W dniach 5 i 6 czerwca 2004 r. na krakowskich Błoniach Mogilskich
odbyły się zawody kawaleryjskie zakończone pokazem szarży.
Uczestniczyli w ich miłośnicy kawalerii II Rzeczpospolitej w liczbie
ponad 20. Poniżej nieco zdjęć które zrobiłem 6 czerwca - niestety
ostrość niektórych jest nienajlepsza, ale niestety moim aparatem
lepszej (zwłaszcza w odniesieniu do szybko poruszających się obiektów)
nie uzyskam.
Pchnięcie "do ziemi"
Pchnięcie "do ziemi" w czasie skoku
Cięcie gomuły - z główki kapusty lecą drzazgi
Zbiórka do ogłoszenia wyników
"Lance do boju, szable w dłoń!"
- czyli pokaz szarży który zakończył zawody.. Niestety wielkość
dostępnego terenu nie pozwoliła na pełne pokazanie możliwości koni i
jeźdźców, ale i tak efekt był piorunujący.