Az
elköszöngetés balladája
Belőletek hogy mit se látok
Többé, okosok, ostobák,
Portásbácsik, magyartanárok,
S ti sok sínylődő kisdiák
(Nektek se legyen mostohább
A sorsotok, mint volt nekem),
Szívembe kardok kínja vág,
S hiány ül majd a lelkemen.
Rosszakaróim, jóbarátok,
Temérdek angyal és svihák,
Szép, szőke, barna, csúnya lányok,
Sakkpartnerek, konyhásmamák,
Tavaszi leves, tészta, mák,
Rongy testem innen elmegyen,
Közös sorunknak vége hát!
Hiány ül majd a lelkemen.
Töri-, matek-, rajz-, nyelvtanárok,
Kerámiák, köcsögdudák,
Könyvtárosok és csillagászok,
Vegyétek szívem búcsuját!
Nem vágok hozzá bús pofát,
Ha könnyem csorran, elkenem,
De mit tagadjam, sok pupák?
Hiány ül majd a lelkemen.
Hát nem is folytatom tovább,
Bozontos orrú hercegem:
Ha nem lakom már iskolád,
Hiány ül majd a lelkemen.