Kawaleria na Błoniach Mogilskich.

W dniach 5 i 6 czerwca 2004 r. na krakowskich Błoniach Mogilskich odbyły się zawody kawaleryjskie zakończone pokazem szarży. Uczestniczyli w ich miłośnicy kawalerii II Rzeczpospolitej w liczbie ponad 20. Poniżej nieco zdjęć które zrobiłem 6 czerwca - niestety ostrość niektórych jest nienajlepsza, ale niestety moim aparatem lepszej (zwłaszcza w odniesieniu do szybko poruszających się obiektów) nie uzyskam.









Pchnięcie "do ziemi"





Pchnięcie "do ziemi" w czasie skoku

Cięcie gomuły - z główki kapusty lecą drzazgi

Zbiórka do ogłoszenia wyników





"Lance do boju, szable w dłoń!" - czyli pokaz szarży który zakończył zawody.. Niestety wielkość dostępnego terenu nie pozwoliła na pełne pokazanie możliwości koni i jeźdźców, ale i tak efekt był piorunujący.










Strona Główna

Hosted by www.Geocities.ws

1