Savršen par
U polutami
sobe, kasno poslijepodne, kasnog proljeća, na samom pragu ljeta, Kruno
duboko uzdahne.
- Čemu
taj uzdah? - upita ga Inka: leži pored njega, gola im se tijela dodiruju, znoje
u polutami jedno pored drugog.
- Sretan sam
- odgovori Kruno: ne gleda u Inku, gleda u strop, kao da se boji pogledati je,
sakrivajući na taj način vlažan pogled. - Znam da zvuči glupo,
Inka, ali vjerovao sam kako ovo nije moguće.
- I ja sam
isto mislila, dragi moj - reče ona i pogladi mu bedro. - Ali život me
iznenadio kad sam upoznala tebe.
- Kad smo kod
upoznavanja ... - reče Kruno, pa naglo ustane i odšeta gol do ormara u
kutu sobe, otvori ga, izvadi jedan zamotuljak iz njega, zatvori ga i vrati se
nazad, sjedne na krevet, pa nastavi: -
Ovo je sitnica da obilježi našu godišnjicu, Inka. Volim te! Prije godinu dana
smo se upoznali.
- O, Kruno! -
reče Inka, prihvaćajući zamotuljak i sjedajući u krevetu,
pa se privije uz Krunove grudi. - Mili
moj, sjetio si se!
- Naravno da
sam se sjetio!
- Sjetila sam
se i ja! - reče Inka veselo, pa sad ona iskoči iz kreveta, posegne u
svoju torbicu koja je ležala na stolu, pa iz nje iščeprka malu i crnu
kutijicu i pruži mu je. - Sretna godišnjica!
- Hvala -
odgovori Kruno, nagne se prema Inki i poljubi je. - Moja najmoćnija
godina!
- A moja
najljepša - doda ona.
Zatim oboje
počnu otvarati svoje darove: Inka ugleda zlatni lančić sa malim
srcem kao privjeskom i cikne od veselja. Kruno otvori kutijicu i izvadi iz nje
pozlaćeni upaljač, koji odmah i upotrijebi, paleći cigaretu.
- Bože, nisam
vjerovala da je ovoliko zadovoljstvo moguće - reče Inka gladeći
lančić iznad svojih malih grudi. - Hvala ti što si mi pokazao što je
pravi život.
- Tek smo ga
počeli otkrivati - reče Kruno i pogladi joj unutrašnju stranu bedra.
- Još nas mnogo toga lijepog očekuje. Tek je prva godina iza nas, a ispred
nas su još mnoge.
- Nadam se -
promrmlja Inka.
- Ne trebaš
se nadati. Moraš biti uvjerena u to.
- Ponekad se
uplašim tolike sreće, koliku sam osjetila uz tebe - zamišljeno reče
Inka. - I kao da očekujem kaznu zbog sreće koju uživam.
- Ludice -
nježno joj reče Kruno. - Nikakvu kaznu ti ne zaslužuješ. Naprotiv! Nagradu
zaslužuješ. Uljepšala si mi život. Što bih bez tebe?
Ona se nasmije
i privije uz njega. Poljubac im probudi strast, disanje im oteža i ponovo, po
drugi put ovog poslijepodneva, utonu jedno u drugo, isključivši se od
ostatka svijeta.
Oblače
se šutke, okrenuti jedno prema drugom, krišom se uzajamno pogledavajući.
Kruno uživa u tajnovitom šuštanju njene odjeće, kojom pokriva ono što ga
toliko uzbuđuje. Pokriva, ali i dopušta naslućivanje i to mu se
dopada.
- Moram
požuriti - reče ona. - Ostavila sam djecu kod sestre i moram juriti po
njih, pa kući: on dolazi u osam. A ti?
- Rekao sam
joj da ću biti na sastanku do sedam - umorno odgovori Kruno. - Stići
ću kući prije nego li počne pomamno nazvati zajedničke
poznanike. Iduće srijede?
- Naravno -
reče Inka. - Iduće srijede.
Izlaze iz
hotelske sobe i u hodniku se još jedno pomiluju pogledima, pa krenu nastaviti
živjeti vlastite i odvojene živote, različitim putovima.
Copyright © 2007. by misko-nearh - zabranjeno
korištenje objavljenih radova bez pristanka autora.