны стасунак бакоў

en: Source directory
be: Выточны каталог

en: Source:
be: Крыніца:

en: Sout stream
be: Выходны паток

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
be: Модулі выходных патокаў дазваляюць будаваць ланцугі апрацоўкі патоку. Глядзіце "Streaming Howto" па падрабязнасці. Тут таксама можна прызначыць стандартныя параметры для кожнага модуля выходнага патоку.

en: South-Eastern European (Latin-10)
be: Еўрапейская паўднёва-усходняя (Latin-10)

en: Southern Rock
be: Сатэрн-рок

en: Sp&eed
be: Ху&ткасць

en: Space
be: Прагал

en: Spacer
be: Прамежак

en: Spanish
be: Іспанская

en: Spatial
be: Прасторавы

en: Spatial blur
be: Прасторавае размыццё

en: Spatial chroma strength (0-254)
be: Сіла прасторавай каляровасці(0-254)

en: Spatial luma strength (0-254)
be: Сіла прасторавай яркасці (0-254)

en: Spatializer
be: Аб'ёмнае гучанне

en: Speaker configuration
be: Канфігурацыя дынамікаў

en: Special modules
be: Спецыяльныя модулі

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
be: Спіс загружаных модуляў знаходжання службаў, падзеленых коскамі (звычайнае значэнне: "sap").

en: Specify AAC audio profile to use
be: Бягучы профіль аўдыё ACC

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
be: Узровень H.264 (як вызначана ў Дадатку A стандарту). Узроўні могуць быць любымі; карыстальнік мусіць сам выбраць ўзровень, сумяшчальны з астатнімі параметрамі кадавання. Дыяпазон ад 1 да 5.1 (або ад 10 да 51). Выстаўце 0, каб дазволіць x264 выставіць узровень.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
be: Задае профіль H.264, абмежаванні якога пераважваюць іншыя настаўленні

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
be: Затрымка для гэтага элементарнага патоку (у мс). Пры станоўчых значэннях паток затрымліваецца, пры адмоўных — паскараецца.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
be: Вызначце трохзнакавы код ISO-639 для дадзенага элементарнага пакета

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
be: Задайце цэлалікавы ідэнтыфікатар гэтага элементарнага патоку

en: Specify an identifier integer for this elementary stream to change
be: Задайце цэлалікавы ідэнтыфікатар элементарнага патоку для пераключэння на яго

en: Specify an identifier string for this subpicture
be: Прызначце ідэнтыфікатар слоя

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
be: Вызначце новы цэлалікавы ідэнтыфікатар для гэтага элементарнага патоку

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
be: Задаць аўдыёпрофіль AAC для кадавання бітавага аўдыёпатоку. Прымае наступныя значэнні: main, low, ssr (не падтрымліваецца), ltp, hev1, hev2 (стандартна: low). hev1 і hev2 на дадзены момант падтрымліваюцца толькі libfdk-aac-здольным libavcodec

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
be: Задайце яўна ўзровень кодэка, напрыклад: '4.2' для mpeg4-part10 альбо 'low' для mpeg2. Калі гэтага не зрабіць, кодэк паспрабуе вызначыць слушны профіль на падставе іншых крыніц: разрознення, бітрэйту і падоб.

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
be: Задайце яўна профіль кодэка, прыкладам 'high'. Калі гэтага не зрабіць, кодэк паспрабуе вызначыць слушны профіль на падставе іншых крыніц: разрознення, бітрэйту і падоб.

en: Specify the deinterlace module to use.
be: Вызначце модуль ліквідавання празрадковасці.

en: Specify the log filename.
be: Задайце назву файла часапісу.

en: Specify the logging format.
be: Задайце фармат часапісу.

en: Specify the magazine containing the language page
be: Часопіс, які змяшчае старонку з пазначэннем мовы

en: Specify the page containing the language
be: Старонка, якая змяшчае пазначэнне мовы

en: Specify the row containing the language
be: Радок, якая змяшчае пазначэнне мовы

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
be: Прызначце памер пакета TS для расшыфроўкі. Функцыі дэшыфроўкі адымаюць загаловак TS з гэтага значэння перад расшыфроўкай.

en: Spectral sections
be: Часткі спектра

en: Spectrometer
be: Спектрометр

en: Spectrum
be: Спектр

en: Spectrum analyser
be: Аналізатар спектра

en: Spectrum inversion
be: Інверсія спектру

en: Speech
be: Голас

en: Speed of feeds
be: Хуткасць рассылкі

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
be: Хуткасць рассылкі RSS/Atom у мікрасекундах (чым больш, тым павольней).

en: Speed selector
be: Выбар хуткасці

en: Speed: %.2fx
be: Хуткасць: %.2fx

en: Speex audio decoder
be: Дэкодар аўдыё Speex

en: Speex audio encoder
be: Кодар аўдыё Speex

en: Speex audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё Speex

en: Speex resampler
be: Перадыскрэтызацыя Speex

en: Split segments anywhere
be: Падзяляць сегменты ў любым месцы

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
be: Падзяляе відэа на некалькі вокнаў для адлюстравання на сцяне экранаў

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
be: Падзяляе відэа на дзве аднолькавых часткі, як у люстэрку

en: Splitter
be: Раздзельнік

en: Standard
be: Стандарт

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
be: Стандартнае разрозненне (576 ці 480 радкоў)

en: Standard stream output
be: Звычайны вывад патоку

en: Start
be: Пачатак

en: Start Time
be: Старт праз

en: Start VLC with only a systray icon
be: Запуск VLC у выглядзе значка ў сістэмным трэі

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
be: Запускаць VLC або ў звычайным рэжыме, альбо з пастаяннай інфармацыйнай панэллю для тэксту песні, вокладкі альбому і г. д., або ў спрошчаным рэжыме з абмежаваным кіраваннем

en: Start directly in menu
be: Запуск непасрэдна ў меню

en: Start in minimal view (without menus)
be: Спрошчаны выгляд без меню

en: Start in minimal view mode
be: Запускаць у мінімальным выглядзе

en: Start playback of new items immediately once they were added.
be: Пачынаць граць новыя аб'екты па іх даданні.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
be: Запуск DVD непасрэдна ў галоўнае меню. Пры ўключаным параметры ўсе бескарысныя ўступныя папярэджанні будуць прапушчаны пры магчымасці.

en: Start time
be: Час пачатку

en: Start video in fullscreen mode
be: Запускаць відэа ў поўнаэкранным рэжыме

en: Starting Position
be: Пачатковая пазіцыя

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Statistics video output
be: Вывад статыстыкі

en: Stats
be: Статыстыка

en: Stats decoder
be: Статыстыка дэкодара

en: Stats decoder function
be: Функцыя статыстыкі дэкодара

en: Stats demux
be: Статыстыка дэмультыплексара

en: Stats demux function
be: Функцыя статыстыкі дэмультыплексара

en: Stats encoder function
be: Функцыя статыстыкі кадавальніка

en: Status
be: Статус

en: Status Bar
be: Радок стану

en: Step Backward
be: Назад

en: Step Forward
be: Наперад

en: Step backward
be: Крок назад

en: Step forward
be: Крок наперад

en: Stereo
be: Стэрэа

en: Stereo Enhancer
be: Узмацненне стэрэа

en: Stereo audio mode
be: Рэжым стэрэагуку

en: Stereo audio output mode
be: Рэжым аб'ёмнага вываду гуку

en: Stereo mode
be: Рэжым стэрэа

en: Stop
be: Спыніць

en: Stop playback
be: Спыніць прайграванне

en: Stop the A to B loop
be: Спыніць цыкл

en: Stop the playlist after each played playlist item.
be: Спыняць гранне пасля кожнага прайгранага аб'екта плэйлісту.

en: Stop time
be: і канца

en: Stream
be: Паток

en: Stream %d
be: Паток %d

en: Stream Announcement
be: Анансаванне патоку

en: Stream Announcing
be: Анансаванне патоку

en: Stream Destination
be: Месца прызначэння патоку

en: Stream ID of the audio track to use.
be: Ідэнтыфікатар патоку ўжыванай аўдыёдарожкі.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
be: Ідэнтыфікатар патоку ўжыванай дарожкі субтытраў.

en: Stream MP3
be: Вяшчаць у MP3

en: Stream Output
be: Вывад патоку

en: Stream all elementary streams
be: Выводзіць усе элементарныя патокі

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
be: Вяшчаць усе элементарныя патокі (відэа, аўдыё і субтытры)

en: Stream bitrate
be: Бітрэйт патоку

en: Stream description
be: Апісанне патоку

en: Stream filter module
be: Модуль фільтраў для патоку

en: Stream filters
be: Фільтры патокаў

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
be: Фільтры патокаў — гэта адмысловыя модулі, што робяць магчымымі нестандартныя аперацыі пры ўводзе даных у VLC. Ужываць з асцярогай...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
be: Фільтры патоку выкарыстоўваюцца для змены патоку, які чытаецца.

en: Stream name
be: Назва патоку

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
be: Нумар патоку ўжыванай аўдыдарожкі (ад 0 да n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
be: Нумар патоку ўжыванай дарожкі субтытраў (ад 0 да n).

en: Stream output
be: Паточны вывад

en: Stream output muxer caching (ms)
be: Кэш мультыплексара паточнага вываду (мс)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
be: Настаўленні паточнага вываду ўжываюцца для сервера вяшчання альбо для захавання ўваходных патокаў.
    Спачатку патокі мультыплексуюцца, а затым праходзяць праз "модуль вываду", які можа альбо захоўваць паток у файл, альбо перадаваць у сетку (цераз UDP, HTTP, RTS/RTSP).
    Модулі выходных патокаў дазваляюць дадатковую апрацоўку патоку (перакадаванне, дубліраванне і г. д.).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
be: Радок вываду патоку.
    Генеруецца аўтаматычна пры змене вышпаданых настаўленняў,
    але можна мяняць і самастойна.

en: Stream output to memory buffer
be: Вывад патоку ў памяць

en: Stream public
be: Публічны паток

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
be: Паказваць экраннае меню (выкарыстоўваючы модуль слоя osdmenu).

en: Stream to network
be: Вяшчаць у сетку

en: Stream...
be: Паток...

en: Streamable
be: Патокавы

en: Streaming
be: Вяшчанне

en: Streaming / Transcoding failed
be: Памылка вяшчання/перакадавання

en: Streaming and Transcoding Options
be: Параметры вяшчання і перакадавання

en: Streaming deinterlace mode
be: Рэжым ліквідавання празрадковасці пры вяшчанні

en: Streaming method
be: Метад вяшчання

en: Streaming/Exporting Wizard...
be: Майстар перакадавання/вяшчання...

en: Streaming/Saving:
be: Вяшчаць/Захаваць:

en: Streaming/Transcoding Wizard
be: Майстар вяшчання/кадавання

en: Strength
be: Сіла

en: Strength of AQ
be: Інтэнсіўнасць АК

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
be: Узровень псіхавізуальнай аптымізацыі, стандартна "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
be: Інтэнсіўнасць зніжэння блокавасці і размытасці на плоскіх і фактурных засягах, стандартна 1,0, рэкамендаваны дыяпазон 0..2
      - 0,5: слабое АК
      - 1,5: моцнае АК

en: Strength used to modify the value of a pixel
be: Сіла, прыкладаная для змены значэння піксела

en: Strict standard compliance
be: Строгая адпаведнасць стандартам

en: Stride Length
be: Даўжыня кроку

en: Stuff
be: Настаўленні

en: Sub &Track
be: &Дарожка субтытраў

en: Sub sync: bookmarked audio time
be: Сінх. субтытраў: закладка ў аўдыёдарожцы

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
be: Сінх. субтытраў: закладка ў субтытрах

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
be: Сінхранізацыя: карэкцыя на %i мс (агульная затрымка = %i мс)

en: Sub sync: delay reset
be: Сінхранізацыя: скід затрымкі

en: Sub sync: set bookmarks first!
be: Сінхранізацыя: спачатку пастаўце закладкі!

en: Sub-Title
be: Падзагаловак

en: Subdirectory behavior
be: Паводзіны падкаталогаў

en: Submission of played songs to last.fm
be: Перадача звестак пра праслуханыя песні на last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
be: Паведамляць на Last.fm пра тое, што я слухаю

en: Subpicture position
be: Размяшчэнне слоя

en: Subpictures
be: Слаі

en: Subpictures filter module
be: Модуль фільтраў слаёў

en: Subpictures source module
be: Модуль крыніц слаёў

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
be: Субпікселевая ацэнка руху і якасць макраблокаў

en: Subscreen height
be: Вышыня падэкрана

en: Subscreen left
be: Левы бок падэкрана

en: Subscreen top
be: Верхні бок падэкрана

en: Subscreen top left corner
be: Верхні левы вугал падэкрана

en: Subscreen width
be: Шырыня падэкрана

en: Subscribe
be: Падпіска на падкаст

en: Subscribe to a podcast
be: Падпісацца на падкаст:

en: Subsdelay
be: Затрымка субтытраў

en: Subti&tle
be: Субты&тры

en: Subtitle
be: Субтытры

en: Subtitle & On Screen Display Settings
be: Настаўленні субтытраў і экраннай індыкацыі

en: Subtitle Delay
be: Затрымка субтытраў:

en: Subtitle File
be: Файл субтытраў

en: Subtitle Files
be: Файлы субтытраў

en: Subtitle Language
be: Мова субтытраў

en: Subtitle Track
be: Дарожка субтытраў

en: Subtitle alignment
be: Выраўнанне субтытраў

en: Subtitle autodetection fuzziness
be: Недакладны падбор файла субтытраў

en: Subtitle autodetection paths
be: Размяшчэнне субтытраў на аўтападбор

en: Subtitle codec
be: Кодэк субтытраў

en: Subtitle codecs
be: Кодэкі субтытраў

en: Subtitle delay
be: Затрымка субтытраў

en: Subtitle delay %i ms
be: Затрымка субтытраў %i мс

en: Subtitle delay down
be: Зменшыць затрымку субтытраў

en: Subtitle delay up
be: Павялічыць затрымку субтытраў

en: Subtitle description
be: Апісанне субтытраў

en: Subtitle duration factor:
be: Папраўка даўжыні субтытраў:

en: Subtitle effects
be: Эфекты субтытраў

en: Subtitle encoder
be: Кодар субтытраў

en: Subtitle encoding
be: Знаказбор субтытраў

en: Subtitle format
be: Фармат субтытраў

en: Subtitle justification
be: Выраўнанне субтытраў

en: Subtitle language
be: Мова субтытраў

en: Subtitle languages
be: Мовы субтытраў

en: Subtitle position %d px
be: Размяшчэнне субтытраў %d пікс.

en: Subtitle position down
be: Ссоўванне субтытраў долу

en: Subtitle position up
be: Ссоўванне субтытраў ўгору

en: Subtitle position: no active subtitle
be: Размяшчэнне субтытраў: няма актыўных субтытраў

en: Subtitle renderers using libass
be: Візуалізатары субтытраў, што ўжываюць libass

en: Subtitle speed:
be: Хуткасць субтытраў:

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
be: Сінхранізацыя субтытраў / закладка на пазнаку часу аўдыё

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
be: Сінхранізацыя субтытраў / закладка на пазнаку часу субтытраў

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
be: Сінхранізацыя субтытраў / скінуць сінхранізацыю аўдыёдарожкі і дарожкі субтытраў

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
be: Сінхранізацыя субтытраў / сінхранізаваць аўдыёдарожку і дарожку субтытраў

en: Subtitle text encoding
be: Знаказбор субтытраў

en: Subtitle track
be: Дарожка субтытраў

en: Subtitle track ID
be: Ідэнтыфікатар дарожкі субтытраў

en: Subtitle track synchronization:
be: Сінхранізацыя дарожкі субтытраў:

en: Subtitle track: %s
be: Дарожка субтытраў: %s

en: Subtitles
be: Субтытры

en: Subtitles (advanced)
be: Субтытры (пашыраныя)

en: Subtitles (images)
be: Субтытры (відарысы)

en: Subtitles / OSD
be: Субтытры / OSD

en: Subtitles Track
be: Дарожка субтытраў

en: Subtitles/Video
be: Субтытры/відэа

en: Summary
be: Сціслае апісанне

en: Sundanese
be: Сунданская

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
be: Падтрымка VDR-запісаў (http://www.tvdr.de/).

en: Surround 4.0
be: Гук 4.0

en: Surround 4.1
be: Гук 4.1

en: Surround 5.0
be: Гук 5.0

en: Surround 5.1
be: Гук 5.1

en: Surround 7.1
be: Гук 7.1

en: Surround delay (ms)
be: Затрымка surround (мс)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
be: Затрымка эфекта surround, у мс. Звычайныя значэнні ад 5 да 40 мс.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
be: Узровень эфекту surround (ад 0 да 100, стандартнае значэнне 0).

en: Surround level
be: Узровень surround

en: Swahili
be: Суахілі

en: Swati
be: Сваці

en: Swedish
be: Шведская

en: Sweep Depth
be: Глыбіня мадуляцыі

en: Sweep Rate
be: Хуткасць мадуляцыі

en: Swing
be: Свінг

en: Switch to full preferences view
be: Пераключыцца на паўнаварты выгляд настаўленняў

en: Switch to simple preferences view
be: Пераключыцца на спрошчаны выгляд настаўленняў

en: Swscale
be: Маштабаванне

en: Symbol rate (bauds)
be: Знакавая хуткасць (бод)

en: Symphonic Rock
be: Сімфанічны рок

en: Symphony
be: Сімфонія

en: Sync on Intra Frame
be: Сінхранізаваць паводле I-кадраў

en: Synchronization
be: Сінхранізацыя

en: Synchronize left and right
be: Сінхранізаваць левы і правы краі

en: Synchronize top and bottom
be: Сінхранізаваць верхні і ніжні краі

en: Synchronous writing
be: Сінхронны запіс

en: Synthesis gain
be: Узмацненне сінтэзатара

en: Synthpop
be: Сінтпоп

en: Syslog facility
be: Катэгорыя Syslog

en: Syslog ident
be: Ідэнтыфікацыя syslog

en: System Id
be: Id сістэмы

en: System Sound Output Device
be: Сістэмная прылада вываду гуку

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
be: ID сегмента ў агульнай памяці System V для буфера кадраў (не ўлічваецца, калі паказаны ключ --shm-file).

en: System codeset
be: Сістэмная кодавая старонка

en: System's default
be: Стандартны сістэмны

en: Systray icon
be: Значок у сістэмным трэі

en: T&itle
be: З&агаловак

en: T&ools
be: &Начынне

en: T.140 text encoder
be: Кадавальнік тэксту T.140

en: TCP command input
be: Увод загадаў праз TCP

en: TCP connection timeout
be: Часавы ліміт TCP-злучэння

en: TCP input
be: Увод з TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
be: Час чакання для TCP/UDP (мс)

en: TLS cipher priorities
be: Прыярытэты ў TLS-шыфраванні

en: TS muxer (libdvbpsi)
be: Мультыплексар TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
be: Дэмультыплексар TTA

en: TV
be: ТБ

en: TV - analog
be: ТБ — аналагавае

en: TV - digital
be: ТБ — лічбавае

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
be: Транслятар групіруе (або мультыплексуе) ТБ-каналы на пэўнай частаце. Яе трэба задаць для настаўлення прыёмніка.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
be: Звычайна для кадавання ўжываецца ТБ-дыяпазон, але калі выставіць гэты параметр, libx264 пачне ўжываць поўны колерны дыяпазон

en: TY Stream audio/video demux
be: Дэмультыплексар TY-патоку

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Tahitian
be: Таіцянская

en: Tajik
be: Таджыкская

en: Take &Snapshot
be: Зрабіць &здымак

en: Take a snapshot
be: Зрабіць здымак

en: Take video snapshot
be: Зрабіць стоп-кадр

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
be: Зрабіць стоп-кадр відэа і захаваць яго на дыск.

en: Tamil
be: Тамільская

en: Tango
be: Танга

en: Target Usage
be: Арыенцір аптымізацыі

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
be: Мэтавы бітрэйт у Кб/с пры кадаванні ў рэжыме пастаяннага бітрэйту.

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
be: Мэтавы бітрэйт перакадаванага аўдыёпатоку.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
be: Мэтавы бітрэйт перакадаванага відэапатоку.

en: Target output frame rate for the video stream.
be: Мэтавая частата змены кадраў для відэапатоку.

en: Tatar
be: Татарская

en: Teal
be: Бірузовы

en: Techno
be: тэхна

en: Techno-Industrial
be: Індустрыяльнае тэхна

en: Teletext
be: Тэлетэкст

en: Teletext Activation
be: Уключэнне тэлетэксту

en: Teletext alignment
be: Выраўнанне тэлетэксту

en: Teletext configuration
be: Канфігурацыя тэлетэксту

en: Teletext language
be: Мова тэлетэксту

en: Teletext page
be: Старонка тэлетэксту

en: Teletext subtitles
be: Субтытры тэлетэксту

en: Teletext subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў тэлетэксту

en: Teletext subtitles: hearing impaired
be: Субтытры тэлетэксту: для людзей з парушэннем слыху

en: Teletext text subtitles
be: Тэкставыя субтытры тэлетэксту

en: Teletext transparency
be: Празрыстасць тэлетэксту

en: Teletext: additional information
be: Тэлетэкст: дадатковыя звесткі

en: Teletext: program schedule
be: Тэлетэкст: праграма перадач

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
be: Паказвае, што VLC запушчаны з асацыяцый файлаў у АС

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
be: Выкарыстоўваць гэты файл для канфігурацыі модуля lirc (кіравання з ІЧ-пульта). Стандартна lirc шукае канфігурацыю ў дамашнім каталогу карыстальніка.

en: Telugu
be: Телугу

en: Temporal
be: Часавы

en: Temporal chroma strength (0-254)
be: Сіла часавай колернасці (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
be: Сіла часавай яркасці (0-254)

en: Terrestrial reception parameters
be: Параметры прыёму наземных перадач

en: Terror
be: Тэрор

en: Text
be: Тэкст

en: Text Color
be: Колер тэксту

en: Text Size
be: Памер тэксту

en: Text default color
be: Колер тэксту

en: Text file
be: Тэкставы файл

en: Text identifier for the callback functions
be: Тэкставы ідэнтыфікатар для функцый зваротнага выкліку

en: Text opacity
be: Празрыстасць тэксту

en: Text position
be: Размяшчэнне тэксту

en: Text renderer
be: Візуалізатар тэксту

en: Text renderer for Mac
be: Візуалізатар тэксту для Mac

en: Text rendering module
be: Модуль візуалізацыі тэксту

en: Text subtitle decoder
be: Дэкодар тэкста субтытраў

en: Text subtitle parser
be: Парсер тэксту субтытраў

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
be: Тэксты / логі (*.log *.txt);; Все (*.*)

en: Textual audio descriptions
be: Тэкставыя апісанні аўдыё

en: Texture size
be: Памер тэкстуры

en: Thai
be: Тайская

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
be: Тайская (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
be: Тайская (Windows-874)

en: Thanks
be: Падзякі

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
be: HTTP-сервер будзе працаваць на гэтым TCP-порце. Стандартны нумар порта для HTTP - 80. Аднак аперацыйныя сістэмы звычайна забараняюць выкарыстоўваць парты да 1025.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
be: HTTPS-сервер будзе працаваць на гэтым TCP-порце. Стандартны нумар порта для HTTP - 80. Аднак аперацыйныя сістэмы звычайна забараняюць выкарыстоўваць парты да 1025.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
be: IP-адрас сервера дакладнага часу ў сетцы для сінхранізацыі з гадзіннікам камп'ютара.

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
be: Пракручваючы (вертыкальна) колца мышы, можна кіраваць гучнасцю ці пазіцыяй, альбо падзеі колца мышы можна ігнараваць.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
be: RTSP-сервер будзе працаваць на гэтым TCP-порце. Стандартны нумар порта для HTTP - 80. Аднак аперацыйныя сістэмы звычайна забараняюць выкарыстоўваць парты да 1025.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
be: Модуль SAP звычайна сам выбірае патрэбны адрас. Аднак вы можаце выбраць іншы.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
be: URL альтэрнатыўнага скроблер-сервісу

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
be: Загаловак YUV4MPEG2 ёсць сумяшчальным з yuv-вывадам mplayer'а і вымагае YV12/I420 fourcc. Стандартна VLC запісвае fourcc кадра ў выходнае прызначэнне.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
be: Немагчыма выкарыстаць прыладу "%s":
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
be: Прылада захопу "%s" не падтрымлівае патрэбныя параметры.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is not possible to mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
be: Выбраныя кодэкі несумяшчальныя адзін з адным. Напрыклад:
    Нясціснуты гук немагчыма змікшаваць ніякім відэакодэкам.
    
    Змяніце свой выбар і паспрабуйце зноў.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
be: Можна задаць рэйт коду для апярэджвальнага выпраўлення памылак FEC.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
be: Колер тэксту, які будзе выводзіцца паўзверх відэа. Значэнне задаецца ў HEX-фармаце (як у HTML). Першыя два знакі азначаюць чырвоны, затым зялёны і сіні. #000000=чорны, #FF0000=чырвоны, #00FF00=зялёны, #FFF00=жоўты (чырвоны + зялёны), #FFFFFF=белы

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
be: Крыптаграфічны подпіс для сцягнутага файла "%s" явіўся хібным, верыфікаваць файл не выйшла. Таму ён быў выдалены.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
be: Вяшчаць аб'ект, які грае. Калі нічога не грае, выводзіць першы абраны аб'ект з <i>Медыятэкі</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
be: Дэкодар можа часткова дэкадаваць або прапускаць кадр(ы), калі не стае часу. Гэта можа быць карысна са слабым цэнтральным працэсарам, але можа сапсаваць відарыс.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
be: Градус размывання ад 1 да 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
be: Уключэнне спецыяльнага алгарытму, што кампенсуе затрымку паміж рухамі вуснаў і размовай.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
be: Дэмультыплексар можа перанесці пазнакі часу наперад, калі ўвод не дае рады з рэйтам.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
be: Гэты рэжым дазваляе граць відэа на паверхні працоўнага стала.

en: The device node where VBI data can be read  (for closed captions)
be: Вузел прылады, з якой можна прачытаць даныя VBI (для субтытраў)

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
be: Не выйдзе выкарыстоўваць пазначаную прыладу. Такія прылады не падтрымліваюцца.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
be: Лічбавы сігнал можа быць мадуляваны з рознымі сігнальнымі сузор'ямі (у залежнасці ад сістэмы перадачы). Калі дэмадулятар не можа вызначыць сузор'е сам, абярыце яго са спісу.

en: The downconverter (LNB) will substract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
be: Спадарожнікавы канвертар (LNB) аднімае частату лакальнага асцылятара ад частаты сігналу са спадарожніка і ў выніку атрымлівае прамежкавую частату (IF) для перадачы па кабелі.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
be: Кадавальнік можа на бягу змяняць ўзровень якасці, калі ваш CPU не можа захоўваць хуткасць кадавання. Ён адключае квантаванне trellis, затым rate distortion і падымае значэнне ўціску шуму, каб паменшыць загрузку.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
be: Цотны ключ шыфравання CSA. Значэнне паказваецца ў выглядзе радка даўжынёй 16 знакаў (8 шаснаццатковых байтаў).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
be: Фармат "%s" не можа быць вызначаны. Падрабязнасці ў часапісе.

en: The height of the effects video window, in pixels.
be: Вышыня акна відэаэфектаў, у пікселях.

en: The height of the mesh, in pixels.
be: Агульная вышыня мазаікі, у пікселях.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
be: Вышыня міні-відарысу для далейшай апрацоўкі (стандартна 48)

en: The height of the video window, in pixels.
be: Вышыня акна відэа, у пікселях.

en: The image blended onto the base image
be: Відарыс, які будзе змешвацца з асноўным

en: The image which will be used to blend onto
be: Відарыс, з якім змешваць іншы

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
be: Дасягнута максімальная колькасць фільтраў (%u).

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
be: Медыятэка аўтаматычна захоўваецца і перазагружаецца штораз падчас запуску VLC.

en: The name and version of the program will be provided to the HTTP server. They must be separated by a forward slash, e.g. FooBar/1.2.3. This option can only be specified per input item, not globally.
be: Назва і версія праграмы, якія атрымае HTTP-сервер. Задаваць праз скос, прыкладам FooBar/1.2.3. Гэты параметр для кожнай крыніцы свой, не глабальны.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
be: Новая версія паспяхова сцягнута. Жадаеце закрыць VLC і ўсталяваць яе зараз?

en: The number of time the blend will be performed
be: Колькі разоў выконваецца накладанне

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
be: Празрыстасць тэксту, які будзе выводзіцца паўзверх відэа (0 = празрысты, 255 = цалкам непразрысты).

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
be: Гэты параметр дазваляе ўключыць або адключыць рэжым высакаякаснага 32-бітнага вываду з нефіксаванай коскай (які належна не падтрымліваецца некаторымі гукавымі картамі).

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
be: Выходны файл ўжо існуе. Калі запіс працягнецца, файл перазапішацца і яго змест будзе страчаны.

en: The password of your last.fm account
be: Пароль вашага ўліковага запісу на last.fm

en: The path where the debugframes should be saved
be: Шлях, па якім будуць захоўвацца адладкавыя кадры

en: The pixel format for output image buffers.
be: Фармат пікселяў для буфераў вываду відарысу.

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
be: Размеркаванне некаторых аб'ектаў паводле катэгорый можна зрабіць у выглядзе дрэва, накшталт змесціва каталогу.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
be: Гэты параметр вызначае, колькі галасоў могуць граць адначасова. Большыя значэнні вымагаюць большых рэсурсаў працэсара.

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'crb', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2
be: Метад рэгуляванні хуткасці патоку пры кадаванні. Можа прымаць значэнні 'crb', 'vbr', 'qp', 'avbr'. Рэжым 'qp' не падтрымліваецца для mpeg2

en: The requested RTSP session could not be established.
be: Не выйшла адкрыць патрабаваную RTSP-сесію.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
be: Выбраная прылада вываду гуку знаходзіцца ў выключным карыстанні іншай праграмы.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
be: Выбраны лічбавы цюнэр не падтрымлівае зададзеныя параметры.
    Калі ласка, праверце настаўленні.

en: The size of the texture, in pixels.
be: Памер тэкстуры, у пікселях.

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
be: Зададзенае разрозненне ўжываецца заўсёды (калі і шырыня, і вышыня строга станоўчыя).

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
be: Стандартны фармат MPEG audio (1/2) (ужываецца з MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG і RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
be: Рэгулюе памер крокаў, якімі будзе змяняцца гучнасць.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
be: Каб працавалі закладкі, паток павінен прайгравацца альбо стаяць на паўзе.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
be: Паток будзе створаны са стандартнымі параметрамі; для дадатковага настаўлення або змены стандартаў націсніце кнопку: <i>Кіраванне патокамі</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
be: Паток будзе граць на працягу гэтага часу (у секундах).

en: The stream will start at this position (in seconds).
be: Паток пачнецца з гэтай пазіцыі (у секундах).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
be: Паток спыніцца на гэтай пазіцыі (у секундах).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
be: Для некаторых сістэм (DVB-C, DVB-S і DVB-S2) трэба самастойна задаць знакавую хуткасць.

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are : 'speed', 'balanced' and 'quality'.
be: Арыенцір аптымізацыі дазваляе выбраць кампрамісны варыянт паміж якасцю і хуткасцю. Дапушчальныя значэнні: 'speed' — хуткасць, 'balanced' — збалансаваны, 'quality' — якасць.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
be: Празрыстасць экраннага меню VNC рэгулюецца значэннем ад 0 да 255. Нізшае значэнне павелічае празрыстасць, большае — змяншае. Стандартна меню непразрыстае (значэнне 255), мінімум — абсалютна празрыстае (значэнне 0).

en: The username of your last.fm account
be: Імя карыстальніка вашага ўліковага запісу на last.fm

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
be: Гучнасць будзе запісвацца і аднаўляцца пры наступным запуску VLC.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
be: Дазваляе паказваць відэа непасрэдна на працоўным стале ў якасці абруса.

en: The width of the effects video window, in pixels.
be: Шырыня акна відэаэфектаў, у пікселях.

en: The width of the mesh, in pixels.
be: Агульная шырыня мазаікі, у пікселях.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
be: Шырыня міні-відарысу для далейшай апрацоўкі (стандартна 64)

en: The width of the video window, in pixels.
be: Шырыня акна відэа, у пікселях.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
be: Theora - гэта кодэк агульнага прызначэння (ужываецца з MPEG TS і OGG)

en: Theora video decoder
be: Дэкодар відэа Theora

en: Theora video encoder
be: Кодар відэа Theora

en: Theora video packetizer
be: Пакавальнік відэа Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
be: Няма прыдатнага модуля доступу паточнага вываду для "%s/%s://%s".

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
be: Гэтыя параметры дазваляюць настаўляць інтэрфейсы VLC. Можна выбраць галоўны інтэрфейс, дадатковыя модулі інтэрфейсу і задаць датычныя параметры.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
be: Гэтыя параметры дазваляюць змяняць паводзіны аўдыё-падсістэмы і дадаваць аўдыёфільтры постапрацоўкі або візуальных эфектаў (аналізатар спектру і г. д.). Канфігурацыя кожнага з фільтраў знаходзіцца ў раздзеле модуляў "Аўдыёфільтры".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
be: Гэтыя параметры дазваляюць змяняць паводзіны падсістэмы ўводу, прыкладам, DVD- або VCD-прылады, настаўленні сеткавага інтэрфейсу або канал субтытраў.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
be: Гэтыя параметры дазваляюць змяніць паводзіны падсістэмы слаёў. Да прыкладу, можна ўключыць фільтры (лагатып і г. д.). Уключыце фільтры тут, а затым настаўце іх у раздзеле "фільтры слаёў". Таксама даступна мноства параметраў для слаёў.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
be: Гэтыя параметры дазваляюць змяняць паводзіны падсістэмы вываду відэа, напрыклад, з выкарыстаннем відэафільтраў (ліквідаванне празрадковасці, карэкцыя колеру і г. д.). Дадаць фільтры можна тут, а наставіць — у раздзеле модуляў "Відэафільтры". Таксама можна задаць мноства іншых відэапараметраў.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
be: Гэтыя параметры дазваляюць выбіраць стандартныя модулі. Не змяняйце іх, калі не ўпэўненыя ў тым, што робіце.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
be: Гэтыя параметры дазваляюць задаць агульныя настаўленні для падсістэмы вываду патокаў.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
be: Гэтыя параметры вызначаюць паводзіны плэйлісту. Некаторыя з іх могуць быць перавызначаны ў акенцы плэйліста.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
be: Гэтыя настаўленні задаюць агульныя спалучэнні клавіш (вядомых як скароты).

en: Thick
be: Тоўсты

en: Thin
be: Тонкі

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
be: Гэты дыск Blu-ray вымагае бібліятэкі для дэкадавання AACS, а ў сістэме яе няма.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
be: Гэты дыск Blu-ray вымагае бібліятэкі для дэкадавання BD+, а ў сістэме яе няма.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
be: Гэты файл сертыфіката X.509 (у фармаце PEM) можа выкарыстоўвацца дадаткова для праверкі сапраўднасці кліентаў у TLS-сеансах.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
be: Дадае фільтры постапрацоўкі дзеля пераўтварэння гуку.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
be: Дадае фільтры постапрацоўкі для паляпшэння якасці відарысу — прыкладам, ліквідацыю празрадковасці альбо скажэнне відэа.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
be: Дадае т. зв. "фільтры слаёў", якія фільтруюць слаі, створаныя, прыкладам, дэкодарам субтытраў альбо іншымі крыніцамі.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
be: Даданне т. зв. "крыніц слаёў". Яны кіруюць накладаннем выяваў або тэксту на відэа (напрыклад, лагатыпа, надпісаў і г. д.).

en: This adds video splitters like clone or wall
be: Дадае такія фільтры вываду відэа, як кланіраванне або сцяна.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
be: Дадае модулі візуалізацыі (аналізатар спектру і інш.).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
be: Першапачатковы аб'ём кэшу для мультыплексара паточнага вываду. Значэнне задаецца ў мілісекундах.

en: This allows defining the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
be: Час жыцця (TTL) патоку. Гэты параметр вызначае максімальную колькасць маршрутызатараў, цераз якія можа прайсці паток. Калі вы не ведаеце, што гэта азначае, ці жадаеце вяшчаць толькі ў лакальнай сетцы, пакіньце значэнне 1.

en: This allows hardware decoding when available.
be: Дазваляе выкарыстоўваць апаратны дэкодар відэа, калі ён ёсць.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
be: Дазваляе павялічваць або змяншаць хуткасць прайгравання, не змяняючы танальнасці гуку.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
be: Дазваляе правільна апрацоўваць фармат HDTV-1080, нават калі кадавальнік памылкова паказвае вышыню як 1088 ліній. Адключаць гэты рэжым варта, толькі калі відэа закадавана ў нестандартным фармаце, што вымагае ўсіх 1088 ліній.

en: This allows saving a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
be: Дазваляе захоўваць паток у файл. Паток можа быць перакадаваны ў рэжыме рэальнага часу: VLC тады захоўвае ўсё, што атрымлівае.
    VLC не прызначаны для перакадавання з файла ў файл. Аднак яго функцыі перакадавання карысныя, напрыклад, для захавання сеткавых патокаў.

en: This allows streaming on a network.
be: Дазваляе вяшчаць у сетку.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
be: Гэты параметр дазваляе дадаць слаі (або "субвідарысы" у відэапаток. Слаі, атрыманыя з фільтраў, накладаюцца непасрэдна на відэа. Можна пералічыць некалькі модуляў слаёў праз двукроп'е.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
be: Дазваляе змяніць стандартны ўзровень гучнасці (89 дБ) для патоку са звесткамі пра выраўнанне гучнасці

en: This allows you to define playlist bookmarks.
be: Дазваляе задаць закладкі плэйлісту.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
be: Дазваляе задаць модуль доступу. Карысна, калі, напрыклад, аўтавызначэнне не спрацавала. Не выстаўляйце гэты параметр як агульны, калі не валодаеце тэматыкай.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Дазваляе задаць URL з больш падрабязным апісаннем патоку (напрыклад, на вашым сайце), якое будзе анансавацца ў апісанні сесіі (SDP).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Дазваляе задаць эл. пошту для кантактаў, які будзе анансавацца ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Даць кантактны тэлефонны нумар для патоку, які будзе анансавацца ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Даць кароткае апісанне патоку, якое будзе анансавацца ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
be: Дазваляе ўжываць адзін і той жа экземпляр паточнага вываду для некалькіх аб'ектаў плэйлісту (аўтаматычна будзе ўстаўлены паточны вывад "gather", калі нічога не пазначана)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
be: Дазваляе адначасова граць некалькі ўводных патокаў. Гэта эксперыментальная функцыя, не ўсе фарматы падтрымліваюцца. Уводы аддзяляць знакам #.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
be: Дазваляе адлегла сінхранізаваць гадзіннікі сервера і кліента. Падрабязныя настаўленні даступныя ў раздзеле "Дадаткова / Сеткавая сінхранізацыя".

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
be: Спіс кадавальнікаў, якія VLC будзе выкарыстоўваць у залежнасці ад іх прыярытэту.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
be: Гэты параметр дазваляе выбіраць парадак, у якім VLC будзе выкарыстоўваць пакавальнікі.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
be: Дазваляе ўстанавіць хуткасць анімацыі (паміж 1 і 10, стандартна 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
be: Дазваляе ўстанавіць разрозненне дысплэя Goom (большае разрозненне патрабуе большай магутнасці CPU).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
be: Дазваляе задаць катэгорыю для сесіі, якая будзе анансавацца пры выкарыстанні SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
be: Вызначце, як будзе даступны SDP (Session Descriptor) для гэтай сесіі RTP. Вы мусіце вызначыць URL http://<размяшчэнне для доступу праз HTTP>, rtsp://<размяшчэнне для доступу праз RTSP> і sap:// для анансавання SDP праз SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
be: Пачатковы порт для RTP-вяшчання.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
be: Дазваляе задаць порт аўдыё для RTP-вяшчання.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
be: Дазваляе задаць порт відэа для RTP-вяшчання.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
be: Дазваляе задаць мультыплексар выходнага патоку. Стандартна не выкарыстоўваецца ніякі мультыплексар (звычайны паток RTP).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
be: Дазваляе вяшчаць аўдыёпатокі MPEG4 LATM (гл. RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
be: Дазваляе не забіваць часапіс паведамленнямі механізму сінхранізацыі відаэвываду.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
be: Выкарыстоўваецца для чытання толькі часткі патоку. Ёсць магчымасць кіраваць уваходным патокам (напрыклад, файлам ці дыскам, але не сеткавым UDP-патокам). Час пачатку і канца можа быць вызначаны ў секундах.

en: This combination is already taken by "%@".
be: Гэтая камбінацыя ўжо прызначана для "%@".

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
be: Рэгулюе сілу фільтра зацямнення, які сімулюе затуханне свячэння люмінафору ў тэлевізары з ЭПТ для старога поля ў падвойніку колькасці кадраў Фосфар. Стандарт: нізкая.

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
be: Вызначае адрас, да якога будзе прывязаны RTSP-сервер, а таксама базавы шлях медыярэсурсу RTSP VOD. Сінтаксіс параметру: адрас/шлях. Стандартна сервер будзе прымаць падлучэнне па ўсіх лакальных IP-адрасах. Калі вы хочаце абмежавацца пэўным сеткавым інтэрфейсам, задайце IP-адрас (напрыклад, ::1 ці 127.0.0.1) або назву хаста (напрыклад, localhost).

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
be: Вызначае, якое максімальнае часавае адхіленне можа быць скампенсавана алгарытмамі сінхранізацыі (у мілісекундах)

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
be: Гэты параметр задае хуткасць прайгравання (звычайная — 1,0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
be: Затрымка вываду гуку ў мілісекундах. Можа быць зручным, калі гук адстае альбо апярэджвае відэа.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
be: Гэта параметр вызначае, наколькі недакладнай будзе адпаведнасць назваў файла субтытраў і фільма. Магчымыя значэнні:
    0=адключыць аўтавызначэнне
    1=любы файл субтытраў
    2=любы файл субтытраў, назва якога змяшчае назву фільма
    3=файл субтытраў, які змяшчае назву фільма і дадатковыя знакі
    4=файл субтытраў, назва якога дакладна супадае з назвай фільма

en: This display the resulting media, but can slow things down.
be: Вынік будзе дэманстравацца, але гэта можа запаволіць кадаванне.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
be: Дазваляе прапускаць запозненыя кадры (якія пастаўляюцца ў модуль відаэвываду са спазненнем).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
be: Гэты эфект дае адчуванне таго, што вы стаіцё ў пакоі з поўным камплектам калонак 7.1 пры выкарыстанні толькі адных навушнікаў, даючы больш рэалістычны музычны малюнак. Гэта павінна змяншаць стомленасць для праслухоўванні музыкі доўгі час. Працуе з любым зыходным фарматам ад мона да 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
be: Гэты эфект, таксама вядомы як "зялёны фон" ці "ключ колернасці", змешвае "сінія часткі" пярэдняга відарысу з мазаікай фонавага (як у прагнозах надвор'я). Колер фону можна выбіраць (стандарт: сіні).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
be: VLC будзе апрацоўваць скароты ў асобным (неўбудаваным) відэаакне.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
be: Разбіраць анансаванні SAP-модулем. У адваротным выпадку усе паведамленні разбіраюцца модулем "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
be: Аўтаматычна вызначае знаказбор UTF-8 у файлах субтытраў.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
be: Пры ўключэнні гэтага параметра паведамленні ў кансолі будуць каляровымі. Тэрмінал пры гэтым мусіць падтрымліваць колеры Linux.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
be: VLC будзе рэагаваць на пстрыкі мышы па відэа.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
be: Гэты фільтр паляпшае стэрэаэфект, уціскаючы мона (сігнал, агульны для абодвух каналаў) і затрымліваючы сігнал левага канала ў правым і наадварот.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
be: Задае кадраванне зыходнага відэа. Фармат прапорцый: x:y (4:3, 16:9 і г. д.).

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
be: Задае стасунак бакоў манітора. Большасць манітораў мае квадратныя пікселі (1:1). Для экрана 16:9, магчыма, варта выставіць гэты параметр у 4:3 дзеля захавання прапорцый.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
be: Задае стасунак бакоў зыходнага патоку. Да прыкладу, некаторыя DVD сцвярджаюць, што яны закадаваныя ў фармаце 16:9, а папраўдзе — у 4:3. Таксама дапамагае VLC ў выпадку, калі відэа не мае звестак пра стасунак бакоў. Стасунак бакоў задаецца або як x:y (4:3, 16:9 і г. д), або як значэнне з нефіксаванай коскай (1,25; 1,3333 і г. д.), якое задае "квадратнасць" пікселяў.

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
be: Узмацненне сінтэзаванага гуку. Вялікія значэнні могуць прывесці да насычэння праз накладанне мноства нот.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
be: Гэта прылада ўводу можа захоўваць, перадаваць або паказваць відэа з экрана.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
be: Стандартны інтэрфейс VLC, просты выгляд

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
be: Інтэрфейс VLC падтрымлівае абалонкі. Сцягнуць абалонкі можна з

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
be: Каэфіцыент змены вышыні палос.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
be: Гэты параметр дазваляе наставіць модулі вываду. Стары спосаб

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
be: Гэты параметр дазваляе наставіць модулі мультыплексавання

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile
be: Дадатковая функцыя толькі для профілю AAC-ELD

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
be: TCP-порт, які будзе слухаць інтэрфейс. Стандартнае значэнне — 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
be: Гэты аўдыёкодэк будзе выкарыстаны для перакадавання.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
be: Бягучы модуль кодара аўдыё (і яго адпаведныя параметры)

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
be: Метад вываду аўдыё, ужываны VLC. Найлепшы метад выбіраецца аўтаматычна, калі не вызначана іншага.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
be: Гэты сертыфікат прадстаўлены серверам %s:
    %s
    
    Калі сумнеяцеся, перарвіце злучэнне.

en: This is the default Audio CD device to use.
be: Стандартная прылада Audio CD.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
be: Стандартная прылада (або файл) Audio CD. Не забудзьцеся на двукроп'е пасля назвы дыска (напр., D:)

en: This is the default DVD device to use.
be: Стандартная прылада DVD.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
be: Стандартная прылада (або файл) DVD. Не забудзьцеся на двукроп'е пасля назвы дыска (напрыклад, D:)

en: This is the default VCD device to use.
be: Стандартная прылада VCD.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
be: Стандартная прылада (або файл) VCD. Не забудзьцеся на двукроп'е пасля назвы дыска (напрыклад, D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
be: Бягучы выходны мультыплексар.

en: This is the default output URI.
be: Стандартны URL вываду.

en: This is the default output access method that will be used.
be: Стандартны рэжым вываду.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
be: Стандартны памер шрыфтоў, якія будуць выводзіцца паўзверх відэа. Калі значэнне гэтага параметра не 0, то яно замесціць адносны памер шрыфту.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
be: Пажаданая частата кадраў пры гранні MJPEG з файла. Выкарыстоўвайце 0 (стандартнае значэнне) для жывога патоку (з камеры).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
be: Пажаданая частата кадраў пры гранні неапрацаваных відэапатокаў. У фармаце 30000/1001 альбо 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
be: Частата кадраў элементарных патокаў MPEG-відэа ў адсутнасці іншых варыянтаў.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
be: Выкарыстоўваецца для патоку, што не мае звестак пра выраўнанне гучнасці

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
be: Ліміт скачкоў (таксама вядомы як "Time-To-Live" ці TTL — час жыцця) multicast-пакетаў, што пасылаюцца модулямі вываду патоку (-1 = выкарыстаць стандартнае значэнне аперацыйнай сістэмы).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
be: Вузел, на якім будзе праслухоўвацца інтэрфейс. Стандартна гэта ўсе сеткавыя інтэрфейсы (0.0.0.0). Як жадаеце, каб інтэрфейс быў даступны толькі на лакальнай машыне, задайце 127.0.0.1.

en: This is the language of the audio stream.
be: Мова аўдыёпатоку.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
be: Галоўны інтэрфейс VLC. Найлепшы даступны модуль выбіраецца аўтаматычна, калі не вызначаны іншыя паводзіны.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
be: Максімальны памер пакета карыстальніцкага узроўню, які можа быць перададзены праз сетку (у байтах).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
be: Максімальны памер (у байтах) часовых файлаў для захавання ссунутых па часе патокаў.

en: This is the muxer that will be used for audio.
be: Мультыплексар, які будзе выкарыстоўвацца для вываду гуку.

en: This is the muxer that will be used for video.
be: Мультыплексар, які будзе выкарыстоўвацца для вываду відэа.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
be: Назва сесіі, якая будзе анансавана ў SDP (Апісанне сесіі).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
be: Колькасць буфераў аўдыё, на якіх грунтуецца вылічэнне магутнасці. Чым вышэй гэта значэнне, тым больш водгук фільтра, але затое памяншаецца адчувальнасць на кароткіх зменах.

en: This is the output URI that will be used for audio.
be: Гэты адрас будзе выкарыстоўвацца для вываду гуку.

en: This is the output URI that will be used for video.
be: Гэты адрас будзе выкарыстоўвацца для вываду відэа.

en: This is the output URL that will be used.
be: Ужываны выходны URL.

en: This is the output access method that will be used for audio.
be: Метад доступу, які будзе выкарыстоўвацца для вываду гуку.

en: This is the output access method that will be used for video.
be: Метад доступу, які будзе выкарыстоўвацца для вываду відэа.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
be: Адносны памер шрыфтоў, якія будуць выводзіцца паўзверх відэа. Калі вызначаны абсалютны памер шрыфту, адносны будзе праігнараваны.

en: This is the subtitle codec that will be used.
be: Ужываны кодэк субтытраў

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
be: Ужываны модуль кодара субтытраў (і ягоныя параметры).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
be: Метад вываду відэа, што ўжывае VLC. Аўтаматычна выбіраецца найлепшы даступны метад, калі не зададзена іншае.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
be: Наколькі падрабязнымі будуць паведамленні праграмы (0=толькі памылкі і стандартныя паведамленні, 1=папярэджанні, 2=адладка).

en: This is the video codec that will be used.
be: Гэты відэакодэк будзе выкарыстаны для перакадавання.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
be: Модуль для кодара відэа (і яго адпаведныя параметры)

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled)
be: Гэтая бібліятэка стварае гук вышэйшай якасці коштам дадатковага абцяжарвання працэсара (стандартна ўключана)

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
be: Абмежаваць максімальную колькасць кліентаў, якія могуць падлучацца да сервера RTSP VOD. 0 азначае без абмежаванняў.

en: This linear gain will be applied in software.
be: Лінейнае ўзмацненне будзе дастасавана праграмна.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
be: Лінейны парог выходнага гуку.

en: This module allows controlling an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
be: Гэты модуль дазваляе кіраваць т. зв. прыладай AtmoLight, падлключанай да камп'ютара.
    AtmoLight — гэта самаробная версія таго, што Philips называе Ambilight.
    Дадатковая інфармацыя даступная на:
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Там можна даведацца, як зрабіць яго самастойна і дзе ўзяць патрэбныя дэталі.
    Таксама можна паглядзець выявы і колькі відэа, якія дэманструюць гэткую прыладу ў дзеянні.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток у сетку праз mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
be: Гэты модуль выводзіць перакадаваны паток на сервер IceCast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
be: Гэты модуль запісвае перакадаваны паток у файл.

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
be: Мультыплексар не пастаўляецца разам з VLC: ён можа адсутнічаць.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
be: Гэты параметр дадае зрух (у большы або меншы бок) да стандартнага прыярытэту VLC. Вы можаце задаваць прыярытэт адносна іншых праграм або адносна іншых экземпляраў VLC.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
be: Гэты параметр дазваляе VLC мяняць значок інтэрфейсу ў розных сітуацыях.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
be: Гэты параметр дазваляе задаць загаловак у залежнасці ад прайграванага аб'екта.<br>$a: Выканаўца<br>$b: Альбом<br>$: Праваўладальнік<br>$t: Назва <br>$g: Жанр<br>$n: Нумар дарожкі<br>$p: Зараз грае<br>$A: Дата<br>$D: Працягласць<br>$Z: "Зараз грае" (або Назва - Выканаўца)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
be: Вызначце каталог, які будзе першапачаткова адкрывацца ў файлавым аглядніку ncurses.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
be: Гэты параметр дазваляе змяніць спосаб выбару кодэкаў (метадаў распакоўкі). Рэкамендуецца змяняць толькі спецыялістам, бо можна парушыць прайграванне ўсіх патокаў.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
be: Гэты параметр карысны для памяншэння затрымкі пры чытанні патоку

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
be: Выбар алгарытму пераўтварэння стэрэа ў мона, які выкарыстоўваецца ў мікшары канала навушнікаў. Гэта дае эфект прысутнасці ў пакоі, запоўненай дынамікамі.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
be: Адключэнне ўсіх іншых каналаў, апроч выбранага.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
be: Гэты параметр перавызначае нумар канала. Задаецца ў Гц.

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
be: На гэтай старонцы вы можаце змяніць фармат сціскання аўдыё-або відэадарожак. Калі вы жадаеце змяніць толькі фармат кантэйнера, перайдзіце на наступную старонку.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
be: На гэтай старонцы можна абраць метад адпраўкі ўваходнага патоку.

en: This page allows selecting how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
be: На гэтай старонцы можна выбраць спосаб інкапсуляцыі патоку. У залежнасці ад выбраных раней настаўленняў, могуць быць даступныя не ўсе фарматы.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
be: На гэтай старонцы пералічаны ўсе настаўленні. Націснуць "Гатова", каб пачаць вяшчанне або перакадаванне.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
be: Вызначае стасунак паміж якасцю і хуткасцю, звязаныя з працэсам прыняцця рашэнняў пры ацэнцы руху (менш - хутчэй, больш - якасней). Дыяпазон ад 1 да 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
be: Гэты фармат будзе разумецца для даных дынамічнага тыпу(ад 96 да 127), калі яго нельга вызначыць з дадатковых крыніц (SDP)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
be: Гэты файл закрытага ключа (у фармаце PEM) выкарыстоўваецца для працы TLS-сервера.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
be: Гэта праграма пастаўляецца БЕЗ ГАРАНТЫІ ў ступені, дазволенай заканадаўствам.
    Вы можаце перадаваць яе на ўмовах Універсальнай грамадскай ліцэнзіі GNU;
    Падрабязныя звесткі знаходзіцца ў файле COPYING.
    Напісаная камандай VideoLAN; гл. файл AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
be: Памяншае хістанні каэфіцыентаў квантавання пасля сціскання крывой. Часова згладжвае паказчыкі складанасці.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
be: Памяншае хістанні каэфіцыентаў квантавання да сціскання крывой. Часова згладжвае паказчыкі складанасці.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
be: Візуалізацыя шрыфту з выкарыстаннем "палітры YUV". Гэты параметр неабходны толькі калі вы жадаеце закадаваць у DVB-субтытры

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
be: Задайце каэфіцыент квантавання. Малыя значэнні даюць лепшую дакладнасць, але большы бітрэйт. Ад 0 да 51 (стандартна 26, 0 азначае сцісканне без страт).

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
be: Задае модуль для дыскрэтызацыі гуку.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
be: Выбар транспартнага пратаколу для RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
be: Перадача і прыём RTCP-пакетаў, мультыплексаваных праз той жа порт, што і RTP-пакеты.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
be: Задае рэжым каналаў вываду гуку. Ужываецца пры магчымасці (калі рэжым падтрымліваецца абсталяваннем і прайграваным патокам).

en: This setting is deprecated and not used anymore
be: Гэты параметр састарэў і не павінен больш выкарыстоўвацца

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
be: Паказаць вышыню патоку Raw Video у пікселях

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
be: Паказаць шырыню патоку Raw Video у пікселях

en: This stream will always be opened at VLC startup.
be: Гэты паток будзе заўсёды адкрывацца падчас запуску VLC.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
be: Настаўленні медыяплэера VLC будуць скінутыя.
    
    Заўважце, што VLC пры гэтым перазапусціцца, у выніку чаго бягучы плэйліст будзе ачышчаны; прайграванне, вяшчанне і перакадаванне — неадкладна спынена.
    
    Медыятэку гэта не закране.
    
    Напраўду жадаеце працягнуць?

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
be: Гэты майстар дапамагае наставіць простыя задачы вяшчання ці перакадавання.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
be: Гэты майстар дае доступ толькі да невялікага падмноства магчымасцяў VLC па вяшчанні і перакадаванні. У акенцах "Адкрыць" і "Захаванне/вяшчанне" даступна больш параметраў.

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
be: Гэты майстар дазволіць вам вяшчаць альбо канвертаваць медыяфайлы для лакальнага ўжытку альбо перадачы ў сетку.
    Спраўдзіце правільнасць выбару крыніцы і націсніце кнопку "Далей" для працягу.

en: Thrash Metal
be: Трэш-метал

en: Threads
be: Патокі

en: Three component motion estimation
be: Трохкампанентная ацэнка руху

en: Threshold
be: Парог

en: Threshold level
be: Парог

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
be: Калі ўзровень гуку ніжэйшы за адсечку (стандартна 0.1) напрацягу гэтага часу, высылаецца сігнал трывогі.

en: Tibetan
be: Тыбетская

en: Ticker text
be: Тэкст беглага радка

en: Tiger rendering defaults
be: Прадвызначэнні візуалізацыі праз Tiger

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Time
be: Час

en: Time Control
be: Кіраванне часам

en: Time Slider
be: Паўзунок часу

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
be: Калі гэты параметр выстаўлены, паток будзе выводзіцца са звычайнай хуткасцю, інакш — з максімальна магчымай.

en: Time Synchronized output
be: Сінхранізацыя вываду паводле часу

en: Time Toolbar
be: Панэль прылад часу

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
be: Інтэрвал у мс для выяўлення цішыні паводле ўзроўню гуку. Калі ўзровень гуку не перавышае зададзенай адсечкі на працягу гэтага часу (стандартна 5000), пасылаецца сігнал трывогі аб цішыні.

en: Time between two alarm messages in ms
be: Час паміж двума сігналамі трывогі ў мс

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
be: Час паміж двума сігналамі трывогі аб цішыні. Ненулявое значэнне дазваляе пазбегнуць лавіны паведамленняў (стандартна 2000).

en: Time code
be: Часавы код

en: Time code subpicture elementary stream generator
be: Генератар элементарнага патоку слоя з кодам часу

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
be: Працягласць сярэдняй затрымкі ў мілісекундах.

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
be: Час максімальнай глыбіні мадуляцыі. Такім чынам, дыяпазон мадуляцыі роўны: часу затрымкі +/- глыбіня мадуляцыі.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
be: Час затрымкі ў мс сігнала левага канала ў правым і наадварот.

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
be: Час, за які колер цалкам змяняецца. Прадухіляе мігценне.

en: Time window to use in ms
be: Ужыванае часавае акно ў мс

en: Time-To-Live (TTL)
be: "Час жыцця" (TTL)

en: Time:
be: Час:

en: Timeout
be: Затрымка

en: Timeout (ms)
be: Затрымка (мс)

en: Timeshift directory
be: Каталог для зруху па часе

en: Timeshift granularity
be: Глыбіня дэталізацыі зруху па часе

en: Title
be: Загаловак

en: Title %i%s
be: Загаловак %i%s

en: Title display mode
be: Рэжым адлюстравання назвы

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
be: Рэжым адлюстравання назвы. Стандартна 0 (схавана), калі ў рассылцы ёсць відарыс і адлюстраванне відарысаў уключана, інакш 1.

en: Title font
be: Шрыфт загалоўкаў

en: Title metadata
be: Загаловак

en: Title to put in ASF comments.
be: Назва для каментароў ASF.

en: To
be: Да

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
be: Каб адкрыць звычайны сеткавы паток (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP і г. д.), задайце ягоны URL у полі вышэй. Калі жадаеце адкрыць RTP- або UDP-паток, націсніце кнопку.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
be: Для атрымання вычарпальнай даведкі выкарыстоўвайце "-H".

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
be: Выбар палярызацыі сігналу звычайна ажыццяўляецца паводле напружання, што падаецца на спадарожнікававы канвертар (LNB).

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
be: Каб спыніць паток і вярнуць нармальнае кіраванне, пстрыкніце кнопку <i>Адкрыць паток</i> яшчэ раз.

en: Toggle Fullscreen mode
be: Укл./адкл. поўнаэкранны рэжым

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
be: Пераключае рэжымы плэйлісту: звычайны/цыкл/паўтор

en: Toggle Transparency
be: Укл./адкл. празрыстасць

en: Toggle autoscaling
be: Укл./адкл. аўтамаштабаванне

en: Toggle deinterlacing
be: Укл./адкл. ліквідаванне празрадковасці

en: Toggle playlist
be: Укл./адкл. плэйліст

en: Toggle random playlist playback
be: Укл./адкл. прайграванне плэйлісту ў выпадковым парадку

en: Toggle the video in fullscreen
be: Уключыць поўнаэкранны рэжым

en: Toggle the video out fullscreen
be: Адключыць поўнаэкранны рэжым

en: Toggle wallpaper mode in video output
be: Укл./адкл. рэжым шпалер для вываду відэа

en: Toggle wallpaper mode in video output.
be: Укл./адкл. рэжым шпалер для вываду відэа

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kpbs means the encoder tries not to  go above 880 kpbs and under  730 kpbs. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
be: Дапушчальны адсотак адхілення хуткасці для метаду 'avbr' (сярэдні зменны бітрэйт — Average Variable BitRate). (напрыклад, пры значэнні 10 і бітрэйце 800 Кб/с кодар будзе імкнуцца не выходзіць за рамкі 730..880 Кб/с. Патрабаваная дакладнасць дасягаецца толькі пасля пэўнага часу збежнасці. Гл. адпаведны параметр.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
be: Дапушчальнае адхіленне значэння U для змешвання. Найбольш прыдатныя значэння ад 10 да 20.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
be: Дапушчальнае адхіленне значэння V для змешвання. Найбольш прыдатныя значэння ад 10 да 20.

en: Tonga (Tonga Islands)
be: Тонга (астравы Тонга)

en: Tool
be: Прылада

en: Toolbar Elements
be: Элементы панэлі прылад

en: Toolbar position:
be: Месца панэлі прылад:

en: Toolbars Editor
be: Рэдактар панэляў кіравання

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
be: Адключыць гук

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
be: Уключыць гук

en: Top
be: Зверху

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
be: Верхняя каардыната верхняга левага вугла падэкрана.

en: Top left corner X coordinate
be: Каардыната X верхняга левага вугла

en: Top left corner Y coordinate
be: Каардыната Y верхняга левага вугла

en: Top-Left
be: Зверху-злева

en: Top-Right
be: Зверху-справа

en: Total height of the mosaic, in pixels.
be: Агульная вышыня мазаікі, у пікселах.

en: Total pixel height of the peak items.
be: Агульная вышыня пікаў.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
be: Агульная шырыня мазаікі, у пікселах.

en: Total/Remaining time
be: Агульны час/засталося часу

en: Track
be: Дарожка

en: Track ID
be: № дарожкі

en: Track Number
be: Нумар дарожкі

en: Track Synchronisation
be: Сінхранізацыя дарожак

en: Track Synchronization
be: Сінхранізацыя дарожак

en: Track number
be: Нумар дарожкі

en: Track replay gain
be: Выраўнанне гучнасці дарожкі

en: Track settings
be: Настаўленні дарожак

en: Track size (in sectors)
be: Памер дарожкі (у сектарах)

en: Tracks
be: Дарожкі

en: Traditional Chinese (Big5)
be: Кітайская традыцыйная (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
be: Кітайская традыцыйная Unix (EUC-TW)

en: Trailer
be: Трэйлер

en: Trance
be: Транс

en: Transcode
be: Перакадаванне

en: Transcode audio
be: Перакадаваць аўдыё

en: Transcode stream output
be: Перакадаванне выходнага патоку

en: Transcode video
be: Перакадаваць відэа

en: Transcode/Save to file
be: Кадаваць/захаваць у файл

en: Transcoding Options
be: Параметры перакадавання

en: Transcoding options
be: Настаўленні перакадавання

en: Transcript
be: Транскрыпцыя

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
be: Узровень кампрэсіі перадаваных даных ад 0 (няма) да 9 (макс.)

en: Transform
be: Паварот

en: Transform type
be: Тып трансфармацыі

en: Transformation
be: Трансфармацыя

en: Transmission mode
be: Рэжым перадачы

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: Transparency mask
be: Маска празрыстасці

en: Transparency of the bargraph
be: Празрыстасць гістаграмы

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
be: Стандартная празрыстасць фону (выкарыстоўваецца, калі ў Kate-патоку гэта значэнне не вызначана).

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
be: Стандартная празрыстасць колеру шрыфту (выкарыстоўваецца, калі ў Kate-патоку гэта значэнне не вызначана).

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
be: Празрыстасць фонавай выявы мазаікі. 0 азначае поўную празрыстасць, 255 — поўную непразрыстасць (стандартна).

en: Transparency of the mosaic picture.
be: Празрыстасць выявы мазаікі

en: Transparent
be: Празрысты

en: Transponder symbol rate
be: Знакавая хуткасць транспондара ў кГц. Напрыклад, 27500

en: Transponder/multiplex frequency
be: Частата транспондара/мультыплексавання

en: Transport protocol
be: Транспартны пратакол

en: Transport stream ID
be: Ідэнтыфікатар транспартнага патоку

en: Transpose
be: Транспаніраванне

en: Treat as a pipe rather than as a file
be: Інтэрпрэтаваць як канвеер, а не як файл

en: Treble adjustment of the audio input.
be: Рэгуляванне высокіх частот аўдыёўваходу.

en: Treble level
be: Узровень высокіх частот

en: Trellis RD quantization
be: Квантаванне trellis RD

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
be: Квантаванне trellis RD:
      - 0: адключана
      - 1: уключана толькі на фінальнай стадыі апрацоўкі макраблока
      - 2: уключана на ўсіх стадыях
    Патрабуецца CABAC.

en: Trellis quantization
be: Квантаванне trellis

en: Tribal
be: Трайбал

en: Trickplay Reverse
be: Рэверсіўнае гранне

en: Trigger button
be: Кнопка пераключэння

en: Trigger button for mouse gestures.
be: Кнопка пераключэння для жэста.

en: Trip-Hop
be: Трып-Хоп

en: Trust MPEG timestamps
be: Давяраць пазнакам часу MPEG

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
be: Паспрабаваць абысці некаторыя хібы:
    1 аўтавызначэнне
    2 стары msmpeg4
    4 празрадковы xvid
    8 ump4
    16 няма зруху
    32 ac vlc
    64 колернасць Qpel.
    Вы мусіце ўвесці суму неабходных значэнняў. Напрыклад, каб выправіць "ac vlc" і "ump4", увядзіце 40.

en: Try to parse the announce
be: Спрабаваць разабраць анансаванне

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
be: Выкарыстоўваць апаратнае паскарэнне пры пераўтварэнні YUV->RGB. Гэты параметр не дзейнічае пры выкарыстанні слаёў.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
be: Старацца выкарыстоўваць апаратную акселерацыю для накладання субтытраў/OSD.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
be: Выкарыстоўваць трайную буферызацыю для YUV-слаёў, што дазваляе палепшыць якасць відарысу (прыбраць мігценне).

en: Tsonga
be: Тсонга

en: Tswana
be: Тсвана

en: Tuner
be: Цюнер

en: Tuner Frequency
be: Частата ТБ-цюнера

en: Tuner TV Channel
be: Тэлеканал для ТБ-цюнера

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
be: Выбар аўдыё прыёмніка (мона/стэрэа і дарожкі).

en: Tuner card
be: Карта цюнера

en: Tuner country code
be: Код краіны ТБ-цюнера

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
be: Частата прыёмніка ў Гц ці кГц (гл. рэзультат адладкі).

en: Tuner input type
be: Тып ўваходу ТБ-цюнера

en: Tuner properties
be: Настаўленні ТБ-цюнера

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
be: Тунэляваць RTSP і RTP па HTTP

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Turkish (ISO 8859-9)
be: Турэцкая (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
be: Турэцкая (Windows-1254)

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Turn off all warning and information messages.
be: Адключае ўсе папярэджанні і інфармацыйныя паведамленні.

en: Twi
be: Тві

en: Two bookmarks have to be selected.
be: Трэба выбраць 2 закладкі.

en: Two pass
be: Два праходы

en: Type
be: Тып

en: Type:
be: Тып:

en: UDP input
be: Увод з UDP

en: UDP stream output
be: Вывад UDP-патоку

en: UDP timeout (in ms)
be: Таймаут UDP (мс)

en: UNIX socket command input
be: UNIX-сокет для ўводу загадаў

en: URL description
be: Апісанне URL

en: URL metadata
be: URL метаданых

en: URL with information about the stream or your channel.
be: URL са звесткамі пра паток або канал.

en: USF subtitles decoder
be: Дэкодар субтытраў USF

en: UTF-8 subtitle autodetection
be: Аўтавызначэнне UTF-8

en: Uighur
be: Уйгурская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Ukrainian (KOI8-U)
be: Украінская (КОИ8-У)

en: Ulead DV audio decoder
be: Аўдыёдэкодар Ulead DV

en: Ultra-wideband (32kHz)
be: Пашыраная паласа (32 КГц)

en: Un-Zoom
be: Прыняць павелічэнне

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
be: Нумар канвертара для DiSEqC 1.1

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
be: Нясціснутае аўдыё (ужываецца з RAW)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
be: Вярнуць адзін піксель знізу

en: Uncrop one pixel from the left of the video
be: Вярнуць адзін піксель злева

en: Uncrop one pixel from the right of the video
be: Вярнуць адзін піксель справа

en: Uncrop one pixel from the top of the video
be: Вярнуць адзін піксель зверху

en: Undefined
be: Нявызначанае

en: Uninstall Windows Service
be: Выдаліць службу Windows

en: Uninstall the Service and exit.
be: Выдаліць службу Windows і выйсці.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
be: Унікальная назва сеткі ў System Tuning Spaces

en: Universal (UTF-16)
be: Універсальная (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
be: Універсальная (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
be: Універсальная (UTF-16BE)

en: Universal (little endian UTF-16)
be: Універсальная (UTF-16LE)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
be: Частата пераключэння ўніверсальнага канвертара (КГц)

en: Universal Plug'n'Play
be: Пратакол UPnP

en: Universal, Chinese (GB18030)
be: Універсальная, Кітайская (GB18030)

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown Video
be: Невядомае відэа

en: Unknown category
be: Нявызначаная катэгорыя

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
be: Невядомы загад `%s'. Увядзіце `help 'для даведкі.

en: Unknown type
be: Невядомы тып

en: Unset
be: Скасаваць

en: Unshuffled Border width.
be: Шырыня неперамяшанай мяжы.

en: Unspecified
be: Не вызначана

en: Unspecified (0V)
be: Не вызначана (0V)

en: Unsubscribe
be: Адпісацца

en: Unsubscribe from a podcast
be: Адпісацца ад падкаста

en: Untitled
be: Без назвы

en: Up
be: Уверх

en: Upconvert
be: Павышэнне

en: Update
be: Абнаўленне

en: Update VLC media player
be: Абнавіць медыяплэер VLC

en: Update the tree
be: Абнавіць дрэва

en: Upstream rate
be: Бітрэйт выходнага патоку

en: Urdu
be: Урду

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
be: Выкарыстанне: %s [параметры] [паток] ...
    Можна задаваць у загадным радку некалькі патокаў. Яны будуць дададзены да чаргі плэйлісту.
    Гранне пачынаецца з першага аб'екта.
    
    Стылі параметраў:
      --параметр Глабальны параметр, які дзейнічае ўвесь час выканання праграмы.
       -параметр Адналітарны варыянт глабальнага --параметра.
       :параметр Параметр, які дастасоўваецца да патоку непасрэдна перад ім
                     і які перавызначае папярэднія настаўленні.
    
    MRL-сінтаксіс патоку:
      [[увод][/дэмультыплексар]://]URL[@[загаловак][:раздзел][-[загаловак][:раздзел]]]
      [:параметр=значэнне ...]
    
      Большасць глабальных --параметраў таксама можа выкарыстоўвацца як спецыфічныя :параметры MRL.
      Магчыма задаць некалькіх пар :параметр=значэнне.
    
    Сінтаксіс URL:
      file:///шлях/да/файла              Звычайны медыяфайл
      http://хост[:порт]/файл        HTTP URL
      ftp://хост[:порт]/файл         FTP URL
      mms://хост[:порт]/файл         MMS URL
      screen://                      Захоп з экрана
      dvd://[прылада]                 Прылада DVD
      vcd://[прылада]                 Прылада VCD
      cdda://[прылада]                Прылада Audio CD
      udp://[[<зыходны адрас>]@[<адрас прывязкі>][:<порт прывязкі>]]
                                     UDP-паток з сервера вяшчання
      vlc://pause:<секундаў>          Прыпыненне прайгравання плэйлісту на пэўны час
      vlc://quit                     Адмысловы загад для выхаду з VLC

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
be: Ужываць 10 біт на піксель відэакадра.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
be: Ужываць меню Blu-ray. Калі адключана, фільм будзе пачынацца адразу.

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
be: Выкарыстоўваць сэнсары руху HDAPS, AMS, APPLESMC або UNIMOTION для павароту відэа

en: Use Periodic Intra Refresh
be: Перыядычнае абнаўленне інтраданых

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
be: Абнаўляць інтраданыя перыядычна, а не ў ключавых кадрах

en: Use Psy-optimizations
be: Псіхавізуальныя аптымізацыі

en: Use RTP over RTSP (TCP)
be: Выкарыстоўваць RTP над RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
be: Выкарыстоўваць S/PDIF пры наяўнасці

en: Use Software White adjust
be: Праграмнае карэктаванне белага

en: Use Tiger for rendering
be: Вывад праз Tiger

en: Use VLC frequency bands
be: Ужываць палосы частот VLC

en: Use VLC pace
be: Хуткасць VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
be: Выкарыстоўваць зменны бітрэйт. Стандартна ўжываецца пастаянны бітрэйт (CBR).

en: Use YUVP renderer
be: Выкарыстоўваць візуалізатар YUVP

en: Use a local picture as logo on the video
be: Накладае лагатып на відэа

en: Use a plugins cache
be: Выкарыстоўваць кэш модуляў

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
be: Выкарыстанне кэшу модуляў істотна паскарае запуск VLC.

en: Use a skinned playlist
be: Ужываць плэйліст з абалонкай

en: Use a sub&title file
be: Ужываць файл суб&цітраў

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
be: Выкарыстоўваць візуальныя аптымізацыі, якія пагаршаюць ацэнкі PSNR і SSIM

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
be: Стварае маску празрыстасці паводле альфа-канала відарысу.

en: Use assembler CPU optimizations.
be: Выкарыстоўваць асэмблерную аптымізацыю CPU

en: Use chapter codecs found in the segment.
be: Выкарыстоўваць кодэкі раздзела, знойдзеныя ў сегменце.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
be: Выкарыстоўваць колернасць падчас ацэнкі руху

en: Use custom skin
be: Ужываць уласную абалонку

en: Use downmix algorithm
be: Укл. алгарытм зніж. мікшавання

en: Use float32 output
be: Выкарыстоўваць 32-бітны вывад з нефіксаванай коскай

en: Use fullrange instead of TV colorrange
be: Выкарыстоўваць поўны колерны дыяпазон, а не ТБ-дыяпазон

en: Use hardware YUV->RGB conversions
be: Выкарыстоўваць апаратнае пераўтварэнне YUV->RGB

en: Use hardware blending support
be: Выкарыстоўваць апаратную падтрымку накладання

en: Use input chroma unaltered
be: Выкарыстоўваць зыходную калернасць

en: Use keyframes
be: Выкарыстоўваць ключавыя кадры

en: Use mb-tree ratecontrol
be: МБ-дрэва ўплывае на хуткасць

en: Use media library
be: Выкарыстоўваць медыятэку

en: Use motion sensors
be: Ужываць сэнсары руху

en: Use muxers rate control mechanism
be: Выкарыстоўваць механізм кіравання хуткасцю

en: Use native style
be: Стандартны выгляд

en: Use only one instance when started from file manager
be: Абмежавацца адным экземплярам пры запуску з файлавага кіраўніка

en: Use playback control?
be: Выкарыстоўваць кіраванне прайграваннем?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
be: Выкарыстоўваць параметры плэйлісту, якія звычайна ўжываюцца для прадухілення пропуску рэкламы, для выяўлення рэкламы і прадухілення дадання яе да плэйлісту.

en: Use randomized IV for encryption
be: Шыфраваць з выпадковым першапачатковым значэннем

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
be: Уключыць рэжым рэальнага часу для выкарыстання ў якасці галоўнага ўваходу і вядзёных уваходаў рэальнага часу.

en: Use recovery points to close GOPs
be: Закрываць GOP ў пунктах аднаўлення

en: Use sequential numbers instead of timestamps
be: Парадкавыя нумары замест пазнак часу

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
be: Карыстаць у назвах здымкаў паслядоўную нумарацыю замест пазнак часу.

en: Use subtitle file
be: Выкарыстоўваць файл субтытраў

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
be: Выкарыстоўваць матрыцу квантавання MPEG4 для кадавання ў MPEG2. Наогул, гэта дае лепшы відарыс, аднак пакідае несумяшчальнасць са стандартнымі дэкодарамі MPEG2.

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
be: Ужываць палосы частот VLC. Можна таксама ўжыць палосы частот стандарта ISO.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
be: Іншыя ўласцівасці кэшу для кожнага модулю доступу можна задаць праз поўныя настаўленні.

en: Use the native fullscreen mode
be: Ужываць сістэмны поўнаэкранны рэжым

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
be: Ужываецца для перадачы патоку дынамічнай групе камп'ютараў у multicast-сетцы. Гэта самы эфектыўны метад для перадачы патоку на некалькі камп'ютараў, але ён не працуе ў інтэрнэце. Да патоку будуць дадавацца RTP-загалоўкі

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
be: Ужываецца, каб вяшчаць дынамічнай групе камп'ютараў у multicast-сетцы. Гэта самы эфектыўны метад, каб вяшчаць на некалькі камп'ютараў, але ён не працуе ў інтэрнэце.

en: Use this to stream to a single computer.
be: Ужываецца, каб вяшчаць на адзін камп'ютар.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
be: Ужываецца для перадачы патоку на адзін камп'ютар. Да патоку дадаюцца RTP-загалоўкі.

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
be: Ужываецца для вяшчання на некалькі камп'ютараў. Гэты метад не самы эфектыўны, бо сервер павінен пасылаць паток некалькі разоў, але агулам найбольш сумяшчальны

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
be: Выкарыстоўваецца, калі вядома, што паток ёсць (альбо не) у фармаце Dolby Surround, але аўтаматычна тое не вызначаецца. Нават калі паток на праўду не закадаваны ў Dolby Surround, уключэнне гэтага параметра можа палепшыць ўспрыманне гуку, асабліва ў спалучэнні з мікшарам каналаў навушнікаў.

en: Use track length as maximum unit in seek?
be: Выкарыстоўваць даўжыню дарожкі як макс. адзінку пры перамотцы?

en: Use triple buffering for overlays
be: Выкарыстоўваць трайную буферызацыю для слаёў

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
be: Замест гэтага выкарыстоўваць коды зменнай даўжыні (карысна для вельмі высокіх бітрэйтаў)

en: Use video buffers in system memory
be: Відэабуферы ў сістэмнай памяці

en: Used for statistics.
be: Выкарыстоўваецца для статыстыкі.

en: User
be: Карыстальнік

en: User Agent
be: Радок User Agent

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: User name that will be requested to access the stream.
be: Імя карыстальніка, якое будзе запытана для доступу да патоку.

en: User name that will be used for the connection.
be: Імя карыстальніка для злучэння з FTP-серверам.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
be: Імя карыстальніка для падлучэння да SOCKS-проксі.

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Uzbek
be: Узбекская

en: V&iew
be: Выгляд

en: V-plane color
be: Колеры V-plane

en: VBI & Teletext
be: VBI і тэлетэкст

en: VBI and Teletext decoder
be: Дэкодар VBI і тэлетэксту

en: VBI capture device
be: Прылада захопу VBI

en: VBR Quality
be: Якасць VBR

en: VBR mode
be: Рэжым VBR

en: VBV buffer
be: Буфер VBV

en: VC-1 packetizer
be: Пакавальнік VC-1

en: VC1 video demuxer
be: Відэа-дэмультыплексар VC1

en: VC2 Low Delay Profile
be: Профіль VC2 з мін. затрымкай

en: VC2 Main Profile
be: Асноўны профіль VC2

en: VC2 Simple Profile
be: Просты профіль VC2

en: VCD Format
be: Фармат VCD

en: VCD device
be: Прылада VCD

en: VCD input
be: Увод з VCD

en: VDA output pixel format
be: Фармат пікселяў VDA

en: VDR Cut Marks
be: Пазнакі нарэзкі VDR

en: VDR recordings
be: Запісы VDR

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
be: VLC можа не маляваць загаловак акна, рамку і г. д., гэта значыць будзе працаваць у мінімальным акне.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
be: VLC можа паказваць паведамленні паўзверх відэа (OSD, On Screen Display).

en: VLC can't recognize the input's format
be: VLC не можа вызначыць фармат даных уводу

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
be: VLC не можа адкрыць НІВОДНАЙ прылады захопу. Падрабязнасці ў часапісе памылак.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
be: VLC не здолеў вызначыць раздзел DVD. Магчыма, не выходзіць дэшыфраваць увесь дыск.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
be: VLC не можа злучыцца з "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
be: VLC не можа падлучыцца да EyeTV.
    Пераканайцеся, што модуль EyeTV усталяваны ў VLC.

en: VLC could not connect with the given server.
be: VLC не можа злучыцца з дадзеным серверам.

en: VLC could not open the %s module.
be: VLC не можа адкрыць модуль %s.

en: VLC could not open the decoder module.
be: VLC не можа адкрыць модуль дэкадавання.

en: VLC failed to load the ASF header.
be: VLC не можа загрузіць загаловак ASF.

en: VLC is started from file association
be: VLC запушчаны з асацыяцый файлаў

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
be: VLC не можа адкрыць MRL "%s". Падрабязнасці ў часапісе.

en: VLC media playback
be: Прайграванне медыяаб'ектаў у VLC

en: VLC media player
be: Медыяплэер VLC

en: VLC media player - Web Interface
be: Вэб-інтэрфейс медыяплэера VLC

en: VLC media player Help
be: Даведка медыяплэера VLC

en: VLC media player Help...
be: Даведка медэыяплэера VLC...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
be: VLC media player і VideoLAN ёсць гандлёвымі маркамі асацыяцыі VideoLAN Association.

en: VLC media player updates
be: Абноўленая версія медыяплэера VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
be: Звычайна VLC ужывае Freetype для візуалізацыі, але тут можна задаць, напрыклад, SVG.

en: VLC preferences
be: Настаўленні VLC

en: VLC skins website
be: сайта абалонак VLC

en: VLC version %s (%s)
be: Версія VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
be: VLC не можа захаваць гэтыя метаданыя

en: VLC will keep playing the current playlist item.
be: VLC будзе паўтараць гэты аб'ект плэйлісту.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
be: VLC будзе граць аб'екты плэйлісту бясконца.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
be: Заўсёды граць файлы з плэйлісту ў выпадковым парадку да перапынення.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
be: Запускаць VLC толькі як значок у панэлі заданняў

en: VLC's connection to the given server was rejected.
be: Дадзены сервер адмовіў VLC ў падлучэнні.

en: VLC's implementation of Video On Demand
be: Рэалізацыя сістэмы "відэа на запыт" плэерам VLC

en: VLM Batch Commands
be: Пакетныя загады VLM

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
be: Канфігурацыя VLM (*.vlm);;Усе (*)

en: VLM configuration file
be: Канфігурацыйны файл VLM

en: VLM configurator
be: Канфігуратар VLM

en: VNC Host
be: Вузел VNC

en: VNC Password
be: Пароль VNC

en: VNC Port
be: Порт VNC

en: VNC client access
be: Кліенцкі доступ VNC

en: VNC hostname or IP address.
be: Назва або IP-адрас вузла VNC.

en: VNC password.
be: Пароль VNC.

en: VNC poll interval
be: Інтэрвал паміж апытаннямі VNC

en: VNC polling
be: Апытанне VNC

en: VNC port number.
be: Нумар порта VNC.

en: VOC demuxer
be: Дэмультыплексар VOC

en: VOD
be: Відэа на запыт

en: Value to adjust dts by
be: Значэнне для карэктавання dts

en: Variance
be: Амплітуда

en: Variance of the gaussian noise
be: Амплітуда шуму

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
be: Розныя кодары/дэкодары аўдыё і відэа з бібліятэкі FFmpeg. У тым ліку: (MS) MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG і інш.

en: Verbosity
be: Дэтальнасць

en: Verbosity (0,1,2)
be: Дэтальнасць (0,1,2)

en: Version
be: Версія

en: Vertical
be: вертыкальная

en: Vertical (13V)
be: Вертыкальная (13V)

en: Vertical flip
be: Вертыкальнае перакуленне

en: Vertical slices per frame
be: Вертыкальных зрэзаў на кадр

en: Very Low Definition (240 lines)
be: Вельмі нізкае разрозненне (240 радкоў)

en: Very short backwards jump
be: Вельмі кароткі пераскок назад

en: Very short forward jump
be: Вельмі кароткі пераскок наперад

en: Very short jump length
be: Даўжыня вельмі кароткага пераскоку

en: Very short jump length, in seconds.
be: Даўжыня вельмі кароткага пераскоку, у секундах.

en: Video
be: Відэа

en: Video &Track
be: Відэа&дарожка

en: Video Auto Scaling
be: Аўтамаштабаванне відэа

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
be: Увод з Відэа-CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, GQVCD)

en: Video Callback data
be: Даныя відэа для зваротнага выкліку

en: Video Capture height
be: Вышыня выявы

en: Video Capture height in pixel
be: Вышыня выявы для захопу (у пікселях)

en: Video Capture width
be: Шырыня відэа

en: Video Capture width in pixel
be: Шырыня выявы для захопу (у пікселях)

en: Video Decode Acceleration Framework (VDA)
be: Фрэймворк VDA (Video Decode Acceleration)

en: Video Effects
be: Відэаэфекты

en: Video Effects...
be: Відэаэфекты...

en: Video FPS
be: Частата кадраў

en: Video Files
be: відэафайлы

en: Video ID
be: ID відэа

en: Video Manager
be: Кіраўнік відэа

en: Video On Demand ( VOD )
be: Відэа на запыт (VOD)

en: Video PID
be: Відэа PID

en: Video Settings
be: Настаўленні відэа

en: Video Track
be: Відэадарожка

en: Video X coordinate
be: Каардыната X відэа

en: Video Y coordinate
be: Каардыната Y відэа

en: Video alignment
be: Выраўнанне відэа

en: Video bitrate
be: Бітрэйт відэа

en: Video bitrate tolerance
be: Дапушчальнае адхіленне бітрэйту відэа

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
be: Дапушчальнае адхіленне бітрэйту відэа ў кбіт/сек.

en: Video capture
be: Запіс відэа

en: Video capture (Video4Linux)
be: Запіс відэа (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
be: Кіраванне параметрамі відэаздымкі (калі падтрымліваецца прыладай)

en: Video capture device
be: Прылада відэазахопу

en: Video capture device node.
be: Вузел прылады відэазахопу.

en: Video codec
be: Відэакодэк

en: Video codecs
be: Відэакодэкі

en: Video connection
be: Падлучэнне відэа

en: Video connection for DeckLink output.
be: Відэападлучэнне для выхаду DeckLink.

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
be: Відэападлучэнне, ужыванае для захопу з DeckLink. Дапушчальныя значэнні: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Пакіньце пустым, каб ужываць стандартнае для карты.

en: Video cropping
be: Кадраванне відэа

en: Video decoder using Android MediaCodec
be: Відэадэкодар на базе Android MediaCodec

en: Video device
be: Відэапрылада

en: Video device name
be: Назва відэапрылады

en: Video encoder
be: Кодар відэа

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
be: Кодар відэа (на базе OpenMAX IL)

en: Video filter
be: Відэафільтр

en: Video filter module
be: Модуль відэафільтра

en: Video filtering using a chain of video filter modules
be: Апрацоўка відэа з выкарыстаннем ланцужка модуляў відэафільтраў

en: Video filters are used to process the video stream.
be: Відэафільтры ўжываюцца для апрацоўкі відэапатоку.

en: Video filters will be applied to the video stream.
be: Відэапаток будзе праходзіць цераз відэафільтры.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
be: Відэафільтры для апрацоўкі відэапатокаў (пасля накладання слаёў). Спіс фільтраў можна задаць праз коску.

en: Video frame-rate
be: Частата кадраў

en: Video height
be: Вышыня відэа

en: Video input
be: Відаэўваход

en: Video input chroma format
be: Фармат колернасці

en: Video input frame rate
be: Частата змены кадраў

en: Video input pin
be: Крыніца ўводу відэа

en: Video memory
be: Відэапамяць

en: Video memory buffer height.
be: Вышыня буфера відэапамяці.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
be: Поўная шырыня буфера відэапамяці ў байтах.

en: Video memory buffer width.
be: Шырыня буфера відэапамяці.

en: Video memory output
be: Вывад відэапамяці

en: Video mode
be: Відэарэжым

en: Video output
be: Вывад відэа

en: Video output URL
be: URL выводнага відэа

en: Video output access method
be: Рэжым вываду відэа

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
be: Вывад відэа для Windows 7/Windows Vista з абнаўленнем Платформы

en: Video output module
be: Модуль вываду відэа

en: Video output modules
be: Модулі вываду відэа

en: Video output muxer
be: Мультыплексар відэа

en: Video output pin
be: Вывад відэа

en: Video pictures blending
be: Змешванне відарысаў

en: Video port
be: Порт відэа

en: Video post processing filter
be: Постапрацоўка відэа

en: Video postrender callback
be: Зваротны выклік па візуалізацыі відэа

en: Video prerender callback
be: Зваротны выклік перад візуалізацыяй відэа

en: Video quality post-processing level
be: Якасць постапрацоўкі відэа

en: Video scale
be: Маштаб відэа

en: Video scaling
be: Маштабаванне

en: Video scaling factor
be: Маштаб відэа

en: Video scaling filter
be: Маштабаванне відэа

en: Video settings
be: Настаўленні відэа

en: Video size
be: Памер відэа

en: Video snapshot directory (or filename)
be: Каталог (або файл) для здымкаў

en: Video snapshot file prefix
be: Прэфікс ў назвах файлаў здымкаў

en: Video snapshot format
be: Фармат здымкаў

en: Video snapshot height
be: Вышыня здымкаў

en: Video snapshot width
be: Шырыня здымкаў

en: Video snapshots
be: Здымкі з відэа

en: Video splitter module
be: Модуль дзялення відэа

en: Video standard
be: Стандарт відэа

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
be: Відэастандарт (Аўтаматычна, SECAM, PAL альбо NTSC).

en: Video title
be: Загаловак відэа

en: Video transformation filter
be: Трансфармацыя

en: Video width
be: Шырыня відэа

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
be: Відэа можа выводзіцца ў існым акне з зададзеным кодам, або ў новым, калі код роўны 0.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
be: Відэа будзе выводзіцца на гэтым дысплэі X11. Калі дысплэй не зададзены, то на стандартным дысплэі.

en: Video4Linux compressed A/V input
be: Аўдыё/відэа, апрацаванае Video4Linux

en: Video4Linux input
be: Увод з Video4Linux

en: Video4Linux radio tuner
be: Радыёпрыёмнік Video4Linux

en: VideoLAN Website...
be: Вэб-сайт VideoLAN...

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Vietnamese (VISCII)
be: В'етнамская (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
be: В'етнамская (Windows-1258)

en: View
be: Выгляд

en: View certificate
be: Праглядзець сертыфікат

en: Visualization
be: Візуалізацыя

en: Visualization:
be: Візуалізацыя:

en: Visualizations
be: Візуалізацыя

en: Visualizations selector
be: Выбар візуалізатара

en: Visualize motion vectors
be: Паказваць вектары руху

en: Visualizer
be: Візуалізатар

en: Visualizer filter
be: Фільтр візуалізатара

en: Vivid
be: Жывыя колеры

en: VoD server module
be: Модуль сервера VoD

en: Vobsub subtitles parser
be: Парсер субтытраў Vobsub

en: Vocal
be: Вакал

en: Voice activity detection
be: Выяўленне галасавой актыўнасці

en: Vol #
be: Частка #

en: Vol max #
be: Макс. частка #

en: Volapuk
be: Валапюк

en: Volume
be: Гучнасць

en: Volume %ld%%
be: Гучнасць %ld%%

en: Volume Control
be: Узроўнем гучнасці

en: Volume Down
be: Цішэй

en: Volume Mute
be: Бязгучна

en: Volume Set
be: Набор частак

en: Volume Up
be: Гучней

en: Volume down
be: Паменшыць гучнасць

en: Volume normalization
be: Нармалізацыя гучнасці

en: Volume normalizer
be: Нармалізацыя гучнасці

en: Volume of the audio input.
be: Гучнасць аўдыёўваходу.

en: Volume up
be: Павялічыць гучнасць

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
be: Рэгуляваць гучнасць можна будзе ў плэеры, а не ў <i>Асноўным кіраванні</i>.

en: Vorbis audio decoder
be: Дэкодар аўдыё Vorbis

en: Vorbis audio encoder
be: Кодар аўдыё Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
be: Пакавальнік аўдыё Vorbis

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
be: Vorbis - гэта свабодны аўдыёкодэк (ужываецца з OGG)

en: Vu meter
be: Валюметр

en: WAV demuxer
be: Дэмультыплексар WAV

en: WAV muxer
be: Мультыплексар WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
be: Кодар аўдыё WMA v1/v2 з фікс.кропкай

en: WMServer RTSP dialect
be: Сумяшчальнасць з WMServer

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
be: WMServer выкарыстоўвае нестандартны варыянт RTSP. Калі гэты параметр зададзены, VLC будзе дапускаць некаторыя адхіленні ад RFC 2326.

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: WMV (Windows Media Video) 1 (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
be: WMV (Windows Media Video) 2 (ужываецца з MPEG TS, MPEG1, ASF і OGG)

en: WPL playlist import
be: Імпарт плэйлісту WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
be: Пераключаць запаўняльнік пасля I-кадра

en: Wall
be: Сцяна

en: Wall video filter
be: Відэафільтр Сцяна

en: Wallpaper
be: Відэа на працоўным стале

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
be: Увага: <b>%1</b> ужо ёсць скаротам меню праграмы

en: Warning: this key or combination is already assigned to
be: Увага: гэты клавіш альбо камбінацыя ўжо прызначаны для

en: Water effect
be: Эфект вады

en: Wave
be: Хваля

en: Wave video filter
be: Відэафільтр Хваля

en: WaveOut audio output
be: Вывад гуку праз WaveOut

en: Waves
be: Хвалі

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
be: Знойдзена старэйшая версія файлаў настаўленняў VLC.

en: Web
be: Вэб-інтэрфейс

en: Website
be: Сайт

en: Weighted prediction for B-frames
be: Узважанае прадказанне для B-кадраў

en: Weighted prediction for B-frames.
be: Узважанае прадказанне для B-кадраў

en: Weighted prediction for P-frames
be: Узважанае прадказанне для P-кадраў

en: Welsh
be: Уэльская (Валійская)

en: Western European (IBM 00850)
be: Заходнееўрапейская (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
be: Заходнееўрапейская (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
be: Заходнееўрапейская (Windows-1252)

en: Wet
be: Сыры

en: Wet mix
be: Апрацаваны гук

en: When minimized
be: Калі згорнуты

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
be: Калі магчыма, уваходны паток будзе запісвацца, а не перадавацца ў модуль вываду

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
be: Калі выстаўлены ў "не", старыя абалонкі атрымаюць шанец прайграваць відэа, нават калі не маюць тэга video.

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
be: Экземпляр VLC стане серверам дакладнага часу для сінхранізацыі слухаючых кліентаў.

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
be: Пры наяўнасці некалькіх відэафарматаў VLC скарыстае найбольш блізкае (але не вышэйшае) разрозненне па вертыкалі. Выкарыстоўвайце гэты параметр, калі магутнасці працэсара або шырыні каналу недастаткова для прайгравання вялікіх разрозненняў.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
be: Падчас вяшчання праз UDP патокі можна анансаваць, выкарыстоўваючы пратакол паведамленняў SAP/SDP. Такім чынам, кліенты будуць пазбаўлены неабходнасці ўводзіць multicast-адрас. Ён з'явіцца ў іх плэйлісце, калі яны ўключаць дадатковы інтэрфейс SAP.
    Калі вы жадаеце даць назву патоку, увядзiце яе тут, іначай будзе выкарыстоўвацца стандартная назва.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
be: Калі кантроль SAP-плыняй адключаны, гэты параметр дазваляе выставіць фіксаваны інтэрвал SAP-анансаванняў.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
be: Пры ўключэнні гэтага параметра інтэрфейс паказвае акенцы, калі патрэбны ўдзел карыстальніка.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
be: Паказвае ўсе даступныя параметры, у тым ліку тыя, якія большасць карыстальнікаў не павінны змяняць.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
be: Калі параметр выстаўлены, SAP-парсер будзе адкідаць некаторыя несумяшчальныя анансаванні.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
be: Пры ўключаным рэжыме пікселі будуць паказаны як чорныя ці белыя. Парог для вызначэння колеру будзе яркасцю, пазначанай ніжэй.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
be: Пры ўключэнні гэтага параметра паток будзе і граць, і перакадоўвацца/вяшчацца.
    
    Заўвага: гэта патрабуе значна большых рэсурсаў цэнтральнага працэсара, чым простае перакадаванне або вяшчанне.

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
be: Пры выкарыстанні ўводу з PVR (або іншай несінхранізаванай крыніцы) варта задаць значэнне 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
be: Даданне аб'ектаў да чаргі плэйлісту, не спыняючы грання бягучага аб'екта (калі дазволены запуск толькі аднаго экземпляра).

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
be: Апісанне шрыфту, якое будзе выкарыстоўвацца, калі ў Kate-патоку не вызначаны параметры шрыфту (назва, памер і г. д.). Калі яно не зададзена, Tiger абярэ прыдатныя параметры.

en: White
be: Белы

en: White Blue
be: Белы-Сіні

en: White Crush for Blue
be: Сцісканне белага для сіняга

en: White Crush for Green
be: Сцісканне белага для зялёнага

en: White Crush for Red
be: Сцісканне белага для чырвонага

en: White Green
be: Белы-Зялёны

en: White Level for Blue
be: Узровень белага для сіняга

en: White Level for Green
be: Узровень белага для зялёнага

en: White Level for Red
be: Узровень белага для чырвонага

en: White Red
be: Белы-Чырвоны

en: White balance temperature (K)
be: Тэмпература белага (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
be: Тэмпература для балансу белага як колерная тэмпература ў Кельвінах (2800 - свячэнне лямпы, 6500 - яркае сонечнае святло).

en: Wide-band (16kHz)
be: Шырокая паласа (16 КГц)

en: Width
be: Шырыня

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
be: Шырыня кожнай палосы Гістаграмы ў пікселях (стандартна: 10).

en: Width in pixels of the border between miniatures.
be: Шырыня мяжы паміж мініяцюрамі (ў пікселах).

en: Width of the virtual room
be: Шырыня віртуальнага пакоя

en: Width of video or subtitle elementary streams
be: Шырыня элементарных патокаў відэа або субтытраў

en: Win32 font renderer
be: Візуалізатар шрыфтоў Win32

en: Window
be: Акно

en: Window decorations
be: Аздабленне акна

en: Window handle (HWND)
be: Код акна (HWND)

en: Window properties
be: Настаўленні акна

en: Window size
be: Памер акна

en: Windows GDI video output
be: Вывад відэа цераз Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
be: Мета-дэмультыплексар Windows Media NSC

en: Windows Service interface
be: Інтэрфейс службы Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
be: Канфігурацыя вокнаў для апошняй выкарыстанай абалонкі. Гэты параметр абнаўляецца аўтаматычна модулем skins.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
be: Непразрыстасць вокнаў (ад 0,1 да 1).

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
be: Калі гэты параметр задзейнічаны, кнопкі павелічэння, змяншэння і адключэння гучнасці на клавіятуры будуць змяняць гучнасць у сістэме. Калі ён зняты, яны будуць кіраваць гучнасцю ў VLC (калі праграма VLC на пярэднім плане).

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
be: Калі ўключана, прайграванне аўтаматычна будзе прыпыняцца пры згортванні акна VLC.

en: Wolof
be: Уолаф

en: Workaround bugs
be: Абыход хібаў

en: Workaround for France
be: Прыманне памылкі для Францыі

en: Wrapper filter output
be: Вывад фільтра Wrapper

en: Write every 128th miniframe to a folder.
be: Запісваць кожны 128-ы міні-кадр у каталог.

en: Write process id to file
be: Запісваць ідэнтыфікатар працэсу ў файл

en: Writer
be: Аўтар

en: Writes process id into specified file.
be: Запісвае ідэнтыфікатар працэсу ў пазначаны файл.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
be: Каардыната X верхняга левага вугла мазаікі

en: X coordinate
be: Координата X

en: X coordinate of the bargraph.
be: X-каардыната гістаграмы.

en: X coordinate of the encoded subtitle
be: Каардыната X пры кадаванні субтытраў

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
be: Каардыната X лагатыпа. Вы можаце перасоўваць лагатып, пстрыкнуўшы па ім.

en: X coordinate of the mask.
be: Каардыната X маскі.

en: X coordinate of the rendered subtitle
be: Каардыната X пры вывадзе субтытраў

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
be: Каардыната X верхняга левага вугла мазаікі, калі не адмоўная.

en: X offset
be: Зрух па X

en: X offset, from the left screen edge.
be: Зрух па X ад левага краю экрана.

en: X window
be: X-акно

en: X.509 Certificate Authority
be: Цэнтр сертыфікацыі X.509

en: X.509 Certificate Revocation List
be: Спіс ануляваных сертыфікатаў X.509

en: X.509 Client certificate
be: Сертыфікат кліента X.509

en: X.509 Client private key
be: Прыватны ключ кліента X.509

en: X11 display
be: Дысплэй X11

en: X11 video output (XCB)
be: Вывад цераз X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
be: Акно відэа X11 (XCB)

en: X11 window ID
be: Код акна X11

en: XA demuxer
be: Дэмультыплексар XA

en: XDG screen saver inhibition
be: Адключэнне ахоўніка экрана XDG

en: XDG-screensaver
be: Ахоўнік экрана XDG

en: XML Parser (using libxml2)
be: Парсер XML (libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
be: Фармат XSPF (XML Shareable Playlist Format)

en: XSPF playlist
be: Плэйліст XSPF

en: XSPF playlist export
be: Экспарт плэйлісту XSPF

en: XSPF playlist import
be: Імпарт плэйлісту XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
be: Плэйліст XSPF|*.xspf|M3U-файл|*.m3u|Плэліст HTML|*.html

en: XVideo adaptor number
be: Нумар адаптара XVideo

en: XVideo format id
be: Фармат XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
be: Відэаадптар, ужываны для XVideo. Стандартна выкарыстоўваецца першы, што функцыянуе.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
be: Код фармату відарысу для XVideo. Стандартна VLC спрабуе зрабіць аптымальны выбар для гранага відэа.

en: XVideo output (XCB)
be: Вывад цераз XVideo (XCB)

en: XWD file (autodetect)
be: Файл XWD (аўтавызначэнне)

en: XWD image decoder
be: Дэкодар відарысаў XWD

en: Xhosa
be: Коса

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
be: Каардыната Y верхняга левага вугла мазаікі

en: Y coordinate
be: Координата Y

en: Y coordinate of the bargraph.
be: Y-каардыната гістаграмы.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
be: Каардыната Y пры кадаванні субтытраў

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
be: Каардыната Y лагатыпа. Вы можаце перасоўваць лагатып, пстрыкнуўшы па ім.

en: Y coordinate of the mask.
be: Каардыната Y маскі.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
be: Каардыната Y пры вывадзе субтытраў

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
be: Каардыната Y верхняга левага вугла мазаікі, калі не адмоўная.

en: Y offset
be: Зрух па Y

en: Y offset, down from the top.
be: Зрух па Y ад верхняга краю экрана.

en: YUV output
be: Вывад цераз YUV

en: YUV video output
be: Вывад відэа цераз YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
be: Пераключэнне колеравага куба YUV праз V-plane (0—127).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
be: Загаловак YUV4MPEG2 (стандартна выключана)

en: YUVP converter
be: Пераўтваральнік YUVP

en: Yellow
be: Жоўты

en: Yes
be: Так

en: Yiddish
be: Ідзіш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
be: Вы паспрабавалі звярнуцца да сервера %s. Аднак прадстаўлены серверам сертыфікат змяніўся з часу апошняга наведвання, і ніводны давераны цэнтр сертыфікацыі не можа пацвердзіць ягоную аўтэнтычнасць. Гэта праблема можа быць выклікана памылкай настаўлення альбо спробай вас падмануць.
    
    Калі сумнеяцеся, перарвіце злучэнне.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
be: Вы паспрабавалі звярнуцца да сервера %s. Аднак прадстаўлены серверам сертыфікат невядомы, і ніводны давераны цэнтр сертыфікацыі не можа пацвердзіць ягоную аўтэнтычнасць. Гэта праблема можа быць выклікана памылкай настаўлення альбо спробай вас падмануць.
    
    Калі сумнеяцеся, перарвіце злучэнне.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
be: Вывад гуку можна цалкам адключыць. Тады гук не будзе дэкадаваццца, што крыху разгрузіць цэнтральны працэсар.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
be: Можна цалкам адключыць апрацоўку слаёў.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
be: Вывад відэа можна цалкам адключыць. Тады відэа не будзе дэкадавацца, што разгрузіць цэнтральны працэсар.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
be: Можна забараніць усе эфекты празрыстасці. Можа быць карысным, калі перасоўванне вокнаў працуе некарэктна.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
be: Вы можаце адключыць ўплыў дрэва макраблокаў на бітавую хуткасць выходнага патоку

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
be: Задаць зрух (x,y) элементаў мазаікі (толькі пры выкарыстанні метаду пазіцыянавання "зрух"). Патрабуецца спіс каардынат праз коску (напрыклад, 10,10,150,10).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
be: Вышыню здымкаў можна задаць. Стандартна захоўваецца арыгінальная вышыня (-1). Калі 0, вышыня будзе падбірацца, каб захоўваўся стасунак бакоў.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Можна задаць вышыню відарысу. Стандартна (-1) VLC будзе адаптаваць вышыню пад уласцівасці відэа.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Можна задаць шырыню відарысу. Стандартна (-1) VLC будзе адаптаваць шырыню пад уласцівасці відэа.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Вызначыць пазіцыю маркера на відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Выраўноўваць мазаіку на відэа (0=па цэнтры, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
be: Парадак элементаў мазаікі. Вы мусіце вызначыць спіс ID відарыса(ў) праз коску. Гэтыя ID перадаюцца ў модуль "Мост мазаікі".

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
be: Размяшчэнне левага верхняга вугла акна відэа (каардыната X) можна задаць.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
be: Размямшчэнне левага верхняга вугла акна відэа (каардыната Y) можна задаць.

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
be: Можна задаць размяшчэнне слоя на відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, можна таксама выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6=зверху-справа).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
be: Задаць размяшчэнне тэлетэксту на відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад, 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
be: Задайце размяшчэнне тэсту на відэа (0=цэнтр, 1=злева, 2=справа, 4=зверху, 8=знізу, таксама можна выкарыстоўваць камбінацыі гэтых значэнняў, напрыклад 6 = зверху-злева).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Вышыню відэа можна задаць. Стандартна (-1) VLC адаптуе вышыню паводле характарыстык відэа.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
be: Шырыню відэа можна задаць. Стандартна (-1) VLC адаптуе шырыню паводле характарыстык відэа.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
be: Шырыню здымкаў можна задаць. Стандартна захоўваецца арыгінальная шырыня (-1). Калі 0, шырыня будзе падбірацца, каб захоўваўся стасунак бакоў.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
be: Стандартны ланцужок вываду патоку. Звярніцеся да дакументацыі па падрабязнасці, як будаваць такія ланцужкі. Асцярожна: гэты ланцужок будзе ўжывацца для ўсіх патокаў.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
be: Праз коску можна задаць спіс уводных патокаў, якія будуць дададзены да стандартнага.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
be: Можна задаць спіс закладак для патоку ў форме "{name=назва-закладкі,time=неабавязковы-зрух-часу,bytes=неабавязковы-байтавы-зрух},{...}".

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
be: Накласці на відэа вектары руху (стрэлкі, якія паказваюць кірунак руху відарысу). Значэнне ёсць маскай, дзе біты значаць:
    1 - паказваць непасрэдна прадказаныя вектары руху P-кадраў
    2 - паказваць непасрэдна прадказаныя вектары руху B-кадраў
    4 - паказваць назад прадказаныя вектары руху B-кадраў
    Каб бачыць усе вектары, задайце значэнне 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
be: Спіс дадатковых інтэрфейсаў VLC (праз коску), якія будуць запускацца фонам у дадатак да стандартнага інтэрфейсу. (напрыклад: "rc" (адлеглае кіраванне), "http", "gestures" (жэсты) і г. д.)

en: You can select control interfaces for VLC.
be: Тут можна выбіраць інтэрфейсы кіравання VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
be: Гэты спіс і кнопкі дазваляюць выбраць лакальныя файлы.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
be: Можна абраць патрэбны модуль сервера VoD або задаць "vod_rtsp", каб пераключыцца на стары модуль.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
be: Можна выбраць пэўныя модулі відэавываду для клонаў. Задайце спіс модуляў праз коску.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
be: Дазваляе размясціць субтытры пад фільмам, а не паўзверх фільма. Паспрабуйце розныя варыянты.

en: You can zoom the video by the specified factor.
be: Задае маштаб відэа множнікам.

en: You have the latest version of VLC media player.
be: У вас найноўшая версія медыяплэера VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
be: Магчымыя два варыянты:
    - Інтэрфейс адаптуецца пад памер відэа.
    - Відэа маштабуецца пад інтэрфейс.
    Стандартна інтэрфейс адаптуецца пад зыходны памер відэа.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
be: Вам трэба запоўніць толькі адзін з трох наступных параметраў, VLC сам вызначыць іншыя паводле стасунку бакоў

en: You must set a name for the profile.
be: Профіль павінен мець назву.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
be: Звычайна трэба перадаваць модулю Shoutcast патокі Ogg. Таксама магчыма замест гэтага трансляваць у MP3, так што вы можаце перадаваць патокі MP3 на сервер Shoutcast/Icecast.

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
be: Трэба наставіць схему дынамікаў праз Audio Midi Setup у /Applications/Utilities. Пакуль гук выводзіцца толькі ў рэжыме стэрэа.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
be: Выглядае, ваш Макінтош не мае прыдатнай прылады ўводу. Праверце падлучэнне і драйверы.

en: Your account was rejected.
be: Гэты ўліковы запіс адхілены.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
be: Сервер адхіліў гэтую спробу падлучэння.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
be: Ваш экран будзе адкрыты для выкарыстання і пачнецца перадача ці захаванне патоку ў файл.

en: Your input can't be opened
be: Гэты ўвод немагчыма адкрыць

en: Your password was rejected.
be: Гэты пароль адхілены.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
be: Усталяваная ў сістэме бібліятэка дэкадавання BD+ не працуе. Хібная канфігурацыя?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
be: Ваш аконны кіраўнік не дазваляе атрымаць спіс праграм.

en: ZPL playlist import
be: Імпарт плэйлісту ZPL

en: Zero Order Hold (fastest)
be: Экстрапалятар нулявога парадку (найшпаркі)

en: Zhuang
be: Чжуань

en: Zip access
be: Доступ да Zip

en: Zip files filter
be: Zip-файлы

en: Zone 0: Top gradient
be: Зона 0: зверху

en: Zone 0:top
be: Зона 0:зверху

en: Zone 1: Right gradient
be: Зона 1: справа

en: Zone 1:right
be: Зона 1:справа

en: Zone 2: Bottom gradient
be: Зона 2: знізу

en: Zone 2:bottom
be: Зона 2:знізу

en: Zone 3: Left gradient
be: Зона 3: злева

en: Zone 3:left
be: Зона 3:злева

en: Zone 4: Summary gradient
be: Зона 4: агульны

en: Zone 4:summary
be: Зона 4:агульная

en: Zone Layout for the build-in Atmo
be: Разбіццё на зоны для ўбудаванага Atmo

en: Zones on left / right side
be: Колькасць зон злева/справа

en: Zoom
be: Павелічэнне

en: Zoom In
be: Павялічыць

en: Zoom Out
be: Зменшыць

en: Zoom mode: %s
be: Рэжым павелічэння: %s

en: Zoom video
be: Маштаб відэа

en: Zooming reset
be: Скіданне маштабу

en: Zulu
be: Зулуская

en: [Display]
be: [Паказаць]

en: [Filebrowser]
be: [Агляднік файлаў]

en: [Global]
be: [Глабальны]

en: [Loop]
be: [Цыкл]

en: [Player]
be: [Плэер]

en: [Playlist]
be: [Плэйліст]

en: [Random]
be: [Выпадковы парадак]

en: [Repeat]
be: [Паўтор]

en: [cdda:][device][@[track]]
be: [cdda:][прылада[@[дарожка]]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
be: [vcd:][прылада][#[загаловак][,[раздзел]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
be: дадайце --advanced да загаду, каб убачыць дадатковыя параметры.

en: address to bind to (helper setting for dst)
be: Адрас для прывязкі (дапамож. параметр bind для dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
be: адрас:порт, да якіх прывязваецца VLC для прыёму ўваходных патокаў (дапаможны параметр для dst, dst=bind+'/'+path). Параметр dst перавызначае яго

en: antiflicker
be: Прыманне мігцення

en: antiflicker video filter
be: Відэафільтр Прыманне мігцення

en: ask for extra verbosity when displaying help
be: паказваць больш падрабязную даведку

en: auto
be: аўтаматычны

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
be: аўта — выбар рэжыму паводле ўводу (найлепш)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
be: аўта — кодар вызначае паводле ўводу (найлепш)

en: blocks
be: блокаў

en: boolean
be: булевае

en: buffers
be: буфераў

en: checkerboard
be: шахаўніца

en: clean effects
be: ачысціць эфекты

en: column alternation
be: чаргаванне слупкоў

en: dB
be: дБ

en: debug
be: адладка

en: decoder
be: дэкодар

en: defines the how the output color should be calculated based on previous color
be: Вызначае, як колер для вываду будзе залежаць ад папярэдняга колеру

en: device, fifo or filename
be: Прылада, найменны канал ці назва файла

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
be: Назва прылады, канала або файла для запісу yuv-кадраў.

en: disabled
be: адключана

en: end
be: канец

en: errors
be: памылкі

en: exchange puzzle
be: мена месцаў

en: extended selection list
be: пашыраны спіс для выбару

en: filename for stream (helper setting for dst)
be: Файл для патоку (дапамож. параметр path для dst)

en: fixed
be: фіксаваны

en: float
be: дробавае

en: fnordlicht options
be: Параметры fnordlicht

en: for devices with more than five channels / zones write down here for each channel the zone number to show and separate the values with , or ; and use -1 to not use some channels. For the classic AtmoLight the sequence 4,3,1,0,2 would set the default channel/zone mapping. Having only two zones on top, and one zone on left and right and no summary zone the mapping for classic AtmoLight would be -1,3,2,1,0
be: Для прылад з пяццю каналамі/зонамі і больш увядзіце тут нумары зон для кожнага канала праз коску або кропку з коскай; ужывайце -1, калі трэба прапусціць канал. Для класічнага AtmoLight паслядоўнасць "4,3,1,0,2" задасць стандартную адпаведнасць канал/зона. А прызначыць 2 зоны зверху, па 1 злева і справа, і без агульнай зоны для класічнага AtmoLight можна паслядоўнасцю "-1,3,2,1,0 "

en: force coding frame as separate interlaced fields
be: кадаваць кадр як раздзельныя празрадковыя палі

en: force coding frame as single picture
be: кадаваць кадр як адну выяву

en: fps
be: к/с

en: frame alternation
be: чаргаванне кадраў

en: frames
be: кадраў

en: full
be: непразрыстасць

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
be: Поўнае - блокі перакрываюцца цалкам

en: full - One code block per subband
be: поўны - Адзін блок кода на субпаласу

en: gzip decompression
be: Распакоўка gzip

en: hearing impaired
be: з парушэннем слыху

en: height of the overlapping area (in %)
be: Вышыня вобласці накладання (у %)

en: iOS OpenGL video output
be: Вывад відэа цераз iOS OpenGL

en: iTunes Music Library importer
be: Імпарт аўдыётэкі iTunes

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
be: Поўны шлях да AtmoWinA.exe для запуску праграмы кіравання AtmoLight з VLC.

en: in
be: у

en: integer
be: цэлае

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
be: Падлічваць сярэдняе значэнне ўсіх пікселяў у відарысе (мае сэнс толькі з аднаканальным AtmoLight)

en: jigsaw puzzle
be: пазл

en: large - use large code blocks
be: вялікі - выкарыстоўваюцца вялікія блокі

en: large - use large motion compensation blocks
be: Вялікі - выкарыстоўваць вялікія блокі кампенсацыі

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
be: Нядзейснае імя карыстальніка або пароль на last.fm. Спраўдзіце настаўленні і перазапусціце VLC.

en: last.fm: Authentication failed
be: last.fm: Не выйшла прайсці аўтарызацыю

en: left and right side having always the same number of zones
be: Злева і справа заўсёды вылучаецца аднолькавая колькасць зон

en: length of the overlapping area (in %)
be: Даўжыня вобласці накладання (у %)

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
be: libavcodec можа распазнаваць памылкі.
    Аднак, з хібным кодарам (як ISO MPEG-4 ад M$) гэта можа вынікнуць у мноства памылак.
    Дапушчальныя значэнні ляжаць у прамежку ад 0 да 4 (0 адключае распазнаванне памылак).

en: libprojectM effect
be: Эфект libprojectM

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
be: Адлюстроўваць на экране сетку белымі піксяламі

en: medium - use medium motion compensation blocks
be: Сярэдні - выкарыстоўваць блокі сярэдняга памеру

en: medium - use medium sized code blocks
be: сярэдні - выкарыстоўваюцца сярэднія блокі

en: middle position (in %)
be: размяшчэнне сярэдзіны (у %)

en: motion
be: Рух

en: motion control interface
be: Інтэрфейс кіравання рухам

en: ms
be: мс

en: no
be: не

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
be: ніякі параметр канфігурацыі не будзе загружаны або запісаны ў файл канфігурацыі

en: none
be: нічога

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
be: Не - блокі кампенсацыі руху не перакрываюцца

en: none: use closed GOPs only
    normal: use standard open GOPs
    bluray: use Blu-ray compatible open GOPs
be: none: выкарыстоўваць толькі закрытыя GOP
    normal: выкарыстоўваць стандартныя адкрытыя GOP
    bluray: выкарыстоўваць адкрытыя GOP, сумяшчальныя з Blu-ray

en: offsets
be: зрухі

en: output module to write to Blackmagic SDI card
be: Модуль вываду цераз карту Blackmagic SDI

en: packetizer
be: пакавальнік

en: packets
be: пакетаў

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
be: Частковае - блокі перакрываюцца толькі часткова

en: perceptual distance
be: успрыманая адлегласць

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
be: успрыманая адлегласць для вылічэння ўспрыманай вышыні

en: perceptual weighting method
be: метад ўзважвання

en: play list
be: плэйліст

en: print a list of available modules
be: паказаць спіс даступных модуляў

en: print a list of available modules with extra detail
be: паказаць спіс даступных модуляў з падрабязнасцямі

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
be: паказаць даведку па VLC (можа сумяшчацца з --advanced і --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
be: паказаць даведку па VLC і ўсіх яго модулях (можа сумяшчацца з --advanced і --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
be: паказаць даведку па вызначаным модулі (можа сумяшчацца з --advanced і --help-verbose). Калі патрэбна дакладнае супадзенне, то варта дадаць = перад назвай модуля.

en: print version information
be: паказаць звесткі пра версію

en: projectM configuration file
be: Файл канфігурацыі projectM

en: projectM preset path
be: Шлях нарыхтовак projectM

en: px
be: пікс.

en: reset the current config to the default values
be: скінуць бягучыя настаўленні на стандартныя значэнні

en: resets the current plugins cache
be: ачысціць бягучы кэш модуляў

en: row alternation
be: чаргаванне радкоў

en: s
be:  с

en: sec.
be: с

en: selection list
be: спіс для выбару

en: side by side
be: побач

en: sliding puzzle
be: пятнашкі

en: small - use small code blocks
be: малы - выкарыстоўваюцца невялікія блокі кода

en: small - use small motion compensation blocks
be: Маленькі - выкарыстоўваць невялікія блокі

en: string
be: радок

en: swap puzzle
be: перастаноўка

en: top bottom
be: гара-дол

en: type
be: тып

en: unknown
be: невядома

en: unknown type
be: Невядомы тып

en: use alternate config file
be: выкарыстоўваць альтэрнатыўны файл канфігурацыі

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
be: выкарыстоўваць адкрытыя GOP, для сумяшчальнасці з Blu-ray патрабуецца таксама параметр bluray-compat

en: v4l2 controls
be: Настаўленні v4l2

en: v4l2 driver controls
be: Настаўленні драйвера v4l2

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
be: vcdx://[прылада-або-файл][@{P,S,T}нумар]

en: visual impaired commentary
be: каментар для людзей з парушэннем зроку

en: warnings
be: папярэджанні

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2} .
be: Дадатковыя параметры x264 у фармаце {парам=знач,парам2=знач2}.

en: x264 advanced options.
be: Дадатковыя параметры x264.

en: x264 preset and tuning selection
be: Выбар нарыхтоўкі і настаўленняў x264

en: x264 profile and level selection
be: Выбар профілю і ўзроўню x264

en: yes
be: так

en: yes: %@ @ %@ kb/s
be: так: %@ @ %@ кб/с

en: yes: from %@ to %@
be: так: ад %@ да %@

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
be: | achan [X]. . . . . . . . . .  выставіць/атрымаць каналы аўдыё

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
be: | add XYZ  . . . . . . . . . . дадаць XYZ да плэйлісту

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
be: | atrack [X] . . . . . . . . . . . выставіць/атрымаць аўдыёдарожку

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
be: | адпраўлена байтаў:                 %8.0f КиБ

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
be: | chapter [X]  . . . . выставіць/атрымаць раздзел у бягучым аб'екце

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
be: | chapter_n  . . . . . .  наступны раздзел у бягучым аб'екце

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
be: | chapter_p  . . . .  папярэдні раздзел у бягучым аб'екце

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
be: | clear . . . . . . . . . . . . . . ачысціць плэйліст

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
be: | бітрэйт на дэмультыплексары:                        %6.0f Кб/с

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
be: | прачытана байтаў на демультыплексары:   %8.0f КіБ

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
be: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . дадаць XYZ да чаргі плэйлісту

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
be: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . укл./адкл. поўнаэкранны рэжым

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
be: | faster . . . . . . . . . .  граць паток хутчэй

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
be: | fastforward  . . . . . . . .  .  выставіць максімальную хуткасць

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
be: | frame. . . . . . . . . .  пакадравае гранне

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
be: | get_length . . . .  даўжыня бягучага патоку

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
be: | get_time . . секундаў з пачатку грання патоку

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
be: | get_title . . . . .  назва бягучага патоку

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
be: | goto . . . . . . . . . . . . . .  перайсці да аб'екта з парадкавым нумарам

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
be: | help . . . . . . . . . . . . . . . гэтая даведка

en: | info . . . . .  information about the current stream
be: | info . . . . .  звесткі пра бягучы паток

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
be: | бітрэйт на ўваходзе:                                        %6.0f Кб/с

en: | input bytes read : %8.0f KiB
be: | прачытана байтаў на ўваходзе                :    %8.0f КіБ

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
be: | is_playing . . . .  1 - калі паток грае, 0 - інакш

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
be: | клавіш [назва скароту] . . . . . .  сімуляваць націск скароту

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
be: | logout . . . . . . .  скончыць сеанс (калі са злучэннем праз сокет)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
be: | loop [on|off] . . . . . . . . . укл./адкл. цыкл плэйлісту

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
be: | next . . . . . . . . . . . . . .  наступны аб'ект з плэйлісту

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
be: | normal . . . . . . . . . .  граць паток нармальна

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
be: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  укл./адкл. паўзу

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
be: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . граць паток

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
be: | playlist . . . . .  паказаць існыя аб'екты ў плэйлісце

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
be: | prev . . . . . . . . . . . .  папярэдні аб'ект з плэйлісту

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
be: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  выйсці з VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
be: | random [on|off] . . . . . . .  укл./адкл. выпадковы парадак

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
be: | repeat [on|off] . . . .  укл./адкл. паўтор аб'екта з плэйлісту

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
be: | rewind  . . . . . . . . . . . .  выставіць мінімальную хуткасць

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
be: | seek X . . . пошук у секундах, напрыклад, "seek 12"

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
be: | бітрэйт на адпраўцы:              %6.0f Кб/с

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
be: | slower . . . . . . . . . .  граць паток павольней

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
be: | snapshot . . . . . . . . . . . . зрабіць здымак з відэа

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
be: | stats  . . . . . . . .  паказаць статыстычныя звесткі

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
be: | status . . . . . . . . . . . бягучы стан плэйлісту

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
be: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . спыніць паток

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
be: | strack [X] . . . . . . . . .  выставіць/атрымаць дарожку субтытраў

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
be: | title [X]  . . . . . . выставіць/атрымаць загаловак у бягучым аб'екце

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
be: | title_n  . . . . . . . .  наступны загаловак у бягучым аб'екце

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
be: | title_p  . . . . . .  папярэдні загаловак у бягучым аб'екце

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
be: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  выставіць/атрымаць прапорцыі кадравання відэа

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
be: | voldown [X]  . . . . . .  зменшыць узровень гучнасці на X дзяленняў

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
be: | volume [X] . . . . . . . . . .  выставіць/атрымаць значэнне ўзроўню гучнасці

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
be: | volup [X]  . . . . . . .  павялічыць узровень гучнасці на X дзяленняў

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
be: | vratio [X]  . . . . . . . выставіць/атрымаць стасунак бакоў відэа

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
be: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . выставіць/атрымаць відэадарожку

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
be: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  выставіць/атрымаць маштаб відэа
