Asterixovské válkySlovy "A tak budou v boji pokračovat po staletí ... a nebudou myslet na dobývání sousedů" končí jeden z příběhů a naráží tím na stěhování germánských kmenů, které vedlo ve 4. až 6. stol.n.l. k zániku Západořímské říše. V asterixovských válkách, započatými Panoramixem a Asterixem, mezi sebou bojovali různí Gótové (např. Teleferik a Fluorik) - III/45, a tak se už neměli čas zabývat myšlenkami na dobývání území svých sousedů. |
