AZ ERDÉLYI MAGYAR KEZDEMÉNYEZÉS RMDSZ-PLATFORM

A NYÁRÁD MENTI AUTONÓMIA-FÓRUM RÉSZTVEVOIHEZ

Tisztelt Székely Testvéreink!

A keresztény-nemzeti elkötelezettségu RMDSZ-platform, az Erdélyi Magyar Kezdeményezés nevében oszintén üdvözöljük fórumotok minden résztvevojét, és kívánjuk, hogy együtt-gondolkodásotok eredményes legyen.

Fórumotokra TAMÁSI Áron üzenetét küldjük, aki a pártoskodó erdélyi magyar közélet szereplohez a következo felhívást intézte 1936-ban: „KERESSÉTEK, AMI ÖSSZEKÖT!”

A szép októberi napokon – úgy véljük – érvényes tanulságként érdemes idéznünk nemzeti történelmünk két ragyogó eseménysorát is: a 400 esztendos, dicsoséges Bocskai István felkelést és a XX, századi történelmünk legfényesebb momentumát, az 1955-os forradalmat. Mindketto üzenete ugyanaz számunkra: csupán a nemzeti összefogás vezethet gyozelemre bennünket!

Azonban, ha a vérzivataros XX. századról szóltunk, emlékeznünk kell két, gyulölködést szító, embertelen és keresztény-ellenes ideológiára is, a fasizmusra meg a bolsevizmusra. Egyetlen percig sem szabad felednünk, hogy a bolsevizmus gyökerei még élnek társadalmunkban!

Ismeretes, hogy az Erdélyi Magyar Kezdeményezés megalakulásától a székelyföldi magyar területi autonómia élharcosa.

Egyesek közületek talán még arra is emlékeznek, hogy 1991 októberében éppen mi álltunk élére a székelyföldi magyar területei autonómia érdekében föltétlenül szükséges helyi népszavazást (referendumot) követelo kis csapatnak, az agyagfalvi referendum követeloknek.

Az autonómia-referendumnak, melyet ma sokkal többen, a Székely Nemzeti Tanács és az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács felhívására, platformunk tiszteltbeli elnöke, Tokés László püspök úr vezetésével együtt követelünk.

„Ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?"


Marosvásárhely, 2004. október 16.

Katona Ádám

az EMK elnöke


EMK 535 600–Székelyudvarhely, Tamási Áron út 15.


tel/fax: 00-40-266-211 697, 00-40-722-790 924

, e-mail: [email protected]

Hosted by www.Geocities.ws

1