Izjava svjedoka Mašanović Marka
isječak
iz zapisnika o saslušanju svjedoka Ki.br.215/01
"Dana 06.08. ove godine kretao sam se magistralnim putem od pravca Podgorice prema Cetinju upravljajući svojim putničkim vozilom marke "Jugo 45" reg.br. PG 618-15. Sa mnom u vozilu bio je saputnik Ivanišević Luka. Dolaskom na dionici puta koji se približava mjestu Meterizi stigao sam nekoliko vozila ispred sebe. Znam da se naprijed kretao jedan putnički "Kombi" iza njega vozilo "Škoda oktavia", a ispred mene "Pasat". Iz suprotnog pravca bilo je dosta vozila odnosno veća frekvencija saobraćaja. Tako u koloni iza ova tri vozila kretao sam se nekoliko kilometara. Približavamo se dijelu puta koji se sada penje uz blago brdo sa krivinom u lijevo. Iz suprotnog pravca primjećujem jedno vozilo, iza njega šleper i odjedanput drugi šleper koji po mom utisku odnosno zapažanju u tom trenutku pokušava da pretiče ovog šlepera kojeg je vjerovatno sustigao i prednjim dijelom odnosno kabinom vozila prelazi na našu kolovoznu traku. Siguran sam da je prednjim točkovima prešao na našu kolovoznu traku, a mislim i cijelom kabinom. Vidim dobro da udara u onaj kombi koji se kretao na čelu naše kolone i to prednji lijevi dio gdje je vozač nakon čega jednostavno nosi kombi sa puta koji u tom skretanju udara škodu iza sebe, a ova pasata, a pasat udara u mene. Potom šleper jednostavno nosi kombi sa puta u provaliju da bi se neposredno za tim i sam survao u toj provaliji. Zadobio sam povrede u predjelu glave, ali lakše, pa nije mi bilo potrebe da tražim intervenciju ljekara. Izašao sam na lice mjesta i ugledao stravičan prizor. Od ovog sam doživio šok jer sam star 18 godina i tako nešto nijesam gledao.
Na posebno pitanje sudije da li je siguran da je šleper koji je učestvovao u nezgodi otpočeo preticanje takođe šlepera ispred sebe svjedok odgovara.
Ja sam siguran u svojim zapažanjima, odnosno ono što sam vidio. Rekao sam da je iz suprotnog pravca bila kolona vozila i na čelu te kolone bio je šleper. Odmah iza tog šlepera kretao se drugi šleper koji skreće na našu kolovoznu traku vjerovatno u namjeri da otpočne preticanje ovog šlepera ispred sebe. Rekao sam da sam vidio trenutak kad taj šleper udara u kombi koji se kretao na čelu naše kolone. Napominjem i tvrdim da je udar bio na našoj kolovoznoj traci i da je ovaj šleper koji je učestvovao u ovoj nezgodi i da je šleper većim dijelom kabine prešao na našu kolovoznu traku. Radi se o blagoj krivini ne mnogo oštroj i ja sam imao preglednost ispred sebe i ove detalje sam dobro zapazio.
Rekao sam prethodno da je moje vozilo pretrpjelo određenu štetu jer je sa njim kontaktiralo vozilo ispred njega, tj. pasat. Ja međutim nijesam podizao zapisnik o uviđaju ali sam vozilo u međuvremenu sam popravio.
U svakom slučaju kao oštećeni ja tražim da mi se nadoknadi šteta, a takođe se pridružujem kriv. gonjenju protiv okrivljenog. Napominjem da nijesam tražio ljekarsku intervenciju iako sam zadobio povrede udarom glavom o unutrašnji retrovizor vozila. Saputnik Ivanišević nije povrijeđen u ovom udesu.
Nemam više što da izjavim zapisnik priznajem za svoj i svojeručno potpisujem."
u
potpisu stoji svojeručni
potpis svjedoka