Teltház az RMDSZ kampánynyitóján
Írta:
Kocsis Károly |
|||
| Baka Mátyás
felvezetője után Farkas Ferenc, a helybéli Református
Kollégium igazgatója méltatta II. Rákóczi Ferenc,
Kossuth Lajos és Deák Ferenc szellemiségét,
tolmácsolta a mához szóló üzeneteiket. Kalith
Katalin szavalata után Török Sándor polgármester
értékelő beszéde következett az önkormányzati
tevékenységről. A polgármester az RMDSZ négy évvel
ezelőtt kiadott programfüzetére támaszkodva számolt
be a polgármesteri hivatal eddigi munkájáról,
pontról pontra ismertetve, hogy mit sikerült beváltani
az ígéretekből és mit nem, nem mulasztva el kiemelni
a helyi tanács szerepét. A megszabott idokeretet messze
túllépő számadása olyan meggyőzőre sikeredett,
hogy az egyik felszólaló azon nyomban az év emberévé
kívánta megválasztatni a polgármestert. Igaz,
kritikusa is akadt Tánczos Sándor személyében, aki a
létrehozott munkahelyek számát kevesellte, illetve az
ivóvíz minoségét kifogásolta. Amúgy azért ő is
megelégedettségét fejezte ki Török munkáját
illetően. Ezután az előválasztásra jelentkezett 46 tanácsos-jelölt mutatkozott be. A hallgatóság részérol jóindulatú észrevételek, építő jellegű kritikák fogalmazódtak meg. Tamás Sándor parlamenti képviselő, a helyi RMDSZ elnöke politikai értékelésében aláhúzta az összefogás fontosságát és a szeretet erejét, arra buzdítva a jelenlévoket, hogy minél nagyobb számban vegyenek részt az előválasztáson, annak érdekében, hogy „ne csak szavazzunk, hanem választhassunk is”. A rendezvény jellegéhez, hangulatához remekül passzolt a régi székely himnusz, amely Fórika Balázs előadásában hangzott el. |
|||
| Forrás: Székely Hírmondó | |||