RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään seitsemännet ravit 29-01-2007.
Tällä kertaa ravaillaan ensimmäistä kertaa villien ravien parissa! Voittosummat ovatkin sen mukaiset, nimittäin joka lähdön voittaja saa 3000€ ja päälähtöjen voittaja 6000€. Päälähtönä aloitamme kolmeosaisen winter cupin joka on tarkoitettu lämminveri- ja suomenhevostammoille.
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön.
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-4 osallistujaa, yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla Villit 007

Palkinnot
Norm. lähdöt: 1.3000v€+loimi, 2.1500v€, 3.1000v€, 4.500v€, 5.250v€
Päälähdöt: 1.6000v€+loimi, 2.4000v€, 3.3000v€, 4.2000v€, 5.1000v€
Koelähdössä ei jaeta palkintoja.

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Kylmäverisille ja Lämminverisille 2100m
Lähtö 1: Tasoitus 2v Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 2: Tasoitus 3v Kylmäverisille 2100m PERUTTU
Lähtö 3: Ryhmä alle 24,0 aikaisille Kylmäveritammoille 3100m WINTER CUP '07 TULOKSET
Lähtö 4: Ryhmä alle 14,0 aikaisille Lämminveritammoille 3100m WINTER CUP '07TULOKSET
Lähtö 5: Tasoitus 20 000- 50 000v€ voittaneille Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 6: Tasoitus 15,0-20,0 aikaisille Lämminverisille 2600m TULOKSET
Lähtö 7: Tasoitus yli 30,0 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 8: Tasoitus 5-7v Kylmäverisille 2600m TULOKSET
Lähtö 9: Tasoitus Kylmäverisille, montè 2100m TULOKSET
Lähtö 10: Tasoitus Lämminverisille, montè 2100m TULOKSET

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:

Lähtö 1:
1. 2v t Bravered Neveu / Niina (IHS) ilm.kl 1.24,1, ONNEA!
2. 2v o Jonchére Loisto / nennna (KoPiR) 20,2ke 1.24,1 xx
3. 2v o Inspiration Jazz / Roosa (PCE) 20,7ake 1.25,0
4. 2v t OR` Britney Gold / Lucas (ORTS) 20,1ake 1.25,0
5. 2v o Hugo Railot / Katri (Railot) 23,5ke 1.25,1

6. 2v t Yo Spellsinger / Shavo (BRT) ilm.kl. 1.25,6
7. 2v o L'O Sayw / Anita (PCE) 24,1ke 1.25,6
8. 2v o OR` Tomahawk / Marle (ORTS) 21,4ake 1.25,7

Lähtö 2:
PERUTTU

Lähtö 3:
1. 11v t Taika Tähti / Anthonio K (KeKa) 23,1aly 1.30,7a x, ONNEA! 5p
2. 5v t Orilammen Roihuriina / Juuso (ORTS) 23,8ke 1.30,7a, 4p
3. 11v t Ryysyrannan Kleopatra / Minna (Kilta) 22,6a 1.31,0a, 3p
4. 8v t WN Loiste / Alisa (Team Rauniola) 1.23,9kp 1.31,5a, 2p
5. 10v t Pikku-Neito / Hessi VR (KeKa) 22,5aly 1.31,8a, 1p

6. 11v t Ryysyrannan Rattoisa / Monika (Kilta) 21,1a 1.31,9a
7. 6v t Rauniolan Hunuliina / Marja (TRH) 1.23,4ke 1.32,3a
8. 6v t Orilammen Esteriina / Marle (ORTS) 23,5ke 1.32,6a

Lähtö 4:
1. 5v t Time Delay / Rafi (WelM) 1.14,0 1.21,1a x, ONNEA! 5p
2. 5v t Fairytale's Dreams Are Free / Jess (YTL) 1.21,1a, 4p
3. 5v t OR` Nicol Gold / Juuso (ORTS) 13,3aly 1.21,7a, 3p
4. 9v t Walker In Rag / Monika (Kilta) 12,3a 1.21,8a x, 2p
5. 6v t Valance Iron / Niina (IHS) 1.13,3aly 1.22,1a, 1p

12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) 1.11,7ake hll
6v t What a Chiisai F / John (WelM) 1.14,0 hlo(4)

Lähtö 5:
1. 8v t GT Destroyer / Katri (Railot) 14,8aly 1.18,5, ONNEA!
2. 6v t Manhattan New York / Thomas (ORTS) 14,9aly 1.18,6

11v r Welm's Heromild / Yo (WelM) 1.11,9 hpl
9v o Twisted Osiris / Heli L. (FSRa) 14,3kp hpl
8v t Sacramentos Oberonigal / Marle (ORTS) 15,1api hll

Lähtö 6:
1. 5v o Solide Règlement / Aavetar (FSRa) 15,6 1.19,0 x
2. 9v o Prosper Darkness / emilia. (wou) 1.17,7ke 1.19,1 x
3. 4v o Criminal In Rag / Monika (Kilta) 19,9 1.19,6
4. 4v o Quick Witted Jazz / Tomi (Team Bacel) 1.16,6aly 1.19,7
5. 7v o El Jose Loisto / Veera N. (wou) 1.19,1ly 1.19,7

6. 7v o Biatches Atzelari / Anne S. (KaKaRa) 16,2ke 1.19,7
7. 6v t NRL Soupir Walk / Shavo (BRT) 1.19,1 1.19,8
8. 10v o Quinn Yep / Yo (WelM) 1.16,0 1.19,9
9. 7v o Wonder Darkness / Ilona (Railot) 16,3aly 1.20,0
10. 4v t Lily Jazz / Rafi (WelM) 1.19,3a 1.20,3
11. 5v o Attacker BR / Nasu (AIR) 19,7ke 1.20,7
12. 5v t HardCore Sx Pitz / Minna (Kilta) 16,1 1.21,2
7v o Nuuk Loren RE / tofu-one (dew) 19,3ke hll
5v o Troublemaker Railot / Katri (Railot) 17,9ake hll
4v o Famous for Love / Niina (IHS) 1.16,5akexx hml (1.21,3)
4v o Komodo Jr. Loisto / SJS (KaKaRa) 18,5ake hlo(5)

Lähtö 7:
1. 5v t Ikijää AS / Stjarna (LR) 34,7ake 1.39,0, ONNEA!
2. 5v t J.L Eksoottinen / Anthonio K (KeKa) 34,2aly 1.39,1
3. 11v o Jyrgenson / Shavo (BRT) 1.34,0ke 1.39,8
4. 5v o Kopper / Henna H. (JoLo) 31,6ke 1.39,8
5. 4v o Jäinen Kipinä / Yo (WelM) 1.40,7 1.39,9

6. 4v t Pohjolan Ressutar / Veera N. (wou) 1.35,1kp 1.40,0 ep
7. 4v o Mersun Lento / Mekazu (VDSR) 45,2ke 1.40,0
8. 5v t Karnevaalin Illuusia / Minna (Kilta) 35,9 1.40,1
9. 8v t Drottning NK / Milli (NaSe) 1.31,3 1.40,2
10. 5v t AH Dödlig Höst / Heli L. (FSRa) 56,9 1.40,9 x
6v r Ryysyrannan Kepulikonsti / Monika (Kilta) 35,6 k
5v o Kekan Loiste-Pöly / Hessi VR (KeKa) 30,2aly hll
4v o Preeria / Roosa (PCE) 36,8ly hlo(6)
6v t Kekan Jouhitar / Anita (PCE) 34,3ke hlo(7)

Lähtö 8:
1. 7v o SS:n Valuva Hiekka / SJS (KaKaRa) 26,9kp 1.33,0 x ep, ONNEA!
2. 7v o Kekan Kirppu / Anthonio K (KeKa) 26,4aly 1.33,0
3. 5v o Rauniolan Vilttitossu / Marja (TRH) 1.29,9ke 1.33,1 xx
4. 5v o Orilammen Roihuri / Daniel (ORTS) 26,0aly 1.33,2 x
5. 7v t J.L Ajatus-Kihara / Hessi VR (KeKa) 27,2ake 1.33,5 xx
6. 7v o Pohjolan Igor / Minna (Kilta) 25,1 1.34,2 x
7. 5v o J.L Noidan Lumous / Alisa (Team Rauniola) 1.29,2ke 1.34,3 xx
8. 5v o Pohjolan Heimo / emilia. (wou) 1.29,6ly 1.35,1
9. 7v o Nordbo Kraken / Heli L. (FSRa) 33,4 1.35,3
7v o Mästare I Tras / Monika (Kilta) 27,0 k

Lähtö 9:
1. 11v o Pikku-Poika / Hessi VR (KeKa) 28,5make 1.31,2m, ONNEA!
2. 7v t Ryysyrannan Salarakas / Minna (Kilta) 27,5m 1.31,2m
3. 9v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 28,9mke 1.31,8m
4. 13v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.29,0mke 1.32,1m
5. 10v t Ryysyrannan Plusmiinusnolla / Monika (Kilta) 26,8m 1.32,2m

6. 9v t Muiston Charlotta / Misca (ORTS) 29,6 maly 1.32,2m
7. 5v o Paperitähren AVV / Stjarna (LR) ei enn. 1.32,4m
8. 6v t Pohjolan Verna / Marja (TRH) 1.32,9am 1.32,9m
9. 10v r Loisto Voitto / Anthonio K (KeKa) 28,8make 1.32,9m
10. 6v t Pohjolan Mortimer / Alisa (Team Rauniola) 1.33,0am 1.33,5m ep

Lähtö 10:
1. 10v t Opethia Darkness / emilia. (wou) ei m-enn. 1.22,3m
2. 6v o Donjon Loisto / Niina (IHS) 1.18,7mke 1.22,4m
3. 7v o Frank E.W. Treasure III / Misca (ORTS) 16,5 mke 1.22,6m
4. 5v o OR` Go On Hostal / Marle (ORTS) 17,3 mke 1.22,7m
5. 6v t FG-Anymore Laurent / Hanna (SunRa) ei m-enn. 1.23,0m xx

1

Hosted by www.Geocities.ws