NEŠTO MOŽEŠ SAM, SVE MOGU LJUDI

 

Za naš list razgovarali smo sa gospođom Irenom Rozić, ravnateljicom Škole. Evo što nam je gospođa Rozić rekla o svom radu, školi, učenicima, suradnicima, roditeljima i još ponečem.

 

Minja:

Ravnateljica:

 

 

Minja:

 

Ravnateljica:

 

 

 

Minja:

Ravnateljica:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minja:

 

Ravnateljica:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minja:

Ravnateljica:

 

 

 

 

Minja:

Ravnateljica:

Od kada rukovodite ovom školom?

Početak rada bio mi je upravo u ovoj školi 1970. do ’73. Ponovo se u istu vraćam s početkom školske ’93./’94.

 

Svi znamo da je rat napravio velike štete na našoj školi. Kako ste uspjeli od onako uništene škole napraviti jednu od najljepših i najboljih škola u gradu?

Zahvalna sam svojoj upornosti, ali i to bi bilo uzalud da nije bilo razumijevanja kod ljudi dobre volje. “Nešto možeš sam, sve mogu ljudi!”

 

Što bi trebali još uraditi u školi i na školi da bi nastava bila uspješnija, a rezultati bolji?

Najveći problem u školi bio nam je, do prošle godine, nedostatak učionica. Problem smo riješili adaptacijom manjih prostorija te napravili i opremili dvije nove učionice. Tako smo riješili problem za 6 odjela. U ovom poslu nismo imali nikakve materijalne potpore pretpostavljenih, a do sredstava došli smo domaćinskim radom svih, od učenika do djelatnika. I dalje se radi u 3 smjene s 4 termina početka nastave, ali sa primjerenijim brojem učenika u odjelu. Sad nam je glavni cilj opremanje škole učilima, a posebice knjižnice naslovima obvezatne lektire. Koristim se prigodom da se zahvalim donatoru – HDZ BiH koji nas je obogatio sa 717 novih knjiga obvezne lektire.

Uz sve ove elemente, a da bi rezultati bili bolji, bitan je interes i želja roditelja za kvalitetom znanja jer obitelj je temelj na koji mi vršimo nadgradnju, kako u odgojnom tako i obrazovnom smislu.

 

Jeste li zadovoljni radom vaših suradnika i rezultatima koje škola postiže?

Osobnim uspjehom smatram prikupljanje sredstava za nabavu informatičkog kabineta, osiguravanje stručnih nastavnika te uvođenje informatike kao izbornog predmeta (već 4 godine) i informatičko opismenjavanje mladih.

Imamo 78 uposlenika i svi vodimo računa o redu, radu i odgovornosti svakog pojedinca. Da nije suradnje, to bi se brzo osjetilo u organizaciji rada.

“Teče, teče jedan slap

što u njemu znači moja mala kap?

Taj san o slapu da bi mogao sjati

i moja kaplja pomaže ga tkati!”

Slap je škola, učenici, djelatnici, roditelji, suradnici... A koliko će biti lijep, bogat, pun duginih boja ovisi o svakoj kapi... Svjesna sam da uvijek može biti bolji, ljepši i to je cilj svih koji žive i rade pod ovim krovom.

 

Što nam možete reći o suradnji škole i roditelja?

Suradnja sa roditeljima je preduvjet dobrih rezultata rada i svaka njihova sugestija je dobrodošla. Koristim se prigodom zahvaliti se brojnim roditeljima na svim vidovima pomoći školi i nadam se da su zadovoljni našim radom, a oni i najbolje mogu procijeniti rad svakog nastavnika.

 

Na kraju imati li kakvu poruku za naše čitatelje?

Poslije rada u školi ostatak slobodnog veremena koristite baveći se sportom, brinući se o okolišu, druženju s prijateljima, računalima, učeći strane jezike, samo daleko od poroka koji vrebaju.

 

 

 

Razgovor obavila:

Minja Vrdoljak, VIII. 3

Hosted by www.Geocities.ws

1