Zanimljivosti
Ako imate i vi neku znaimljivost
...posaljite na e-mail.
- BAJKA O MRAVU I CVRCKU
- Bili cvrcak i mrav. Leto, mrav sav u poslu, zanje, seje, plevi bastu. Nailazi cvrcak i pita mrava:
- - Je li mrave, sta radis?
- - Ah, evo radim. Treba da prehranim porodicu, spremam se za zimu i tako to. A sta ti radis?
- - Pa, evo, spremam se na more u Budvu da se malo zezam. 'Ajd' pa se vidimo.
- Zima. Cvrcak sa nekom ribom i skijama srece mrava:
- - Je li mrave, sta radis?
- - Evo sklanjam sneg, pravim zimnicu, radim po kucama. Deca gladna, zena trudna, itd. A ti?
- - Idem malo na Kopaonik na skijanje.
- Sledece godine. Leto. Cvrcak u Toyoti sa tri ribe, rey-ban naocarima, daska za jedrenje na krovu. Opet srece mrava:
- - Je li mrave, kako je?
- - Pa kako-tako. Kosim travu, prskam vocke, popravljam kucu, kopam bunar, spremam zimnicu. A gde si ti pos'o?
- - Ja, evo, kren'o malo u Italiju na more. Idem i na neke soping ture. Nista posebno.
- Zima. Cvrcak sa BMW-om 325i, 6 riba u kolima, pusi Marlboro 100s, snowboard u gepeku. Pita mrava:
- - Kako ide, mrave?
- - Ostra ova zima, moram puno da radim da platim grejanje i ostale racune. Decu treba obuci i nahraniti. Stoku toviti, vodu donositi sa izvora, jer nam se cevi zamrznule. Ti, kako si?
- - Nije lose. Upravo sam krenuo u Kran montanu, pa cu posle na francuske Alpe na skijanje.
- Leto sledece godine. Cvrcak u Maseratiju, 10 riba, zlatni lanac oko vrata, mindusa, pusi neku travu, CD plejer sa zvucnicima 4x200W, satelitska antena na krovu. Opet nailazi na mrava.
- - Kako si, mrave?
- - Eto, doslo leto, pa valja popravljati cevi za vodovod, zitarice pobrati i posejati, decu malo kod tece na planinu poslati. Ima posla. Kako ide tebi?
- - Upravo sam krenuo na jednu turu po Evropi. Rim, Bec, Pariz, London... Posle cu da svrnem malo u Monako, cisto radi kockanja. Gura se nekako.
- - 'Ajde, 'leba ti, kad budes prolazio Parizom, nadi onog Lafontena, i ubi Boga u njemu!! :))))))))))))