Magyar
érettségi, 2006
Idén is új típusú lesz az érettségi, ezen már egy
kormányváltozás sem nagyon változtathat. A középszintű érettségivel sok baj
talán nem lesz. Az emelt szint rázósabb. Tavaly bebizonyosodott, hogy emelt szint
nélkül a bejutás nagyon nehéz: irtózatosan magasra kúsztak a pontok. Persze
tavaly a magyar emelt szint mindössze jó kis móka volt. Az idén sokkal nehezebb
az emelt szintű szóbeli tételsor. Még a felkészítő tanárok számára is gondot
fog okozni, főleg nyelvtanból. Ennek ellenére, úgy tűnik, ezzel a szinttel kell
próbálkozni — de csak komoly felkészülés után!
Tehát: vegyétek komolyan! Mi, tanárok, komolyan vesszük!
Hogy hogyan?
1.
2006 februárjában szakmai konferenciát szervezünk. Két péntek délután
lesznek előadások egyes új típusú tételek kapcsán. Ezek a konferenciák
nyitottak, minden lászlós diák részt vehet rajtuk, és kérdezhet, hozzászólhat.
Az időpontok és az előadáscímek
a következő alpontban olvashatók.
2.
A
Homo homini… keretében csütörtökönként előadássorozatot tartok az emelt szintű érettségi tételek némelyikéről.
Az előadásokat jobb híján általában én tartom. (ob.)