Ó,
én hatalmas asszonyom!
1.
Csak
most látom, milyen óriás ő.
Ó, mely szépek a te lábaid, mint függőleges
grönlandi bálnák; a te csípődnek kerülete mint
százezer férőhelyes olimpiai stadioné;
a te köldököd mint termálfürdők medencéje,
mely soha nem szűkölködik gyógyító vizekben;
a te hasad mint metropolisok repülőtere;
a te emlőd mint Szent Péter bazilika kupolája;
a te nyakad mint hőerőművek kéményei; a te
szemed mint feneketlen tengerszem, melyből soha nem
apad ki a kéj vize; a te orrod mint összkomfortos
kétszobás lakás.
Mert anyahajóhoz vagy te hasonlatos, én kedvesem,
mely a boldogság vizén hömpölyögteti a szerelem
hadseregét.
2.
Ó, én hatalmas Asszonyom,
szeretőm és anyám is egyben!
Hozzád tértem meg minden este,
Múzsám, a kóborlás után,
hogy új erőre kapva kalandozhassak
testednek lankás tájain.
Hajad illatos erdején vágtam át,
fürödtem szemed sós vizében,
hemperegtem szád mocsarában,
megmásztam melleid hegyét,
hogy hasad sivatagán átvergődve
feküdjek kicsit ágyékod
oázisában, a vénuszdomb füvén,
majd belépjek végre a hatalmas
bordély nedves falai közé.
3.
''Ki viszi át a Szerelmet?''
Ó, másfél mázsás lágy Judit,
ki véd engem, ha nem vagy itt?
Kecses-hatalmas mozdulattal
a tankokat ki sepri félre,
ki zúzza szét a börtön rácsát,
virágokat ki szór a vérre?
Ki lép át értem árkot, bokrot?
A szögesdrótból ki köt csokrot?
Hatalmas asszonyom, Judit,
ki viszen át, ha nem vagy itt,
ölében ama túlsó partra,
ahol nem ül a földön átok,
s a törpék és az óriások
együtt szőnek tündérmeséket?
Ki véd engem? És én kit védek?
Hernyótalp-ajkat ki kínál
a tankok hernyótalpa helyett?
Ó, szeretőm, anyám, Judit,
ki menti meg, ha nem vagy itt,
itt, Balkeleten, a szerelmet?