Aki
bújt, aki nem bújt, buék
Vendégség?
Csapdahelyzet.
Ha
már mindenképpen muszáj,
akkor
inkább mi megyünk vendégségbe,
a
kötelesség letudható
a
házigazda társadalmi rangja szerint
whiskey-vel,
tokaji aszuval vagy fél liter
bundapálinkával,
és mi méltányos időhatáron belül
-
másfél-két óra - lelécelhetünk.
Merőben
más a helyzet,
amennyiben
hozzánk jöttek vendégek.
Nagyon
kifinomult
szertartásmesteri
érzék szükségeltetik
a
vendégek kellő, ámde mégse bántó,
rugalmas
kirúgásának kezdetéhez:
a
vendégeltávolítás terén
tapintatosnak
és méltányosnak kell lennünk.
Például
a notórius szófosót
rábízzuk
egy amúgyis hallgatag félrészegre;
a
gátlásos, de kibontakozni vágyó társaslényt
rábízzuk
egy csupafül hölgyre
(hátha
egyéb konkáv szerve is megnyílik az illető felé),
ám
ha semmiképp sem akar senki kirohadni
a
látó-, halló- és főleg alvásteremből,
akkor
jöhetnek az erősebb eszközök:
falhoz
vágunk egy üveg vodkát
(közben
titkon kinyitjuk az összes csapot,
mígnem
a lakás elárad, ja, és ne feledjük,
bele
minden sampont, hogy hab is legyen),
ha
ettől se mennek el: gyors bemetszés szikével
a
hangulatlámpa zsinórján,
s
reá egy pohár sert!
Olyan
kék szikrák fognak pattanni,
s
akkora durranás lesz,
hogy
a legelvetemültebb vendégek is
riadtan
kászálódnak és hülyén hebegnek,
hogy
kellemes ünnepeket, meg BUÉK,
és
ha mind kirúgvák, nejem ellenőrzi még a klozett-termeket,
felsóhajt:
tiszta a levegő,
végre
elővehetjük a whiskey-t,
meg
a kilencéves konyakot,
azt
a még Párizsból hozott
Grand
Marnier-t.