PROFESORADO que traballou no "Eugenio López" e plantilla actual. |
Profesoras e profesores desde 1973.
ADELA ÍBAÑEZ OGANDO. ADELA MAROÑO RODRÍGUEZ. ADELA SEOANE PEREZ. ÁGUEDA FRAGA PITA. AGUSTÍN LAGOA FRAGA. ALBERTO RODRÍGUEZ FERNÁNDEZ. ALFREDO CALVO SARANDESES ANDRÉS RAMOS REY. ÁNGEL CORBELLE. ÁNGEL CORRAL COIRA. CARMEN CANEDO ALDAO. CARMEN CASTRO GARCÍA. CARMEN CIMADEVILA CEA. CARMEN FRANCO NOVOA. CESÁREO VIDAL ROSENDE. CONCEPCIÓN BLANCO BLANCO. CONCEPCIÓN LOURO LOJO. CONCEPCION VIDAL GAREA. CONSUELO T. ALVES IGLESIAS. CRISTINA LERMA REY. DAVID ALVAREZ CASTRO. ELENA VAQUERO GOLPE. EMILIA GARCIA BARREIRO. EMILIANA REY CANOSA. ESTELA MARTÍNEZ MOLDES. ESTHER LOPEZ LOPEZ. EVA Mª COLLAZO NAYA. FRANCISCO DOMÍNGUEZ ROMERO GUADALUPE LÓPEZ FIGUEIRAS. INES BARREIRO GARCIA. ISABEL BLANCO BLANCO. JESÚS NEIRA DIÉGUEZ. JESÚS VAQUERO GOLPE. JOAQUÍN LEMA GARCÍA. JOAQUÍN RODILES LAMAS. JOSÉ ANTONIO MACEIRAS FRANCO. JOSÉ FUENTES MALLO (Dir.) JOSÉ LUIS FERNÁNDEZ MOSQUERA. JOSE LUIS FERNANDEZ PARDO |
JOSÉ MANUEL MARTÍNEZ FRAGUELA. JOSEFA FOLLENTE FOLLENTE. JOSEFINA MOURAZOS EDREIRA. LUCIA PRESEDO NO. Mª ANTONIA DIEGO ÁLVAREZ. Mª CARMEN CARNERO RÍOS. Mª CARMEN COSTA MARCOTE (Dir.) Mª DOLORES VIGO VÁZQUEZ. Mª FRANCISCA GAGO FERNÁNDEZ. Mª ISABEL VARELA BARRERA. Mª JESUS NOVO GOMEZ. Mª JOSE BARREIRO REY. Mª JOSÉ DÍAZ ACEVEDO. Mª LUISA COIRADAS TOBA. Mª LUISA DOMÍNGUEZ PÉREZ. Mª PURIFICACIÓN MARTÍNEZ BOUZAS. Mª JESÚS ARMADA CASTAÑO. MANUEL AMENEDO VILLAR. MANUELA AMIGO PAIS. MANUELA CASTRO CASTRO. MARCELINO GONZÁLEZ RIVAS (Dir.) MARÍA ARIZA MAZARIOS. MARÍA TAJES IGLESIAS. MARINA MEIJIDE. MILAGROS SUÁREZ VILAR. MONSERRAT FERNANDEZ LORENZO. PEDRO GAREA GÓMEZ. PEDRO MÁRQUEZ FERNÁNDEZ. PILAR MARTÍ HERNÁNDEZ. RAFAEL MOUZO LAGO. RAMÓN V. VÁZQUEZ VALE. ROSA VILA NÚÑEZ. ROSARIO MARTINEZ PÉREZ. SARA FERNÁNDEZ LÓPEZ. SEVERINA REBOREDO PENA. SILVIA SANCHEZ BASCOY. VICENTE BALBOA PLAZA (Dir.) YOLANDA VÁZQUEZ VÁZQUEZ. |
Plantilla
do C.E.I.P. Eugenio López Curso
2000 - 2001 |
|||||
Director |
Xefe
de Estudios |
Secretario |
|||
Manuel
Canosa Fandiño |
Xosé
Cañizo Martínez |
Juan
C. López Aljarilla |
|||
Ciclo de Educación Infantil |
Especialidades |
||||
3 anos |
Reyes Abuelo de Noriega |
4 anos |
Carmen Grille Trillo |
English |
Ana Morandeira Morandeira |
4 anos |
Raquel Carujo Barreiro |
5 anos |
Pilar Toubes Vilariño |
English |
Ángeles Rodríguez- Corredoyra Linares |
1º Ciclo de Educación Primaria |
E. Física |
Jesús García Vázquez |
|||
1º
A |
Esther Bandín Vara |
2º
A |
Ana María VillarVerga |
E. Física |
Isabel García Castellano |
1º
B |
Sofía Marcote Suárez |
2º
B |
Placer Navia Vázquez |
Música |
Ana María Sánchez Castro |
2º Ciclo de Educación Primaria |
Depto.Orient. |
Carme Arnoso Fabal |
|||
3º A |
Lucila Mosquera Caldelas |
4º A |
Ramona Lijó Domínguez |
Ped. Terap. |
Rosa Ana Rega López |
3º B |
Aurora López Román |
4º B |
Maruxa Divina Areas Blanco |
Audición e Linguaxe |
Begoña Gándara Oreiro |
4º C |
Juan C. López Aljarilla |
Relixión |
Solange Busto Pequeño |
||
3º Ciclo de Educación Primaria |
Informática |
Manuel Canosa Fandiño |
|||
5º A |
Mercedes Balboa Gómez |
6º A |
Inés Castro Pose |
|
|
5º B |
María Lamela Pérez |
6º B |
Ana Mª Díaz Trasmonte |
||
5º C |
Xosé Cañizo Martínez |
6º C
|
Carmen López Gómez |