Szent László
Gimnázium
MAGYARTANÁROK
KONFERENCIÁJA
2006. február
16-án és 23-án 1430-tól
a II. emelet
50-es teremben
1.
KONFERENCIANAP
2006. február 16.
1430 — 1510
Oravecz Barna:
Egy „posztmodern” szöveg megközelítése — részletek Esterházy Péter Harmonia
caelestiséből
1520 — 1600
Reuter Lajos:
Tipikus életterek Petri György költészetében
1610 — 1650
Parragi
Eszter:
Irodalmi mű és illusztráció
2.
KONFERENCIANAP
2006. február 23.
1430 — 1510
Ladányi Mária
(nyelvész, ELTE):
„Csinált” szavak a költői nyelvben — és a szövegértés
1520 — 1600
Both Attila:
A Szent László-legendák irodalmi feldolgozásai
1610 — 1650
Borbáthné
Bánhegyi Judit:
Az intertextualitásról
1700 — 1740
Galamb Zoltán:
A műfordítás mint hermeneutikai aktus
*
A kétszintű érettségi nemcsak a diákok, a magyartanárok számára is elég
nyomasztó volt tavaly. Idén is lesznek nyugtalanító elemek. De talán van az új
rendszerben lehetőség is. Újat tanulhatunk, hogy új dolgokat taníthassunk;
kipróbálhatunk olyan elképzeléseket, amelyeknek kipróbálására eddig nem volt
módunk. Kiderülhet, hogy a kétszintű érettségi nem csak mumus: a lehetőségek
világa is.
Konferenciánk hét előadója arra
vállalkozott, hogy kilép az osztályteremből és kipróbál valami mást. Megkísérlik
megmutatni, ők hogyan gondolkodnak az új témalehetőségek némelyikéről. Vagy
sikerül nekik, vagy nem. Mindenesetre minden érdeklődő kollégát és tanítványt
szeretettel várnak február 16-án és 23-án.
Az előadók nevében: Oravecz Barna