Magyar érettségi, 2006

 

Idén is új típusú lesz az érettségi, ezen már egy kormányváltozás sem nagyon változtathat. A középszintű érettségivel sok baj talán nem lesz. Az emelt szint rázósabb. Tavaly bebizonyosodott, hogy emelt szint nélkül a bejutás nagyon nehéz: irtózatosan magasra kúsztak a pontok. Persze tavaly a magyar emelt szint mindössze jó kis móka volt. Az idén sokkal nehezebb az emelt szintű szóbeli tételsor. Még a felkészítő tanárok számára is gondot fog okozni, főleg nyelvtanból. Ennek ellenére, úgy tűnik, ezzel a szinttel kell próbálkozni — de csak komoly felkészülés után!

 

Tehát: vegyétek komolyan! Mi, tanárok, komolyan vesszük!

 

Hogy hogyan?

 

1.

2006 februárjában szakmai konferenciát szervezünk. Két péntek délután lesznek előadások egyes új típusú tételek kapcsán. Ezek a konferenciák nyitottak, minden lászlós diák részt vehet rajtuk, és kérdezhet, hozzászólhat.

       Az időpontok és az előadáscímek a következő alpontban olvashatók.

 

2.

A Homo homini… keretében csütörtökönként előadássorozatot tartok az emelt szintű érettségi tételek némelyikéről.

 

Az előadásokat jobb híján általában én tartom. (ob.)

Hosted by www.Geocities.ws

1