|
|
LPG газов инжекцион
вложен в 6
цилиндрова версия на BMW
с двигател М50, М52: 320i, 323i, 325i, 328i, 520i,
525i...
Използва се
газов
компютър 'FOBOS'.
Необходим е
софтуер и кабел за програмирането му.
Процедура за монтаж:

-
Монтирането на газовите инжектори от
долната срана на смукателния колектор позволява маркучите да са
максимално къси в случая
92mm /2 и 5 цилиндър/ и
103mm /1, 3, 4,
6 цилиндър/.
-
За щуцерите се навива резба М6 в смукателните тръби
максимално ниско и да сочат центъра. На щуцера се слага
разпробита шайба, така че да не минава през шестограма. Резбата му се маже
с лепило /например
LOCTITE-3450 или
подобно двукомпонентно/ и така
се навива в тръбата. Това се прави с цел максимална здравина и
уплътняване.
-
Не се препоръчва използването на
MAP, но все пак:
на мястото на
маслоуловителя се монтира
MAP
свързан с маркуч към свободния щуцер на смукателния колектор
/запушен е с гумена тапа до температурния датчик/. Трите кабела
/+5V, Out,
GND/ на MAP сензора се
включват към газовият компютър.
Използва се
например MAP
на фирмата GM.
Също така в освободеното пространство се монтират газовите инжектори и датчика за температурата и налягането на газта.
Отвора към смукателя се запушва с тапа, вентилационната тръба от капака на клапаните се оставя отворена,
маркуча за оттичащото се масло се запушва близко до щеката за
проверка на нивото
на маслото.
-
Дюзите на
газовите инжектори са 1,8mm.
За да
могат да се подменят: оригиналните се разпробиват с 4,2mm
и им се навива резба М5, от горната страна се разпробиват на дълбочина 4mm
с Ф8mm, където се прибира главата на жигльор от
карбуратор на 'Лада'.
Жигльорите се разпробиват с колкото
е необходимо.
-
Налягането
на газта в газовата рейката е 1850mB
осигурено от изпарител
BRC. Вакуум към него не се
включва!
-
Необходимо е да се направят държачи за
инжекторите и изпарителя:
Montage_1.pdf
-
На мястото на контейнера
/активен карбонов филтър/ за
бензиновите пари
от резервоара
се поставя изпарителя, газовият клапан и филтърът за
газта. Оставя се
електрическия клапан и маркуча (вакуум) отиващ към
всмукателния
колектор. Другата страна на клапана
посредством оригиналният маркуч и 6mm щуцер
се свързва към кутията на въздушният филтър /след него/. Клапана отваря при
принудителен празен ход на двигателя.
Не се препоръчва включването на вакуум за обогатяване при разреждане
към изпарителя.


-
Най-доброто място за връзка на
кабелите на газовият компютър се намира в разклоняващата /черна,
пластмасова/ кутия разположена под капака на вентилационната
система. Вътре са всички необходими проводници:
Ground,
+12Vbatt, +12Vign, RPM, oxygen sensor signal, TPS signal
и кабелите на шестте инжектора.
Снопа кабели влизат в кутията през отвор пробит в гофрирания маркуч
идващ от бензиновият компютър, за да се херметизира отново процепа и
шлауха с кабели идващ от газовият компютър се намазват обилно с
черно полимерно лепило. Цветовете
на проводниците могат да се видят на
схемата:
Downloads
-
За препоръчване оборотите на
коляновият вал да се вземат от TD сигнала на
бензиновият компютър в отношение 1/3, а не от инжекторите, тъй като
е установен проблем. При рязко подаване на газ газовият компютър
изчисляващ оборотите от инжекционните интервали на бензиновите
инжектори отчита мигновено много високи обороти и подава грешни
времена към газовите инжектори.

|