RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään VRER:n alaiset ravit 05-07-2007.
Jo 18. raveissamme nähdään kaikkia ravirotuja. Lähtöjä on normaalien 10-12 sijasta 14! Voittosummat ovat normaalit.
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Ponit 3-18v, lv montè 4-14v, sh montè 5-16v.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Ennätyksettömät vain omiin lähtöihinsä!
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön (peitsareita 3 hevosta / lähtö).
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Käytä aina lyhenteitä!
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla 018

Lähdöt
Lähtö 1: Tasoitus 2v&ei enn. Lämminverisille 2100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 2: Tasoitus 3v&ei enn. Kylmäverisille 2100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 3: Tasoitus enn. omaaville Peitsareille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 4: Ryhmä 10+ Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 5: Tasoitus yli 20,0 aikaisille Lämminverisille 3100m TULOKSET
800 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 6: Tasoitus alle 24,0 aikaisille Kylmäverisille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 7: Ryhmä 9+ Lämminverisille 2600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 8: Tasoitus 5-7v Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 9: Tasoitus 4-5v Lämminverisille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 10: Tasoitus 25,0-30,0 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 11: Tasoitus Kylmäverisille, montè 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 12: Tasoitus Lämminverisille, montè 2100m TULOKSET
1200 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 13: Tasoitus A-poneille, alle 100st, myös ei enn. 1100m TULOKSET
500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ - 50 v€ (- 25 v€)
Lähtö 14: Tasoitus B-poneille, alle 100st, myös ei enn. 1100m TULOKSET
500 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ - 50 v€ (- 25 v€)

Osallistujat:

Lähtö 1:
1. 2v o L'O Charmánt / Pieta (FT Team) 25,8ke 1.24,0ke, 800v€
2. 2v o 3rd Cyber-terrorism / Mauri (twt) ilm kl 1.24,4kexx, 500v€
3. 6v t Sweetycote Jazz / Tuulia (WTR) ilm kl 1.24,6ke, 300v€
4. 2v o Speedy Twister / Diop (RedEye) 19,8ly ep 1.25,1ke, 200v€
5. 2v o Pepper Loisto / Pokeri (RedEye) 18,6ly 1.25,2ke, 100v€
6. 2v t Art Vega / Velmu (dew) ilm. kl 1.25,2ke, 50v€
7. 2v t One Pound Nin / Leevi (Loisto) 25,1 1.25,3ke, 50v€
8. 5v o Pasha Loisto / Eveliina (OPR) ilm kl 1.25,4ke
9. 2v o Top Racer / Emilia (Loisto) 28,2 1.25,6ke
10. 2v o Token Dynamite / Pauligin (FT Team) 19,4a 1.25,8ke
11. 2v t Quinn Loisto / Juuli (RAF) ilm. kl 1.25,8ke
12. 2v o Malibu Maker / Carita (RAF) ilm. kl 1.26,5ke
13. 2v o Remember Me / Mikke H (FT Team) 19,0akp 1.26,6ke

Lähtö 2:
1. 3v t Persikka / Silent (dew) 55,6ke 1.49,0ke, 800v€
2. 3v t Savitaipaleen Sointu / Sam (KoPir) ei enn. 1.49,1kexx ep, 500v€
3. 3v t N.I.N.Hulivili / Janne (ANIO) 38,3ke 1.49,2kex, 300v€
4. 3v t Suomi Varjotar / Magnetie (KoPiR) ei enn. 1.49,3ke, 200v€
5. 3v o Hovimestarin Huumori / Velmu (dew) ilm. kl 1.49,4ke, 100v€
6. 6v t Soldran Orjatar / Tuulia (WTR) ilm kl 1.49,4ke
7. 3v o Vilskeen Vili / Carita (RAF) ilm. kl 1.49,5ke
8. 3v t Euro-Ohjus / Sanna P (dew) 56,6ke 1.49,8ke
9. 3v t Loisto-Oikku / Leevi (Loisto) 58,1 1.49,9ke
10. 3v o Loisto-August / Emilia (Loisto) 46,5 1.50,9ke

Lähtö 3:
1. 3v t Jewel Of Pleasure / Icengard (NPS) p.16,5a p.1.14,0ly, 1200v€
2. 9v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) p.10,0aly p.1.14,4ly, 700v€
3. 12v o Commander Noble / Marja (3MTm) p07,7ke p.1.14,4ly, 500v€
4. 8v t Sekretess SW / Anne (DR) p.08,8 p.1.14,5ly, 300v€
5. 9v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.10,1ly p.1.14,9ly, 200v€
6. 3v o Far Out Count / Disa (NPS) p.15,6a p.1.15,1ly, 100v€
7. 6v t Easterly The Best Star / Hanna (SunRa) p.1.14,0aly p.1.15,7ly, 100v€
8. 2v t Never Been Noble / Pauligin (NPS) p.15,0a p.1.16,0ly, 100v€
9. 2v o Nobleman / Leevi (Loisto) p.15,4 p.1.16,4ly
10. 10v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4aly p.1.16,5ly
11. 3v t Mary Lou Jazz / LuciDa (3MTm) p16,4aly p.1.16,9ly
12. 2v t Highway Noble / Sam (KoPiR) p.20,1ke p.1.17,0ly
13. 6v o Da Vinci Noble / averse (3MTm) p11,3aly p.1.17,1ly
14. 6v t Atwork Noble / Emilia (Loisto) p.09,1 p.1.17,1ly
15. 5v t Forsythia Noble / Magnetie (KoPiR) p.09,9ke p.1.17,2ly

Lähtö 4:
1. 14v t Ryysyrannan Rattoisa / Monika (Kilta) 1.21,1a 1.25,2ake, 1200v€
2. 12v t Kettulan Kahlekuningatar / Pomppis (KeRa) 24,9ke 1.25,3akexx ep, 700v€
3. 13v o Taian Kesä Romanssi / Ville (MF) 22,1ke 1.25,5ake, 500v€
4. 12v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 24,8ke 1.25,5ake, 300v€
5. 14v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 20,0ke 1.25,9ake, 200v€
6. 11v o Kopper / Henna H. (JoLo) 26,1kexx 1.25,9ake
7. 10v o Preeria / Anita (PCE) 25,6ke 1.26,0ake
8. 14v o Ryysyrannan Pintaliitäjä / Minna (Kilta) 1.22,3a 1.26,7ake
13v o Heinäkuun Viljami / LuciDa (3MTm) 24,3ke hlo
14v t J.T. Vilma / averse (3MTm) 22,5aly hll

Lähtö 5:
1. 3v t Token Hydra / Jessika (FT Team) 22,8a 1.28,1pi, 800v€
2. 4v o Jack Nin / Henna H. (JoLo) 21,6kexx 1.28,7pi, 500v€
3. 3v o P.R. Habileté à Viser / Anita (PCE) 27,0ke 1.28,9pixx, 300v€
4. 7v r Giuseppe Dan / LuciDa (3MTm) 20,5ake 1.29,2pi, 200v€
5. 9v t Fire's Vidde / Timo (twt) 1.20,2aly 1.29,2pi, 100v€
6. 3v t My Lady Jazz / Janne (ANIO) 20,4ke 1.29,2pi, 50v€
7. 4v t Magica Fever / Vanessa (twt) 1.28,7kex 1.29,3pi, 50v€
8. 4v o Zigzag AS / Niina (StRa) 1.23,2ke 1.29,6pi, 50v€

9. 4v t Powerful Loisto / Mauri (twt) 1.22,4ke 1.29,8pixx
10. 5v t Yes I Do AS / Roosa (PCE) 20,8kex 1.29,9pixx
11. 5v t Top Secréte / Icengard (FT Team) 25,6 1.30,2pixx
12. 3v o Yo Comet 2019 / Magnetie (KoPiR) 20,5ke 1.30,4pi
13. 3v t Déterminé Railot / Mikke H. (FT Team) 21,2ke 1.30,4pixx
14. 6v o Attacker BR / Mikke H. (FT Team) 20,8ly 1.31,5pi
7v t Charline Jazz / averse (3MTm) 20,3ake k
6v o ST Ballo / Tierra (StRa) 1.31.1pixx hlo

Lähtö 6:
1. 9v o I.K Tuli Polttaa / LuciDa (3MTm) 23,0ke 1.23,1ly, 1200v€
2. 14v o Mintun Veripisara / Jessika (FT Team) 22,0a 1.23,6ly, 700v€
3. 13v o Pohjolan Heimo / Mauri (twt) 1.22,7ke 1.24,0lyx, 500v€
4. 8v t Cerisierin Joulutar / Silent (dew) 23,5ke 1.24,0lyxx, 300v€
5. 6v o Lyhtykorven Vihuri / Elina R. (FSRa) 21,3ke 1.24,0ly
6. 9v o Loisto-Kasimir / Emilia (Loisto) 23,7 1.24,3lyx
7. 11v o Pohjolan Henkka / averse (3MTm) 23,9ke 1.24,8ly

Lähtö 7:
1. 10v t Exotique Loisto / Mikke H. (FT Team) 15,1ke 1.16,0akp, 1200v€
2. 10v t Bonny Mild JL / Tierra (StRa) 1.21,1kp 1.16,4akp, 700v€
3. 14v t Fair Figure / Magnetie (KoPir) 12,4ly 1.16,4akpx, 500v€
4. 14v t So Presser / Unicorn (KoPiR) 12,1ly 1.16,5akp, 300v€
5. 11v t FG-Anymore Laurent / Ville (MF) 13,8ke 1.16,6akp, 200v€
6. 11v t Chocolate Tempo RE / Pippuri (HsK) 13,2ke 1.16,8akp, 100v€
7. 9v t Cajènta Stress / Roosa (PCE) 13,7ke 1.17,2akp
8. 10v t Biatches Misantroby / Pauligin (FT Team) 15,3a 1.17,5akp
9. 10v o Dazing Look / Hugo (FT Team) 16,7 1.18,1akp
10. 10v o Eddie Loisto / Mikael (FT Team) 16,0kp 1.18,5akp
11. 9v t Lucky Fellow Loisto / Henna H. (JoLo) 15,6ke 1.18,7akp
12. 10v t R.K. Cadence / Anita (PCE) 11,8ke 1.18,7akp

Lähtö 8:
1. 6v o J.T. Eepos / Unicorn (KoPiR) 44,7ke 1.30,1ke, 1200v€
2. 5v o N.I.N. Hurmuri / Roosa (PCE) 35,8kex 1.30,1ke, 700v€
3. 5v t Ämmän Rakkaus / Heidi (SunRa) 43,1ke 1.30,2kexx, 500v€
4. 5v o Loisto-Kaspar / Mika (MF) 44,2kexx 1.30,6ke, 300v€
5. 7v o Pohjolan Martti / Icengard (FT Team) 32,6 1.30,9ke, 200v€
6. 9v o S.A. Lemmen Kiirastuli / Tierra (StRa) 1.36,7ke 1.31,1ke, 100v€
7. 6v o Savitaipaleen Tulikettu / Magnetie (KoPiR) 25,2ke 1.31,2ke, 100v€
8. 5v o Jukujätkä / Pokeri (RedEye) 30,6ly 1.31,4ke, 100v€

9. 7v t Illasinnad NRL / Sari (Fires) 1.31,2ke 1.31,4ke
10. 5v o Koron Lumo / Anita (PCE) 43,3ke 1.31,4ke
11. 5v t Calvaron Noiduttu / Mira (RD) 1.40,2ke 1.31,6ke
12. 7v o Pohjolan Sankari / Jessika (FT Team) 25,6a 1.31,9ke
13. 6v t Taikasumun Hermionella / Hanna (SunRa) 37,3ly 1.32,0ke
5v o L'O Tulen Herra / LuciDa (3MTm) 32,8ake k
5v t Koron Taru / Diop (RedEye) 30,5pix hyl
5v o Ämmän Usko / averse (3MTm) 46,5ke k

Lähtö 9:
1. 4v t Festival Stress / Black Heaven (Rohja) 1.25,0ke 1.17,4ly, 1200v€
2. 4v t Sweet Sacrifice / Pokeri (RedEye) 16,9ke 1.17,6ly, 700v€
3. 4v r Fire's Siralmas / Fayanna (Fires) 18,4ke 1.17,8ly, 500v€
4. 5v o Cabestan Loisto / Disa (FT Team) 16,8 1.17,8lyxx, 300v€
5. 5v o Fire's Mischief / Tuulia (WTR) 1.13,7aly 1.17,8ly, 200v€
6. 5v t Biatches Serenity / LuciDa (3MTm) 19,0aly 1.18,1ly, 100v€
7. 5v t Julie Loisto / Pieta (FT Team) 17,0ke 1.18,1ly, 100v€
8. 4v t BIJT Maneater / Mikke H. (FT Team) 20,8ly 1.18,5lyxx, 100v€
9. 4v o In Your Face / Elina R. (FSRa) 25,2ke 1.18,5ly
10. 4v t Nice Time Loisto / Diop (RedEye) 20,1ke 1.18,6ly
11. 4v o Oh Naughty / Timo (twt) 1.18,5kex 1.18,7ly
12. 3v t Token Cassidy / Icengard (FT Team) 19,5 1.19,0lyxx
13. 4v t Pearl Beemer / Carita (RAF) 1.20,5ake 1.19,1lyx
14. 4v o Barcelona Raindrop / Sinzuliini (Rohja) 1.24,3ke 1.19,1ly
15. 4v t Biatches Double Fly / averse (3MTm) 17,2aly 1.19,4ly
16. 5v o Bishop Ambesity / Velmu (dew) 1.12,4ake 1.19,5ly

Lähtö 10:
1. 7v t L'O Ajatus / averse (3MTm) 29,5ke 1.28,2ke, 1200v€
2. 8v o MT Tuulen Tuisku / Anita (PCE) 29,1ly 1.28,2ke, 700v€
3. 5v t Loisto-Winda / Emilia (Loisto) 28,2 1.28,2kexx, 500v€
4. 10v t Taikasumun Cloria / LuciDa (3MTm) 25,2ly 1.28,4ke, 300v€
5. 6v o Loisto-Viljam / Sari (Fires) 1.28,9ly 1.28,4ke, 200v€

6. 8v t D.A.N. Usva / Roosa (PCE) 26,6aly 1.28,9ke
7. 9v o WN Tulikivi / Jessika (FT Team) 25,2a 1.29,1ke
8. 10v o Pohjolan Igor / Minna (Kilta) 1.25,1 1.29,2ke
9. 4v o Savitaipaleen Aavistus / Magnetie (KoPiR) 25,5ke 1.29,6ke
10. 9v o Ryysyrannan Noitavaino / Monika (Kilta) 1.26,9 1.30,7ke

Lähtö 11:
1. 6v o L'O Muiston Säväys / averse (3MTm) 33,0mke 1.29,2mkex, 1200v€
2. 8v o An Hevari / Elina R. (FSRa) 40,0mke 1.29,7mke, 700v€
3. 5v o Taivaanrannan Sadetanssi / Pieta (FT Team) 41,0ke 1.29,8mke, 500v€
4. 10v t Ryysyrannan Salarakas / Minna (Kilta) 1.27,5m 1.31,1mke, 300v€
5. 5v t Loisto-Vilkaus / Tuulia (WTR) ei m-enn 1.31,1mke
6. 8v t Rauniolan Ruusuillatanssija / LuciDa (3MTm) 31,3mke 1.31,4mke
7. 14v t Ryysyrannan Plusmiinusnolla / Monika (Kilta) 1.26,8m 1.31,6mke

Lähtö 12:
1. 6v t Jaquette Loisto / Tuulia (WTR) ei m-enn 1.21,3mke, 1200v€
2. 7v t Ida Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.19,2mke 1.22,1mke, 700v€
3. 7v t Garçon Manqué / Icengard (FT Team) 18,6m 1.22,5mke, 500v€
4. 9v o Square Deal NSF / Carina (VMR) 21,9mke 1.22,5mke, 300v€
5. 6v t Forever Hope / Vanessa (twt) ilm m-lähtöön 1.22,6mke, 200v€
6. 11v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 22,2mke 1.22,8mke
10v t Unanimity UNF / Lupinia (VMR) 19,1mke hll
14v o El Nino Loisto / Black Heaven (Rohja) 1.18,7mke hll
13v o CT Thalion / Magnetie (KoPiR) 17,4make hll
6v o Token Cedar / Jessika (FT Team) 20,6m hll

Lähtö 13:
1. 3v t Bonmeron IRE / Heidi M. (WTR) ei enn 3.12,3ly, 500v€
2. 14v o Thomas SWE / Hanna (SunRa) 2.21,5ly 3.12,3lyx, 300v€
3. 4v t Vaapukan Kiira / Sam (KoPiR) 2.46,0ly 3.15,4ly, 200v€
4. 9v o Förtjänst Kund SWE / Icengard (FT Team) 2.30,7 3.15,8ly, 100v€
5. 5v t Pronssin Idoli / Anita (PCE) 2.36,4lyx 3.16,0ly, 50v€
6. 4v o Lixy´s Simba / Carita (RAF) 2.31,1ly 3.16,4ly, 25v€
7. 7v o Sherwood / Pieta (FT Team) 2.20,0ly 3.16,6ly, 25v€
8. 17v t Ryysyrannan Tulimyrsky / Roosa (PCE) 2.21,9ly 3.16,8lyx, 25v€

9. 5v o Machomies / Vanessa (twt) 3.16,7ly 3.16,9ly
10. 3v o Turgubbe SWE / Noonu (SR) ei enn. 3.18,2lyx
11. 3v o Rascal / Velmu (dew) 2.30,1ly 3.20,2ly
12. 5v o KSL Fjäril / Magnetie (KoPiR) 2.27,3ly 3.20,1ly
13. 3v t Wicked Cashkey / Taru K (BRT) ei enn 3.20,2ly
14. 16v o Orisinal / Tierra (StRa) 2.25.4aly 3.22,2lyxx
8v t JT Pähkinä / Niina (StRa) 2.20,7aly hll
8v t Deonora N'Joy / Jessika (FT Team) 2.34,2 hrp

Lähtö 14:
1. 3v o Pommac Pajazzo / Velmu (dew) ilm. kl 2.50,5ly, 500v€
2. 3v t May Kurir / Carita (RAF) ilm. kl 2.50,9lyx, 300v€
3. 3v o Dreamplayer / Reeta K. (ROWDY) ei enn.2.51,5ly, 200v€
4. 16v o Astra's Lugaid / LuciDa (3MTm) 2.11,1ly 2.51,6ly, 100v€
5. 4v t Yaron Stella / Unicorn (KoPiR) 2.33,3aly 2.51,6ly, 50v€
6. 7v t Yaron Amber / Roosa (PCE) 2.21,7aly 2.51,6ly, 25v€
7. 4v o Åkores Bergynt / Taru K (BRT) ei enn 2.51,9lyx, 25v€
8. 6v t Kauniisti Ajateltu / Magnetie (KoPiR) 2.35,4ly 2.52,2ly, 25v€
9. 4v o Geston Åk / Heidi M. (WTR) ei enn 2.52,3ly
10. 10v t Snø / Ville (MF) 2.10,2ke 2.52,5ly
11. 3v t Narcissa B / Andiee (DR) ei enn. 2.52,9lyx
12. 13v o P.V. Maxwell / Anita (PCE) 2.11,1ly 2.53,0ly
13. 5v t Trållan / averse (3MTm) 2.28,9aly 2.53,5lyxx
7v t Sinne's Anskuelig / Mika (MF) 2.23,4lyx hll
5v t Yaron Astrid / Icengard (FT Team) 2.15,2 hll
4v o Bazooka / Jessika (FT Team) ei enn. hll

1

Hosted by www.Geocities.ws