RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään VRER:n alaiset ravit 04-03-2008.
30. raveissamme Winter Cup 08'n viimeiset osalähdöt, ja voittajat selviävät! Heidät palkitaankin ruhtinaallisesti, 5000v€:lla!
Tervetuloa!

WINTER CUPIN VOITTAJAT
Suomenhevoset: Minnantilan Tuulen Mahtityttö 10p 5000v€+loimi+pokaali
Lämminveriset: Julie Loisto 11p 5000v€+loimi+pokaali
KATSO lopputulokset TÄSTÄ

Lähdöt
Lähtö 1: Tasoitus 2-3v Lämminverisille, myös ei enn. 2100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 2: Tasoitus 3-4v Kylmäverisille, myös ei enn. 2100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 3: Tasoitus 17,0-22,0 aikaisille Lämminverisille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 4: Tasoitus yli 50 000v€ voittaneille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
2200 v€ - 1100 v€ - 700 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 5: Tasoitus 4-6v Lämminverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 6: Tasoitus Peitsarit, enn. omaaville 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 7: Ryhmä alle 24,0 aikaisille Kylmäveritammoille 2100m WINTER CUP '08, vain pisteitä keränneet tammat! TULOKSET
2500 v€ - 1250 v€ - 750 v€ - 500 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 8: Ryhmä alle 14,0 aikaisille Lämminveritammoille 2100m WINTER CUP '08, vain pisteitä keränneet tammat! TULOKSET
2500 v€ - 1250 v€ - 750 v€ - 500 v€ - 300 v€ (- 150 v€)
Lähtö 9: Tasoitus 5-7v Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 10: Tasoitus 15,0-20,0 aikaisille Lämminverisille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 11: Tasoitus 24,1-27,0 aikaisille Kylmäverisille 2600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)

Osallistujat:

Lähtö 1:
1. 2v t Domnika RDN / Catherine (LC) 1.23,9 1.23,4ke, 800v€
2. 2v o Yassou Nin / Mikael (FT Team) 24,6 1.23,6ke ep, 500v€
3. 3v t P.R. Raisie Rain / Roosa (PCE) 26,5(kl) 1.23,7ke, 300v€
4. 3v t Hit In America / Milli (NaSe) 1.20,4 1.23,7ke, 200v€
5. 3v o Jarlath Los / Tierra (StRa) ei enn. 1.24,0ke, 100v€
6. 3v t Halloo Dan / tikru (RD) 21,4ke 1.24,2ke, 50v€
7. 2v t OR`Angelica Gold / Juuso (ORTS) 21,0ke 1.24,6ke ep, 50v€
8. 3v o Gramoon Kiin / Rita (RD) ei enn. 1.24,7ke, 50v€

9. 2v o Token Hero / Icengard (IRH) 23,6a 1.24,8ke
10. 2v o OR`Wonder Depp / Marle (ORTS) 18,9ke 1.25,4ke
11. 2v o Get Zeppelin / Meimi (IRH) 22,9 1.25,4ke
12. 3v t Devilla Darkness / Spookiness (RDT) 22,4ake 1.25,4ke
3v o Cas d'Urgence / Henna H. (JoLo) 26,1ke k x
3v o Torréfier / Laura (RDT) 22,5ake hll
2v o Schooner Loisto / Mikke H. (FT Team) 19,7 hll
2v o Jose-Shot 945 / Shavo (NaSe) ilm.kl. hll

Lähtö 2:
1. 3v o J.T. Komun Ralli / Leevi (Loisto) 52,4 1.47,1ke, 800v€
2. 4v t Loisto-Sohviina / Henna H. (JoLo) 47,6ke 1.47,3ke, 500v€
3. 3v t P.R. Nailoni / Elina R. (FSRa) ilm.kl. 1.47,4kexx, 300v€
4. 3v t Loisto-Lieska / Tvin (WHT) 40,5ke 1.47,6ke, 200v€
5. 3v t J.T. Kilpasisar / Emilia (Loisto) 52,0 1.48,9ke, 100v€
6. 3v o Sir Akseli Pörrö / Catherine (LC) 1.38,3 1.48,9ke, 50v€
7. 4v o Kiin Remutus / Hawering (HVR) 42,6ke 1.49,2ke, 50v€

8. 4v t J.T. Hiska / Jenni T. (Team BJT) 40,3 1.49,2ke
9. 3v t S.A. Vilhelmiina / Shavo (NaSe) ilm.kl. 1.49,4ke
10. 4v t Peilikuva / Meimi (IRH) 43,2 1.49,6ke
11. 3v t Emilia Luned / Milli (NaSe) ilm.kl. 1.49,7ke
12. 4v o O.R. Roihun Paroni / Juuso (ORTS) 39,2aly 1.50,4ke
13. 3v o O.R. Roihun Visle / Marle (ORTS) 38,7ke 1.50,5kexx
14. 3v o Trogen Mod / Icengard (IRH) 41,2 1.50,5kex

Lähtö 3:
1. 10v o Zero Cent / tikru (RD) 17,8ke 1.17,2ly, 1200v€
2. 3v o Ray Nin / Mikael (FT Team) 21,5 1.17,3ly, 700v€
3. 4v o Never Say Die RC / Spookiness (RDT) 19,2api 1.17,6ly, 500v€
4. 7v t Fire's Harriet / Anita (PCE) 18,2a 1.17,7lyx, 300v€
5. 3v o Hurricane Zack / Jaska P. (FT Team) 20,9 1.17,7ly, 200v€
6. 4v t Call Sign J / Jenni T. (Team BJT) 19,2 1.17,8ly ep, 100v€
7. 6v t Trudy Loisto / Roosa (PCE) 19,0a 1.18,1ly, 100v€
8. 6v o Monsuun 98' / sjuta. (CeRi) 18,1pi 1.18,1ly, 100v€

9. 4v t L'O Launch Maker / Jonsu L. (Loren) 18,7 1.18,4ly
10. 4v t Quincy Jaide / Henna H. (JoLo) 20,3ke 1.18,5ly
11. 8v t Trifiné Faye / Hanna (SunRa) 17,2kp 1.18,6ly
12. 10v o Rioja Dan / Rita (RD) 18,5ke 1.18,9lyxx
13. 4v t Heavenly Luned / Milli (NaSe) 1.21,2 1.19,1ly
14. 4v t Hysteria Loisto / Shavo (NaSe) 1.19,9 1.19,4ly
2v o Token Oxygen / Meimi (IRH) 21,1 hyl
8v o Davy Jones / Icengard (IRH) 21,2 hml (1.19,7)

Lähtö 4:
1. 9v t AH Dödlig Kysse / Sari (SPT) 1.27,2ke 1.27,3ke, 2200v€
2. 9v o L'O Muiston Vihu / Jonsu L. (Loren) 21,9 1.27,5ke, 1100v€
3. 8v t L'O Roihahtava / Anthonio K (KeKa) 24,1aly 1.27,5ke, 700v€
4. 7v o O.R. Rohermi / Juuso (ORTS) 25,8ake 1.27,8ke, 400v€

5. 10v o EG Hallucination / Aavetar (FSRa) 25,0ke 1.28,0ke
6. 12v o Utvidga / Nobara (RR) 26,2ly 1.28,1ke
7. 12v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 22,6aly 1.28,1ke
8. 7v o Elkun Kunkku / Elkku (VRO) 23,9aly 1.28,6ke ep

Lähtö 5:
1. 4v o Hope Darkness / tikru (RD) 21,0ke 1.18,2ke, 1200v€
2. 5v t Token Hydra / Icengard (IRH) 19,8 1.18,4ke, 700v€
3. 5v t Sahara Loisto / Meimi (IRH) 19,8 1.18,8kex, 500v€
4. 4v t Big Mama / Laura (RDT) 23,9ke 1.18,9ke, 300v€
5. 5v t MF Olive Branch / Ville (MF) 15,9ke 1.19,0ke, 200v€
6. 5v t Rock On Loisto / Jenni T. (Team BJT) 17,7a 1.19,1kexx, 100v€
7. 4v t Lonely Jazz / Pieta (FT Team) 17,1a 1.19,1kexx, 100v€
8. 6v o Fool's Stalker / Shavo (NaSe) 1.17,3a 1.19,2ke, 100v€

9. 4v t P.R. Proposed / Mikke H. (FT Team) 19,6a 1.19,3kex
10. 4v o True Fighter Loisto / Rita (RD) 20,5ke 1.19,6ke
11. 4v o Langston Paco / Roosa (PCE) 21,6 1.19,7ke
12. 4v o Warrick / Aavetar (FSRa) 20,1ke 1.19,7ke
5v o Radical Frankenhooker / Spookiness (RDT) 16,0ake k
5v o Foulques Gaspard / Nobara (RR) 18,9ke hpl
5v o Megaman / Milli (NaSe) 1.18,2a k
5v o Fire's Hercule / Iina (Team BJT) 18,7a hll

Lähtö 6:
1. 2v t Top Speed Noble / Icengard (IRH) p.13,0a p.1.14,7ly, 1200v€
2. 12v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.1.08,5a p.1.14,7ly, 700v€
3. 3v o Mc Noble / Disa (IRH) p.13,6a p.1.15,4ly, 500v€
4. 12v o Silver Bullet / Thomas (ORTS) p.08,6a p.1.15,7ly, 300v€
5. 13v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4a p.1.15,7ly, 200v€
6. 3v t Chinatown Wei / Leevi (Loisto) 17,8 p.1.16,0ly, 100v€
7. 6v o Express Noble / Mikke H. (FT Team) p.1.09,0 p.1.16,2ly, 100v€
8. 5v t Fire's Goodbye / Jenni T. (Team BJT) p09,2 p.1.16,2ly
9. 2v o Hooligan / Pokeri (PMT) p.16,4ke p.1.16,2ly
10. 13v t Easterly The Best Star / Hanna (SunRa) p.1.08,1ake p.1.16,4ly
11. 4v t Never Been Noble / Hugo (IRH) p.09,7a p.1.16,5ly
12. 6v t Easterly Negligent / Pippuri (HsK) p.08,6aly p.1.16,5ly
13. 3v o Flake Out Dealer / Emilia (Loisto) 14,2 p.1.16,9ly

Lähtö 7:
1. 2100:3 11v t Minnantilan Tuulen Mahtityttö / Jonsu L. (Loren) 23,1 // 1.25,2ake, 2500v€, 5p
2. 2100:2 9v t Orilammen Roihuriina / Roy (ORTS) 23,3aly // 1.25,6akex, 1250v€, 4p
3. 2100:1 12v t L.L Lootuskukka / Catherine (LC) 1.23,5 // 1.25,7ake, 750v€, 3p
4. 2100:5 14v t Taikasumun Hermionella / Hanna (SunRa) 23,0ke // 1.25,9ake, 500v€, 2p
5. 2100:6 15v t Ämmän Ylpeys / LuciDa (3MTm) 22,7kp // 1.26,5akex, 1p
6. 2100:7 12v t Kekan Liimatar / Anthonio K (KeKa) 22,7aly // 1.26,5ake
7. 2100:4 12v t Ämmän Rakkaus / Heidi (SunRa) 23,6kex // 1.26,6ake

Kommentteja hevosten juoksuista: Minnantilan Tuulen Mahtityttö sai loppusuoralla kiritilaa ja juoksi ylivoimavoittoon! Orilammen Roihuriina sai keulat mutta laukkasi loppusuoralla 10 metriä menettäen jo varmalta näyttäneen voittonsa! Kiri silti vielä toiseksi! L.L Lootuskukka jäi kolmanteen sisälle, ja kiri kiritilaa saatuaan hyvää vauhtia kolmanneksi. Taikasumun Hermionella juoksi koko matkan loistopaikassa toisessa ulkoa mutta ei silti riittänyt neljättä tilaa paremmaksi. Ämmän Ylpeys laukkasi lähtöön pahoin, lähes hylkäykseen. Ei koskaan ottanut juuri vauhtia ja oli viides. Kekan Liimatar ei loistanut johtavan paikalta. Ämmän Rakkaus ei ikinä lähtenyt kiriin 3.ulkoa.

Lähtö 8:
1. 2100:2 8v t Julie Loisto / Pieta (FT Team) 12,1aly // 1.15,6akex, 2500v€, 5p
2. 2100:3 10v t Manhattan New York / Roy (ORTS) 12,2a // 1.15,7akex, 1250v€, 4p
3. 2100:1 6v t Los Nasha Bratva / Catherine (LC) 1.13,5 // 1.15,9ake, 750v€, 3p
4. 2100:5 8v t Damage Railot / Jonsu L. (Loren) 14,6 // 1.16,1akex, 500v€, 2p
5. 2100:4 9v t OR`Nicol Gold / Juuso (ORTS) 12,1aly // 1.16,3ake, 1p

Kommentteja hevosten juoksuista: Julie Loisto laukkasi lähtöön lyhyesti, otti porukan kiinni heti, jumputti kolmatta keulaan ja voitti vakuuttavasti! Loistava hevonen! Manhattan New York laukkasi melkein hylkäykseen asti kun Julie Loisto prässäsi, mutta kiri vielä hienosti toiseksi! Los Nasha Bratva juoksi johtavan takana ja piti siitä kolmanneksi kummemmin loistamatta. Damage Railot laukkasi lyhyesti loppusuoralla ja hölkkäsi maaliin. OR`Nicol Gold pysytteli taustalla koko matkan.

Lähtö 9:
1. 7v o O.R. Roihun Vokkerori / Roy (ORTS) 30,0ly 1.29,3ke, 1200v€
2. 7v o NL Topistara / Elina R. (FSRa) 1.36,8ke 1.29,6ke, 700v€
3. 6v o O.R. Roihun Ramses / Lucas (ORTS) 25,5aly 1.29,8ke, 500v€
4. 5v t Anteeksianto / Shavo (NaSe) 1.39,2 1.29,8ke, 300v€
5. 5v t J.T Wellemina / Jessika (IRH) 29,5 1.29,9ke, 200v€
6. 7v o Loisto-Vinster / Minttu R. (Loren) 26,9 1.30,1ke, 100v€
7. 7v o J.T. Jasperi / Jenni T. (Team BJT) 30,1a 1.30,1ke, 100v€
8. 7v t J.T. Noteeraus / Essi K. (CeRi) 26,1ke 1.30,3ke, 100v€

9. 6v t Koron Taru / Pokeri (PMT) 28,6kp 1.30,5kexx
10. 5v t Loisto-Lyydia / Leevi (Loisto) 34,5 1.30,6kex
11. 7v t L.L Voimatar / Catherine (LC) 1.24,5 1.30,7kex
12. 6v o Pronssin Vaino / Roosa (PCE) 30,5a 1.31,1ke
7v t Loisto-Piki / Jonsu L. (Loren) 26,9 hll
7v t F.T.N. Tähti-Sirkkeli / Icengard (IRH) 29,0 hpl
6v t Lillin Viimattu / Salla K. (Team BJT) 34,3a hpl
5v o Kekan Tuli-Sinko / Anthonio K (KeKa) 30,6ke hll

Lähtö 10:
1. 9v o Los JackAss / Catherine (LC) 1.14,0 1.16,0lyxx, 1200v€
2. 8v o Pour Le Mieux / Anita (PCE) 15,3a 1.16,0ly, 700v€
3. 8v o VT Daredevil / Mikael (FT Team) 15,1 1.16,2ly, 500v€
4. 6v t Rosalind Gone / adar (KT945) 1.18,0kex 1.16,4ly, 300v€
5. 13v o Warped Horus / Shavo (NaSe) 1.15,1 1.16,4ly, 200v€
6. 6v o OR`Tomahawk / Lucas (ORTS) 15,1ake 1.17,0ly, 100v€
7. 7v t Knaplap Loisto / Icengard (IRH) 16,5a 1.17,1ly, 100v€
8. 9v o MF Illegality / Pippuri (HsK) 15,5kp 1.17,2ly, 100v€

9. 6v t Token Cassidy / Jessika (IRH) 16,5a 1.17,3lyxx
10. 7v t P.R. Nonsense / Roosa (PCE) 15,5a 1.17,3ly
11. 8v o Lord Darkness / Pieta (FT Team) 15,5a 1.17,5ly
12. 5v o OR`Twister Depp / Deppy (ORTS) 16,5ake 1.17,6ly
13. 7v t Step It Like Soupir / Milja (KR) 1.19,2ake 1.17,6ly
14. 6v o Jeminan Printsky / Jonsu L. (Loren) 15,1 1.17,8ly
15. 7v t L'O Fanciful Fire / Spookiness (RDT) 15,2ake 1.17,8ly
16. 6v t Mischance Jazz / Laura (RDT) 15,9ly 1.18,9lyxx

Lähtö 11:
1. 10v t P.R. Symmetria / Roosa (PCE) 25,1a 1.30,2kpxx, 1200v€
2. 12v t Muiston Charlotta / Juha (ORTS) 24,2ake 1.30,3kp, 700v€
3. 11v o NJY Kisälli / Emilia (Loisto) 25,0 1.30,3kp, 500v€
4. 7v t L'O Aurinkotuuli / Jonsu L. (Loren) 25,7 1.31,1kp, 300v€
5. 13v t Tappara KIR / Shavo (NaSe) 1.24,1 1.31,5kp, 200v€

11v t Illasinnad NRL / Sari (SPT) 1.27,0ake hll
8v o Taivaanrannan Sadetanssi / Jessika (IRH) 23,3 hpl
8v o J.T. Juksaus / Roosa (PCE) 26,2a hpl
6v o Jukujätkä / Pokeri (PMT) 24,6ke hll

1

Hosted by www.Geocities.ws