:::  Home  |  News  |  History  |  Me  |  Links  |  Knjiga Gostiju :::
  
 
Available only in Bosnian (Croatian/Serbian)....

Zlatan Kovacevic's Songs

ZA NOVU 1999. (Zlatan Kovacevic)

Daleko tamo, usred Balkana Malena zemlja, mnogima neznana Al' mi je znamo, Bosna je zovu Oni, ko i mi, sad slave Novu Pritisla zima, snjegovi pali Tesko je Bosnji, kom da se zali Mozda ce doci jaran jaranu Uz casu brlje i skromnu hranu Cekat ce Novu s tugom skrivenom Zalec za nekim proslim vremenom I mi smo ovdje te Bosne dio I svak bi rado na svome bio Jer tudja zemlja, jezik i ljudi Tesko nam pada, razara grudi

U malom Bosnu ovdje se slila A nikom nije tudjina mila Jer mi Bosanci takve smo fele Drustveni, skromni, sada nas dijele Ovdje smo slozni i treba tako Strado je od nas gotovo svako Svako je bjezo pred vojskom nekom Svako se sklanjo pred necovjekom A takvih bjese na svakoj strani Ipak, vec stizu i bolji dani Mir je vec duze, boljem se nadati A mali covjek uvijek ce stradat I dugo, dugo jos ce da pati Rasut po svijetu, il' kad se vrati

O , Bosno moja zelim ti srecu Mozda te vise vidjeti necu I svima ovdje sad sretnu Novu I uz nju eto poruku ovu Ma gdje ko od nas kada se obre Nek dijeli ljude na zle i dobre I ne smije nam biti kriterij Po boji koze, naciji, vjeri KO ovo ne zna ili ne shvata U njemu lezi iskrica rata A sta rat znaci, svjedoci bismo Gdje nam je mjesto, tu vise nismo Jos jednom, svima, prijatno vece I mnogo, mnogo u Novoj srece.




 
Hosted by www.Geocities.ws

1