Women 100 Meter Dash
===================================================================================
Name Year
School Seed Finals
H# Points
===================================================================================
1 Fennell, Brittany 9 Falcons 13.10
13.12 2 6
2 Jones, Garielle 11 Bearcats 13.20
13.34 2 4
3 Waldbert, H. 11 Eagles 13.89
13.87 2 3
4 Lorenz, Heather 10 Knights 14.07
13.92 1 2
5 Holshue, Alexa 9 Bearcats 14.00
14.08 2 1
6 Camp, Dee 11 Falcons 13.60
14.10 2
7 Warner, Shelly 10 Bearcats 14.00
14.40 2
8 Hreab, ? Falcons 15.27
3
9 Chea, Sophie 9 Falcons 15.10
15.43 1
10 Mao, ? Falcons 17.13
3
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Garren, Felicia 9 Knights 25.70
26.84 2 6
2 Sims, Jessie 12 Falcons 26.80
27.20 2 4
3 Jones, Garielle 11 Bearcats 27.40
27.61 2 3
4 Conner, Katy 10 Bearcats 29.40 29.19 2 2
5 Warner, Shelly 10 Bearcats 30.10
30.00 1 1
6 Lynch, Megan 12 Knights 30.89
31.66 1
-- Miller, Colleen 10 Eagles 29.90
NT 1
-- Cole, Heather 9 Falcons 29.20
NT 2
-- Hartman, Catherine 9 Eagles 29.70
NT 2
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Fennell, Brittany 9 Falcons 59.70
1:02.45 2 6
2 Garren, Felicia 9 Knights
1:00.31 1:05.47 2
4
3 Eblen, Jessica 11 Bearcats
1:07.00 1:08.39 2
3
4 Kmieciak, Kate 9 Knights
1:10.20 1:08.75 1
2
5 Colgan, Alyx 10 Bearcats 1:10.90
1:10.09 1 1
6 Massagee, Lucy 9 Bearcats
1:13.00 1:12.43 1
7 Cole, Heather 9 Falcons 1:13.08
1
8 Camp, Dee 11 Falcons 1:09.00
1:16.05 2
9 Salmon, Erika 9 Eagles 1:12.00
1:20.21 1
Women 800 Meter Run
================================================================================
Name Year
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 Ruhe, Allison 11 Falcons 2:32.00
2:36.08 6
2 Fennell, Brittany 9 Falcons 2:30.00
2:38.03 4
3 Springer, Savannah 12 Falcons 2:33.00
2:38.57 3
4 Nicholson, Leah 12 Eagles
2:37.00 2:39.00 2
5 Acosta, Ana 11 Knights
2:42.61 2:40.18
1
6 Stewart, Jessica 9 Knights 2:43.17
-- Dalrymple, Michelle 10 Eagles 3:30.00
NT
-- Deems, Danika 10 Bearcats 2:53.00
NT
-- Lindeman, Tara Bearcats
2:58.00 NT
....Women 800 Meter Run
-- Kmieciak, Kate 9 Knights
2:43.10 NT
-- Blake, Marissa 10 Bearcats
2:54.00 NT
Women 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Walker, Julie Ann 10 Bearcats 5:58.00
5:41.88 6
2 Storm, Christina 10 Knights 5:48.98
4
3 Lafontane, Alisha 11 Falcons 5:50.00
5:56.26 3
4 Ruhe, Allison 11 Falcons 5:50.00 6:20.44
2
5 Deems, Danika 10 Bearcats 6:23.00
6:28.56 1
-- Hinson, Amanda 9 Eagles NT
-- Dalrymple, Michelle 10 Eagles NT
-- VanArsdale, M. 11 Eagles
7:15.00 NT
-- Byrd, Victoria 9 Eagles
7:33.00 NT
-- Freeman, Miranda 9 Falcons
6:39.00 NT
-- Massagee, Lucy 9 Bearcats
6:18.00 NT
-- Wilkie, Lauren 9 Knights NT
-- Stewart, Jessica 9 Knights NT
-- hinshaw, ? Falcons X6:21.51
Women 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Storm, Christina 10 Knights
12:32.00 13:10.92 6
2 Walker, Julie Ann 10 Bearcats 13:41.00
13:27.43 4
3 Crawford, Katie 10 Falcons
14:10.00 14:23.98 3
4 Holshue, Ashley 11 Bearcats
15:00.00 15:26.75 2
-- Ruhe, Allison 11 Falcons
13:12.00 NT
-- Deems, Danika 10 Bearcats
14:00.00 NT
-- Lafontane, Alisha 11 Falcons 13:10.00
NT
Women 100 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Edwards, Nacole 12 Bearcats 16.80
16.23 2 6
2 Holshue, Alexa 9 Bearcats 17.45 1 4
3 Ernst, Natalie 11 Falcons 16.66
17.49 2 3
4 Lancaster, Amy 10 Knights 19.04
19.33 2 2
5 Wood, Hayley 9 Falcons 19.80
20.87 2 1
6 Ash, Serenity 10 Knights 20.40
20.98 2
7 Caudle, Ashley 9 Eagles 18.70
21.21 2
8 Norman, Riki 9 Knights 23.55
1
Women 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Sims, Jessie 12 Falcons 49.10
48.70 1 6
....Women 300 Meter Hurdles
2 Ernst, Natalie 11 Falcons 50.10
50.87 1 4
3 Lancaster, Amy 10 Knights
1:00.82 57.74 1
3
4 Carland, Tori 10 Falcons 58.10
1:00.15 1 2
5 Ayscue, Jill 11 Knights 1:01.27
1:03.84 2 1
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 Hendersonville High School 'A' 53.50 52.51 6
2 North Henderson High School 'A' 53.59
54.09 4
3 West Henderson High School 'A' 52.40
55.43 2
4 East Henderson High School 'A' 56.50
56.11
1) Clark, Tequia 10 2) Lilly, Sarah 10
3) Miller, Colleen 10 4) Waldbert, H. 11
Women 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hendersonville High School 'A' 1:53.90
1:51.66 6
2 North Henderson High School 'A' 1:51.37
1:53.85 4
-- East Henderson High School 'A' 2:02.00
DQ
1) Lilly, Sarah 10 2) Miller, Colleen 10
3) Waldbart, A. 11 4) Waldbert, H. 11
-- West Henderson High School 'A' 1:50.00
DQ
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 West Henderson High School 'A' 4:19.00
4:36.04 6
2 North Henderson High School 'A' 4:27.75
4:37.49 4
3 Hendersonville High School 'A' 4:51.30
4:52.30 2
Women 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 North Henderson High School 'A' 10:40.50
10:25.30 6
2 West Henderson High School 'A' 10:30.00
10:27.37 4
3 Hendersonville High School 'A' 12:09.00
11:42.24 2
Women High Jump
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Corhn, Allyson 12 Falcons
5-02.00 J5-00.00 6
2 Stanely, Brooke 10 Falcons
5-02.00 J4-08.00 4
3 Ash, Serenity 10 Knights 4-08.00 J4-06.00 3
4 Carland, Tori 10 Falcons 4-08.00
J4-06.00 2
5 Waldbert, H. 11 Eagles 5-00.00
J4-06.00 1
....Women High Jump
6 Stave, Laura 10 Knights 4-10.00
4-04.00
7 Freeman, Cassandra 9 Knights 4-02.00
Women Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed Finals
Points
================================================================================
1 Lorenz, Heather 10 Knights
8-06.00 J9-02.00 6
2 Waldbart, A. 11 Eagles 8-06.00
J8-08.00 4
3 Holshue, Alexa 9 Bearcats
7-06.00 J7-06.00 2.50
3 Hyatt, Sarah 10 Falcons 7-00.00
J7-06.00 1
3 Baker, Jenny 10 Falcons 7-00.00
J7-06.00 2.50
6 Ayscue, Jill 11 Knights 7-06.00
7-00.00
7 smith, holley Falcons 6-06.00
Women Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Conner, Katy 10 Bearcats 14-08.00
15-06.50 6
2 Ashley, Collins 12 Knights
15-08.50 15-01.75 4
3 Ernst, Natalie 11 Falcons
14-10.00 14-09.00 3
4 Eblen, Jessica 11 Bearcats 14-04.75
2
5 Radford, Becky 10 Eagles
15-03.00 14-02.50 1
6 Varner, Jackie 10 Falcons
14-00.00 14-02.00
7 Edwards, Nacole 12 Bearcats
14-07.00 14-01.00
8 Freeman, Cassandra 9 Knights 12-04.00 13-01.00
9 Wilson, Brittany Knights 11-01.50
10 Kitchen, Jennifer 10 Knights 10-10.00
x9-06.50
Women Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Corhn, Allyson 12 Falcons
31-11.00 32-07.75 6
2 Ashley, Collins 12 Knights
32-01.50 32-04.00 4
3 Varner, Jackie 10 Falcons
32-01.00 32-01.25 3
4 Eblen, Jessica 11 Bearcats
30-06.00 31-06.00 2
5 Radford, Becky 10 Eagles
30-10.00 31-03.50 1
6 Nicholson, Leah 12 Eagles
27-10.00 29-10.00
7 Baker, Jenny 10 Falcons 28-09.00
29-06.00
8 Dills, Michelle 10 Knights
29-00.50 28-08.50
Women Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Sims, Jessie 12 Falcons 30-00.00
32-03.00 6
2 Pate, Lindsey 10 Falcons
30-00.00 28-09.00 4
3 McDaniel, Melody 11 Knights
29-10.50 28-02.00 3
4 Watts, Jacie 12 Knights 26-08.00
26-00.50 2
5 Huskey, Corian 11 Falcons 24-04.50
1
....Women Shot Put
6 Pierson, H Falcons x24-01.00
7 Norman, Riki 9 Knights 26-09.00
23-03.50
8 Hill, Sara 9 Eagles 27-03.00
23-02.50
9 Camp, Kiley 11 Eagles 19-09.00
10 Ranstadt, ? Falcons
x18-05.00
11 Metcalf, B Falcons x18-01.00
Women Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Pate, Lindsey 10 Falcons 106-00
107-01.50 6
2 Sims, Jessie 12 Falcons
93-00 94-02.50
4
3 Huskey, Corian 11 Falcons 83-00
3
4 McDaniel, Melody 11 Knights
74-02 70-05 2
5 Pierson, H Falcons x67-08.50
6 Ranstadt, ? Falcons x63-07.50
7 Camp, Kiley 11 Eagles 62-02 1
8 Watts, Jacie 12 Knights 63-04
58-04
9 Hill, Sara 9
Eagles 70-00 58-03
10 Norman, Riki 9 Knights 62-03
54-08.50
11 Metcalf, B Falcons x54-02
12 Dowdle, Kasi Knights x54-01.50
13 Colgan, Alyx 10 Bearcats 44-06
50-01.50
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Norfleet, James 12 Bearcats 23.90
23.71 2 6
2 Pyung, Justin Eagles 23.63
24.03 2 4
3 Goodchild, Jake 10 Falcons 24.15
24.64 2 3
4 Darity, John 9 Falcons 23.84
24.84 2 2
5 Ford, Juan 10 Bearcats 27.00
26.14 1 1
6 Hyder, Brian 12 Knights 25.80
26.50 1
7 Spangler, Tyler 9 Knights 25.10
26.64 1
8 Moore, Huston 9 Knights 26.00
27.42 1
-- Murphy, Mike 10 Bearcats 26.00
NT 1
-- Zarnoski, Alex 12 Bearcats 25.00
NT 1
-- Olek, James Eagles 24.60
NT 2
-- Sims, Ryan 11 Falcons 23.36
NT 2
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Sims, Ryan 11 Falcons 52.70
52.75 2 6
2 Goodchild, Jake 10 Falcons 54.66
53.84 2 4
3 Doll, Michael 10 Knights 54.90 55.20
2 3
4 Studebaker, D.T. 11 Knights
54.30 55.60 2
2
5 Baity, Mark 11 Falcons 56.03
56.61 2 1
6 Mielke, Joriah 10 Knights 58.80
1:00.20 1
....Men 400 Meter Dash
7 Branson, Drake Eagles 58.20
1:01.06 2
8 Streetman, Brian Eagles
1:02.00 1:03.43 1
9 van Gigan, Gerlund 10 Bearcats 1:02.00
1:09.61 1
Men 100 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Norfleet, James 12 Bearcats 11.10
11.59 2 6
2 Wynn, James 10 Bearcats 12.00
11.80 1 4
3 Sims, Ryan 11 Falcons 11.34
11.91 2 3
4 Darity, John 9 Falcons 11.51
11.95 2 2
5 Stone, Brandon Eagles 11.40
11.96 2 1
6 Ortiz, Daniel Eagles 11.50
12.01 2
7 Owens, Quinten 10 Falcons 12.07
12.19 1
8 Norfleet, Daniel 10 Bearcats
12.00 12.42 1
9 Spangler, Tyler 9 Knights 12.20 12.81 1
10 Sprude, Alex 9 Knights 13.20
12.85 1
11 Polk, Mike 11 Knights 11.80
13.25 2
Men 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Condon, Chase 11 Falcons 2:03.40
2:07.84 6
2 Lapp, Javan 11 Knights 2:06.00
2:09.98 4
3 Forrest, Stephen Eagles
2:23.00 2:16.07 3
4 Cremer, Alex 9 Falcons 2:14.62
2:16.73 2
5 Kislter, Alex 11 Bearcats 2:11.00
2:19.61 1
6 Summey, Chris Eagles 2:22.00
2:20.64
7 Owens, Kyle Eagles 2:21.00
2:21.13
8 Marshall, James 11 Knights 2:15.00 2:23.89
9 van Gigan, Gerlund 10 Bearcats 2:15.00
2:24.19
Men 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Condon, Chase 11 Falcons 4:39.90
4:44.16 6
2 Lapp, Javan 11 Knights 4:54.00
4:49.62 4
3 Ellison, Dylan 9 Falcons
4:58.10 4:58.43 3
4 Sharritts, Blake 10 Falcons
5:12.00 5:12.70 2
5 Walsh, Jack Eagles 5:40.00
5:21.15 1
-- King, Tim 10 Knights 5:50.00
NT
-- Wamach, Ryan 9 Bearcats 5:30.00
NT
-- West, Chad 9 Knights 5:18.00
NT
-- Bullard, Matt 10 Bearcats 6:00.00
NT
-- Summey, Chris Eagles 5:40.00
NT
-- Cottingham, Ben 9 Bearcats
5:40.00 NT
Men 3200 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Ellison, Dylan 9 Falcons
11:23.75 11:07.96 6
2 Sharritts, Blake 10 Falcons
11:23.44 11:31.42 4
3 Webb, Ayrton 9 Falcons 11:32.00
11:33.33 3
4 Wilson, Kyle 9 Bearcats 12:20.00
12:47.69 2
5 Garmon, Jordan 10 Knights 12:52.27
1
-- Freeman, Jed 10 Knights 12:11.00
NT
-- Cottingham, Ben 9 Bearcats
12:15.00 NT
-- King, Tim 10
Knights 12:40.00 NT
-- Collins, Rabbie Eagles NT
-- Bullard, Matt 10 Bearcats
12:30.00 NT
-- Hughes, Cody Eagles NT
Men 110 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Westin, Devon 12 Bearcats 15.70
16.24 2 6
2 Pyung, Justin Eagles 16.36
16.59 2 4
3 Wallengback, Jake 11 Bearcats 15.90
16.85 2 3
4 Cummings, Preston Eagles 17.10
17.03 2 2
5 Coleman, Cameron 9 Bearcats
18.30 17.49 1
1
6 Reynolds, Cory 11 Falcons 17.62 18.08
2
7 Walsh, Jack Eagles 17.40
18.31 2
8 Johnson, Cory 9 Knights 18.10
18.35 1
9 Finch, Cody 10 Falcons 19.60
18.75 1
10 Starnes, Sidney 10 Knights 18.70
18.93 1
11 Armstrong, Barrett 10 Falcons 19.10
19.20 1
12 Phillips, Kyle 9 Knights 21.00
21.09 1
Men 300 Meter Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed
Finals H# Points
===================================================================================
1 Pyung, Justin Eagles 41.39
42.99 2 6
2 Cummings, Preston Eagles 42.62
43.63 2 4
3 Wallengback, Jake 11 Bearcats 43.30
45.70 2 3
4 Westin, Devon 12
Bearcats 42.90 45.86
2 2
5 Walsh, Jack Eagles 48.13
46.58 1 1
6 Armstrong, Barrett 10 Falcons 49.11
48.08 1
7 Reynolds, Cory 11 Falcons 48.20
49.01 1
8 Schuller, Matt 10 Falcons 48.79
50.15 1
9 Starnes, Sidney 10 Knights 47.10
50.33 2
10 Johnson, Cory 9 Knights 46.70 51.03
2
11 Baxley, Ben 9 Knights 50.00
52.62 1
Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 Hendersonville High School 'A' 46.80
46.02 6
2 West Henderson High School 'A' 46.79 46.26 4
3 North Henderson High School 'A' 48.00
47.66 2
1) Hyder, Brian 12 2) Johnson, J.J. 10
....Men 4x100 Meter Relay
3) Polk, Mike 11 4) Spangler, Tyler 9
4 East Henderson High School 'A' 47.10
47.74
1) Olek, James 2) Stone, Brandon
3) Paige, Dustin 4) Ortiz, Daniel
Men 4x200 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 Hendersonville High School 'A' 1:37.00
1:35.80 6
2 West Henderson High School 'A' 1:38.16
1:36.31 4
3 East Henderson High School 'A' 1:40.00
1:39.73 2
1) Garren, Wesley 2) Shipman, Brandon
3) Angrum, Michael 4) Olek, James
4 North Henderson High School 'A' 1:43.00
1:43.00
1) Baxley, Ben 9 2) Hyder, Brian 12
3) Johnson, J.J. 10 4) Studebaker, D.T. 11
Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 West Henderson High School 'A' 3:40.65
3:37.84 6
2 East Henderson High School 'A' 3:41.19 4
1) Branson, Drake 2) Forrest, Stephen
3) Pyung, Justin 4) Cummings, Preston
3 North Henderson High School 'A' 3:43.00
3:42.00 2
1) Doll, Michael 10 2) Lapp, Javan 11
3) Polk, Mike 11 4) Studebaker, D.T. 11
4 Hendersonville High School 'A' 3:50.00
3:55.47
Men 4x800 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals
Points
================================================================================
1 North Henderson High School 'A' 9:09.00
9:07.16 6
1) Doll, Michael 10 2) Lapp, Javan 11
3) Marshall, James 11 4) Mielke, Joriah 10
2 West Henderson High School 'A' 9:15.00
9:18.77 4
3 East Henderson High School 'A' 9:28.00
9:20.75 2
1) Owens, Kyle 2) Summey, Chris
3) Forrest, Stephen 4) Branson, Drake
4 Hendersonville High School 'A' 9:50.00
10:23.62
Men High Jump
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Gaillard, Chris 12 Falcons
6-02.00 5-10.00 6
2 Angrum, Michael Eagles
5-08.00 5-08.00 3.50
2 Collins, Michael 10 Falcons
5-08.00 5-08.00 3.50
4 Garren, Wesley Eagles
5-08.00 J5-06.00 2
....Men High Jump
4 Shipman, Brandon Eagles
5-08.00 J5-06.00 1
6 Minoque, Ryan 9 Bearcats 5-08.00
5-04.00
6 Doll, Michael 10 Knights 5-04.00
5-04.00
6 Allen, ustin 9 Falcons 5-06.00
5-04.00
6 Polk, Mike 11 Knights 5-04.00
5-04.00
10 Finch, Cody 10 Falcons x5-02.00
10 Coleman, Cameron 9 Bearcats
5-08.00 5-02.00
10 Mielke, Joriah 10 Knights
5-02.00 5-02.00
-- Howell, Eric 10 Falcons X5-06.00
Men Pole Vault
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Garren, Wesley Eagles
12-06.00 12-06.00 6
2 Benton, caleb 12 Bearcats
12-00.00 12-00.00 4
3 Shipman, Brandon Eagles
13-00.00 12-00.00 3
4 Bell, Andy 11 Bearcats 10-00.00
11-00.00 2
5 Litel, Chris 10 Falcons 10-00.00
10-00.00 1
6 Ford, Juan 10 Bearcats 9-06.00
9-00.00
7 Branson, Drake Eagles
8-06.00 8-06.00
8 Starnes, Sidney 10 Knights
7-06.00 8-00.00
8 Nelson, Josh 10 Falcons 8-00.00
8-00.00
Men Long Jump
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Stone, Brandon Eagles
20-00.00 20-00.50 6
2 Angrum, Michael Eagles
20-00.00 19-09.00 4
3 Underwood, Kwan 12 Falcons
17-09.00 18-10.50 3
4 Wynn, James 10 Bearcats 18-00.00
18-08.50 2
5 Johnson, J.J. 10 Knights
17-11.00 18-05.50 1
6 Gaillard, Chris 12 Falcons
19-06.50 18-02.50
7 Garren, Wesley Eagles
18-00.00 17-10.00
8 Hawkins, Donnell 10 Falcons
17-05.00 17-05.50
9 Norfleet, Daniel 10 Bearcats
18-06.00 15-09.00
Men Triple Jump
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Gaillard, Chris 12 Falcons
44-03.50 43-00.00 6
2 Stone, Brandon Eagles
41-00.00 41-07.50 4
3 Angrum, Michael Eagles
40-00.00 40-03.00 3
4 Howell, Eric 10 Falcons 38-03.50 39-08.00 2
5 Allen, ustin 9 Falcons 39-04.50
38-07.00 1
6 Norfleet, Daniel 10 Bearcats
34-01.00 36-05.75
7 Forrest, Stephen Eagles
36-00.00 35-06.00
8 Hawkins, Donnell 10 Falcons x35-00.00
9 Minoque, Ryan 9 Bearcats
33-04.00 33-10.00
10 Hyder, Brian 12 Knights 36-01.00
33-09.50
....Men Triple Jump
11 Phillips, Kyle 9 Knights 34-02.00 31-00.50
Men Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Arrowood, David 11 Falcons
43-03.50 46-06.00 6
2 Walker, David 11 Bearcats
40-05.00 40-04.00 4
3 DeLoen, Valentin 10 Knights 39-00.00 40-03.50 3
4 Shaffer, Ross Eagles
39-00.00 39-01.00 2
5 Stepp, Josh Eagles 37-00.00
38-08.75 1
6 Williams, Scottie 10 Knights 38-00.00
34-01.50
7 Hernandez, Bari 10 Falcons
36-00.00 34-00.00
8 Adamie, Michael Eagles
32-00.00 33-01.00
9 Camp, Lamar 10 Falcons 35-00.00
32-11.50
10 Linn, Seth 9
Falcons 32-09.00
11 Julian, Eric 11 Knights 35-00.00
32-04.50
12 Gash, DE 10 Bearcats 32-00.00
28-11.00
13 Loder, Shawn 10 Falcons x28-08.00
14 Whiteside, Dominique 9 Bearcats 30-00.00
28-00.00
15 Haynes, Hank Eagles x27-03.00
Men Discus Throw
================================================================================
Name Year School Seed
Finals Points
================================================================================
1 Arrowood, David 11 Falcons
124-09 134-00 6
2 Walker, David 11 Bearcats 120-00
128-05 4
3 Shaffer, Ross Eagles 129-00
115-08.50 3
4 DeLoen, Valentin 10 Knights
96-00 114-09.50 2
5 Gash, DE 10
Bearcats 98-00 95-01.50
1
6 Loder, Shawn 10 Falcons 92-00
94-08.50
7 Hernandez, Bari 10 Falcons 86-00
8 Adamie, Michael Eagles 94-00
85-07
9 Camp, Lamar 10 Falcons x85-05
10 Haynes, Hank Eagles 75-00
80-04
11 Williams, Scottie 10 Knights 99-00
74-07
12 Whiteside, Dominique 9 Bearcats 84-00
74-04
13 Neese, Glenn 9 Knights 88-00
69-00.50
=========================================================================================
Women - Team Rankings
- 18 Events Scored
=========================================================================================
1) West Henderson High School 116.50 2) North Henderson High Scho 73
3) Hendersonville High School 66.50
4) East Henderson High Schoo 13
=========================================================================================
Men - Team Rankings
- 18 Events Scored
=========================================================================================
1) West Henderson High School 105.50 2) East Henderson High Schoo 72.50
3) Hendersonville High School 64
4) North Henderson High Scho 30