Поштовани,
Не једном и не само
мени је јасно речено да РТС није увео претплату да би грађани њихов
програм пратили већ искључиво зато да им узме новце. Шта они са тим
новцем радите нико не зна а и баш ме брига. Проблем је у пљачки где
држава под плаштом РТСа не даје никакбу могућност избора само све или
ништа односно ако човек има телевизор мора да плаћа претплату за РТС а
ако нема не мора потпуно исључујући могућност да грађани гледају неку
другу телевизију без присиле да плаћају претплату за РТС којег и овако
не гледају. РТС је незанимљив управо зато што не мора да се бори за
претплатнике или спонзоре јер му их је држава противуставним
дискриминаторским и фашистичким законом загарантовала.
У Уставу
Републике Србије
пише следеће:
Развијање
духа толеранције
Члан 81.
У области образовања, културе и информисања Србија подстиче дух
толеранције и међукултурног дијалога и предузима ефикасне мере за
унапређење узајамног поштовања, разумевања и сарадње међу свим људима
који живе на њеној територији, без обзира на њихов етнички, културни,
језички или верски идентитет.
Коментар:
Један и
то мањи бој грађана жели РТС и плаћа претплату док други и то већи број
грађана је не жели и не плаћа претплату а власт која би требало да
поштује вољу грађана присилно судским путем планира да наплати дуговања
за претплату за РТС немајући ни мало слуха за жељу већине грађана
којима РТС не треба. Где је ту дух толеранције?
Члан
1.
Република Србија је држава српског народа и свих грађана који у њој
живе, заснована на владавини права и социјалној правди, начелима
грађанске демократије, људским и мањинским правима и слободама и
припадности европским принципима и вредностима.
Коментар:
Где је ту
демократија када мањина која жели РТС присиљава већину која је не жели
да плаћају претплату. Где је ту социјална правда када свако ко има
макар и црно бели телевизор мора да плаћа претплату за РТС а има на
десетине телевизија и на стотине радио станица које емитују свој
програм потпуно бесплатно. За годину дана телевизијске претплате може
се купити потпуно нов телевизор у боји.
АКО СТЕ
ЗА СОЦИЈАЛНУ ПРАВДУ ОСЛОБОДИТЕ НАС ОБАВЕЗЕ ПЛАЋАЊА ПРЕТПЛАТЕ ЗА РТС.
КОДИРАЈТЕ
СИГНАЛ ПА ПРЕТПЛАТУ НАПЛАЋУЈТЕ ОД ОНИХ КОЈИ СУ ТОЛИКО БОГАТИ ИЛИ ВОЛЕ
РТС ПА КУПЕ ДЕКОДЕРЕ А НЕ ОД СВИХ ГРАЂАНА!
Члан
2.
Сувереност потиче од грађана који је врше референдумом, народном
иницијативом и преко својих слободно изабраних представника.
Ниједан државни орган, политичка организација, група или појединац не
може присвојити сувереност од грађана, нити успоставити власт мимо
слободно изражене воље грађана.
Коментар:
Зашто
нисте расписали референдум или што га и сада не распишете па да чујете
шта народ о претплати за РТС мисли када вам то што већина претплату не
плаћа није довољно?
Ако
Ниједан државни орган, политичка организација, група или појединац не
може присвојити сувереност од грађана, нити успоставити власт мимо
слободно изражене воље грађана одкуд онда претплата за РТС? Да ли су
избори заиста били демократски кад већина не жели да претплату плаћа а
мањина која је у скупштини и влади планира да им је насилно судским
путем наплаћује.
Члан
3.
Владавина права је основна претпоставка Устава и почива на неотуђивим
људским правима.
Владавина права се остварује слободним и непосредним изборима, уставним
јемствима људских и мањинских права, поделом власти, независном судском
влашћу и повиновањем власти Уставу и закону.
Коментар:
Каже да
се Владавина права остварује повиновањем власти Уставу и закону ако је
то тако зашто се онда не повинујте члановима устава које у овом писму
коментаришем?
Члан
11.
Република Србија је световна држава.
Цркве и верске заједнице су одвојене од државе.
Ниједна религија не може се успоставити као државна или обавезна.
и
Члан
44.
Цркве и верске заједнице су равноправне и одвојене од државе.
Цркве и верске заједнице су равноправне и слободне да самостално
уређују своју унутрашњу организацију, верске послове, да јавно врше
верске обреде, да оснивају верске школе, социјалне и добротворне
установе и да њима управљају, у складу са законом.
Уставни суд може забранити верску заједницу само ако њено деловање
угрожава право на живот, право на психичко и физичко здравље, права
деце, право на лични и породични интегритет, право на имовину, јавну
безбедност и јавни ред или ако изазива и подстиче верску, националну
или расну нетрпељивост.
Коментар:
Шта ће
онда поп у РРА? РРА је баш као и РТС институција Републике Србије иначе
не би било законске обавезе и принудне наплате претплате за РТС нити
ограничења везаних за издавање фреквенија у медијском етру Србије.
Члан
15.
Држава јемчи равноправност жена и мушкараца и развија политику једнаких
могућности.
Коментар:
Да ли
једнаке могућности имају и они који су бацили телевизор и радио кроз
прозор да би се спасили од ове ужасне неправде и намета па сад
информације добијају из друге руке јер им је Србија везивањем обавезе
плаћања претплате за поседовање телевизора или радија онемогућила да
прате информативне и друге програме осталих радио и телевизијских
станица које емитују своје програме потпуно бесплатно?
ЉУДСКА
И МАЊИНСКА ПРАВА И СЛОБОДЕ
1. Основна начела
Непосредна примена зајемчених права
Члан 18.
Људска и мањинска права зајемчена Уставом непосредно се примењују.
Уставом се јемче, и као таква, непосредно се примењују људска и
мањинска права зајемчена општеприхваћеним правилима међународног права,
потврђеним међународним уговорима и законима. Законом се може прописати
начин остваривања ових права само ако је то Уставом изричито предвиђено
или ако је то неопходно за остварење појединог права због његове
природе, при чему закон ни у ком случају не сме да утиче на суштину
зајемченог права.
Одредбе о људским и мањинским правима тумаче се у корист унапређења
вредности демократског друштва, сагласно важећим међународним стандaрдима
људских и мањинских права, као и пракси међународних институција којe
надзиру њихово спровођење.
Коментар:
ГДЕ СУ ТУ
ЉУДСКА ПРАВА И ДЕМОКРАТИЈА КАДА МАЊИНА ПРИСИЉАВА СУДСКИМ ПУТЕМ ВЕЋИНУ
ДА ПЛАЋА ПРЕТПЛАТУ ЗА ПРОГРАМЕ КОЈЕ НЕ ЖЕЛИ ДА ГЛЕДА И НЕ ГЛЕДА ИХ. У
ОВАКВИМ УСЛОВИМА ПРИМЕРЕНИЈЕ ЈЕ ДА РТВ ПРЕТПЛАТУ НАЗОВЕТЕ ОНИМ ШТО У
СТВАРНОСТИ И ЈЕСТЕ А ТО ЈЕ ПОРЕЗ НА ТЕЛЕВИЗОР КОЈИ НА ГОДИШЊЕМ НИВОУ
КАКО СЕ СВАКИ ПОРЕЗ УВЕК И ИЗРАЧУНАВА ИЗНОСИ
100% ОД ВРЕДНОСТИ НОВОГ ТЕЛЕВИЗОРА У БОЈИ!
у
СОЦИЈАЛИЗМУ У СФРЈ ЈЕ НАЈВЕЋИ ПОРЕЗ БИО НА УВОЗНЕ ЛУКСУЗНЕ АУТОМОБИЛЕ И
ИЗНОСИО ЈЕ 130% АЛИ ЈЕ ЗА РАЗЛИКУ ОД ОВОГ ВАШЕГ ПОРЕЗА НА ТЕЛЕВИЗОР БИО
ЈЕДНОКРАТНИ.
СВАКО
ДАЉЊЕ ПОРЕЂЕЊЕ РТВ ПРЕТПЛАТЕ У СФРЈ И СРБИЈИ ДАНАС ЈЕ НЕМОГУЋЕ ЈЕР ТАДА
СЕ ПРЕТПЛАТА ПЛАЋАЛА ЗА ДРЖАВНУ ТЕЛЕВИЗИЈУ И РАДИО ЈЕР НИКАКВЕ ДРУГЕ
НИЈЕ БИЛО НИТИ СЕ БИЛО ШТА ДРУГО НА ТЕЛЕВИЗОРУ МОГЛО ГЛЕДАТИ СЕМ РЕТКИХ
КУЋНИХ РАЧУНАРА И ВИДЕОРЕКОРДЕРА КОЈИ СУ ДОШЛИ ВЕЋ КАД ЈЕ ДРЖАВА
ПРЕСТАЈАЛА ДА ПОСТОЈИ.
Сврха
уставних јемстава
Члан 19.
Јемства неотуђивих људских и мањинских права у Уставу служе очувању
људског достојанства и остварењу пуне слободе и једнакости сваког
појединца у праведном, отвореном и демократском друштву, заснованом на
начелу владавине права.
Коментар:
Где је ту
правда када ме држава присиљава да ми који РТС не гледамо плаћамо исто
као и они који РТС гледају?
Отворено
друштво не присиљава догматски грађане да плаћају претплату за програме
које не желе да гледају.
Демократско
друштво поштује вољу већне а већина РТВ претплату не плаћа па би онда
демократски једино било да се иста укине.
Нема
једнакости међу грађанима када они који воле програме РТСа за своје паре
добију оно што су и тражили и што желе а ми којима се програм РТСа не
допада за своје паре које нам држава насилно отима не добијамо оно што
желимо већ нам се намеће оно што никада нисмо ни тражили нити нам треба?
Забрана
дискриминације
Члан 21.
Пред Уставом и законом сви су једнаки.
Свако има право на једнаку законску заштиту, без дискриминације.
Забрањена је свака дискриминација, непосредна или посредна, по било ком
основу, a
нарочито по основу расе, пола, националне припадности, друштвеног
порекла, рођења, вероисповести, политичког или другог уверења, имовног
стања, културе, језика, старости и психичког или физичког инвалидитета.
Не сматрају се дискриминацијом посебне мере које Република Србија може
увести ради постизања пуне равноправности лица или групе лица која су
суштински у неједнаком положају са осталим грађанима.
Коментар:
Зар ми
који не желимо да гледамо програме РТСа нисмо дискриминисани у односу на
оне који то желе тиме што и ми морамо да плаћамо претплату? За тај новац
би могли да се претплатимо можда на кабловску или да купимо неку књигу,
плочу или било шта што нас занима и што нам је потребно уместо што нас
се присиљава да плаћамо нешто што нам не треба.
Достојанство
и слободан развој личности
Члан 23.
Људско достојанство је неприкосновено и сви су дужни да га поштују и
штите.
Свако има право на слободан развој личности, ако тиме не крши права
других зајемчена Уставом.
Коментар:
Чега има
достојанственог у томе што се уцењујемо да уколико не платима харч за
нешто што већини грађана нетреба исти ће бити силом државног апарата
присилно наплаћен од нас и још и увећан за судске трошкове јер се држава
истрошила тиме што нас присиљава да купујемо и оно што никада тражили ни
од кога нисмо а сада нам га држава правећи се луда испоручује.
Забрана
ропства, положаја сличног ропству и принудног рада
Члан 26.
Нико не може бити држан у ропству или у положају сличном ропству.
Сваки облик трговине људима је забрањен.
Забрањен је принудни рад. Сексуално или економско искоришћавање лица
које је у неповољном положају сматра се принудним радом.
Принудним радом се не сматра рад или служба лица на издржавању казне
лишења слободе, ако је њихов рад заснован на принципу добровољности, уз
новчану надокнаду, рад или служба лица на војној служби, као ни рад или
служба за време ратног или ванредног стања у складу са мерама
прописаним приликом проглашења ратног или ванредног стања.
Коментар:
Роб је
онај који мора да ради све оно што му господар каже или ће бити кажњен.
Не кажњава ли нас Србија зато што не желимо РТС тиме што морамо баш
попут робова да милом или силом Србији плаћамо оно што нам не реба?
СЛОБОДЕ
НАМ ДАЈТЕ ДА ЗА СОПСТВЕНИ НОВАЦ КУПУЈЕМО ОНО ШТО НАМА А НЕ ВАМА ТРЕБА
АКО НИ ЗБОГ ЧЕГА ДРУГОГ А ОНО ЗАТО ШТО СТЕ ТАКО ТО ВИ НАПИСАЛИ У УСТАВУ
КОЈЕГ СТЕ ВИ ДОНЕЛИ А НА КОЈИ СЕ САДА ЈА ПОЗИВАМ!!!
Подстицање
уважавања разлика
Члан 48.
Мерама у образовању, култури и јавном обавештавању, Република Србија
подстиче разумевање, уважавање и поштовање разлика које постоје због
посебности етничког, културног, језичког или верског идентитета њених
грађана.
Коментар:
Којим то
мерама у култури и јавном обавештавању, Република Србија подстиче
разумевање, уважавање и поштовање разлика које постоје због посебности
етничког, културног, језичког или верског идентитета њених грађана? Да
ли увођењем РТВ претплате свим грађанима који поседују телевизор
Република Србија подстиче разумевање, уважавање и поштовање разлика или
сматра да грађани могу да буду различити у свему сем у телевизијском
програму којег гледали или не гледали морају да плаћају?
Забрана
изазивања расне, националне и верске мржње
Члан 49.
Забрањено је и кажњиво свако изазивање и подстицање расне, националне,
верске или друге неравноправности, мржње и нетрпељивости.
Коментар:
Зар
увођењем обавезне РТВ претплате и њене присилне наплате свим грађанима
Република Србија сама не подстиче неравноправност тиме што једни плаћају
оно што им треба док се други присиљавају да плаћају оно што им не
треба као и межње и нетрпељивости између ова два дијамтрално
супротставњена табора?
Право
на обавештеност
Члан 51.
Свако има право да истинито, потпуно и благовремено буде обавештаван о
питањима од јавног значаја и средства јавног обавештавања су дужна да
то право поштују.
Свако има право на приступ подацима који су у поседу државних органа и
организација којима су поверена јавна овлашћења, у складу са законом.
Коментар:
Како ће
то истинито и благовремено да буду обавештени они који су побацали
телевизоре јер им је пуно да сваке године РТСу поклоне 5000 динара или
један потпуно нови телевизор у боји?
Ако је
РТС средство јавног обавештавања што онда крши члан 51 Устава Републике
Србије тиме што емитујући свој програм некодирано и у јавном етру Србије
забрањује онима који не желе да их гледају да поседују своје
телевизијске и радио пријемнике како би могли да се слободно
обавештавају од других телевизија и радија који не наплаћују претплату
или ако је и наплаћују не везују претплату
за поседовање телевизијских или радио пријемника већ то чине кодирањем
сигнала и продајом декодера или дистрибуцијом програма преко неког од
кабловских пакета?
ЕКОНОМСКО
УРЕЂЕЊЕ И ЈАВНЕ ФИНАНСИЈЕ
1. Економско уређење
Основна начела
Члан 82.
Економско уређење у Републици Србији почива на тржишној привреди,
отвореном и слободном тржишту, слободи предузетништва, самосталности
привредних субјеката и равноправности приватне и других облика својине.
Република Србија је јединствено привредно подручје са јединственим
тржиштем роба, рада, капитала и услуга.
Утицај тржишне привреде на социјални и економски положај запослених
усклађује се кроз социјални дијалог између синдиката и послодаваца.
Коментар:
РТС је у
монополском положају у односу на остале телевизије или зато што је
Србија кршећи Устав РТС без икакве основе прогласила јавним сервисом он
то више није? Да ли ако се неко назове царом а нађе се и нека гомила
завереника да га подржава у томе било због сопствене малоумности,
користи или спрдње он више није људско биће?
Положај
на тржишту
Члан 84.
Сви имају једнак правни положај на тржишту.
Забрањени су акти којима се, супротно закону, ограничава слободна
конкуренција, стварањем или злоупотребом монополског или доминантног
положаја.
Права стечена улагањем капитала на основу закона, не могу законом бити
умањена.
Страна лица изједначена су на тржишту са домаћим.
Коментар:
Овде изричито и пише
да је забрањено ограничавати слободну конкуренцију стварањем или
злоупотребом монополског положаја а РТС присиљава грађане да побацају
телевизоре јер је то једини начин да се ослободе плаћања претплате за
телевизијски програм којег не гледају а за којег их држава Србија
присиљава да претплату плаћају и тиме лишава остале телевизијске и радио
станице да пласирају своје садржаје до тих гледалаца и слушалаца.
Равноправност
свих облика својине
Члан 86.
Јемче се приватна, задружна и јавна својина. Јавна својина је државна
својина, својина аутономне покрајине и својина јединице локалне
самоуправе. Сви облици својине имају једнаку правну заштиту.
Постојећа друштвена својина претвара се у приватну својину под
условима, на начин и у роковима предвиђеним законом.
Средства из јавне својине отуђују се на начин и под условима утврђеним
законом.
Коментар:
Јавна
својина је државна својина па је тако и својина РТСа државна својина али
зато давањем монополског положаја РТСу путем увођења ПРИСИЛНОГ
ПРЕТПЛАТНИЧКОГ ОДНОСА НА ПРОГРАМЕ РТСа ЗА СВЕ ГРАЂАНЕ КОЈИ ПОСЕДУЈУ
ТЕЛЕВИЗОРЕ државна својина нема једнаку правну заштиту у поређењу са
приватном својином јер државна својина не мора да води рачуна о
квалитету својих услуга јер нико ко поседује телевизор не може да
раскине претплатнички однос са РТСом т.ј. државном својином.
Заштита
потрошача
Члан 90.
Република Србија штити потрошаче.
Посебно су забрањене радње усмерене против здравља, безбедности и
приватности потрошача, као и све нечасне радње на тржишту.
Коментар:
Здравље
грађана који не желе да прате програм РТСа и сходно томе ни да плаћају
претплату је директно нарушено осионошћу државног апарата којим се
психолошки малтретирају нелогичним приморавањем да плаћају за нешто што
не користе.
Зар није
нечасно присиљавати грађане да плаћају претплату за нешто што не
користе. Присиљавање грађана да плаћају претплату за РТС којег не
гледају је исто као и силеджијско отимање новца применом бруталне силе
или уцене недужних грађана под изговором рецимо наводног пружања
заштите или којечега. Рецимо зауставе вас неке силеджије на улици па вам
један од њих каже: сад ће моја девојка нешто да ти отпева а ти дај све
што имаш у новчанику да јој платиш што је певала.
Порези
и други приходи
Члан 91.
Средства из којих се финансирају надлежности Републике Србије,
аутономних покрајина и јединица локалне самоуправе обезбеђују се из
пореза и других прихода утврђених законом.
Обавеза плаћања пореза и других дажбина је општа и заснива се на
економској моћи обвезника.
Коментар:
Чак и
порезка одредба у уставу је поштенији јер онај који има вреднију имовину
плаћа више а једино исто порез на телевизор плаћају сви и они са црно
белим телевизорима који се више не производе и они са флатронима од
некилико стотина хиљада динара.
ЗАКЉУЧАК
У чак 20 чланова Устава
Републике Србије сам пронашао разлоге због чега је закон којим се
утврђује претплатнички однос за све грађане Републике Србије који
поседују телевизоре противуставан. Жалосно би било да, потпуно
ненормалан закон којим се сви власници телевизора обавезују на плаћање
претплате за само једну али зато државну телевизију од мноштва
телевизија у етру, није у контрадикцији са уставом. Оно што јесте
стварно жалосно је да овакав противуставан и силеджијски закон постоји и
да се примењује. Нјжалосније у целој причи је то што крајње безобразно
већ како то власти приличи иста кршећи сваку здраворазумску логику тврди
дрско сваком ментално урачунљивом грађанину како нема повреде устава баш
као што је средњевековна инквизиција тврдила да је земља равна плоча око
које се окрећу све остале планете једино што још грађане не палите на
ломачи али им зато добро знано утамничење којем сви тирани прибегавају
када покушавају да у народу насилно провуку неки свој безобразлук и
осионост уколико немају да плате овај харач за РТС не гине.
Чему служи устав онда
питам ја вас? Јел зато да ми прође пре подне у писању овог писма којег
највероватније нећете ни прочитати? Све и да га прочитате шта вас брига
ви сте власт и можете шта вас је воља и да пишете и да радите а народ је
ту да гунђа, псује и плаћа за све и свашта шта год да вам падне на
памет. Ваши су судови, војска и полиција
па удри по народу што више и јаче док не дође следећи на ваше место да
нас он пљачка.
Е зато више грађана не
гласа него што гласа јер гласао не гласао на исто ти дође. Баш је све и
данас као што то стари говорише кадија те тужи кадија ти суди. Република
Србија те тужи а она ти и суди што не плаћаш харач за са наше сране
ничим изазвано неподношљиво крештање ваше девојке РТСа у медијском етру
Србије. Чак сте и закон променили па вам је доста да само сами за себе
гласате па да се играте демократије владајући горе од средњовековних
деспота и Турака убирући немилице харач од свеколике раје.
Апел
Ако сте људско биће не зато што кад се погледате у огледало
приметите да физичким изгледом сличите људима већ зато што имате онај
осећај за правду којим сте у стању да процените шта је исправно и
поштено а шта није тада апелујем на вас да учините све што је у вашој
моћи како би влада овај неправичан закон о РТСу ставила ван снаге те на
тај начин престала да психички и материјално угњетава све оне који
програме РТСа не прате из најљудскијег разлога а тај је то што их они
једноставно не интересују да ни не спомињем оне који би радије тај новац
употребили на по њиховом мишљењу нешто далеко потребније.
За свако нормално људско биће нема ништа поштеније од онога
да ко шта и колико користи толико треба и да плаћа и то је универзално
прихватљиво за сва људска бића свугде на планети а ово да се неко
присиљава да плаћа и оно што не користи и што никада није ни тражио да
користи је за сваког нормалног ништа друго него лоповлук и пљачка а
тврдња да сви грађани имају истоветну потребу која се у конкретном
случају огледа у потреби за финансирањем програма РТСа се може назвати
само фашизмом и ничим другим од стране и једног иоле разумног људског
бића.
----------------------------------------------------
КОМЕНТАР ПИСМА
Како лепо у уставу пише у члану 56 следеће:
Право
на петицију
Члан 56.
Свако има право да, сам или заједно са другима, упућује петиције и
друге предлоге државним органима, организацијама којима су поверена
јавна овлашћења, органима аутономне покрајине и органима јединица
локалне самоуправе и да од њих добије одговор када га тражи.
Због упућивања петиција и предлога нико не може да трпи штетне
последице.
Нико не може да трпи штетне последице за ставове изнете у поднетој
петицији или предлогу, осим ако је тиме учинио кривично дело.
Тако сам и ја с обзиром да је по мојој процени реч о грубој
повреди највишег правног акта земље а немогуће је да само ја видим то,
верујем да то може да види свако ко хоће ако хоће па и они који би
морали то да виде по службеној дужности, јер и они су људи баш као и
ми, и није устав ћитап на латинском писан већ на Српском и није писан
за адвокате и судије већ за народ а и они су ваљда народ па не можемо
баш у свих 20 чланова да се неразумемо а истим језиком говоримо, читамо
и пишемо па сам зато у складу са
мојим а и твојим уставним правом на петицију загарантованим 56тим чланом
устава ово сам писмо 22ог јула 2008е године упутио на следеће јавности
доступне е-поште чланова нове власти и њихових заменика, помоћника,
сарадника и сл.:
a.bogunovic@minpolj.sr.gov.yu
a.milojevic@minpolj.sr.gov.yu
a.prodanovic@minpolj.sr.gov.yu
ailic@min-cul.sr.gov.yu
aleksandar.matic@mv.sr.gov.yu
aleksandar.miscevic@mod.gov.yu
aleksandral@minpolj.sr.gov.yu
ana.markovic@mos.sr.gov.yu
asja.draca@min-cul.sr.gov.yu
b.plavsic@minpolj.sr.gov.yu
b_peki@hotmail.com
biblioteka@statserb.sr.gov.yu
biro@mup.sr.gov.yu
biserka.stojanovic@minpolj.sr.gov.yu
blazarevic@mps.sr.gov.yu
bmanojlovic@min-cul.sr.gov.yu
boba.banovic@minpolj.sr.gov.yu
boracka_zastita@minrzs.sr.gov.yu
boris.stupar@minttu.sr.gov.yu
borislav@min-cul.sr.gov.yu
borka.sundac@min-cul.sr.gov.yu
brajovicd@minpolj.sr.gov.yu
budzetska.inspekcija@mfin.sr.gov.yu
callcentar@mfin.sr.gov.yu
cbc@mfin.sr.gov.yu
d.komnenovic@minpolj.sr.gov.yu
S obzirom da nije bilo nikakvog pozitivnog pomaka u smislu ukidanja fasistickog zakona od strane onih koji su ga doneli da bi pljackali i ponizavali narod obratio sam se 05.08.2008 tzv sedmoj sili
MOLBA!!!
Molim Vas u ime miliona gradjana Srbije koji fizicki i psihicki pate zbog svakom normalnom coveku potpuno neprihvatljivog i protivustavnog zakona po kojem svi vlasnici radio ili televizijskih prijemnika (radija i televizora) prosilno, bez njihove saglasnosti i protiv njihove volje zasnivanju pretplatnickog odnosa sa RTSom da preduzmete nesto da se to mucenje i maltretiranje naroda zaustavi.
Ja sam uputio pisma sledece sadrzine u prilogu navedenim predstavnicima aktuelne vlasti ali ocito bez ikakvog po gradjane Srbije pozitivnog efekta. Mozete li eventualno javnim objavljivanjem tog pisma ili nekakvim adekvatnim prilogom da pomognete gradjanima da se rese tog uzasnog nameta na njihov zdrav razum i novcanike. Ovo Vas prvenstveno molim u ime sve one sirotinje pa ma kako nepopularno ta rec zvucala u poslednje vreme kojima je najteze sto ih drzava prisiljava (svima je njima jasno) potpuno nenormalnim zakonom da se odricu neophodnih im lekova, hrane ili sitnih radosti koje im u zivotima mnogo znace da bi placali za televiziju cije programe niti zele niti mogu da placaju narocito kada postoje tolike druge televizije poput Pinka Foxa i sl koje emituju svoje programe potpuno besplatno.
Ja sam sa lakocom pronasao 20 clanova ustava po kojima je uvodjenje prisilne pretplate na RTS protivustavno. Nije mi jasno kako to da niko od tolikih pravnika u sudija kako svih sudova pa i ustavnog suda to nije video i zasto ne zeli to da vidi? Da li mozda oni medjusobom dele taj od naroda otet novac za navodnu pretplatu za RTS pa im zato to visestruko krsenje ustava ne smeta i nece da ga vide niti da se pozabave sa njime?
Nedavno sam slucajno iako ne gledam programe politicke sadrzine cuo na PINKU jednog koji se dosao u emisiju u ime RRA da oni iy RRA redovno uplacuju prikupljen novac za umernike, glumce i druge neprofitabilne delatnosti. Kojeg li bezobrazluka vlasti i njihove RRA. Pa zar ima neprofitabilnije delatnosti od toga da je covek nezaposlen i od toga da je penzioner pa i od nezaposlenih i od penzionera se trazi da placaju taj danak RTSu da bi RRA pomagala one koje oni smatraju umetnicima, glumcima i sl.
Preklinjem Vas pomozite narodu jer je on najugrozeniji. Nazovi umetnici neka stvarno stvaraju umetnicka dela pa ce ih i prodati ili neka se prekvalifikuju na sizu za zaposljavanje ko svi ostali gradjani. Najpostenije bi bilo da drzava otvori neki ziro racun ili osnuje neki fond za jalove umetnike i druge neprofitabilne delatnosti pa da u njega uplacuju novac oni gradjani koji to mogu i zele iskljucivo na dobrovoljnoj osnovi a ne da se prisilno otima od gradjana.
Sta je nekog ubogog penzionera ili nezaposlenog ili zaposlenog sa neredovnom i malom platom koji gleda nekakav prastari crno beli televizor od bede sto ne moze da si priusti mnogo toga potrebnijeg mu od novog televizora poput lekova, kvalitetne hrane, odece, obuce i sl za umetnost i druge neprofitabilne delatnosti kada je on sam neprofitabilan. Ima li iceg bezobraznijeg od toga kada mu drzava od ono malo mizerije od koje teskom mukom prezivljava jos protiv njegove volje otima novac za nesto sto mu ne treba jer mu ono sto mu treba a to je malo nade i zabave nude druge televizije potpuno besplatno.
Ma to je sve samo izmotavanje i laz jer sta je siromasnog penzionera ili nezaposlenog ili i zaposlenog sa malom ili neredovnom penzijom briga i za RTS i RRA i njihove miljenike koje zovu umetnicima i za sve sto oni pricaju da na cega trose novac koji su od naroda oteli. Poenta je da je mafijaski klan okupljen oko RTSa i RRA koji bez obzira ko sedi u skupstini i vladi ne pitajuci gradjane i ne postujuci narodnu volju uzurpirao od naroda pravo da samostalno odlucuje na sta ce trositi sopstveni novac.
Zasto ni jedna vlast nije raspisala referendum o pretplati na RTS kada vec ne postuje ustavom zagarantovano pravo na razlicitost svojih gradjana vec fasistickim zakonom prisiljava sve da bez obzira na svoje zelje, sklonosti i razlicitosti svi moraju da finansijski pomazu RTS koju niti vole niti gledaju. Ako se vlast oglusuje na pravo na razlicitost zasto barem ne postuje osnov svakog demokratskog drustva a to je postovanje volje vecine pa ne raspise referendum o pretplati za RTS kada im nije dovoljan pokazatelj raspolozenja u narodu prema RTSu i pretplati to sto kako sami tvrde vecina gradjana pretplatu ne placa. Mnogi i to je najgore ne placaju jer ne mogu drugi jer RTS ne gledaju pa ne zele da placaju to sto ne gledaju. Ne sporim mozda ima i onih koji gledaju ali ne placaju ali zato molim Vas njih treba primenom tehnicko-tehnoloskih resenja (poput kodiranja signala ili emitovanja programa preko kablovskih distributera) odvojiti od one prve dve grupe i na taj nacin ih privoleti da pretplatu placaju.
Posteno bi bilo da onaj koji zeli da gleda RTS za njega i placa pretplatu a da onaj koji ne zeli da gleda RTS da ga ni ne gleda ali ni da ne placa pretplatu. To je nesto najnormalnije. Pa zasto nista sto je normalno ne moze u Srbiji da prodje vec sve same nenormalne stvari i inacenja i prisile i micenja i pretnje i ucenjivanja i primoravanja na nenormalne stvari?
RTS moze da se emituje u okviru nekog od paketa kablovske televizije pa ko zeli da je gleda on neka i placa pretplatu. Jos bolje bi bilo da kodira svoj signal tako da bi se jasno mogla videti slika i cuo ton samo uz pomoc dekodera kao sto to rade brojne satelitske televizije pa ko kupi taj taj dekoder on neka program i prati. Dekoderi bi se mogli preuzimati recimo u EPSu a otplacivali bi se na rate preko racuna za struju ali bi ih otplacivali samo oni koji se svojevoljno odluce da zele da prate programe RTSa a ne svi gradjani. JEDINO JE TO POSTENO DA PLACAJU I GLEDAJU SAMO ONI GRADJANI KOJI NA TO PRISTANU SVOJEVOLJNO BEZ DA SE PRISILJAVAJU PROTIVNO NJIHOVOJ VOLJI ONI GRADJANI KOJI TO NE ZELE!
TEHNICKI USLOVI POSTOJE I LAKO SU OSTVARLJIVI NA NACIN NA KOJI BI SE OBAZBEDILO POSTENO PRIKUPLJANJE PRETPLATE SAMO OD ONIH KOJI ZELE DA PRATE PROGRAME RTSA.
ONO STO NEDOSTAJE JE ZELJA VLASTI U SRBIJI DA BUDE POSTENA I RAVNOPRAVNA PREMA SVIM GRADJANIMA POSTUJUCI VOLJU SVIH GRADJANA PODJEDNAKO KAKO ONIH KOJI ZELE DA GLEDAJU PROGRAME RTSA I ZA TO PLACAJU PRETPLATU TAKO I ONIH KOJI NE ZELE DA GLEDAJU TE PROGRAME ALI DA ZATO NI NE PLACAJU PRETPLATU ZA NJIH A NE ZELJE MAFIJASKIH KLANOVA IZ RRA I RTSA.
OD POSTENOG ODNOSA PREMA GRADJANIMA I NJIHOVIM ZELJAMA NAJVISE BI KORISTI IMALA SAMA DRZAVA JER BI GRADJANI POCELI DA JE POSTUJU UMESTO STO JE MRZE SMATRAJUCI JE LOPOVSKOM TVOREVINOM KOJOJ UOPSTE NIJE STALO NI DO GRADJANA NI DO POSTENJA VEC SAMO DO NJIHOVIH PARA PA JE PRODALA SVE U DRZAVI SEM RTSA JER JE PROCENILA DA TU NAJVISE I NAJBOLJE MOZE DA POTKRADA SVE SVOJE GRADJANE PRODAJUCI IM PROTIV NJIHOVE VOLJE TELEVIZIJSKI PROGRAM KOJEG IM SVE DRUGE TELEVIZIJE DAJU POTPUNO BESPLATNO!!!
JOS JEDNOM VAS NAJLEPSE MOLIM U IME MILIONA KOJI, NEMOCNI DA SE IZBORE ZA SLOBDU OD TIRANIJE RTSA, PATE POMOZITE NARODU DA JEDNOM PRAVDA STIGNE I U SRBIJU MAKAR U TOME DA PRETPLATU ZA RTS PLACAJU SAMO ONI KOJI PROGRAME RTSA I GLEDAJU A NE PLACJU ONI KOJIMA SU DOVOLJNI BESPLATNI PROGRAMI KOJE EMITUJU SVE OSTALE TELEVIZIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa postovanjem
Srdacno Vas
Sasa
Molba je prosledjena na sledece e-mailove:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]