Szent László Gimnázium

 

MAGYARTANÁROK KONFERENCIÁJA

 

2006. február 16-án és 23-án 1430-tól

a II. emelet 50-es teremben

 

 

1. KONFERENCIANAP

 

2006. február 16.

 

1430 — 1510

Oravecz Barna:

Egy „posztmodern” szöveg megközelítése — részletek Esterházy Péter Harmonia caelestiséből

 

1520 — 1600

Reuter Lajos:

Tipikus életterek Petri György költészetében

 

1610 — 1650

Parragi Eszter:

Irodalmi mű és illusztráció

 

 

2. KONFERENCIANAP

 

2006. február 23.

 

1430 — 1510

Ladányi Mária (nyelvész, ELTE):

„Csinált” szavak a költői nyelvben — és a szövegértés

 

1520 — 1600

Both Attila:

A Szent László-legendák irodalmi feldolgozásai

 

1610 — 1650

Borbáthné Bánhegyi Judit:

Az intertextualitásról

 

1700 — 1740

Galamb Zoltán:

A műfordítás mint hermeneutikai aktus

 

*

 

A kétszintű érettségi nemcsak a diákok, a magyartanárok számára is elég nyomasztó volt tavaly. Idén is lesznek nyugtalanító elemek. De talán van az új rendszerben lehetőség is. Újat tanulhatunk, hogy új dolgokat taníthassunk; kipróbálhatunk olyan elképzeléseket, amelyeknek kipróbálására eddig nem volt módunk. Kiderülhet, hogy a kétszintű érettségi nem csak mumus: a lehetőségek világa is.

    Konferenciánk hét előadója arra vállalkozott, hogy kilép az osztályteremből és kipróbál valami mást. Megkísérlik megmutatni, ők hogyan gondolkodnak az új témalehetőségek némelyikéről. Vagy sikerül nekik, vagy nem. Mindenesetre minden érdeklődő kollégát és tanítványt szeretettel várnak február 16-án és 23-án.

Az előadók nevében: Oravecz Barna

 

Hosted by www.Geocities.ws

1