RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään VRER:n alaiset ravit 17-08-2007.
Tämän kuun ainoissa raveissamme nähdään odotettu päälähtö: MYSTERIOUS YANKEE MEMORIAL, jossa jaetaan huikeat 30 000v€ voittajalle. Tällä kertaa mukaan ei oteta poneja.
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Ponit 3-18v, lv montè 4-14v, sh montè 5-16v.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Ennätyksettömät vain omiin lähtöihinsä!
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön (peitsareita 3 hevosta / lähtö).
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Käytä aina lyhenteitä!
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla 020

Lähdöt
Lähtö 1: Tasoitus 2v&ei enn. Lämminverisille 2100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 2: Tasoitus 3v&ei enn. Kylmäverisille 2100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 3: Tasoitus 4-6v Lämminverisille tammoille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 4: Tasoitus yli 10v Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 5: Ryhmä 12,5 ja nopeammille Lämminverisille MYSTERIOUS YANKEE MEMORIAL TULOKSET 3100m
30 000 v€ - 15 000 v€ - 10 000 v€ - 5000 v€ - 3000 v€ (- 2000 v€)
Lähtö 6: Tasoitus Peitsarit, enn. omaaville 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 7: Tasoitus 24,0-27,0 aikaisille Kylmäverisille 2600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 8: Tasoitus yli 20,0 aikaisille Lämminverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 9: Ryhmä alle 24,0 aikaisille Kylmäverisille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 10: Tasoitus Lämminverisille, montè, myös ei m-enn. 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Osallistujat:

Lähtö 1:
1. 2v o Oazis Bay / Carita (NRO) 1.25,0ke 1.22,3ke, 800v€
2. 2v t Keep It Stress / Riikka P. (EDR) ei enn. 1.22,5ke, 500v€
3. 2v t Lonely Jazz / Pieta (FT Team) 28,2ke 1.22,5ke, 300v€
4. 2v o Vanily Warrior / Wanna Be (Dew) ilm. kl. 1.22,5ke, 200v€
5. 2v t Eldlinje / Jemma (RedEye) 21,3ke 1.22,7ke, 100v€
6. 2v o Charme Gluant FR / Netta (AJC) 28,2 1.23,0ke, 50v€
7. 3v o Bonfire / Tierra (StRa) ei enn. 1.23,0kexx, 50v€
8. 2v t Niki Lear / Velmu (dew) 1.24,1ke 1.23,4ke, 50v€

9. 2v o Hyper Pyper Whees / Hasté (HUR) ei enn. 1.23,6ke
10. 2v t Trifiné Faye / Hanna (SunRa) ei enn. 1.23,6ke
11. 2v t Reallove Gone / Mikael (FT Team) 21,7ke 1.23,8kex
12. 2v t Allright RE / Pokeri (RedEye) ei enn. 1.24,0kexx
13. 3v o Hurricane Zack / Niina (StRa) ei enn. 1.24,1ke
14. 2v t Speaker Chamilla / Anu.M (PR) 37,4 1.24,3ke
15. 2v o L'O Cream Hight / Jonsu L (Loren) 18,7 1.24,7ke

Lähtö 2:
1. 3v o Savitaipaleen Cultessi / Sam (KopiR) ei enn. 1.40,1ke, 800v€
2. 3v t L'O MyrskyNeiti / Minttu R (Loren) 30,1 1.40,5ke, 500v€
3. 3v t Kujeileva / Tanja (ANIO) ei enn. 1.40,5ke, 300v€
4. 3v t Virtaana / micha (EVR) ei enn. 1.40,6ke, 200v€
5. 3v t Noitarumpu / Magnetie (KoPiR) ei enn. 1.40,7kex, 100v€
6. 3v o Taikasumun Lukas / Tintti (VirSu) ei enn. 1.40,9kex, 50v€
7. 3v t Insomnia / Janne (ANIO) ei enn. 1.41,4ke, 50v€

8. 3v o Drottis Vunobe / Laa- (KaKaRa) 50,4ke 1.41,7ke
9. 3v t P.R. Symmetria / Roosa (PCE) 46,9ke 1.41,9ke
10. 3v o Raggstein / Aavetar (FSRa) ei enn. 1.42,1ke
11. 3v o Hovimestarin Huumori / Velmu (dew) 1.49,4ke 1.42,8ke
12. 3v o Vilskeen Vili / Carita (NRO) Ei enn. 1.42,8ke
3v o L'O Siluetti / Jonsu L (Loren) 34,5 hpl

Lähtö 3:
1. 6v t Dahia Valley / veya (HRS) 17,2ke 1.17,5ke, 1200v€
2. 5v t Loveday Jazz / Tierra (StRa) 20.2ake 1.17,6ke, 700v€
3. 4v t Festival Stress / Sinzuliini (Rohja) 1.17,2ly 1.17,6ke, 500v€
4. 5v t Julie Loisto / Pieta (FT Team) 15,0ake 1.17,7ke, 300v€
5. 5v t Naive Jazz / Jenni T. (Team BJT) 17,6a 1.17,8ke, 200v€
6. 4v t Biatches Lonely Price / LuciDa (3MTm) 21,2ke 1.17,9kexx, 100v€
7. 4v t Sandy Nin / Tanja (ANIO) 15,0ke 1.17,9ke, 100v€
8. 5v t Lacey's Lindie / Jenna (VTRS) 15,2aly 1.17,9kexx, 100v€
9. 6v t Dazzle Jazz / Iina (Team BJT) 17,8a 1.18,5ke
10. 6v t Hold Good / Jonsu L (Loren) 16,7 1.18,7ke
11. 5v t Labonita Loisto / Iitu (Rohja) 1.19,0 1.18,7kexx
12. 6v t Yes I Do AS / Roosa (PCE) 17,2ke 1.18,8ke
13. 5v t L'O Marie / Niina (StRa) 20,0ake 1.19,1kex
14. 4v t Cozy EGT / Hasté (HUR) 26,9kex 1.19,2ke
15. 4v t My Lady Jazz / Janne (ANIO) 19,6ke 1.19,2ke
16. 4v t BIJT Maneater / Mikke H. (FT Team) 14,2ke 1.19,4ke

Lähtö 4:
1. 11v o Preeria / Anita (PCE) 25,6ke 1.25,1ke, 1200v€
2. 12v o Kekan Pölypunkki / Hessi VR (KeKa) 24,0kp 1.25,1ke, 700v€
3. 16v t Nemesisin Myrskytuuli / Minttu R (Loren) 21,3 1.25,2kex, 500v€
4. 14v o Ryysyrannan Pintaliitäjä / Monika (Kilta) 1.24,5 1.25,2kex, 300v€
5. 14v o Optima K / Iina (Team BJT) 21,0a 1.25,5ke, 200v€
6. 10v o EG Hallucination / Anne (DR) 28,7 1.26,1ke, 100v€
7. 12v o Kopper / Henna H. (JoLo) 26,1kexx 1.26,5ke, 100v€
8. 13v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 24,7ake 1.26,5ke, 100v€

9. 12v t Taivaanrannan Vilahdus / averse (3MTm) 25,2ake 1.26,8ke
10. 14v t Onnen Harhatar / Eveliina (FSRa) 22,3aly 1.27,2ke
11. 10v o S.A. Lemmen Kiirastuli / Tierra (StRa) 25,0ake 1.27,2kex
12. 15v o NJY Topias / Jenni T. (Team BJT) 21,0a 1.27,3ke
13. 16v o L'O Rojali / Jonsu L (Loren) 20,4 1.27,4ke
14. 10v r Ämmän Viuhahdus / LuciDa (3MTm) 24,8kp 1.27,4ke
15. 13v o WN Monarkki / Anthonio K (KeKa) 22,2aly 1.27,6ke
16. 12v o Hallapuron Kapinallinen / Tuulia (WTR) 24,1ake 1.27,7kex

Lähtö 5:
1. 12v o Loren Fire / Jonsu L (Loren) 10,8 1.16,1pi, 30 000v€, ONNEA!
2. 8v o O'Mega / Pieta (FT Team) 12,2aly 1.16,5pi, 15 000v€
3. 11v t Bonny Mild JL / Tierra (StRa) 11.0aly 1.16,5pi, 10 000v€
4. 11v t R.K. Cadence / Roosa (PCE) 11,8ke 1.16,6pi, 5000v€
5. 9v o Charlie Yankee / Annika (Fires) 11,0ly 1.16,6pi, 3000v€
6. 10v r Wippy's Star / Minttu R (Loren) 12,4 1.16,6pix, 2000v€

7. 13v o Brazil Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.11,9 1.16,7pixx
8. 13v o Nine Inch Seth / Miska H. (RA) 1.10,9aly 1.16,8pi
9. 9v o Xander Darkness / Hamzi (NER) 1.11,2 1.17,0pixx
10. 10v o Vicke Iron / Jenni T. (Team BJT) 12,3a 1.17,0pi
11. 10v o Boomerang Loisto / Iina (Team BJT) 10,7a 1.17,2pi
12. 8v o Conartist Yep / Mikko L. (RA) 1.12,3ake 1.17,3pi

Kommentteja: Loren Fire otti piikkipaikan heti kättelyssä ja leikitteli selvään ylivoimavoittoon! Ei antanut koko matkana kenenkään uhata vaan piti koko ajan kaikkiin vähintään viisi metriä rakoa. Oli ilo seurata huippuorin kepeää menoa. O'Mega pysytteli koko matkan keskijoukoissa, mutta viimeisellä takasuoralla käynnisti mahtavan kirin jolla ehti kakkoseksi. Bonny Mild JL juoksi toisessa ja kolmannessa ulkona, ja lopussa hyytyi vähän mutta ehti silti kolmanneksi. R.K. Cadence jäi vähän pussiin mutta sai loppusuoralla kiritilaa josta kiri neljänneksi. Charlie Yankee ei oikein näyttänyt menohaluja koko matkalla. Wippy's Star laukkasi 800 ennen maalia ja jäi muista, mutta otti kaikki kiinni ja sai vielä viimeiset rahat. Brazil Loisto laukkasi heti lähdössä ja 300 ennen maalia. Nine Inch Seth juoksi pussissa eikä saanut kiritilaa. Xander Darkness laukkasi 2000 ennen maalia ja 500 ennen maalia. Vicke Iron ei osoittanut menohaluja koko matkana. Boomerang Loisto otti todella kankean startin ja pysytteli taustajoukoissa koko matkan. Conartist Yep juoksi maalisuoralle asti kuolemanpaikalla josta väsyi ihan totaalisesti ja tuli maaliin viimeisenä.
Tämän lähdön tulokset arpoi Saara.

Lähtö 6:
1. 7v t Easterly The Best Star / Hanna (SunRa) p.11,6aly p.1.13,0ly, 1200v€
2. 10v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) p.10,0aly p.1.13,6ly, 700v€
3. 11v o Commander Noble / Jenna (VTRS) p07,7ke p.1.13,7ly ep, 500v€
4. 2v o Silver Yarr Savvy US / Netta (AJC) p19,8 p.1.14,0ly, 300v€
5. 6v t Forsythia Noble / Magnetie (KoPiR) p.09,9ke p.1.14,1ly, 200v€
6. 4v o Boaster Noble / veya (HRS) p15,1aly p.1.14,4ly, 100v€
7. 3v t Highway Noble / Sam (KoPiR) p.13,4ake p.1.14,4ly, 100v€
8. 10v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4aly p.1.14,8ly, 100v€

9. 9v o Mordor Noble / Sirpa (ION) p.15,2ke p.1.14,9ly
10. 3v t Jewel Of Pleasure / Icengard (NPS) p.13,4a p.1.14,9ly
11. 3v o Deadline Iostream / Virginia (ION) p.17,9ke p.1.15,1ly
12. 7v o Da Vinci Noble / Tuulia (WTR) p11,3aly p.1.15,2ly
13. 9v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.10,1ly p.1.15,2ly
14. 4v o Far Out Count / Hugo (NPS) p.12,6a p.1.15,7ly
15. 4v t Never Been Noble / Disa (NPS) p.12,7a p.1.15,7ly
16. 4v o Vernal Overlord / Sinzuliini (Rohja) p.1.13,3aly p.15,7ly

Lähtö 7:
1. 8v t J.E.P. Misteli / Wella (KR) 25,0ake 1.27,1kp, 1200v€
2. 9v t J.T. Nopsantteri / veya (HRS) 24,0ake 1.27,3kpx, 700v€
3. 10v o Mästare I Tras / Minna (Kilta) 1.27,0 1.27,3kpx, 500v€
4. 9v t D.A.N. Usva / Roosa (PCE) 24,4ake 1.27,6kp, 300v€
5. 8v t Kekan Liimatar / Hessi VR (KeKa) 24,9ke 1.27,7kpx, 200v€
6. 8v t Loisto-Stjärna / Anthonio K (KeKa) 24,5akp 1.27,7kp, 100v€
7. 6v o Savitaipaleen Tulikettu / Magnetie (KoPiR) 25,5ke 1.27,8kpxx, 100v€

8. 6v o Nordbo Nobod / LuciDa (3MTm) 25,7akp 1.28,0kp
9. 8v o L'O Muiston Vihu / Jonsu L (Loren) 24,7 1.28,0kp
10. 9v t Ämmän Ylpeys / averse (3MTm) 24,8ly 1.28,0kp
11. 9v t Nokikylän Liinu / Tuulia (WTR) 25,7ke 1.29,0kp
12. 6v o Loisto-Viljam / Sari (Fires) 1.27,0ake 1.29,4kp
9v o Ryysyrannan Noitavaino / Monika (Kilta) 1.26,9 hpl

Lähtö 8:
1. 4v o Wolfgang 14 / Enna S. (VMR) 23,1ke 1.20,1kex ep, 1200v€
2. 3v o In Secret Stress / Mikke H (FT Team) 23,7ke 1.20,1kex, 700v€
3. 2v o L'O Charmánt / Pieta (FT Team) 21,8ke 1.20,1ke, 500v€
4. 3v t Cameron Wei / veya (HRS) 24,2ke 1.20,3ke, 300v€
5. 3v t Fly O'Fire / Pokeri (RedEye) 21,6ke 1.21,0ke, 200v€
6. 4v o P.R. Habileté à Viser / Roosa (PCE) 21,5ke 1.21,0ke, 100v€
7. 3v o Davy Jones / Icengard (FT Team) 23,5 1.21,2ke, 100v€
8. 6v o Zigzag AS / Tierra (StRa) 20,6ake 1.21,4ke, 100v€

9. 6v o Can O'Dan Loisto / Hasté (HUR) 22,2ke 1.21,5kex
10. 5v o Vector Jazz / Lilla (SR) 1.24,4ke 1.21,9ke
11. 3v t Honey Kiin / Netta (AJC) 20,5 1.22,2ke
12. 5v o Jack Nin / Henna H. (JoLo) 20,4akexx 1.22,2ke
13. 3v t Fian Kiin / LuciDa (3MTm) 23,2ly 1.22,2ke
14. 5v t L'O Inter Cooler / Iitu (Rohja) 1.23,2ke 1.22,3ke
15. 6v o Supervisor Jazz / Jenni T. (Team BJT) 22,8a 1.22,4ke
16. 7v t Ida Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.21,1aly 1.22,4ke

Lähtö 9:
1. 11v o Kekan Kirppu / Hessi VR (KeKa) 21,6kp 1.22,4alyxx, 1200v€
2. 14v t J.T. Vilma / averse (3MTm) 22,5aly 1.22,8aly, 700v€
3. 9v o I.K Crime In Chaos / LuciDa (3MTm) 23,0ke 1.22,8aly, 500v€
4. 11v o Revanssi / Shavo (VIC) 1.22,0a 1.22,9aly, 300v€

5. 16v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 20,0ke 1.23,1aly
6. 14v t Ryysyrannan Rattoisa / Monika (Kilta) 1.21,1a 1.23,3aly
7. 15v o Taian Kesä Romanssi / Ville (MF) 22,1ke 1.23,6aly

Lähtö 10:
1. 5v o Clandestin Meurte / Riikka P. (EDR) ei m-enn. 1.22,0mke, 1200v€
2. 8v o Extravagant Stress / Heidi (SunRa) 16,4maly 1.22,1mke, 700v€
3. 7v t Garçon Manqué / Icengard (FT Team) 17,1am 1.22,1mkexx, 500v€
4. 7v t Jaquette Loisto / Eveliina (FSRa) 21,3mke 1.22,2mke, 300v€
5. 11v r Rockstone N'Joy / Iina (Team BJT) 17,0ma 1.23,0mke, 200v€
6. 9v o Laudable Loisto / Mika (MF) 23,3mke 1.23,3mke, 100v€
7. 6v o Token Cedar / Jessika (FT Team) 19,0m 1.23,5mke, 100v€

8. 12v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 20,4mly 1.23,9mke
9. 6v o Fire's Problematico / Jonsu L (Loren) 19,9m 1.24,1mkex
10. 4v t Novembre Doux / Jenni T. (Team BJT) ei m-enn. 1.24,2mke
11. 10v o Eddie Loisto / Mikael (FT Team) 17,2maly 1.24,4mkex
12. 6v o Pasha Loisto / Tuulia (WTR) 20,8mke 1.24,6mke
13. 5v r Imperium Loisto / Minttu R (Loren) ei m-enn. 1.24,7mke

1

Hosted by www.Geocities.ws