Izjava svjedoka Jovićević Rajke

isječak iz zapisnika o saslušanju svjedoka Ki.br.215/01

"Dana 06.08. 2001.godine oko 14:30 časova kretala sam se od pravca Podgorice prema Cetinju upravljajući svojim putničkim vozilom marke "Pasat karavan" reg.br. CT 27-19. Sa mnom u vozilu nije bilo saputnika.

Vrijeme turističke sezone i gužva na putu je bila veća. Negdje oko mjesta Kamenice na putu prema Cetinju sustigla sam ispred sebe vozilo marke "Škoda oktavia", a primjetila sam da se ispred ovog vozila kreće jedan putnički kombi. Nastavili smo kretanje u koloni jedno za drugim jer nije bilo uslova za preticanje. Kretali smo se tako možda par kilometara do mjesta Meterizi. Tada nailazi put uzbrdo i jedna lijeva krivina za naš pravac kretanja. Vidim da se od pravca Cetinja kreće jedan šleper i u tom trenutku samo primjećujem da iza ovog šlepera ide drugo vozilo takođe šleper i odjedanput počinje preticanje, odnosno prelazak na našu kolovoznu traku. Samo sam pomislila je li ovaj lud što čini i u tom trenutku vidim da ovaj šleper koji počinje preticanje i koji je već prednjim dijelom na našoj kolovoznoj traci udara u ovaj kombi koji se kretao ispred vozila "Škoda oktavia". Vidim da vozilo kombi ide u provaliju dok šleper u skretanju u provaliju udara u vozilo ispred mene, odnosno u ovu Škodu koja se vraća i udara u prednji dio mog vozila, moje vozilo se odbija i udara u vozilo koje je bilo iza mene, a mislim da je bilo vozilo "Jugo".

Dosta jak je bio udar Škode ispred mene od čega je nastala prašina, odnosno dim i ja od tog trenutka više ne vidim šta se dešava ispred mene tako da nijesam vidjela trenutak kad je šleper sletio u provaliju. Nekoliko trenutaka mi je bilo potrebno da jednostavno dođem prisebnosti i saznanju da smo spašeni nakon čega izlazim iz vozila, ali sam doživjela zaista psihički stres i zahtijevala sam od policajca koji se stvorio na licu mjesta da me odveze prema Cetinju.

Ponovo napominjem da sam dobro vidjela trenutak kada je šleper koji je učestvovao u ovoj nezgodi otpočeo preticanje šlepera kojeg je sustigao ispred sebe, prednjim svojim dijelom prešao na našu kolovoznu traku i udario u ovaj kombi koji je bio na čelu naše kolone.

Rekla sam da se radi o vozilu marke "Pasat" kojim sam ja upravljala i da je to moje vlasništvo. Materijalna šteta na vozilu iznosila je nešto oko 2500 DM i vozilo je opravljeno. Ja sam se kasnije kod ZOIL "Lovćen" interesovala oko naknade štete međutim rečeno mi je da je ovo vozilo, odnosno šleper koje je učestvovalo u nezgodi sa teritorije Hrvatske u našu zemlju ušlo bez plaćanja graničnog osiguranja i da će biti problem oko naknade štete.

Kako sam ja prema tome oštećena pridružujem se kriv. gonjenju, a o imovinsko pravnom zahtijevu izjasniću se naknadno nakon što iscrpim mogućnost naplate štete preko ZOIL "Lovćen".

Nemam više što da izjavim zapisnik priznajem za svoj i svojeručno potpisujem."

u potpisu stoji svojeručni
potpis svjedoka

 



























Hosted by www.Geocities.ws

1