Asterix s Obelixem hrají hru o helmy: vyhrává ten, kdo pobere víc přileb pobitým Římanům - díl IV. Samozřejmě že v této hře zpravidla vyhrává Obelix a stává se nejšťastnějším sběratelem přileb.