ERDÉLYI MAGYAR KEZDEMÉNYEZÉS
RMDSZ-PLATFORM
Tisztelt Magyar Testvéreink!
A Kárpát medence keleti sarkából, egy ma is színmagyar városkából, Székelyudvarhelyről küldöm üdvözletünket. Köszöntő szavam fejedelmi többesét indokolja, hogy a keresztény és nemzeti elkötelezettségű politikai műhely, az Erdélyi Magyar Kezdeményezés nevében hangzott el, melynek elnökeként egyúttal köszönöm a Jobbik Magyarországért Mozgalom vezetőinek, hogy lehetőséget biztosítottak a rendezvényükön való megszólalásra. Még pedig egy olyan rendezvényen, amely nemzeti történelmünk egyik mélypontjára, 1918 októberére emlékezéssel, emlékeztetéssel ma is érvényes tanulságokra figyelmeztet. De előbb néhány szót magunkról, az Erdélyi Magyar Kezdeményezésről!
* Platformunk megalakulásától alapeszménkül vállaltuk a keresztény és a nemzeti eszmeiség erdélyi változatát, melyet nemzeti történelmünk egyik állócsillagának, Márton Áron püspöknek neve fémjelez. Csoda-e, hogy kezdettől máig a román központi hatalom és kollaboránsaik kereszttüzében dolgozunk, küszködünk, akik pénzért, hatalomért, egyéni érvényesülésükért bármelyik bukaresti avagy budapesti politikussal paktumot kötnek.
* Ugyanis mi már Ceausescu diktatúrája bukásának óráiban kimondtuk nemzeti önrendelkezésünk követelését.
* Erdélyben elsőkként vállaltuk a harcot az önkormányzás (autonómia), nevezetesen az etnikai alapú székelyföldi területi autonómia megteremtéséért. Ennek a lépésnek következményeként már 1991-ben szembekerültünk a román politika egészével.
* Hosszú éveken át magunkban küzdöttünk a magyarellenes koncepciós pörökben az 89 decemberi rendőrgyilkosságok ürügyén elítélt székely földművesek amnesztiája érdekében.
* Mi követeltük a Duna medencében elsőkként, 1993-tól alanyi jogon minden magyar számára a kettős állampolgárságot. (Még a Magyarok Világszövetségében is mi vállaltuk az úttörés hálátlan feladatát.) Ez a követelés elidegenített bennünket az akkor létező valamennyi magyarországi politikai párttól.
* Tovább nőtt a budapesti idegenkedés irányunkban, amikor ugyanebben az évben rámutattunk a magyar nemzetstratégia hiányára és ennek a hiánynak egyetemes következményeire.
* Az sem növelte budapesti kedveltségünket a hatalom-centrikus budapesti politikai körökben, amikor – ugyancsak elsőkként – a közösségi jogsérelmeink közül kimutattuk az erdélyi tömbmagyarság által lakott területek, különösen a Székelyföld központi irányítással folytatott elrománosításának veszélyét. És még nagyobb botrány tört ki ellenünk, amikor a vegyesházasságokról mondtuk el véleményünket.
* Az Erdélyi Magyar Kezdeményezés RMDSZ-platform az egész erdélyi közéletben egyesegyedül kárhoztatja azt az áldemokratikus folyamatot, amely a teljes elszegényedés mélységeibe taszította a romániai magyarság jelentős tömegeit, miközben közéletünkben egyre szemérmetlenebbül pöffeszkednek a nemzeti közösségünk kárára megtollasodott parvenük.
* Legújabban azért is fekete bárányok lettünk, mert kifogásoltuk, hogy egyes anyaországi pártok kiépíteni törekednek a maguk klientúráját Erdélyben, átplántálva az itteni párt- és hatalmi ellentéteket a kiszolgáltatott és erősen sérülékeny erdélyi társadalomba.= Mindezekért – gondolom – nem kell bizonygatnom, hogy szívből jövő köszöntés és nem protokolláris szólam az Erdélyi Magyar Kezdeményezés RMDSZ-platform testvéri üdvözlete a Jobbik Magyarországért Mozgalom valamennyi résztvevőjének!A mai rendezvényről. Gondolom, lesznek a mostani Jobbik-összejövetelen megszólalók között, akik rámutatnak annak a szerencsétlen hazárdjátékosnak, gróf Károlyi Mihálynak történelmi bűneire, akinek szobra a Parlament oldalánál ácsorog. Egyébként igen sikerült műalkotás, mert kifejezi Károlyi esendő tehetetlenségét, alkalmatlanságát arra, hogy az elvbarátai által megbontott magyar társadalom rogyadozó boltíveinek összeomlását megakadályozza. Ennek a szobornak csupán egy szembetűnő hibája van: az, hogy nem állította Károlyi mellé cinkostársait, így a kártevő gróf kormányhatalomra segítői közül a Katonatanács bolsevista elnökét, Pogány József elvtársat, avagy a jeles kormány döntését 1918. október elsején és másodikán a magyar közvélemény és a világ felé közvetítő Linder Béla hadügyminisztert, aki 1918. november elsején és másodikán bejelentette az országnak és ellenségeinknek a magyar hadsereg szétverését, mondván a katonaságnak: „Ti nem vagytok többé katonák, hanem polgárok!" Csoda-e, hogy a Károlyi-kormány jeles hadügyminisztere és utódai minden úton-módok szét akarták verni az úgynevezett Székely Hadosztályt, azoknak az erdélyi önkéntes hazafiaknak seregét, akik 1919 tavaszáig vérüket ontották szülőföldjük védelmében? És vajon csoda-e, hogy ugyanez a Linder Béla egészen 1920 őszéig azon mesterkedett, hogy Pécs városát és környékét a szerbeknek átjátssza?De e gyászos figurák helyett inkább emlékezzünk, emlékeztessünk a hazafiakra, akik a tragikus XX. században mindenkor vállalták a küzdelmet a keresztény magyar nemzetért, akár a nácizmus, akár a bolsevizmus ellenében. 2004. december 5-én pártkülönbség nélkül, pártoskodás nélkül minden magyarnak a nemzetünket szerteszaggató Trianon ellen kell voksolnia! Keressük azt, ami összeköt az ordas eszmék elleni küzdelemben! Egyetlen nemzetben gondolkodó magyar se hiányozzon a népszavazásról! A kettős állampolgárság a miénknél töretlenebbül fejlettebb demokráciákban honos gyakorlat. De egy percig se higgyük, hogy akár Nyugat-Európa vagy Észak-Amerika felszámolja a mi gondjainkat! A magunk bajait sajátmagunknak kell orvosolnunk. Előre a keresztényibb, a magyarabb, a boldogabb, a jobbik Magyarországért, magyarságért! Történelmünk mélypontjai, ahonnan mindig ki tudtunk kapaszkodni, majd történelmünk nem kevés csúcspontja mind Zrínyi Miklós igazságát igazolják: Egyetlen más nemzetnél sem vagyunk alábbvalóbbak!
Székelyudvarhely, 2004. október 29.
Katona Ádám
az EMK elnöke
EMK 535 600–R Székelyudvarhely, Tamási Áron út 15.
tel/fax: 00-40-266-211 697, 00-40-722-790 924, e-mail: [email protected]
AZ ERDÉLYI MAGYAR KEZDEMÉNYEZÉS RMDSZ-PLATFORM
A NYÁRÁD MENTI AUTONÓMIA-FÓRUM RÉSZTVEVŐIHEZ
Tisztelt Székely Testvéreink!
A keresztény-nemzeti elkötelezettségű RMDSZ-platform, az Erdélyi Magyar Kezdeményezés nevében őszintén üdvözöljük fórumotok minden résztvevőjét, és kívánjuk, hogy együtt-gondolkodásotok eredményes legyen.
Fórumotokra TAMÁSI Áron üzenetét küldjük, aki a pártoskodó erdélyi magyar közélet szereplőhez a következő felhívást intézte 1936-ban: „KERESSÉTEK, AMI ÖSSZEKÖT!”
A szép októberi napokon – úgy véljük – érvényes tanulságként érdemes idéznünk nemzeti történelmünk két ragyogó eseménysorát is: a 400 esztendős, dicsőséges Bocskai István felkelést és a XX, századi történelmünk legfényesebb momentumát, az 1955-os forradalmat. Mindkettő üzenete ugyanaz számunkra: csupán a nemzeti összefogás vezethet győzelemre bennünket! Azonban, ha a vérzivataros XX. századról szóltunk, emlékeznünk kell két, gyűlölködést szító, embertelen és keresztény-ellenes ideológiára is, a fasizmusra meg a bolsevizmusra. Egyetlen percig sem szabad felednünk, hogy a bolsevizmus gyökerei még élnek társadalmunkban! Ismeretes, hogy az Erdélyi Magyar Kezdeményezés megalakulásától a székelyföldi magyar területi autonómia élharcosa. Egyesek közületek talán még arra is emlékeznek, hogy 1991 októberében éppen mi álltunk élére a székelyföldi magyar területei autonómia érdekében föltétlenül szükséges helyi népszavazást (referendumot) követelő kis csapatnak, az agyagfalvi referendum követelőknek. Az autonómia-referendumnak, melyet ma sokkal többen, a Székely Nemzeti Tanács és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács felhívására, platformunk tiszteltbeli elnöke, Tőkés László püspök úr vezetésével együtt követelünk.
„Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?"
Marosvásárhely, 2004. október 16.
Katona Ádám
az EMK elnöke
EMK 535 600–Székelyudvarhely, Tamási Áron út 15.
tel/fax: 00-40-266-211 697, 00-40-722-790 924
e-mail: [email protected]