RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään VRER:n alaiset ravit 08-06-2007.
Ensimmäinen kesäkautemme avataan Pronssissa, sen kunniaksi suuremmat voittosummat!
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Ponit 3-18v, lv montè 4-14v, sh montè 5-16v.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Ennätyksettömät vain omiin lähtöihinsä!
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön (peitsareita 3 hevosta / lähtö).
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Käytä aina lyhenteitä!
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla 016

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Kylmäverisille, Lämminverisille ja Peitsareille 2100m TULOKSET
Porkkanapussi läpipäässeille
Lähtö 1: Tasoitus 2v&ei enn. Lämminverisille 2100m TULOKSET
1500 v€ - 1000 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ (- 100 v€)
Lähtö 2: Tasoitus 3v&ei enn. Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1500 v€ - 1000 v€ - 700 v€ - 500 v€ - 300 v€ (- 100 v€)
Lähtö 3: Ryhmä yli 70 000v€ voittaneille Lämminverisille 1600m TULOKSET
5000 v€ - 3000 v€ - 2000 v€ - 1100 v€ - 700 v€ (- 400 v€)
Lähtö 4: Tasoitus yli 30,0 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
3000 v€ - 1700 v€ - 1300 v€ - 800 v€ - 400 v€ (- 100 v€)
Lähtö 5: Tasoitus 4-6v Lämminverisille 2100m TULOKSET
4000 v€ - 2500 v€ - 1500 v€ - 900 v€ - 500 v€ (- 200 v€)
Lähtö 6: Tasoitus Peitsarit, myös ei enn. 1600m TULOKSET
4000 v€ - 2500 v€ - 1500 v€ - 900 v€ - 500 v€ (- 200 v€)
Lähtö 7: Tasoitus yli 20,0 aikaisille Lämminverisille 2600m TULOKSET
3000 v€ - 1700 v€ - 1300 v€ - 800 v€ - 400 v€ (- 100 v€)
Lähtö 8: Ryhmä alle 24,0 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
5000 v€ - 3000 v€ - 2000 v€ - 1100 v€ - 700 v€ (- 400 v€)
Lähtö 9: Tasoitus 15,0-20,0 aikaisille Lämminverisille 1600m TULOKSET
4000 v€ - 2500 v€ - 1500 v€ - 900 v€ - 500 v€ (- 200 v€)
Lähtö 10: Tasoitus 6-8v Kylmäverisille 3100m TULOKSET
4000 v€ - 2500 v€ - 1500 v€ - 900 v€ - 500 v€ (- 200 v€)
Lähtö 11: Tasoitus A-poneille, alle 100st, myös ei enn. 1100m TULOKSET
1000 v€ - 700 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)
Lähtö 12: Tasoitus B-poneille, alle 100st, myös ei enn. 1100m TULOKSET
1000 v€ - 700 v€ - 300 v€ - 200 v€ - 100 v€ (- 50 v€)

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:
1. 4v o Zigzag AS / Niina (StRa) ei enn (lv) 21,2ke, LÄPI
2. 4v t O'Mama Loisto / Tierra (StRa) ei enn (lv) 21,8kex, LÄPI
3. 3v o In Secret Stress / Mikke H (FT Team) ei enn. (lv) 24,2ke, LÄPI
4. 3v o Walter Gone/ Sarako (BRT) ei enn. (lv) 24,5ke, LÄPI
5. 2v o P.R. Emperor / LuciDa (3MTm) ei enn. (lv) 24,9kex, LÄPI
6. 2v t Tribeca Darkness / Mikko L. (RA) ei enn. (lv) 25,7ke, LÄPI
7. 2v t Doris Nin / Miska H. (RA) ei enn. (lv) 25,9ke, LÄPI
8. 2v o Felix Kiin / averse (3MTm) ei enn. (lv) 26,1ke, LÄPI
9. 12v o Skarpheden / Viima (TVr) ei enn. (sh) 41,2ke, LÄPI
10. 3v t Pronssin Huuliharppu / Pia (KeRa) ei enn. (sh) 55,5ke, LÄPI
11. 3v t J.T. Lorun Huvitus / Pomppis (KeRa) ei enn. (sh) 55,9kexx,LÄPI
12. 3v t Meren Tuikahdus / Kristian Laine (FSRa) ei enn. (sh) 58,2ke, LÄPI

Lähtö 1:
1. 2v t So Out Line / Veera (VMR) 19,2ke 1.25,6ke ep, 1500v€
2. 2v o P.R. Habileté à Viser / Roosa (PCE) ilm.kl. 1.25,7ke, 1000v€
3. 2v o L'O Charmánt / Pieta (FT Team) ei enn 1.25,8ke, 700v€
4. 2v o Great Britannia / Mikko L. (RA) 1.19,1kexx 1.26,3kex, 500v€
5. 2v o Remember Me / Pauligin (FT Team) 22,2 1.26,3ke ep, 300v€
6. 2v o Speedy Twister / Diop (RedEye) 27,1ke 1.26,3ke, 100v€
7. 2v t Intrique Soldra / Miska H. (RA) 1.21,1kex 1.26,4ke, 100v€
8. 2v t OR`Glamour Depp / Deppy (ORTS) ilm.kl. 1.26,5ke, 100v€
9. 2v o Myth's Sixshooter / Jusku (SLR) 23,4ke 1.26,6ke
10. 2 v t Reallove Gone / Mikael (FT Team) ei enn 1.26,9ke
11. 2v t Honey Kiin / averse (3MTm) 25,4ke 1.27,3ke
12. 2v o Jazzy Kiin / LuciDa (3MTm) 30,0ke 1.27,7ke
13. 2v t Token Papaya / Maria P. (EDR) 20,6ly 1.27,7ke
14. 2v o Pepper Loisto / Pokeri (RedEye) 28,0ke 1.28,3kex
2v t Token Thema / Jessika (FT Team) 20,5 hll
2v t Enchan Stress / Riikka P. (EDR) ilm. kl. hml (1.28,9)

Lähtö 2:
1. 3v o Termi / averse (3MTm) ilm.kl 1.47,4ke, 1500v€
2. 3v t Koron Taru / Pokeri (RedEye) 30,5pix 1.47,5ke, 1000v€
3. 3v t O.N.E Farona / Miska H. (RA) 1.41,8ke 1.48,0kex, 300v€
4. 3v o Vito / Silent (dew) 47,1ke 1.48,9ke, 100v€
5. 3v t Pronssin Kiertotähti / Roosa (PCE) ilm.kl. 1.49,3ke, 100v€
6. 3v o J.T. Hilperi / LuciDa (3MTm) ilm.kl 1.49,4ke
7. 3v o Laukka Pähkinä / Jusku (SLR) ilman kl. 1.49,5ke
8. 3v t Ada von / Kati J (HsK) ilm.kl. 1.49,5kex
3v t O.R. Roihun Charlotte / Juha (ORTS) ilm.kl. hpl
3v o Karomir / Mikko L. (RA) 1.39,3ke hpl

Lähtö 3:
1. 9v o Frank E.W. Treasure III / Thomas (ORTS) 12,1aly 1.11,0aly, 5000v€
2. 9v o Aladino / Juha R. (Yep) 12,9aly 1.11,0aly, 3000v€
3. 13v o Nine Inch Seth / Mikko L. (RA) 1.10,9aly 1.11,1alyxx, 2000v€
9v o Gigolo Darkness / Miska H. (RA) 13,8lyx hll
9v o Chapleswonthy / Juuso (ORTS) 11,4aly hll
6. 10v o Last Farewell / Spookiness (RDT) 12,8ke hll

Lähtö 4:
1. 6v o Kekan Tulipallo / Anthonio K (KeKa) 33,1ly 1.41,1kexx, 3000v€
2. 4v t J.T. Wellemina / Jessika (FT Team) 36,8a 1.41,4ke, 1700v€
3. 4v o Savitaipaleen Finaali / Mikko L. (RA) 1.39,3ke 1.41,7ke, 1300v€
4. 3v t N.I.N.Hulivili / Tanja (ANIO) 40,4ke 1.41,9ke, 800v€
5. 5v t Taikasumun Hermionella / Heidi (SunRa) 37,3ly 1.42,4ke, 400v€
6. 3v t Karina / Janne (ANIO) 40,0ke 1.42,4ke, 100v€
7. 4v o Loisto-Kaspar / Pippuri (HsK) 44,2kexx 1.43,2ke, 100v€
8. 4v o O.R. Roihun Ramses / Juha (ORTS) 42,6ke 1.43,7kex, 100v€
9. 4v t Ämmän Rakkaus / Hanna (SunRa) 43,1ke 1.43,7kexx
10. 4v t Calvaron Jade / Miska H. (RA) 1.39,1ke 1.43,7ke
11. 5v o O.R. Roihun Vokkerori / Marle (ORTS) 34,0ake 1.43,8kexx
12. 8v o Revanssi / Shavo (BRT) 1.34,8 1.43,8kexx
13. 4v t F.T.N. Tähti-Sirkkeli / Icengard (FT Team) 35,2a 1.44,1ke
14. 8v t Näpin Tarina / Milo (NaSe) 1.34,8 1.44,1kexx ep
15. 4v o Koron Lumo / Anita (PCE) 44,0ke 1.44,1ke
16. 4v o N.I.N. Hurmuri / Roosa (PCE) 35,8kex 1.44,5ke ep

Lähtö 5:
1. 4v t Lady Violet AS / Miska H. (RA) 1.19,2ly 1.19,0ke, 4000v€
2. 6v o America's Black Crystal / Jusku (SLR) 11,3 1.19,1kexx, 2500v€
3. 5v t Bronzé Beauté / Veera (VMR) 12,1ake 1.19,2ke, 1500v€
4. 6v o Token Cedar / Pauligin (FT Team) 17,3a 1.19,2ke, 900v€
5. 5v t Fair Factor / Laura (RDT) 16,9aly 1.19,2kexx, 500v€
6. 4v t Pearl Beemer / Velmu (RRA) 1.25,7ke 1.19,2ke, 200v€
7. 5v t Coica Verene / Mikko L. (RA) 1.19,9ke 1.19,4ke, 200v€
8. 4v t L'O Belve Act / Shavo (BRT) 1.23,5 1.19,4ke, 200v€
9. 5v t L'O Fanciful Fire / Spookiness (RDT) 17,1kp 1.19,5ke
10. 5v o Old Codger Loisto / Anita (PCE) 21,6ake 1.19,6ke
11. 5v t Yo Spellsinger / Milo (NaSe) 1.19,3 1.20,1kex
12. 5v o Bishop Ambesity / Juuli (RRA) 1.12,4ake 1.20,3ke
13. 4v o Cabestan Loisto / Pauligin (FT Team) 16,8 1.20,4ke
14. 4v t Yes I Do AS / Roosa (PCE) 22,9ke 1.21,0ke
15. 4v t Tip´s Flinger / Heidi (RRA) 1.23,8ke 1.21,0ke
4v o ST Ballo / Tierra (StRa) 1.37.0ke hll

Lähtö 6:
1. 9v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.10,1ly p.1.17,2ly, 4000v€
2. 3v o Far Out Count / Icengard (NPS) p.19,3a p.1.17,2ly, 2500v€
3. 11v t Twisted Fate / Anne (DR) p.10,4ly p.1.17,2ly, 1500v€
4. 14v o Caribbean Black Pearl / Thomas (ORTS) p.07,2ke p.1.17,3ly, 900v€
5. 2v t Mary Lou Jazz / Marja (3MTm) ei enn. p.1.17,7ly, 500v€
6. 5v o Da Vinci Noble / averse (3MTm) p11,3aly p.1.17,9ly, 200v€
7. 2v t Never Been Noble / Disa (NPS) ilm. kl p.1.18,0ly, 200v€
8. 4v o Peau D'ours / Maryland (TofRa) p.09,5 p.1.18,0ly, 200v€
9. 6v t Easterly The Best Star / Hanna (SunRa) p.1.14,0aly p.1.18,7ly
10. 10v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4aly p.1.19,3ly
11. 6v t Sekretess SW / Jebu (TofRa) p.16,7ly p.1.19,4ly
12. 10v t Flaming Deez / LuciDa (3MTm) p08,7ke p.1.19,5ly
13. 8v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) p.10,0aly p.1.19,7ly
14. 11v o Futurist Iostream / Hugo (NPS) p.08,8a p.1.19,8ly
15. 10v o Silver Bullet / Marle (ORTS) p.09,7ake p.19,8lyly

Lähtö 7:
1. 2v t Token Cassidy / Icengard (FT Team) 27,5 1.27,0kpx, 3000v€
2. 4v r Fire's Siralmas / Fayanna (Fires) 20,1pi 1.27,1kp, 1700v€
3. 2v t Token Hydra / Jessika (FT Team) 22,8a 1.27,4kp, 1300v€
4. 4v o The Sin of Satan / Miska H. (RA) 1.20,4ke 1.27,7kp, 800v€
5. 5v t The Day / Nasu (AIR) 23,2ly 1.27,8kpxx, 400v€
6. 6v o Giuseppe Dan / LuciDa (3MTm) 20,5ake 1.27,9kp, 100v€
7. 4v t Mischance Jazz / Laura (RDT) 21,3ake 1.27,9kp, 100v€
8. 4v t Since You Cried Ev / Sanna (ANL) 23,8ke 1.28,0kp, 100v€
9. 3v t Nice Time Loisto / Diop (RedEye) 20,4ly 1.28,3kp
10. 3v o OR`Twister Depp / Deppy (ORTS) 20,5ake 1.28,6kp
11. 4v o Radical Frankenhooker / Spookiness (RDT) 23,5ke 1.28,9kp
12. 3v o P.R. Warning / Pokeri (RedEye) 22,7ke 1.28,9kp
13. 4v o OR`Tomahawk / Marle (ORTS) 21,4ake 1.28,9kp
6v o Deep Peace / averse (3MTm) 21,1aly hyl
3v o Jack Nin / Henna H. (JoLo) 21,6kexx k

Lähtö 8:
1. 13v t J.T. Vilma / averse (3MTm) 22,9ake 1.23,2ake, 5000v€
2. 8v t Orilammen Esteriina / Juuso (ORTS) 23,5ke 1.23,3ake, 3000v€
3. 10v o Kekan Kirppu / Hessi VR (KeKa) 21,6kp 1.23,4ake, 2000v€
4. 8v r L'O Harhautus / Miska H. (RA) 1.21,7ake 1.23,6ake, 1100v€
5. 14v o Mintun Veripisara / Jessika (FT Team) 22,0a 1.23,9ake, 700v€
6. 14v o Pikku-Poika / Anthonio K (KeKa) 20,5aly 1.24,0ake, 400v€
7. 14v o Loisto-Dingo / Pippuri (HsK) 20,0ke 1.24,3ake
8. 9v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 22,4ake 1.24,5ake ep
9. 7v t Cerisierin Joulutar / Silent (dew) 23,5ke 1.25,1ake
10. 10v o Pohjolan Henkka / LuciDa (3MTm) 23,9ke 1.25,4ake
11. 13v o Taian Kesä Romanssi / Hanna (SunRa) 22,1ke 1.25,7akexx
12. 14v t N.I.N. Martina / Mikko L. (RA) 1.23,0ake 1.25,8ake

Lähtö 9:
1. 3v o Indiana Jones / Mikko L. (RA) 1.19,1ly 1.17,2ly, 4000v€
2. 13v o Be A Star Loisto / Milo (NaSe) 1.15,9 1.17,3ly, 2500v€
3. 3v t Aloha Yep / Miska H. (RA) 1.19,7ke 1.17,7lyx, 1500v€
4. 8v t Keep Hope Keira / Tierra (StRa) 1.18.4aly 1.17,7lyxx, 900v€
5. 4v t OR`Britney Gold / Juuso (ORTS) 20,0ly 1.17,7ly, 500v€
6. 9v o Dazing Look / Jessika (FT Team) 16,7 1.17,8ly, 200v€
7. 2v t My Lady Jazz / Janne (ANIO) 19,7ke 1.18,0ly, 200v€
8. 5v t CT Cheyenne / Laura (RDT) 19,3ke 1.18,2ly, 200v€
9. 8v t Cajènta Stress / Anita (PCE) 16,4aly 1.18,5lyxx
10. 8v t Lucky Fellow Loisto / Henna H. (JoLo) 16,4aly 1.18,6ly
11. 4v o Besame Mucho / Spookiness (RDT) 20,0ake 1.18,9ly
12. 10v t Bonny Mild JL / Niina (StRa) 15.2ake 1.19,0ly
13. 9v t R.K. Cadence / Roosa (PCE) 16,8ke 1.19,0ly
14. 6v o OR`Romeo le Depp / Deppy (ORTS) 16,8aly 1.19,0ly
15. 10v t NRL Soupir Walk / Shavo (BRT) 1.17,2 1.19,4ly
16. 8v t CT Get Away / Icengard (FT Team) 15,4a 1.19,5ly ep

Lähtö 10:
1. 7v t Kekan Liimatar / Anthonio K (KeKa) 27,1ke 1.41,3pi, 4000v€
2. 6v o Nordbo Vunobe / Shavo (BRT) 1.47,9 1.41,5pi, 2500v€
3. 8v t LD'n Tähtisydän / Nintsu (VDSR) 1.31,1ke 1.41,9pi, 1500v€
4. 6v o Orilammen Roihuri / Juha (ORTS) 26,0aly 1.42,0pixx, 900v€
5. 7v o MT Tuulen Tuisku / Anita (PCE) 29,1ly 1.42,4pi, 500v€
6. 6v o Tulituulen Voitto / Mikko L. (RA) 1.24,0aly 1.42,5pi, 200v€
7. 8v t J.L Eksoottinen / Hessi VR (KeKa) 24,3ke 1.42,7pi, 200v€
8. 6v t Puutteettoman Napakettu / Skippy (ROWDY) 45,0 1.42,8pi, 200v€
9. 7v t D.A.N. Usva / Roosa (PCE) 28,1aly 1.43,0pi
10. 6v o Taikasumun Aavistus / Nasu (AIR) 30,4ke 1.43,4pi
11. 7v t J.E.P.Misteli / Wella (KR) 27,5ke 1.43,5pi
12. 7v t Orilammen Roihuriina / Marle (ORTS) 23,8ke 1.43,7pix
8v o R.K. Taikausko / averse (3MTm) 28,8ke hll
7v t Rauniolan Ruusuillatanssija / LuciDa (3MTm) 31,3mke hll
7v o EG Hallucination / Anne (DR) 44,7 hll
8v o Pohjolan Sankari / Icengard (FT Team) 25,6a hll

Lähtö 11:
1. 7v t Shonna SEA/ Reeta K. (ROWDY) ei enn. 3.01,3ly, 1000v€
2. 8v t Deonora N'Joy / Jessika (FT Team) 2.34,2 3.01,3lyx, 700v€
3. 6v t Lumipallo / Niina (StRa) 2.27.4ly 3.03,3ly, 300v€
4. 4v t Bowequé von Hargenhoff / Auli P. (KeKaRa) ei enn. 3.03,8ly, 200v€
5. 3v t Pronssin Emerald / Miska H. (RA) 2.38,9lyx 3.04,2ly, 100v€
6. 16v t Shavann N'Joy / Shavo (BRT) 2.20,7 3.04,4lyx, 50v€
7. 9v o Orisinal / Tierra (StRa) 2.27.2aly 3.04,9ly, 50v€
8. 4v t Jokikosken Helmi/ Sarako (BRT) 2.56,6ly 3.05,2ly, 50v€
9. 3v t Experina Jay / Mikko L. (RA) 2.55,6ly 3.05,5ly
10. 4v o Lixy´s Simba (S) / Velmu (RRA) ilm. kl 3.05,8ly
11. 3v t Haamumaan Hippiäinen / Bambi (AAR) 3.07,2 3.07,3lyxx
12. 4v t Pronssin Idoli / Roosa (PCE) 2.50,5ly 3.07,4ly
13. 13v t Rosmariini P / Milo (NaSe) 2.45,4 3.07,5ly
14. 16v t Ryysyrannan Tulimyrsky / Anita (PCE) 2.21,9ly 3.08,0lyxx
3v o Rascal / Juuli (RRA) ilm. kl hll
4v t Julia / Icengard (FT Team) 3.11,3 hll

Lähtö 12:
1. 6v t Yaron Amber / Roosa (PCE) 2.26,0ly 2.46,8ly, 1000v€
2. 10v t Toscada SWE / Sarah (ORTS) 2.10,6ly 2,47,2ly, 700v€
3. 12v t Dragon / Viima (TVr) 2.40,4 2.47,4lyx, 300v€
4. 3v t Suzyn Candida / Mikko L. (RA) 2.33,0ly 2.47,8ly, 200v€
5. 15v o Astra's Lugaid / averse (3MTm) 2.11,2aly 2.48,0ly, 100v€
6. 4v t Sinne's Anskuelig / Heidi (SunRa) ei enn. 2.48,3ly, 50v€
7. 7v t Snø / Hanna (SunRa) 2.13,3ke 2,48,8lyxx, 50v€
8. 6v o Grumelung / Jasmin (ORTS) 2.07,2ly 2.49,2ly
9. 4v o Skovsrod Atom / Aina (FCR) ei enn. 2.49,5lyx
10. 8v o Hugo B / Riikka P. (EDR) 2.26,5ly 2.50,5lyxx
4v t Trållan / LuciDa (3MTm) ei enn. hll
8v o Tvärgående / Noonu (SR) 2.24,0ly hll
4v o Chimeras Isaac / Sallis L. (NER) ei enn. hrp
12v o P.V. Maxwell / Anita (PCE) 2.12,1lyxx k
5v o Jerian B / Meloy (EVR) 2.24,2 k
1

Hosted by www.Geocities.ws