RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään VRER:n alaiset ravit 19-03-2007.
Tällä kertaa jatkamme villeissä raveissa 29.1.07 aloitettua Winter Cup '07:ää! Kisaamme osalähdön 2/3 niin suomenhevos- kuin lämminveritammojen kesken. Lähtöjä on kylmäverisille, lämminverisille ja peitsareille.
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Ponit 3-18v, lv montè 4-14v, sh montè 5-16v.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~2v lv, 3v kv ja ennätyksettömät vain omiin lähtöihinsä!
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön.
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Käytä aina lyhenteitä!
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla 011

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Kylmäverisille ja Lämminverisille 2100m TULOKSET
ei palkintoja
Lähtö 1: Tasoitus 2v&ennätyksettömille Lämminverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 2: Tasoitus 3v&ennätyksettömille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 3: Ryhmä alle 24,0 aikaisille Kylmäveritammoille 1600m WINTER CUP '07 PISTETILANNE TULOKSET
2000 v€ - 1000 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ (- 200 v€)
Lähtö 4: Ryhmä alle 14,0 aikaisille Lämminveritammoille 1600m WINTER CUP '07 PISTETILANNE TULOKSET
2000 v€ - 1000 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ (- 200 v€)
Lähtö 5: Tasoitus yli 30,0 aikaisille Kylmäverisille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 6: Tasoitus alle p.20,0 aikaisille peitsareille 1600m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 7: Tasoitus 15,0-20,0 aikaisille Lämminverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 8: Tasoitus 6-8 vuotiaille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 9: Tasoitus Lämminverisille, montè, alle 100st, myös ei m-enn. 2100m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)
Lähtö 10: Tasoitus Kylmäverisille, montè, alle 30,0m aikaiset 2100m TULOKSET
1200 v€ - 800 v€ - 600 v€ - 400 v€ - 200 v€ (- 100 v€)

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:
1. 8v t Royal Mayqueen POL / Päivänsäde (NR) ei enn. (lv) 22,2ke, LÄPI
2. 3v o Fair Enemy / Crystal (KHR) ei enn. (lv) 23,5ke, LÄPI
3. 2v o Old Codger Loisto / Roosa (PCE) ei enn. (lv) 23,5ke, LÄPI
3. 2v t Ellinoor Stress / Katri (lv) 24,8kex, LÄPI
4. 2v o Astra's Glorestime / Sorel (astra) ei enn. (lv) 25,5ke, LÄPI
5. 4v o MT Tuulen Tuisku / Roosa (PCE) ei enn. (sh) 45,1ke, LÄPI
6. 3v t Koron Huvi / LuciDa (3MTm) ei enn. (sh) 51,5kexx, LÄPI
7. 3v o Pommac / Chippie (NR) ei enn. (sh) 52,0ke, LÄPI
8. 3v o AH Dödlig Tortyr / Heli L. (FSRa) ei enn (kv) 52,2ke, LÄPI
9. 3v o L'O Tulen Herra / averse (3MTm) ei enn. (sh) 52,3ke, LÄPI
10. 3v o Koron Huima / Jonna K. (VMR) ei enn. (sh) 55,5ke, LÄPI
11. 3v o Satumaan Tango / Cookie (NR) ei enn. (sh) 55,9kex, LÄPI

Lähtö 1:
1. 2v o Royalblue Stress / SJS (KaKaRa) ei enn. 1.26,1kexx, 1200v€
2. 2v o Sensitive AS / Sorel (astra) 28,5 1.26,2ke, 800v€
3. 2v o P.R. Warning / Pokeri (RedEye) ilm.kl 1.26,3kex, 600v€
4. 2v t Yo Tanya Seth / Crystal (KHR) ei enn. 1.26,3ke, 400v€
5. 5v t Knaplap Loisto / Icegard (FT Team) ilm. kl. 1.27,0kex, 200v€
6. 2v o L'O Hossendahl Star / Jonsu L. (LoRa) 19,9 1.27,0kexx, 100v€
7. 2v t Labonita Loisto / Black Heaven (Rohja) 1.22,5ke 1.27,2ke, 100v€
8. 2v o Averse F / Pokeri (RedEye) 28,5ke 1.27,5ke, 100v€
9. 2v o Barcelona Raindrop / Sinzuliini (Rohja) 1.25,5ke 1.27,5kex
10. 2v t Aloha Yep / Mikko L. (RA) ilm. kl. 1.27,6ke
11. 2v t FS Bridge Head / Minttu R. (LoRa) ei enn. 1.27,6ke
12. 2v t Insensé Dan / tikru (RD) ei enn. 1.27,6ke
2v t Lady Violet AS / Miska H. (RA) Ilm. kl. hll
2v o Hugo Railot / Katri (Railot) 23,5ke hlo
2v o OR`Twister Depp / Deppy (ORTS) ilm.kl. hll
2v o Warped Horus / Heli L. (FSRa) ilm kl hll

Lähtö 2:
1. 3v o Vito / Silent (dew) 47,1ke 1.49,3ke, 1200v€
2. 3v o Loisto-Sankari / Annika (Kaiku) ilm. kl 1.49,4ke, 800v€
3. 3v o O.R. Roihun Ramses / Marle (ORTS) ilm.kl. 1.49,4ke, 600v€
4. 3v o Tulituulen Voitto / Mikko L. (RA) 1.50,2ke 1.49,6ke, 400v€
5. 3v o Pohjolan Leisku / Kiti K. (KER) 47,3ke 1.49,8ke, 200v€
6. 3v o Taivaanrannan Sadetanssi / Pieta (FT Team) ilm. kl. 1.49,9ke, 100v€
7. 3v t Taikasumun Hermionella / Hanna (SunRa) ilm. kl 1.50,0kex, 100v€
8. 8v o Morke Skjerm / Wiewie (HsK) ei enn. 1.50,4ke, 100v€
9. 3v t L'O Lemmenliekki / Miia (Kaiku) ilm. kl 1.50,6ke
10. 3v t L'O Aurinkotuuli / Jonsu L. (LoRa) 38,0 1.51,0ke
11. 3v o Pronssin Prosessi / Pomppis (KeRa) ilm kl. 1.51,1ke
12. 3v o Savitaipaleen Finaali / Miska H. (RA) ilm. kl. 1.51,1ke
13. 3v t AH Dödlig Kysse / Sari (Fires) 1.48,3ke 1.51,1ke
14. 3v t Calvaron Noiduttu / Mira (RD) 1.48,4ke 1.51,3ke
15. 4v t R.K. Maine / Mei (dew) ei enn. 1.51,3ke
3v o Pusupasi / milton. (SR) ei enn. hyl

Lähtö 3:
1. 11v t Pikku-Neito / Hessi VR (KeKa) 1.22,5aly 1.25,3layxx, 2000v€ 5p
2. 8v t Haltijasielu / veya (VTRS) 22,7aly 1.25,7aly, 1000v€ 4p
3. 8v t WN Loiste / Marja (TRH) 1.23,9kp 1.25,7aly, 800v€ 3p
4. 6v t Orilammen Esteriina / Juuso (ORTS) 23,5ke 1.25,8aly, 600v€ 2p
5. 8v t WN Aino / Jenni T (Team BJT) 22,4a 1.26,4aly 1p
6. 6v t Orilammen Roihuriina / Marle (ORTS) 23,8ke 1.26,4alyx

Lähtö 4:
1. 9v t Astra's Peachie Speed / Qnvalotar (FAR) 1.12,7ake 1.15,0aly, 2000v€ 5p
2. 12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) 1.11,7ake 1.15,0aly, 1000v€ 4p
3. 6v t Viper Jazz / Jenni T (Team BJT) 13,4 1.15,1aly, 800v€ 3p
4. 7v t L'O Highlight LET / Jonsu L. (LoRa) 13,4 1.15,2aly, 600v€ 2p
5. 8v t Quayana N'Joy / Iina (Team BJT) 12,1a 1.15,5aly, 400v€ 1p
6. 6v t OR`Cascada Gold / Deppy (ORTS) 12,3aly 1.15,5alyx
7. 7v t CT Chanel / Wella (KR) 12,5ke 1.15,6aly
8v t Tiramisu Dan / Rita (RD) 11,8aly hml (1.16,2)
5v t OR`Nicol Gold / Juuso (ORTS) 13,3aly hml (1.16,4)
6v t Welm's Didafel / Kriss (NL) 1.13,2aly hml (1.16,6)

Lähtö 5:
1. 7v t LD'n Tähtisydän / Nintsu (VDSR) 1.30,2kex 1.37,2lyxx, 1200v€
2. 6v o Pohjolan Lentoposti / Mei (dew) 1.39,9 1.37,8ly, 800v€
3. 4v t Pipsa AS / Anniina (JoLo) 47,9ke 1.37,9ly, 600v€
4. 7v t Haavetyttö RJ / Jenna L. (FSRa) 1,37.8ke 1.38,0lyx, 400v€
5. 6v t Eloveena KIR / Anette J. (ACH) 46,7ke 1.38,0ly, 200v€
6. 4v o O.R. Rohermi / Marle (ORTS) 31,9ke 1.38,0ly, 100v€
7. 8v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 34,3ke 1.38,1ly, 100v€
8. 6v t Harhaileva KIR / Heli L. (FSRa) 40,6aly 1.38,3ly, 100v€
9. 7v o Kekan Loiste-Pöly / Hessi VR (KeKa) 1.31,3ke 1.38,3ly
10. 5v t Puutteettoman Napakettu / Skippy (ROWDY) 45,0 1.38,5ly
11. 4v o O.R. Roihun Vokkerori / Deppy (ORTS) 34,0ake 1.38,6ly
12. 7v t J.L Eksoottinen / Anthonio K (KeKa) 1.33,2ke 1.38,7ly
13. 4v t D.A.N. Usva / Anita (PCE) 49,9ke 1.38,8ly
14. 5v o Utvidga / Aavetar (FSRa) 43,2 1.39,2ly
15. 7v o Kopper / Henna H. (JoLo) 31,6ke 1.39,6lyxx
16. 4v o Loisto-Viljam / Sari (Fires) 1.46,7ke 1.39,7ly

Lähtö 6:
1. 8v t Flaming Deez / LuciDa (3MTm) p08,7ke p.1.14,3ly, 1200v€
2. 9v o Commander Noble / averse (3MTm) p07,7ke p.1.14,4ly, 800v€
3. 5v t Napkin Noble / Henna H. (JoLo) p.12,1aly p.1.14,8ly, 600v€
4. 7v o Caribbean Black Pearl / Deppy (ORTS) p.07,2ke p.1.14,8ly, 400v€
5. 7v o Shape of Siouxie / Jessika (FT Team) p.1.08,4aly p.1.15,3ly
6. 6v t Denim Division / Pieta (FT Team) p.10,1ly p.1.15,9ly

Lähtö 7:
1. 4v o Five Steps Avay / Pieta (FT Team) 15,8ke 1.19,3ke, 1200v€
2. 8v t Sacramentos Oberonigal / Marle (ORTS) 15,1api 1.19,5kexx, 800v€
3. 6v o Solide Règlement / Aavetar (FSRa) 15,6 1.19,9ke, 600v€
4. 6v o Komodo Jr. Loisto / Anne S. (KaKaRa) 18,5ake 1.20,1ke, 400v€
5. 7v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 18,2ake 1.20,1ke, 200v€
6. 7v t Exotique Loisto / Mikke H. (FT Team) 16,0ake 1.20,3ke, 100v€
7. 5v o Centrique / veya (VTRS) 17,1aly 1.20,3ke, 100v€
8. 5v t Fair Evie / SJS (KaKaRa) 19,2ake 1.20,3ke, 100v€
9. 4v o Huge Loisto / Jenna (VTRS) 18,5ake 1.20,7ke
10. 5v t Sekhmet KAH / Heli L. (FSRa) 18,5ke 1.20,9kex
11. 5v t Cajènta Stress / Anita (PCE) 18,7ke 1.21,0ke
12. 6v o So Divided / Mei (dew) 1.16,5 1.21,0ke
13. 7v o Wonder Darkness / Ilona (Railot) 16,3aly 1.21,3ke
14. 4v o Te Quiero Dan / tikru (RD) 18,1ake 1.21,4ke ep
15. 5v o Troublemaker Railot / Katri (Railot) 17,9ake 1.21,5ke
4v t Capricious Dan / Rita (RD) 18,6ake k

Lähtö 8:
1. 8v t Minnantilan Tuulen Mahtityttö / Jonsu L. (LoRa) 24,8 1.28,0ke, 1200v€
2. 6v o Pohjolan Sankari / Jessika (FT Team) 25,6a 1.28,3ke, 800v€
3. 6v t Kekan Liimatar / Hessi VR (KeKa) 1.30,6ke 1.28,4ke, 600v€
4. 6v t Rauniolan Hunuliina / Marja (TRH) 1.25,4ke 1.28,5ke, 400v€
5. 7v t Loisto-Stjärna / Anthonio K (KeKa) 1.29,3ake 1.28,6ke, 200v€
6. 7v o L'O Hurrikaani / veya (VTRS) 23,5aly 1.28,9ke, 100v€
7. 7v t J.T. Nopsantteri / Jenna (VTRS) 24,5ke 1.29,0ke, 100v€
8. 7v o Eversti / Sari (Fires) 1.23,0ly 1.29,0ke, 100v€
9. 6v o Preeria / Roosa (PCE) 32,7ke 1.29,0ke
10. 6v o D.A.N. Tiikerihai / tikru (RD) 26,7aly 1.29,0kex
11. 8v o Nordbo Kraken / Aavetar (FSRa) 33,4 1.29,1kexx
12. 7v t I.K Aave / Alisa (Team Rauniola) 1.24,5api 1.29,2ke
13. 7v o L'O Harhautus / Minttu R. (LoRa) 25,7 1.29,2kexx
14. 6v t D.A.N. Hattara / Rita (RD) 27,6aly 1.29,5kex
15. 6v t J.E.P.Misteli / Wella (KR) 31,5ke 1.29,6kexx ep
16. 7v t Harhaileva KIR / Heli L. (FSRa) 33,1ake 1.29,6ke

Lähtö 9:
1. 7v t FG-Anymore Laurent / Heidi (SunRa) 23,0mke xx 1.24,2mke, 1200v€
2. 4v t Ida Loisto / Sinzuliini (Rohja) 1.19,2mke 1.24,4mke, 800v€
3. 8v o CT Final Notice / Pia (KeRa) 1.24,3mke 1.24,5mke, 600v€
4. 6v o OR`Go On Hostal / Marle (ORTS) 17,3 mke 1.24,5mke, 400v€
5. 11v t Fandango Loisto / Hanna (SunRa) 19,5amke 1.24,7mke, 200v€
6. 6v t Unanimity UNF / Lupinia (VMR) 26,3kexx 1.25,0mke, 100v€
7. 6v t Hillary Wie / Ilona (Railot) ei m-enn. 1.25,0mkexx, 100v€
8. 6v o Fox Land's Forever Young / Pomppis (KeRa) ei m-enn. 1.25,0mke, 100v€
9. 5v o Token Cedar / Jessika (FT Team) 17,3 1.25,1mke
10. 14v t Beau Soleil / Tuire N. (RR) 1.18,3maly 1.25,5mke
11. 11v o El Nino Loisto / Black Heaven (Rohja) 1.18,7mke 1.25,5mke
12. 7v o Interpoint / Päivänsäde (NR) 18,4mke 1.25,5mke
13. 7v o Frank E.W. Treasure III / Deppy (ORTS) 16,5 mke 1.26,0mke
14. 8v t GT Destroyer / Katri (Railot) ei m-enn. 1.26,0mke
15. 5v o Square Deal NSF / Carina (VMR) 27,0mke 1.26,7mke
16. 7v t Garçon Manqué / Icengard (FT Team) 15,8 1.26,9mke

Lähtö 10:
1. 11v r Loisto Voitto / Hessi VR (KeKa) 1.28,8make 1.30,8mke, 1200v€
2. 9v t Muiston Charlotta / Deppy (ORTS) 27,1maly 1.31,0mkex, 800v€
3. 12v t Taika Tähti / Anthonio K (KeKa) 1.27,0mke 1.31,1mke, 600v€
4. 14v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.29,0maly 1.31,2mke, 400v€
5. 11v t Requén Lumpeenkukka / Minttu R. (LoRa) 29,9m 1.31,2mke, 200v€
6. 13v t Nordbo Videkisse / Heli L. (FSRa) 28,3maly 1.31,2mke
7. 9v t Loren Rapetsi / Jonsu L. (LoRa) 26,5m 1.31,3mkexx
15v t Kettulan Valkoinen Valhe / Harri (KeRa) 1.26,9mke hml (1.31,7)
15v o Ryysyrannan Kopiomurhaaja / Mikko (KeRa) 1.26,5mke hpl
9v o Halla-Herra / Marle (ORTS) 28,9mke hyl

1

Hosted by www.Geocities.ws