Teltház az RMDSZ kampánynyitóján

Írta: Kocsis Károly
2004-04-06

Baka Mátyás felvezetője után Farkas Ferenc, a helybéli Református Kollégium igazgatója méltatta II. Rákóczi Ferenc, Kossuth Lajos és Deák Ferenc szellemiségét, tolmácsolta a mához szóló üzeneteiket. Kalith Katalin szavalata után Török Sándor polgármester értékelő beszéde következett az önkormányzati tevékenységről. A polgármester az RMDSZ négy évvel ezelőtt kiadott programfüzetére támaszkodva számolt be a polgármesteri hivatal eddigi munkájáról, pontról pontra ismertetve, hogy mit sikerült beváltani az ígéretekből és mit nem, nem mulasztva el kiemelni a helyi tanács szerepét. A megszabott idokeretet messze túllépő számadása olyan meggyőzőre sikeredett, hogy az egyik felszólaló azon nyomban az év emberévé kívánta megválasztatni a polgármestert. Igaz, kritikusa is akadt Tánczos Sándor személyében, aki a létrehozott munkahelyek számát kevesellte, illetve az ivóvíz minoségét kifogásolta. Amúgy azért ő is megelégedettségét fejezte ki Török munkáját illetően.

Ezután az előválasztásra jelentkezett 46 tanácsos-jelölt mutatkozott be. A hallgatóság részérol jóindulatú észrevételek, építő jellegű kritikák fogalmazódtak meg. Tamás Sándor parlamenti képviselő, a helyi RMDSZ elnöke politikai értékelésében aláhúzta az összefogás fontosságát és a szeretet erejét, arra buzdítva a jelenlévoket, hogy minél nagyobb számban vegyenek részt az előválasztáson, annak érdekében, hogy „ne csak szavazzunk, hanem választhassunk is”. A rendezvény jellegéhez, hangulatához remekül passzolt a régi székely himnusz, amely Fórika Balázs előadásában hangzott el.

Forrás: Székely Hírmondó  
Hosted by www.Geocities.ws

1