Robovlasnička
shvatanja srpske inteligencije
s kraja 20og i
s početka 21og veka
Zvuči gotovo neverovatno
da ona grupa najgorih kriminalaca koja se po Srbiji naziva nekakvom
inteligencijom i koja tako rado žrtvuje interese svih ostalih svojih
sunarodnika ne bi li se priključila nečemu što se zove Evropska Unija
ima robovlasnička shvatanja. Da je to istina pokazaću na sopstvenom
primeru.
Školske 1996 i 1997
intelektualac srpske nacionalnosti me je zaposlio u svojoj firmi i držao
me je tamo ko roba bez da me je išta plaćao za posao koji sam obavljao
izgovarajući se da mu tobože njegove kolege iz ministarstva ništa ne
plaćaju. Kada sam se pobunio i kontaktirao ministarstvo saznao sam da
pomenuti profesor sa Univerziteta u Novom Sadu (UNS) laže ko pas. Kada
sam tom srpskom profesoru rekao šta sam saznao u ministarstvu i kada je
video da nema kud onda mi je odgovorio da bi ja u stvari trebao njemu
da platim za izuzetnu čast koju mi je on pružio dozvoljavajući meni kao
nekome ko nije Srbin da radim kod njega. Onda sam se požalio rektoru
univerziteta u Novom Sadu s obzirom da je firma tog profesora sa
Građevinskog Odseka Fakulteta Tehničkih Nauka delovala pod okriljem
UNSa i da je rektor bio nešto kao generalni direktor. Kada su se u
sličnim slučajevima zaposleni radnici srpske nacionalnosti žalili da ih
taj profesor podkrada rektoru on bi im isplaćivao sume novca koje su im
pokradene ali zato kada sam se ja kao neko ko nije srpske nacionalnosti
požalio rektor se pravio blesav i ignorisao me je. Potpuno isti
ignorantski odnos prema meni sam doživeo i od ostalih zaposlenih na
UNSu koji su bili srpske nacionalnosti. Kao i od vlasti koja je posle
5og oktobra 2000e došla na vlast.
Jedino što se promenilo
je bilo to da je ponenuti profesor robovlasničkih nazora prema građanima
nesrpske nacionalnosti na inicijativu ostalih profesora sličnih
robovlasničkih nazora prema nesrpskom stanovništvu sa UNSa proglašen za
akademika Vojvođanske Akademije Nauka i Umetnosti (VANU).
Kao odgovor na moje
žalbe na tretman kojem sam izložen od robovlasnika sa UNSa upućene 5to
oktobarskim vlastima robovlasnička družina srpskih intelektualaca je
poslala svoje pse rata da mi pljačkaju trošnu kuću koju posedujem gde su
mi nekažnjeno pravili štetu i odnosili stvari iz nje. Kriminalci kao i
njihovi nalogodavci nikada nisu ni pohvatani ni sankcionisani za svoja
zlodela učinjena prema meni i članovima moje porodice.
Danas 2006/2007 na
imanju koje je ¾ dela u mom vlasništvu a ¼ je u vlasništvu mog strica
srpske nacionalnosti koji se 40 godina nije pojavljivao a nema ga ni na
adresi koju je ostavio robovlasnička družina srpskih intelektualaca iz
Zavoda za Izgradnju Grada na sličan način smatra da ja i moja porodica
treba da poput robova radi, gradi i stvara a da od svega što mi stvorimo
oni polažu pravo na ¼ navodno u ime mog strica valjda zato što su oni
kao i on srpske nacionalnosti a mi nismo. Preko dela imanja treba da
prođe put pa su trebali da odkupe zemljište, objekte i višegodišnje
zasade pa su iako su upoznati sa tim da je moj suvlasnik ujedno i moj
rođak koji koliko mi je poznato bliže rodbine od mene nema postavili su
protivno zakonu u kojem stoji da se za staratelja nad licem koje nije u
mogućnosti da udovolji svojim zakonskim obavezama postavlja najbliži
rod pa tek ukoliko toga nema treće pogodno lice (koji očito važi samo
za Srbe a ne i za pripadnike drugih nacionalnosti koji se očito i od
intelektualaca sa ZIGa smatraju za obično roblje) svog advokata
normalno srpske nacionalnosti za stričevog staratelja. Po srpskim
robovlasnicima ja kao nesrbin ne mogu biti staratelj Srbinu bez obzira
na to što sam mu ja koliko nam je svima poznato najbliži rođak valjda
zato što ne može rob da bude staratelj gospodaru već je za staratelja
postavljen potpuni stranac ali zato srpske nacionalnosti. Da zlo bude
veće pre 40 godina kada je stric otišao i više se nikada nije ni
pojavljivao a ni javljao na čitavoj parceli (iz koje se sada izuzima
jedan deo iz našeg vlasništva i prenosi se na ZIG zbog izgradnje
saobraćajnice) je bilo golo zemljište na kojem su sađene jednogodišnje
kulture a kojem smo mi desetak godina nakon stričeve poslednje posete a
povodom sahrane njegovog oca promenili namenu izgradivši objekat i
zasnivajući višegodišnje zasade. Robovlasnici iz ZIGa tvrde da oni i
njihov advokat polažu pravo na ¼ svega što smo mi izgradili i posadili
potpuno zanemarujući činjenicu da stric sa nastankom tih obejakata i
višegodišnjih zasada nije imao nikakve veze već čak šta više, ako bi se
terao mak na konac, on je nama dužan za to što mi 40 godina plaćamo i
njegov deo obaveza koje na ime gradske rente i poreza izmirujemo državi
pa i za sav rad i uloženi materijal potreban za održavanje objekata koji
su pre 40 godina jednom četvrtinom pripali stricu i koji nije pokazivo
svih ovih godina nikakvog interesa za njihovim očuvanjem, popravkom,
renoviranjem i održavanjem.
I sad nek posle svega
ovoga što mi se desilo i dešava se i danas neko pokuša da bude dovoljno
bezobrazan i da tvrdi kako srpska inteligencija nema robovlasnička
shvatanja i na univerzitetu i u vladama republičkim, pokrajinskim (jer
svima sam se žalio) i u gradskim komunalnim preduzećima pa i među
privatnim advokatima.
Nisu ni svi nesrbi
nezadovoljni robskim položajem u kojem se nalaze plašeći se da im u
slučaju da se pobune ne bude još i gore. I na kraju siguran sam da nisu
svi srpski intelektualci shvatanja da nesrpsko stanovništvo treba da im
poput robova besplatno radi i bogati ih ali je njihov uticaj neprimetan
pa tako kao da ih i nema. Ne zameram im samo konstatujem, pa ni njih
ukoliko bi ustali protiv robovlasništva ovi, prema nesrpskom
stanovništvu robovlasnički nastrojeni šovinisti i rasisti, ne bi
zaboravili u svojoj nameri da se osvete pobunjenim nesrbima ili po
njihovim shvatanjima robovima kao i njihovim simpatizerima.
Žalosno je ali ideja
robovlasništva je prisutna i u dvadeset i prvom veku mada se ne priča
mnogo o tome ali svi znamo da se trguje tzv. belim robljem i danas bez
obzira na to da li su lica dovedena u robski položaj zaista bele puti
ili ne i kojeg su pola ili starosti. Oficijelno sve se države i sve se
policije i sudovi tome suprotstavljaju ali se zato problem medijski
marginalizuje koncentrišući se mahom na prostitutuciju i baveći se u
robski položaj dovedenim licima koja potiču iz romske populacije ili
zemalja tzv. trećeg sveta i bivših socijalističkih država. Oficijelno
zalaganje za iskorenjivanjem robovlasništva svuda u svetu je očito samo
farsa jer da takva zalaganja u stvarnosti postoje tada robovlasništva ne
bi ni bilo.
Čestitam Evropskoj Uniji
i NATO paktu na budućem prijemu u svoje članstvo ovih robovlasničkih
perjanica srpske Vojvodine i Srbije.