Ponedeljak, jedan sat i četrnaest minuta
Zdravo, osećam se prilično
potišteno dok gledam kako mesec nestaje za brdom.
- Misliš da su me razumeli?- upitao
me je, umirući.
Juli je, juli ljudi, tada su ulice pune dokonih misli, tada i stariji
ljudi ostaju do kasno sedeći na svojoj terasi. Sedim na terasi.
Gde? Pa na terasi.
Ah da jeo sam juče, bilo je divno,
mislim jesti, danas to ne mogu, jednostavno ne mogu, tako skrivam
činjenicu da zapravo i nemam šta da
jedem. Otišli su, otišli su moji drugovi, na spavanje. Srećni? Nadam se da
primećujete kako se ponavljam? To se zove nedostatak ideja.
S kim sad da igram fifu 2000, AC
Milan vs Manchester United i ti fazoni. Ulošci, krvavi ulošci, smrdljivi. Pijte
krv, ne dajte da se baci, pijte.
Gle ima malo sira, inače ja volim devojke u čijem se se selu pravi dobar
sir, one koje su iz gradske sredine ni ne gledam. Ha u posudi sam našao i
pilav, stoji tu već četiri dana, otkako je majka otišla, gle ima dva paradajza
u polici i jaja, sve to zamislite stoji u frižideru. Ko još gleda u frižider-
ljudi koji se nisu pomirili sa svojom sudbinom?
Ok jeo sam šta sad, a da zapaliću
cigaretu i vratiti se na terasu, grad je baš pun mogućnosti. Primetio sam da
kad kažeš ljudima da je dosadno, oni to već znaju, i te kako, u stvari ja se
super zabavljam za razliku od ljudi koji izlaskom u grad nazivaju svoju
večernju šetnju do Baze. A dali vi znate zašto se ta prodavnica zove Baza? Mene
je to interesovalo pa sam pitao, čoveku su naime kad je bio mali dali nadimak
Baza pa je on svoju samostalnu trgovinsku radnju nazvao Baza, i mi tu sada
pijemo. Čudan je život zar ne?
Ha ha ha ha(smeh ), ne možete ni da
predpostavite šta mi se sad dogodilo, sedim ja piskaram, žvaćem orbit bez
šećera, kad ha ispao mi zub, ladno mi ispao zub i otkotrljao se ispod kreveta,
šestica, gornja leva, ne mogu da verujem, zaustavio se među svom onom prašinom
koja se tu taloži ko zna od kad, a ja se žalim na dosadu, ajde kome je sad ispao zub, meni naravno. Prašina u stvari
ne postoji, to su reči, reči koje svaki dan bacamo iz svojih usta, nepotrebno,
e te reči ne mogu da se pomire sa činjenicom da su tek tako, budzašto napustile
toplinu našeg organizma i talože vam se pod krevetima, na prozoru, na ormanu .
. .
Ej pa ovo nije moj zub, to je plomba, obična kalcijumska plomba, bem ti
ni zub ne može da mi ispadne, razočaran sam, šta li ima na TV-u:
- Prodaja ribe je van sezone
- Ne možemo mi o tome da
odlučujemo.
Hm, mogao bi malo da pospremim sobu, možda neko i dođe do mene, pokazaću
mu mu svoju kolekciju DIGIMON sličica.
- Šta je bre- dere se neko sa
ulice- treba da čekam ovde još 15 minuta da se ispeče.
- E pa ja idem a ti kako oćeš-
odgovara lik, zvuk paljenja motora.
- Kaske, Kaske- doziva treći. Neko je Kaske.
- Dal je gotov ovaj leba- zapita se
Kaske.
Voly Goya 2001