Kaitsepolitsei ei seganud liikluspolitsei tööd

Väited, et kaitsepolitsei töötajad segasid liiklusõnnetuse uurimist, on tegelikkusega vastuolus ega leidnud ametkondlikul juurdlusel kinnitust, ütles siseminister Robert Lepikson eile ajakirjanikele.

Kaitsepolitsei (kapo) töötajaid süüdistati liikluspolitsei töö segamises jalgratturi surmaga lõppenud ja avalikkuse tähelepanu köitnud liiklusõnnetuse uurimises. Juurdluse käigus ei leidnud süüdistused kinnitust. "Kui asi läks kuumaks, andsin siseministeeriumi distsiplinaarbüroole korralduse viia läbi teenistusalane juurdlus, et selgitada, kas kapo sekkus juurdlusse," ütles minister. "Kui see oleks kinnitust leidnud, oleks vaja olnud rakendada väga karme meetmeid kaitsepolitsei suhtes."

Lepikson ütles, et ametkondliku juurdluse tulemusel ei leidnud kinnitust Tallinna politseiprefektuuri töötaja väited, kes süüdistas kapo töötajaid uurimise takistamises. "Sõrmejälgede uurimine roolil oli võimatu rooli materjali tõttu," ütles minister. Samuti on teised kohal viibinud politseinikud kinnitanud, et neid ei segatud.

Tõendust ei leidnud ka väidetav telefonikõne liikluspolitseinikule koju, milles kaitsepolitsei soovitas tal asja uurimisega mitte tegelda ja haiguslehele jääda. Kõneeristuste järgi pole kaitsepolitsei telefonidelt seda kõnet võetud.

Küll aga selgus juurdluse käigus, et õnnetuse hetkel roolis olnud ja nüüdseks omal soovil kaitsepolitseist lahkunud Rauno Aasa kasutas ametiautot teenistushuvide vastaselt.

Kaitsepolitsei ametkondlik juurdlus tuvastas, et Aasa rikkus ametiautode kasutamise korda. Kaitsepolitsei peadirektor Jüri Pihl ütles Sõnumilehele, et Aasa rikkus ametiautode kasutamise korda, kui ta pärast tööülesannete täitmist sõitis sadamasse naisele järgi. "Ametiautot tuleb kasutada sihtotstarbeliselt," selgitas Pihl. "Aasa oleks pidanud viima ametiauto pärast tööülesannete täitmist kohe parklasse."

Kaitsepolitsei peadirektori sõnul said distsiplinaarkorras karistada ka korda rikkunud endise kaitsepolitseitöötaja ülemused Tallinna osakonna direktor ja jaoskonna komissar. "Distsiplinaarkaristuse osaliseks sai ka maasturis õlut joonud kaitsepolitseiametnik," märkis Pihl.

Samas polnud Pihli sõnul midagi imelikku, et Aasa 20. juuni hilisõhtul ametiautoga ringi sõitis. "Kaitsepolitseiniku tööpäev ei kesta vaid kella üheksast hommikul kella viieni õhtul," ütles Pihl. "Maasturi roolis olnud Aasa tohtis ametiautot 20. juuni õhtul kasutada, sest ta täitis Mustamäe piirkonnas tööülesandeid."

HANS ULMISTE

TOOMAS RAAG

Hosted by www.Geocities.ws

1