Suntem în anul 2005. Acum vreo trei ani încercam să creăm aici un forum de discuții original.
Cum era forumul organizat? Dvs. ne scriați direct, noi
citeam, rumegam răspunsul atât timp cât doream și apoi făceam un comentariu.
Hmmm!!! Cenzură nu glumă
Eram mânați totuși de bune intenții. Bazate pe o un aforism marca dr. Napoleon Săvescu:
frumusețea acestei lumi constă
și în diversitatea de gusturi și opinii, înțelegerea faptului că în mod
paradoxal, toți putem avea uneori dreptate
Cu toate bunele intenții, nimeni nu
s-a înghesuit să-și piardă timpul pe un forum încorsetat în regula rigidă a trecerii
părerii întâi pe la șefu și apoi scoasă opinia la vedere.
Concluzia e clară: forumul nostru n-a
fost bine gândit
De așa forum mai bine lipsă
Zis și făcut!
Ia să facem
noi un forum după regulile clasice!