Ne-am săturat să mai așteptăm

 

            Suntem în anul 2005. Acum vreo trei ani încercam să creăm aici un forum de discuții original.

            Cum era forumul organizat? Dvs. ne scriați direct, noi citeam, rumegam răspunsul atât timp cât doream și apoi făceam un comentariu.

            Hmmm!!! Cenzură nu glumă…

            Eram mânați totuși de bune intenții.  Bazate pe o un aforism marca dr.  Napoleon Săvescu:

 

 „frumusețea acestei lumi constă și în diversitatea de gusturi și opinii, înțelegerea faptului că în mod paradoxal, toți putem avea uneori dreptate”

 

Cu toate bunele intenții, nimeni nu s-a înghesuit să-și piardă timpul pe un forum încorsetat în regula rigidă a „trecerii părerii întâi pe la șefu’ și apoi scoasă opinia la vedere”.

Concluzia e clară: forumul nostru n-a fost bine gândit…

De așa forum mai bine lipsă…

 Zis și făcut!

Ia să facem noi un forum după regulile clasice!

 

FORUM CLASIC

 

 

Hosted by www.Geocities.ws

1