Ostudné
chování Stanislava Grosse je především ostudou ČR a jejích občanů
K.H.Borovský by dnes asi stejně odpověděl na otázku, kterou si kdysi položil: „Nevíte kdo snáší červená vajíčka? No přece Češi, ti snesou všechno!“
Přestali jsme už být národem, který má smysl pro slušnost, morálku a čest? Co si dovoluje v těchto dnech premiér Gross je ostudné a nemravné. Všichni to ví, vidí, žasnou – nic se neděje – to je daleko ostudnější! Pan premiér Gross se v nekultivujícím prostředí nacházel zřejmě po většinu života, tak si lze snad vysvětlit jeho chování a jeho reakce. Nemůže za to, nemůže mít ani schopnost minimální sebereflexe a korektury svého nevyspělého, nemravného a jeho úřadu zcela nedůstojného chování. To ho neomlouvá. Veřejně nám předvádí – a to prosím jako předseda vlády ČR – že je pro něho normální lhát, krást a podvádět! Jeho stále se měnící způsob zdůvodnění financování rodinného bytu je až dětinský – není to komedie, ale zřejmě počátek lidské tragédie jedné nevyspělé, jednosměrné osobnosti, o to horší, že se jedná o premiéra ČR.
To že premiér Gross považuje za zcela normální, prostředky určené pro výkon jeho funkce, používat pro osobní obohacení a to ještě veřejně, by mělo být v demokratickém státě okamžitým důvodem ke konání státních zástupců a policie. Jedná se o zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení i mnoha jiných závažných zákonů, předpisů a nařízení. Proč odmítá kontrolu svého majetku skrze NKÚ? Má špatné svědomí? Pan premiér by měl okamžitě odstoupit, být obžalován a souzen dle práva, jako každý jiný občan ČR.
Podobného jednání a porušování zákona se dopouštějí i mnozí poslanci a senátoři – pokud jde o poslanecké náhrady. Dopouštějí se rozkrádání majetku, který nevytvořili, který jim nepatří. Všichni by jej měli zpětně vrátit. I zde by bylo na místě jejich okamžité odstoupení z funkcí, trestní oznámení a postavení před soud za zneužití pravomoci veřejného činitele a rozkrádání. I u těchto zlodějů (poctiví a slušní poslanci a senátoři nechť prominou) – jinak je nelze bohužel nazvat, si lze představit, že si amorálnost a důsledky svého počínání nejsou vůbec schopni uvědomit, natož připustit. I oni jsou „oběťmi“ nekultivujícího prostředí, ve kterém se po léta nacházeli a nacházejí. Příliš dlouho se bez potřebné kontroly pohybují v nenormálním prostředí, s absencí vnitřní mravní sebekontroly. Přijali nenormální hodnoty za normální a běžné.
Je to i důsledkem záměrně vytvořeného systému voleb, který neumožňuje volit všechny naše ústavní činitele přímo, a tím zaručit skutečné, vůli lidu odpovídající a ji naplňující zástupce. Tento systém vytváří pohodlné, vydatné „trafiky“. Z velké části blokuje potřebnou výměnu politiků – zaručuje vládu mnoha neschopných – často všehoschopných. Dostávají se tak na místa našich zástupců občané, kteří svými schopnostmi a charakterem ve velké většině zdaleka nedosahují takových kvalit, aby jejich práce byla zárukou výsledků, které občané od nich právem očekávají. Nemůžeme se divit, že si sami nemorálně odhlasují zvýšení platů, či doživotní imunitu, která kryje porušování zákonů a zákonnosti mnohých z nich. Majetkovým přiznáním se též brání. Pro zákonodárce a všechny občany pracující ve státní správě, by to mělo být samozřejmostí, každý rok jej předkládat – pokud nabyli majetek zaslouženě a poctivou prací, nemají se přece čeho obávat (doporučuji podívat se na stránky www.homr.cz - Hnutí na obranu majitelů realit). Je proti jejich přirozenosti, aby dobrovolně odešli.To je úlohou občanské společnosti – pokud je dostatečné vyspělá.
Nemrazí vás, že ministryní zdravotnictví ČR Milada Emerová je osoba, pyšná ještě dnes na své 22 leté členství v KSČ, se zdůvodněním, že nikomu neublížila?! Že matka dnešního předsedy Ústavního soudu ČR Pavla Rychetského, spolupodepisovala zamítnuté žádosti o milost nevinně odsouzených k trestu smrti v 50 letech, jako pracovnice sekretariátu prezidenta Klementa Gottwalda?! Že matka nejvyšší úřednice u ESLP (Evropský soud pro lidská práva) Evy Hubálkové ve Štrasburku je dcerou pracovnice sekretariátu Lubomíra Štrougala. Že paní Vlasta Štěpová, bývalá KSČ – ministryně je velvyslankyní ČR při Radě Evropy? Že pan Štrougal si spokojeně užívá královské penze, přitom nese odpovědnost, jako bývalý ministr vnitra, za zavedení elektrického proudu do ocelových drátů na Západní hranici a smrt mnoha občanů, kteří toužili jen žít ve svobodě?! Zločinec Alois Grebeníček se po léta beztrestně vyhýbal soudům - jeho syn je předsedou KSČM - tato strana se nestydatě roztahuje v PS-PČR a už i v Evropském parlamentu. Pro Boha, to vás nechává klidnými? Chcete jednou opět skončit jako poslušné, dobře „krmené“ stádo oveček? Přijďte v pátek, 18.února od 17.00 na besedu s Kristinou Vlachovou do Městské knihovny v Praze, na Mariánském náměstí. Uvidíte filmový dokument o komunistickém zločinci A.Grebeníčkovi. Senátor Martin Mejstřík, spolu se senátorem Jaromírem Štětinou podávají návrh na zákonné zakázání názvu KSČM. Bude opět tato iniciativa smetena soudruhy ze stolu Ústavním soudem ČR, jako tomu bylo už v roce 1992?
Pan Přibyl s hanbou v létě odešel a nyní má v sobě tolik drzosti se opět nechat zaměstnat u ministerstva vnitra – snad aby opět naučil mladé policisty, mlátit neposlušné občany – tentokrát pro změnu demokraticky? Jaký charakter mohou mít asi pan premiér a pan ministr vnitra, když toto dopustí. To už není neslušnost – je to zločin na duši národa, primitivní výsměch dobrým mravům, za který by měli okamžitě odstoupit! Naši hrdinní politici stále mlčí – slyšíte to disciplinované stádopudné a sebezáchovné TICHO –zatím?! Mají obavy o svůj kus „žvance“, strašpytlové! Ostudně mlčí i oba naši presidenti?! Kolik z těchto „mlčitelů“ se asi nachází v níže zmíněném fondu „Z“? Nemyslím, že by to byla riskantní sázka!
„Ahoj
Honzo, Františka Bublana znám osobně řadu let z BIS, kde působil
na teritoriu v Brně. Po nástupu ČSSD se stal jedním z nejvyšších
představitelů BIS a nato se dokonce stal ředitelem rozvědky
(!!!). Mohu odpovědně a veřejně potvrdit, že jsem s Františkem
Bublanem měl v BIS řadu vyhrocených jednání např. ohledně
působení bývalých příslušníků StB, SNB a dalších
komunistických kolaborantů, kterých se on všemožně zastával.
František Bublan byl znám také tím, že sabotoval operativní akce na
problematice levicového extrémismu. Je také spoluodpovědný za to, že
se nepodařily objasnit teroristické útoky v Přerově včetně
pumového útoku na kancelář přerovské pobočky Konfederace
politických vězňů. Z tohoto důvodu mohou být levicoví
extrémisté - komunisté naprosto klidní. František Bublan je ostudou ČR.
František Bublan je jeden z těch, kteří chtějí, aby soudní
proces vedený proti mé osobě probíhal s vyloučením veřejnosti.
František Bublan si uvědomuje, že je spolupachatelem mého nezákonného
propuštění z BIS a následného věznění. Bohužel veřejnost
má v současnosti poněkud jiné starosti - dnes se prostě nějaký
vyšší princip mravní nenosí a to právě umožňuje působení
takových kreatur na nejvyšším postu ministerstva vnitra, jakým je František
Bublan. Nechci Ti Honzo kazit Tvé iluze, ale s takovým člověkem jakým
je František Bublan si dle mého mínění nelze dopisovat, zde je nutno
postupovat jinak. Pokud můžeš, seznam s mým názorem veřejnost.
Doufám, že jsem Ti tímto svým sdělením nepokazil chuť k obědu.
Ahoj Vladimír.“
Nepokazil Vladimíre a nedivím se, že pan ministr na mé veřejné dopisy po měsíce neodpovídá i když tím porušuje zákon!
Proč pořizujeme novou vládní letku, když jsme tak špatní hospodáři? Proč nejít příkladem občanům a létat raději I.třídou, či obchodní a případně si letadla pronajímat? Co ale lze očekávat od lidí, kteří z velké části nic pořádného a hodnotného v životě nevybudovali. Tvrzení pana presidenta Klause v televizních zprávách 1.února 2005: „Pronajímání by vyšlo dráze“, coby studovaného ekonoma, jen dokresluje poměry. Podotýkám, že vládní letka je využívaná jen z ¼ pro lety vládních činitelů, jinak pro humanitární akce a dopravy vojáků. Vzhledem k ekonomické situaci země, další nezodpovědné rozhodnutí – ca 150 000 000 dolarů! Sněmovna produkuje „nekvalitu“ na běžícím pásu - bude překvapením, pokud tento vládní návrh zamítne.
Za toto vše vděčíme kontinuitě komunistického práva o kterou se především zasloužil dnešní předseda ÚS ČR pan Rychetský, legalizuje zločiny proti lidskosti, ochraňuje vrahy a zločince. Ukázkou právní schizofrenie je současná existence zákona o zločinnosti a protiprávnosti komunistického systému 198/sb. 1993, ze kterého vyplývá, že komunistické právo bylo ve své podstatě zločinné. I ESLP prohlásil, že není možné, aby ti co likvidovali demokracii za komunismu ji opět budovali. Proto ani po 15 letech nemůžeme žít v právním státě. Právo se v ČR spravedlnosti nerovná. Proto se náš stát řítí do ekonomické krize – v mravní už je dávno. Obrovská a zákonitě narůstající zadluženost státu, občanů, rostoucí kriminalita, nárůst depresí, sebevražd, rostoucí závislost na drogách, alkoholu, hrozivě stoupající počet bezdomovců a lidí bez práce. Nelze se divit, že státu docházejí peníze i pro sociální oblast. V EU máme druhé nejvyšší sociální odvody. Současná postkomunistická politika státu a její legislativa omezuje a často i likviduje slušné a poctivé živnostníky a podnikatele – bere jim možnost starat se sami o sebe, vytvářet hodnoty a nová pracovní místa. Vláda svoji politikou produkuje stále více nezaměstnaných, postihuje nespravedlivě občany, kteří by rádi dělali, ale práci sehnat nemohou. Na druhé straně spousty lidí sociální systém zneužívají. Přebujelý, nefunkční a nekontrolovatelný státní aparát zaměstnává nejvíce nezaměstnaných, královsky je odměňuje (opět se nechci dotknout té menšiny poctivých a loajálních zaměstnanců). Sociální napětí nezadržitelně roste. Kam to může vést? Jsou to následky chybějícího základu každého prosperujícího státu – funkčního práva, nezávislé justice a absence dobrých mravů ve správě státu - i na nejvyšších místech.
Stav školství a tím i péče o budoucnost národa je též hrozivý! Užíváme si nezodpovědné jízdy na „supermarketovém Titanicu“ - ledovec je na dohled, možná k němu ani nedojedeme! Skutečná občanská svoboda a demokracie je v ČR v akutním ohrožení. Stát, jeho neschopné vedení a neúnosná byrokracie ohrožují bezprostředně zemi, její občany a vedou ji k ekonomickému kolapsu – instinktivně je likvidováno vše pozitivní, co moc v její nedotknutelnosti ohrožuje! Dle EU je v naší zemi nejmenší zájem o podnikání ze zemí EU, žijeme si nejvíce nad poměry, náš nadměrný a nezdravý konzum neodpovídá vytvořeným hodnotám, naší zemi odebíráme dvojnásobek její biokapacity!
Kdy
bude ministerstvem vnitra odtajněn Fond „Z“, který byl založen
rozkazem ministra vnitra Richarda Sachra ze dne 2.dubna 1990 a který nepřístupně
utajil komunistickou minulost mnoha lidem, kteří po listopadu 1989 začali
působit na vedoucích místech ve správě státu a v hospodářství?
Kdy bude zveřejněn text dohody s odstupujícími komunisty z listopadu
1989?
Čl.23. Ústavy ČR legitimuje chování občanů směřující k záchraně země a demokratických hodnot, jsou-li ohroženy. Česká republika se nachází v kritické, stále se zhoršující situaci. Je stále pravděpodobnější vyjádření, právem nespokojených občanů, jejich vůle veřejnými protesty – proč asi má být přidáváno na platech policistům a ne učitelům? Vedení státu musí začít razantně a nepopulisticky jednat, či odstoupit. Zatím svým jednáním spěje ke druhé možnosti. Může mít jinou?
ČR potřebuje zákon o trestní odpovědnosti státních úředníků, zákon o odvolatelnosti soudců - pochybí-li prokazatelně vícekrát, začít prosazovat přímou demokracii, přímé volby a omezit propojení politiků s ekonomickými strukturami – má-li mít náš život smysl a naše země naději. Jinak se můžeme stát gubernií EU, pouhými konzumenty produktů, dodavatelem levné pracovní síly, se současným ohrožením tváře naší krajiny a devastace země. Hrozí nám reálné nebezpečí poměrů panujících v Bělorusku. Chcete bídu, nebo prosperitu?
Samo se nic hodnotného nevytvoří, ani svoboda, ani demokracie – ani její pilíř, aktivní občanská společnost. Věřím, že na to stále ještě máme, nebýt pouhými sluhy a otroky druhých, neschopných, a konzumu – ale být svými pány, skutečně svobodnými, nezávislými občany a aktivně pomáhat budovat naši novou Evropu. Do voleb a nové naděje zbývá 17 měsíců!
* * *
Z posledního
poselství Tomáše Bati st.: