| Kik lesznek a
megyei tanácsban? |
| Aktuális Irta: Tőrös Katalin 2004-04-27 |
|
| Az elektoros
szavazás révén a következő sorrend alakult ki: 1.
Baka Mátyás (Kézdivásárhely), jelenleg a megyei
tanács alelnöke, 2. Tamás Károly (Kézdialmás),
almási iskolaigazgató, 3. Kopacz László
(Kézdivásárhely), az Amylum Rt. vezérigazgatója, 4.
Gergely Zoltán (Kézdiszentlélek), kézdiszentléleki
iskolaigazgató, 5. Fejér László Ödön
(Kézdivásárhely), magánvállalkozó, 6. Tóth Zoltán
(Torja), családorvos, 7. Molnár Endre
(Kézdivásárhely), a kézdivásárhelyi státusiroda
vezetője, 8. Pakó Gábor (Gelence), magánvállalkozó,
9. Boldizsár Béla (Bélafalva), mezőgazdász, 10.
Kovács Ödön (Kézdivásárhely), magánvállalkozó.
Apró András és dr. Boga Olivér visszalépett. Időközben Orbaiszéken is rangsorolni kellett a jelölteket, mivelhogy az előző ugyancsak elektoros választáskor eggyel több szavazócédula került az urnába, mint ahány kellett volna. A múlt héten megismételt szavazás már szabályos volt, a 35 elektor a következő sorrendet alakította ki: Bodó Lajos (Kovászna, 31 voksot kapott), Kocsis Tünde Viola (Zágon, 24) Kiss József (Zágon, 23), dr. Tatár Márta (Kovászna, 13), Sidó Albert (Zabola, 9) és Málnási László Levente (Kovászna, 5). A megyei tanácstagjelöltek RMDSZ-es listájára az első három kerül fel. |
|
Forrás: Székely Hirmondó