prof. Antončić: Franjo, ne opijaj se jer ti se grlo već osušilo od te rakije.

 

prof. Antončić: Dečki… odite obadva van, potucite se i vratite nazad.

 

prof. Antončić: “Franjo, jesi ti nešto prinjetio?”

Franjo: “Ne, šta?”

prof Antončić: “Da pričaš.”

 

Franjo (opravdava se zbog čitanja pod satom): “Neću više!”

prof Antončić: “Naravno da nećeš više, jer ću ti uzeti.”

 

 

prof. Popović: “Djeco, vi toliko ništa ne znate da se nemate čemu veseliti.”

 

prof. Popović: “Redar neka zeleni centralnu ploču.”

 

prof. Popović: “Vi i u bunilu trebate znati razliku kvadrata. U bunilu znači u svakoj temperaturi.”

 

prof. Popović: “Minus je, djeco, opasan!”

 

prof. Popović: “Franjo, pokupi zadaće! Šta se debljaš!”

 

prof. Popović: “Ja bi to… Čekaj, šta bi ja to?”

 

prof. Popović: “Franjo, šta rotiraš tu malu?”

 

prof. Popović: “Kud se klatiš?!”

 

prof. Popović: “Treba uočit da je… Gle, ne treba!”

 

prof. Popović: “Ti Franjo… šta se uzbuđuješ?”

 

prof. Popović: “Daj da ja vidim taj PRO (školski časopis), šta je tu tako zanimljivo? Pa tu nema matematike. To ništa ne valja!”

 

prof. Popović (Franjo pita nešto glupo): “Djeco, ja kad dobijem srčane napadaje onda je gotovo.”

 

prof. Popović (Franjo sluša walkman): “Ti Franjo, izvadi to iz ušesa. Kakve su to fazone sad?”

 

prof. Popović: “Tako ću nekoga poslati u … kabinet da će biti divota.”

 

prof. Popović: “Jesi ti mali… čist?”

 

prof. Popović (došla je obavijest o otkazivanju slijedećeg sata; u razredu veselje): “Vi bi živog sahranili samo da nemate nastave!”

 

prof. Popović: “Hajde, obriši to. To što si napisao zaslužuje da bude obrisano.”

 

prof. Popović: “Ako si se do sad debljao, od sad nećeš!”

 

prof. Popović: “Čudesno! ovaj mali reagira!”

 

prof. Popović: “A šta sad pišeš! Pobogu… brate!”

 

prof. Popović: “”a” ćemo si označit sa tufnom.”

 

prof. Popović: “Bezbroj, djeco, nije broj koji možeš primit i razvlačit kao “5”. 5 mo’š fino primit’ i s njim rait šta oš’.”

 

prof. Popović: “Djeco, nadam se da ćete opadati prvi razred. Pa ima vas previše!”

 

prof. Popović: “Ako pogriješiš, iseli se na Mars.”

 

prof. Popović: “Nitko me ne može prisiliti da podnosim dječji bezobrazluk. Nitko, ama baš nitko. Čak ni ovi lusteri!”

 

prof. Popović: “Jesi ti, Franjo, našao rješenje?”

Franjo: “Paa… blizu sam.”

prof. Popović: “Paa… približi mu se još bliže.”

 

Franjo: “Najveći zajednički višekratnik polinoma je…”

prof. Popović: “…je luster! Jel luster?”

 

 

 

prof. Kovačić: “Ajde Rok da čujem definiciju paralelnih pravaca!”

Rok: “To su pravci kojima su sve točke jednako udaljene.”

prof. Kovačić: “Vidiš, zgodna definicija, nikad je nisam čula.”

 

prof. Kovačić: “Udžbenik je ove godine baš simpatičan…”

 

prof. Kovačić: “Ovu je definiciju napisao neki čovjek u 12.st. Neki Busta???”

Marko: “Možda Busta Rhymes?”

prof. Kovačić: “Možda, ne poznajem ja tog čovjeka.”

 

prof. Kovačić: “Marko, ja ne želim tvoje tijelo! Ti moraš na satu biti duhovno prisutan. Mogla sam staviti i košaru na klupu sa istim učinkom!”

 

učenik: “Profesorice, a onaj minus tamo?”

prof. Kovačić: “Ah, ja i matematika!”

 

prof. Kovačić: “Pokvario mi se frižider pa nisam stigla ispravit testove.”

 

prof. Kovačić: “Ja nisam ni frižider ni vešmašina, molim da se prema meni odnosite sa poštovanjem!”

 

prof. Kovačić: “Zadnji je dan, svi su se već razišli, a tvoja me mama zove u 9 navečer da se Marko želi baciti s drugog kata, ma ja bi te još porinula!!!”

 

prof. Kovačić: “Malo sam se sprčkala.”

 

prof. Kovačić: “Ivane, ja ti čestitam na urednoj bilježnici, ona je odraz tvoje vedrine.”

 

Božo: “Profesorice, mogu li pokazati kako se lako i jednostavno crta graf kvadratne jednadžbe?”

prof. Kovačić: “Izvoli Božo.”

Božo: “3 desno, 2 lijevo, 4 gore, pa za -1, pa se spoje točke!”

(profa zbunjola, razred se smije)

prof. Kovačić: “Čekaj, čekaj, možda je to neki novi izum!”

 

prof. Kovačić: “Ja mislim da redari moraju namočiti kredu i oprati spužvu.”

 

prof. Kovačić: “Agata, kako si ti riješila ovaj zadatak?”

(Agata objasni zadatak za 4 sekunde)

prof. Kovačić: “Čekaj, čekaj, ne mogu ja to tako brzo!”

 

prof. Kovačić: “Ono što vam je jasno budete pitali.”

 

prof. Kovačić: “Budemo mi tebi kupili olovke jer ti imaš neke olovke koje baš ne prijanjaju uz papir.”

 

prof. Kovačić: “Koliko je 10x180?”

razred: “1080!”

prof. Kovačić: “Ne znam, računajte, ne vjerujem vam, lažete!”

 

prof. Kovačić: “Ne znam zašto sam napravila tu pogrešku…”

Josipa: “Ja isto.”

 

prof. Kovačić: “Ja imam osjećaj da me nitko ne razumije, ili kaj?”

 

prof. Kovačić (uđe prvi put u C11 i napravi zbunjenu facu): “Ooooo, malo neobično!”

 

Dođe dežurni učenik sa obavijesti o zamjeni…

prof. Kovačić: “Neću ponedjeljak, oću subotu!”

 

prof. Kovačić (komentira jednostavnost nekog zadatka): “Oprostite, ali to je meni crvenkapa.”

 

prof. Kovačić: “Ko vam predaje logiku, Veselica?”

 

Luka riješi zadatak začas na ploči…

prof. Kovačić: “Ajde riješi ti to meni postepeno, recimo da ja to ne razumijem.”

 

prof. Kovačić: “Kako ćete prići zadatku? Hmmmmmm…”

 

prof. Kovačić: “Skicirajte trigonometrijsku križnicu.”

 

prof. Kovačić: “Ti ćeš za ponedjeljak naučiti za 20, pa ću ja onda to zapisati u imenik!”

 

prof. Kovačić (velika muha je uletila kroz otvoreni prozor): “Anita, uzmi spužvu, peri ploču da ne gledaš muhu!”

 

prof. Kovačić: “Ja ne znam oće se te kružnice sjeć il’ dirat ili šta? Sad se ja bojim.”

 

prof. Kovačić (ustanovila je da u novom udžbeniku nije obrađeno neko poglavlje): “Da li se vi osjećate prevareno?”

 

prof. Kovačić: “Molila bih vas da ostavljate trag kad pišete.”

 

prof. Kovačić (komentira kako je Ana izradila zadatak na ploči): “Nije mi bitan ovaj krumpirić!”

 

prof. Kovačić: “Da li se pod mojim satom najbolje vadi krv i najbolje poravljaju zubi, ja stvarno ne znam!”

 

Penava: “Možemo ja i Rok imati jedne tablice?”

prof. Kovačić: “Ako se smatrate jednom osobom, možete.”

 

prof. Kovačić (piše zadtak na ploči): “Jel liči na korijen?”

 

prof. Kovačić: “Ja ne znam zašto nitko nije htio izraditi zadatak?”

 

prof. Kovačić: “Iksus ćemo skratiti…”

 

prof. Kovačić (Ana odgovara): “Ana, baš ga tamo sjajno navlačimo, evo dvojka!”

 

prof. Kovačić: “Vi morate brzo derivirati, to je kao da pitam 2+3, to je… hmmm, dobro, nekad čovjeku mozak stane…”

 

prof. Kovačić (priča sa Hanom): “Znaš abecedu? Znaš?!”

 

 

Hosted by www.Geocities.ws

1