U EPIZODI:
PAZI SMOR!!!
Zivot je pun uspona i padova i u neku ruku zivot je drolja, ali kada sklonis na stranu sve te cinjenice u sustini je zivot lep, zivot je do jaja. Naravno sve ovo stoji kada se ne ide u skolu, nemojte da me pogresno razumete nemam ja nista protiv skole, ali brate mili kada te skola smori a posebno XII-a onda ti ni bog otac nece pomoci. A najgore je sto dosta likova dozvoljava da ih skola jebe u zdrav mozak i sto onda ne znaju sta ce sa sobom. Pre neki dan ortak mi prica pricu kako se jedne godine u jednoj bgd skoli (ne smem da otkrivam vreme i mesto da bi ova moja pricica dobila univerzalan znacaj) odvijao vrlo interesantan dogadjaj. Naime, pred kraj skolske godine profesorka zakljucuje ocene iz fizike i u fazonu podelila bruka keceva za kraj. Ucenici se pobunise a profesorka kaze: ”Pa sta vam je deco, ko da ce neko da se ubije zbog ocene”, kaze ona u sali. Sledeci dan decko iz tog odeljenja skocio sa skole i poginuo, sasvim opusteno. ILI takodje jos jedna istinita pricica iz te iste skole. Jednog sasvim obicnog dana ortak dolazi i sasvim normalno pocne da ispituje ortake po odeljenju da li vole zito, i ide tako od jednog do drugog. Zavrsi ispitavanje i sasvim opusteno izvadi bombu i kaze: ”E pa jescete ga na mojoj sahrani” i izadje u dvoriste i raznese se. E sad ne znam koji su bili tacni razlozi za ovakve postupke ali cinjenica je da su ovi likovi dozvolili da ih skola pojebe u zdrav mozak i postali su ranjivi. Ja se smejem dok ovo pisem ali verujte mi ne baronisem vas, mrtav sam ozbiljan. U sustini sve ovo bi bilo smesno da nije zalosno. Tako da poenta ove moje pricice je da ni u jednom trenutku svoga zivota ne smete da dozvolite da budete jebani jer ce vas zivot pojebati odma bez razmisljanja ako mu se naguzite. A posebno da se sjebete zbog skole, nije vredno verujte mi. Mislim skola jeste vazna ali daleko od toga da je najvaznija. Zajebavajte se, vodite ljubav a ne rat sa zivotom, samo opusteno i nece biti problema. Za kraj moram da se izvinim sto mi se kroz celu pricu provlacio glagol jebati u svim mogucim oblicima ali oprosticete mi posto sam morao slikovito da vam opisem situaciju. Sta da ti kazem pesnicka sloboda, razumes?
NASTAVICE SE...
| copyright © 2003-2004 by marko stojicevic & li harvi osvald | all rights reserved |