RAVIT RAVIRATA PRONSSISSA!

Ravirata Pronssissa järjestetään kolmannet ravit 25-11-2006.
Ravit ovat järjestetty RR Pronssin omistajan Roosan syntymänpäivän kunniaksi ja peruslähdöistä kaksi on korvattu JUHLALÄHDÖILLÄ! Lähdöt ovat tarkoitettu lämminverisille ravihevosille sekä kylmäverisille.
Tervetuloa!

Sääntöjä ja ohjeita:
~Ikärajat: Lv 2-14v, Sh 3-16v, Montèen lv yli 4-vuotiaat, sh yli 5-vuotiaat.
~Tasoitusajolähdöt ajetaan voltista ja niihin otetaan 16 osallistujaa. Ryhmäajolähdöt ajetaan auton takaa ja niihin otetaan 12 osallistujaa.
~Sama hevonen voi osallistua kerran.
~Sama kuski voi ohjastaa vain yhtä hevosta yhdessä lähdössä.
~Seura on pakollinen.
~Samalta omistajalta enintään 2 hevosta lähtöön.
~Lähtöä ei juosta jos siinä on 0-3 osallistujaa, jos on 4 osallistujaa lähtö ajetaan rutiinina (Ei rankingpisteitä). Yli 5 hevosen lähdöt ajetaan normaalisti.
~Tulokset arvotaan puolueettomasti!

Osallistuminen
Osallistuminen seuraavassa muodossa:
lähdön nro [rivin vaihto]
Ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) hevosen ennätys
Muista hevosen rotu koelähtöön!
Osallistumiset osoitteeseen: rt_pronssi(at)hotmail.com Otsikolla Juhlaravit 003

Palkinnot
1.1000v€+loimi, 2.500v€, 3.250v€, 4.100v€, 5.50v€
Juhlalähdöt: 1.3500v€+loimi, 2.1750v€, 3.1000v€, 4.500v€, 5.250v€
Koelähdössä ei jaeta palkintoja.

Lähdöt
Lähtö 0: Koelähtö tasoitus Kylmäverisille ja Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 1: Tasoitus nuorille (3-4v.) Kylmäverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 2: Tasoitus nuorille (2-3v.) Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 3: Tasoitus 15-20 aikaisille Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 4: Tasoitus 25-30 aikaisille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 5: JUHLALÄHTÖ '06: Ryhmä alle 13,0 aikaisille Lämminverisille 1600m TULOKSET
Lähtö 6: JUHLALÄHTÖ '06: Ryhmä alle 23,0 aikaisille Kylmäverisille 1600m TULOKSET
Lähtö 7: Tasoitus 6-8 vuotiaille Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 8: Tasoitus 8-10 vuotiaille Kylmäverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 9: Tasoitus 20 000v€- 50 000v€ voittaneille Lämminverisille 3100m TULOKSET
Lähtö 10: Tasoitus 20 000v€- 50 000v€ voittaneille Kylmäverisille 3100m TULOKSET
Lähtö 11: Ryhmä montè Lämminverisille 2100m TULOKSET
Lähtö 12: Ryhmä montè Kylmäverisille 2100m TULOKSET

Osallistujat:

Lähtö 0/Koelähtö:
1. 3v o Welm's Ragnaros / Heltsu (CRI) ei enn. (lv) 22,2ke, LÄPI
2. 3v o Skystrike Pistol / Sayer (WWR) ei enn. (lv) 22,4ke, LÄPI
3. 2v t Shady Side / fictiovys (HRS) ei enn. (lv) 22,8kex, LÄPI
4. 2v t Beauty In Rag / Henna (FT) lv 24,9ke, LÄPI
5. 2v t OR` Britney Gold / Marle (ORTS) ei enn. (lv) 25,2kexx, LÄPI
6. 2v t The Day / Nasu (AIR) ei enn. (lv) 25,5ke, LÄPI
7. 3v t Loisto-Väre /Every.(RaZoRa) ei enn. sh 46,4ke, LÄPI
8. 3v o Loisto-Vinster / Jonsu L. (LoRa) sh 47,0kex, LÄPI
9. 3v o O.R. Rohermi / Lucas (ORTS) ei enn. (sh) 47,4ke, LÄPI
10. 3v t Loisto-Piki / Minttu R. (LoRa) sh 50,1ke, LÄPI

Lähtö 1:
1. 4v o Rauniolan Vilttitossu / Alisa (Team Rauniola) 1.29,9ke 1.34,1, ONNEA!
2. 4v t Taikasumun Cloria / Hanna (SunRa) 1.47,1ke 1.34,5 x
3. 4v t Kekan Jouhitar / Roosa (PCE) 39,3ly 1.34,5
4. 3v t Ruututähti MSC / Heli K (Team Ninitra) 36,3ke (kl) 1.34,8
5. 4v o J.L Noidan Lumous / Marja (TRH) 1.29,2ke 1.35,2 xx ep
6. 4v o Loisto-Lokkeri / Henna (FT) 33,7ake 1.36,4
7. 3v t H.A. Huvituuli / Niina (IHS) 1.48,6ke 1.37,5
8. 4v t J.E.P.Misteli / Wella (VirSu) 31,5ke 1.38,2 x
9. 3v t Ryysyrannan Vellamo / Monika (Kilta) 32,8 1.38,6
10. 3v o Tulilinnun Manaaja / elyZol (AJC) ilm.kl. 1.38,8 x
11. 3v t J.L Kismet / Minttu R. (LoRa) 51,7 1.38,8
12. 3v o Taikasumun Aavistus / Nasu (AIR) 32,1ke 1.39,0
13. 3v o Parhaista Parhain Purjo / Wiewie (HsK) 33,1 1.39,3
14. 4v o L'O Muiston Vihu / Jonsu L. (LoRa) 35,0 1.39,3
15. 4v o Kopper / Henna H. (JoLo) 31,2ke 1.39,4 x
16. 4v t Karnevaalin Illuusia / Minna (Kilta) 35,9 1.39,8 x

Lähtö 2:
1. 2v o Komodo Jr. Loisto / SJS (KaKaRa) ilm.kl 1.21,4, ONNEA!
2. 3v o Criminal In Rag / Monika (Kilta) 27,9kl 1.21,8
3. 2v o Fire's Mischief / Tuulia (WTR) ilm kl 1.22,4 x
4. 3v t Hold Good / Jonsu L. (LoRa) 21,0 1.22,7
5. 2v o Droplet Dan / Henna (FT) 25,5ke 1.22,7
6. 2v t Nine Inch Naive / Niina (IHS) ilm.kl. 1.23,3
7. 2v o Jeminan Printsky / Minttu R. (LoRa) ilm.kl 1.23,7 ep
8. 2v t Fair Skye / Tomi (Team Bacel) 1.19,3ke 1.24,0
9. 3v t Time Delay / Rafi (WelM) 1.19,0kexx 1.24,0 x
10. 3v t R.K.Chatona / Ninnika(KHR) 1,25,8kex 1.24,5
11. 2v o Jargon Loisto / Sinzuliini (ER) 1.24,4 1.24,6
12. 3v t Naive Jazz / Krisse (FT) 20,3ke 1.24,9 x
13. 2v t Buttercup's Superjoy / elhu. (LR) ei enn. 1.25,2
14. 3v t Lily jazz / Yo (WelM) 1.19,3ake 1.25,3 xx
15. 2v t Julie Loisto / Wiewie (HsK) 26,3 1.25,5
16. 3v t Jamaica Loisto / Roosa (PCE) 25,9ke 1.25,8 xx

Lähtö 3:
1. 7v r Critic In Rag / Minna (Kilta) 17,4 1.19,5, ONNEA!
2. 4v t Chocolate Tempo RE / Heidi (SunRa) 19,4ke 1.19,5
3. 4v t HardCore Sx Pitz / Monika (Kilta) 19,6 1.19,6
4. 6v o Vicke Iron / Jenni T (Team BJT) 15,8ke 1.19,6
5. 8v t Biatches Misantropy / averse (FroHa) 16,9aly 1.19,6
6. 4v t Giggly Loisto / Minttu R. (LoRa) 18,8 1.19,6
7. 4v o CR Neverlasting / Spookiness (RDT) 17,2ke 1.19,6
8. 5v t Family Portrait / Marko J (Team Ninitra) 16,8ly 1.19,7 x
9. 4v t Damage Railot / Jonsu L. (LoRa) 16,4 1.19,9
10. 4v o Kiri's Craving / Laura (RDT) 18,6ke 1.20,2
11. 4v t Sugarcube Dan / Heli K (Team Ninitra) 17,6ake 1.21,0
12. 4v o Edison Loisto / Krisse (FT) 17,8aly 1.21,1
13. 8v t Beautiful Dan / Every. (RaZoRa) 18,7 1.21,5 xx
14. 8v t Fandango Loisto / Hanna (SunRa) 16,7ake 1.21,6
15. 7v t Tripletick Darkness / LuciDa (WTR) 15,8ake 1.22,1
16. 5v o Corcierge Yep / Henna (FT) 15,4aly 1.22,7

Lähtö 4:
1. 8v o J.E.P.Vilperi / Henna (FT) 26,1ke 1.29,0, ONNEA!
2. 11v t Usvainen Täysikuu / Nasu (AIR) 29,2ake 1.29,6
3. 6v o Onnen Meriitti / Iina (Team BJT) 26,0ke 1.29,7 ep
4. 11v t Taian Unelma / Hanna (SunRa) 25,7ke 1.29,8
5. 6v o Sieppari Ruispellossa / Minna (Kilta) 28,5 1.30,1
6. 8v o Pohjolan Henkka / averse (FroHa) 26,5ke 1.30,7
7. 5v o Taian Kesä Romanssi / Heidi (SunRa) 25,8aly 1.30,8 x
8. 9v t N.I.N.Harhatar / Heli K (Team Ninitra) 25,0ake 1.31,6 xx
9. 5v o Pohjolan Mortimer / Alisa (Team Rauniola) 1.26,0aly 1.32,1
10. 6v t Minnantilan Tuulen Mahtityttö / minttu R. (LoRa) 25,7 1.32,2
11. 8v t Requén Lumpeenkukka / Jonsu L. (LoRa) 25,5 1.32,3
12. 8v o Ryysyrannan Kamikaze / Heli K (Team Ninitra) 26,4ake 1.32,3
13. 6v o Mästare I Tras / Monika (Kilta) 27,0 1.32,6
14. 6v o Höstlik Von LT / Roosa (PCE) 30,0ke 1.33,3
15. 6v t Rauniolan Hunuliina / Marja (TRH) 1.25,4ke 1.33,3
16. 9v t J.T. Vilma / LuciDa (WTR) 25,1a 1.33,4 x

Lähtö 5:
1. 6v o Boomerang Loisto / Iina (Team BJT) 11,9aly 1.14,6a xx, ONNEA Juhlalähdön voittaja '06!
2. 10v o Fair Viking / Mikael (FT) 10,2aly 1.14,7a
3. 13v o Chanson d'Amour / Minttu R. (LoRa) 12,6 1.15,0a
4. 11v o Loren Fire / Jonsu L. (LoRa) 10,8 1.15,5a
5. 10v o Royal Price / Jenni T (Team BJT) 10,1aly 1.15,5a
6. 7v r Welm's Lacthus Bowr / Rafi (WelM) 1.10,9aly 1.15,5a
7. 9v o Higher Voltage / Heli K (Team Ninitra) 12,7aly 1.15,5a xx ep
8. 6v o Heaven Hole / Tomi (Team Bacel) 1.10,6aly 1.15,7a
9. 8v o The Best Peace / Niina (IHS) 1.10,2aly 1.17,0a
10. 8v o FS Smasher / Henna (FT) 12,1ke 1.17,4a
11. 8v t Walker In Rag / Monika (Kilta) 12,3a 1.17,9a
12. 12v t The Poisonous Lipp Lady / Marja (TRH) 1.11,7ake 1.17,9a

Lähtö 6:
1. 7v o Loisto-Dingo / Hanna (SunRa) 21,8aly 1.24,2a, ONNEA Juhlalähdön voittaja '06!
2. 9v o NJY Vauhdikas / Iina (Team BJT) 21,2aly 1.25,4a xx
3. 10v o NJY Topias / Jenni T (Team BJT) 21,2aly 1.25,5a
4. 8v t Ryysyrannan Rattoisa / Minna (Kilta) 21,1a 1.25,5a
5. 16v t Yaven Illuusia / Tuulia (WTR) 22,0aly 1.26,1a
6. 10v o Jokerin Loiste / Henna H. (JoLo) 21,7ake 1.26,3a
7. 10v o I.K Tuulen Viimeinen Lupaus / Alisa (Team Rauniola) 1.21,2aly 1.26,3a
8. 15v o Taikatuulen Lennokas / Monika (Kilta) 20,5a 1.26,4a
9. 13v o Liinaharjan Hopea / Jonsu L. (LoRa) 21,7 1.26,7a x
10. 15v t Onnen Harhatar / pad (FNR) 22,3aly 1.26,7a
11. 13v t R.T. Fei Loren / Marja (TRH) 1.20,4aly 1.27,0a
16v o E.M Noidan-Liekki / Sari (Fires) 1.21,5aly hll ep

Lähtö 7:
1. 6v o FA Peron / Laura (RDT) 15,9aly 1.17,0, ONNEA!
2. 6v t Milkyway Iostream/ Every. (RaZoRa) 12,3 1.17,1 xx
3. 6v o Biatches Lizipicka / Nasu (AIR) 18,8aly 1.17,1
4. 8v t Miss Fanciful BR / averse (FroHa) 17,9 1.17,2
5. 6v t L'O Highlight LET / Jonsu L. (LoRa) 13,7 1.17,7
6. 7v o Duke Of Hazzard / Julien (ROWDY) 18,2ke 1.18,4
7. 6v o Conquer Jazz / Spookiness (RDT) 15,0aly 1.18,4
8. 7v t Roma N'Joy / Heli K (Team Ninitra) 17,0ke 1.18,8
9. 7v o Frank E.W. Treasure III / Marle (ORTS) 12,1aly 1.19,5 xx
10. 6v o Acheve Wie / Jeny (Valkyrie) 17,8 1.20,1
11. 6v o Wippy's Star / Minttu R. (LoRa) 14,6 1.21,0
12. 6v t Quayana N'Joy / Iina (Team BJT) 12,1ake 1.21,5
13. 6v t GT Quivira / Wiewie (HsK) 16,3 21,5x
6v t Keep Hope Keira / Mira (WoLaRa) 1.16.5 hll
8v t Fire's Fortune / Jenni T (Team BJT) 12,9aly hll
6v t Dazzle Jazz / LuciDa (WTR) 21,5ke hml (1.21,9) xx

Lähtö 8:
1. 8v o Ryysyrannan Pintaliitäjä / Monika (Kilta) 24,5 1.28,5, ONNEA!
2. 9v t Arkliy / Odessa (YTL) 50,0api+ 1.28,5 xx
3. 8v t WN Loiste / Alisa (Team Rauniola) 1.23,9kp 1.29,4
4. 9v o Ryysyrannan Gigolo / Heli K (Team Ninitra) 25,5ake 1.30,0 xx
5. 9v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 22,4ake 1.30,5
6. 8v o Kasanova Eppvin / averse (FroHa) 27,7ke 1.30,9
7. 8v t MW Pintaliitäjä / Black Star (Rohja) 1.31,5ke 1.30,9
8. 9v o Heinäkuun Viljami / LuciDa (WTR) 30,3ke 1.30,9
9. 8v o Rauniolan Tsunami / Marja (TRH) 1.23,1ke 1.30,9 xx
10. 8v o Kekan Eikäku / Sinzuliini (Rohja) 1.40,5x 1.31,5
11. 9v t Muiston Charlotta / Juuso (ORTS) 24,2ake 1.32,0
12. 10v t Ryysyrannan Tanssii Paholaisen Kanssa / Minna (Kilta) 25,5 1.32,0

Lähtö 9:
1. 5v o Bacardi Jazz / Krisse (FT) 15,4ake 1.19,1, ONNEA!
2. 4v t Song of Peace / Niina (IHS) 1.14,9aly 1.19,9 x
3. 6v t Manhattan New York / Thomas (ORTS) 14,9aly 1.21,0
8v o Brazil Loisto / Henna (FT) 13,7ly k
5v t CT Chanel / Wella (VirSu) 16,0aly k xx
5v t Viper Jazz / Jenni T (Team BJT) 14,2ly hll

Lähtö 10:
1. 11v o Hallapuron Kapinallinen / Tuulia (WTR) 24,1ake 1.32,6, ONNEA!
2. 7v t I.K Aave / Marja (TRH) 1.24,5api 1.32,6 x
3. 6v t Pohjolan Taiga / Monika (Kilta) 24,6 1.33,7 x
4. 6v t Minnantilan Tuulen Prinsessa / Jonsu L. (LoRa) 26,5 1.33,7
5. 4v o Orilammen Roihuri / Marle (ORTS) 26,0aly 1.34,9
6. 6v o Ryysyrannan Lemmen Jättiläinen / Minna (Kilta) 27,0 35,0

Lähtö 11:
1. 5v o OR` Go On Hostal / Marle (ORTS) 17,3 mke 1.23,3am, ONNEA!
2. 5v o Donjon Loisto / Niina (IHS) 1.18,7mke 1.23,4am
3. 10v t Little Devil / Piru^^ (LaTuRa) 1.17,5mly 1.23,4am
4. 6v o Rockstone N'Joy / Iina (Team BJT) 18,4maly 1.23,4am
5. 7v t In Flight Loisto / LuciDa (WTR) 17,6me 1.23,5am
6. 11v t Beau Soleil / Tuire N. (RR) 1.19,9make 1.23,6am x
7. 5v t Cocoa Loisto / Krisse (FT) 20,5m 1.23,8am
8. 10v t Greenpeace Wie / Henna (FT) 16,3m 1.24,4am x
9. 13v o B.V. Black Hanover / Pampula (LaTuRa) 1.18,9mke 1.24,9am xx
10. 5v t OR` Nicol Gold / Thomas (ORTS) 18,4mly 1.25,0am
11. 7v t Deliane / Jenni T (Team BJT) 16,2mkp 1.25,4am

Lähtö 12:
1. 11v t L.S Tamma-Tyttö / Henna H. (JoLo) 26,6mke 1.30,1am x, ONNEA!
2. 6v t Nokikylän Liinu / Tuulia (WTR) ei m-enn 1.30,5am
3. 9v o Loren Tuli-Sielu / Minttu R. (LoRa) 29,9m 1.31,6am
4. 11v t Calvaron Liekitär / Mira (RD) 1.30,1mke 1.31,8am
5. 9v t NJY Viuhka / Jenni T (Team BJT) 29,3make 1.32,3am
6. 11v o N.I.N. Kaipaus / Sari (Fires) 1.29,1make 1.32,4am
7. 6v t WN Aino / Iina (Team BJT) 29,1make 1.32,5am
8. 5v t J.T. Resitanssi / Tintti (VirSu) ei montè ennätystä. 1.32,8am
9. 5v t Pohjolan Verna / Marja (TRH) ei monte enn. 1.32,9am
10. 8v t Loren Rapetsi / Jonsu L. (LoRa) 26,5m 1.32,9am x
11. 8v t Ryysyrannan Plusmiinusnolla / Monika (Kilta) 28,1ma 1.33,1am
12. 6v t Ryysyrannan Salarakas / Minna (Kilta) 28,3ma 1.33,5am

1

Hosted by www.Geocities.ws