latinica  }irilica ascII


Teroristi su svuda oko nas




[email protected]



Teroristi su svuda oko nas iako mediji selektivnim izveštavanjem i korištenom terminologijom pojam terorizma vezuju uglavnom u onom kontekstu u kojem im ga servira oficijelna politička misao.

Prema Vujakliji Teror je reč latinskog porekla (Terror) i znači užas, strah, strah i trepet, vladavina zastrašivanjem, strahovlada; političko nasilje. Terorizam je vladavina zastrašivanjem, način vladanja ulivanjem straha i nasiljem; politička borba putem individualnog terora. Terorisati znači ispunjavati strahom, zadavati strah i trepet, zastrašivati; vladati pomoću zastrašivanja i nasilja; nasilno sprečavati slobodu mišljenja. Terorist je prema istom autoru pristalica vladavine zastrašivanjem; pristalica onih koji misle da će individualnom akcijom, pojedinačnom radnjom zastrašivanje (ubistvima i sl. istaknutih lica suprotnog shvatanja i rada) doći do ostvarenja svojih političko-socijalnih ciljeva. Teroristički znači zastrašan, koji zastrašuje, zastrašujući, nasilnički; teroristička akcija je delanje onih koji bi hteli da zastašivanjem (pretnjama, ubistvima i sl.) dođu do ostvarenja svojih političko-socijalnih ciljeva.

Iz ovoga proizilazi da svako ko se bavi zastrašivanjem može biti smatran teroristom a zastrašivanja ima raznih od plašenja dece u cilju njihovog vaspitavanja pa do ubistava ljudi u cilju zastrašivanja drugih ljudi.

Ja moje komšije koji žive u stanu iznad našeg smatram teroristima jer nas non stop terorišu budeći nas iz sna lupom u stanu tako da mislim da ću se šlogirati. Lepo ne sme čovek da zaspe do u sitne jutarnje sate dok se komšija terorista ne iz divlja da se ne bi trgo’ iz sna sa lupanjem srca i bolom u levoj ruci. Bezbroj  puta sam mu skretao pažnju na to ali šta to vredi kad je naše  terorisanje upravo njegov cilj i on to radi smišljeno i planski. Ali zakon to ne smatra terorizmom iako je reč i o zastrašivanju i o pretnji po život. Drugi jedan komšija je tako odlazio do svoje napuštene kuće u gluvo doba noći i onda bi udarao u bubnjeva terorišući komšiluk. Moja baba se jednom prilikom toliko uplašila da se šlogirala. Kada je baba nedugo zatim umrla otac mladog teroriste bubnjara je došao da me pita da prodam kuću. Par godina kasnije u  seriji terorističkih napada u kojima su odnošene mahom starudije iz babine kuće koja se sastojala u nizu uzastopnih provala koje niko od komšija nije hteo da čije iako su ulazna vrata razvaljivana sekirama a nameštaj je rušen i prevrtan i to zid do zida sa prostorijom u kojoj komšije spavaju i čuje se i kada se isti nakašlju milicija nije želela u pojedinim slučajevima ni uviđaj da izvrši a jedino što ih je zanimalo je bilo to hoću li da prodam kuću. Sve ovo je uz pričinjenu materijalnu štetu i zbog sekiracije imalo za posledicu doživljeni infrakt miokada moje majke. Počinioci dela terorizma nikada nisu bili kažnjeni. Policija je okrivila jedno lice (i to ne za delo terorizma već provale i to samo za jednu od pričinjene 4 provale negirajući pri tom postojanje inače uredno prijavljenih provala na koje njihovi radnici nisu želeli da izađu i naprave uviđaj) tobož na osnovu izjave drugog lica bez ličnog broja, broja lične karte i drugih podataka a na nepostojećoj adresi a onda je sudija pošto kako je izjavio nije mogao da sasluša svedoka doneo odluku o obustavi postupka. Kada sam se na ovo žalio u to vreme aktuelnoj garnituri političara na vlasti (DOS) umesto kažnjavanja terorista početo je prisluškivanje mog telefona koje traje do dana današnjeg iako DOSa već odavno nema. Da li bi ste vi ovo shvatili kao delo zastrašivanja i da li bi ste zastrašivače tada smeli da nazovete i teroristima s obzirom da bi to kako je reč o državnim institucijama vlasti (sud, policija, špijuni i zaštićeni teroristi) značilo da država stoji iza dela terorizma tj. da je država teroristička organizacija. Da li je moj slučaj izdvojen? Ne bih rekao, na osnovu ličnih iskustava, razgovora sa ljudima i u krajnjoj instanci slušajući samo ono što mediji izveštavaju da se sa lakoćom zaključiti da su teroristi svuda oko nas jedino se pitam zašto ih onda ne nazivamo pravim imenima. Da li je to zato što smo u dovoljnoj meri zastrašeni (terorisani) pa se plašimo da to i učinimo? Lako je Čečene ili Al Kaidu nazivati teroristima kad su oni daleko od nas i nemaju ama baš nikakvog uticaja na naše živote u smislu da postoji opasnost da počnu nas da terorišu ali šta je sa onima koji nas stvarno terorišu na različite načine? Hoće li se uvrediti što im ne tepamo već ih ružimo nazivajući ih samo onako kako ih doživljavamo u skladu sa pravim značenjima jezičkih termina koje koristimo i hoće li u cilju osvete nastaviti još odlučnije da nas šikaniraju i terorišu? Nismo li na taj način priznajući zastrašenost od novih i/ili još žešćih terorističkin napada znanih nam terorista priznali da smo postali žrtvama njihovog terora?






Teroristi su svuda oko nas



[email protected]



Teroristi su svuda oko nas iako mediji selektivnim izve{tavawem i kori{tenom terminologijom pojam terorizma vezuju uglavnom u onom kontekstu u kojem im ga servira oficijelna politi~ka misao.

Prema Vujakliji Teror je re~ latinskog porekla (Terror) i zna~i u`as, strah, strah i trepet, vladavina zastra{ivawem, strahovlada; politi~ko nasiqe. Terorizam je vladavina zastra{ivawem, na~in vladawa ulivawem straha i nasiqem; politi~ka borba putem individualnog terora. Terorisati zna~i ispuwavati strahom, zadavati strah i trepet, zastra{ivati; vladati pomo}u zastra{ivawa i nasiqa; nasilno spre~avati slobodu mi{qewa. Terorist je prema istom autoru pristalica vladavine zastra{ivawem; pristalica onih koji misle da }e individualnom akcijom, pojedina~nom radwom zastra{ivawe (ubistvima i sl. istaknutih lica suprotnog shvatawa i rada) do}i do ostvarewa svojih politi~ko-socijalnih ciqeva. Teroristi~ki zna~i zastra{an, koji zastra{uje, zastra{uju}i, nasilni~ki; teroristi~ka akcija je delawe onih koji bi hteli da zasta{ivawem (pretwama, ubistvima i sl.) do|u do ostvarewa svojih politi~ko-socijalnih ciqeva.

Iz ovoga proizilazi da svako ko se bavi zastra{ivawem mo`e biti smatran teroristom a zastra{ivawa ima raznih od pla{ewa dece u ciqu wihovog vaspitavawa pa do ubistava qudi u ciqu zastra{ivawa drugih qudi.

Ja moje kom{ije koji `ive u stanu iznad na{eg smatram teroristima jer nas non stop terori{u bude}i nas iz sna lupom u stanu tako da mislim da }u se {logirati. Lepo ne sme ~ovek da zaspe do u sitne jutarwe sate dok se kom{ija terorista ne iz divqa da se ne bi trgo’ iz sna sa lupawem srca i bolom u levoj ruci. Bezbroj  puta sam mu skretao pa`wu na to ali {ta to vredi kad je na{e  terorisawe upravo wegov ciq i on to radi smi{qeno i planski. Ali zakon to ne smatra terorizmom iako je re~ i o zastra{ivawu i o pretwi po `ivot. Drugi jedan kom{ija je tako odlazio do svoje napu{tene ku}e u gluvo doba no}i i onda bi udarao u bubweva terori{u}i kom{iluk. Moja baba se jednom prilikom toliko upla{ila da se {logirala. Kada je baba nedugo zatim umrla otac mladog teroriste bubwara je do{ao da me pita da prodam ku}u. Par godina kasnije u  seriji teroristi~kih napada u kojima su odno{ene mahom starudije iz babine ku}e koja se sastojala u nizu uzastopnih provala koje niko od kom{ija nije hteo da ~ije iako su ulazna vrata razvaqivana sekirama a name{taj je ru{en i prevrtan i to zid do zida sa prostorijom u kojoj kom{ije spavaju i ~uje se i kada se isti naka{qu milicija nije `elela u pojedinim slu~ajevima ni uvi|aj da izvr{i a jedino {to ih je zanimalo je bilo to ho}u li da prodam ku}u. Sve ovo je uz pri~iwenu materijalnu {tetu i zbog sekiracije imalo za posledicu do`ivqeni infrakt miokada moje majke. Po~inioci dela terorizma nikada nisu bili ka`weni. Policija je okrivila jedno lice (i to ne za delo terorizma ve} provale i to samo za jednu od pri~iwene 4 provale negiraju}i pri tom postojawe ina~e uredno prijavqenih provala na koje wihovi radnici nisu `eleli da iza|u i naprave uvi|aj) tobo` na osnovu izjave drugog lica bez li~nog broja, broja li~ne karte i drugih podataka a na nepostoje}oj adresi a onda je sudija po{to kako je izjavio nije mogao da saslu{a svedoka doneo odluku o obustavi postupka. Kada sam se na ovo `alio u to vreme aktuelnoj garnituri politi~ara na vlasti (DOS) umesto ka`wavawa terorista po~eto je prislu{kivawe mog telefona koje traje do dana dana{weg iako DOSa ve} odavno nema. Da li bi ste vi ovo shvatili kao delo zastra{ivawa i da li bi ste zastra{iva~e tada smeli da nazovete i teroristima s obzirom da bi to kako je re~ o dr`avnim institucijama vlasti (sud, policija, {pijuni i za{ti}eni teroristi) zna~ilo da dr`ava stoji iza dela terorizma tj. da je dr`ava teroristi~ka organizacija. Da li je moj slu~aj izdvojen? Ne bih rekao, na osnovu li~nih iskustava, razgovora sa qudima i u krajwoj instanci slu{aju}i samo ono {to mediji izve{tavaju da se sa lako}om zakqu~iti da su teroristi svuda oko nas jedino se pitam za{to ih onda ne nazivamo pravim imenima. Da li je to zato {to smo u dovoqnoj meri zastra{eni (terorisani) pa se pla{imo da to i u~inimo? Lako je ~e~ene ili Al Kaidu nazivati teroristima kad su oni daleko od nas i nemaju ama ba{ nikakvog uticaja na na{e `ivote u smislu da postoji opasnost da po~nu nas da terori{u ali {ta je sa onima koji nas stvarno terori{u na razli~ite na~ine? Ho}e li se uvrediti {to im ne tepamo ve} ih ru`imo nazivaju}i ih samo onako kako ih do`ivqavamo u skladu sa pravim zna~ewima jezi~kih termina koje koristimo i ho}e li u ciqu osvete nastaviti jo{ odlu~nije da nas {ikaniraju i terori{u? Nismo li na taj na~in priznaju}i zastra{enost od novih i/ili jo{ `e{}ih teroristi~kin napada znanih nam terorista priznali da smo postali `rtvama wihovog terora?








Teroristi su svuda oko nas




[email protected]



Teroristi su svuda oko nas iako mediji selektivnim izvestavanjem i koristenom terminologijom pojam terorizma vezuju uglavnom u onom kontekstu u kojem im ga servira oficijelna politicka misao.

Prema Vujakliji Teror je rec latinskog porekla (Terror) i znaci uzas, strah, strah i trepet, vladavina zastrasivanjem, strahovlada; politicko nasilje. Terorizam je vladavina zastrasivanjem, nacin vladanja ulivanjem straha i nasiljem; politicka borba putem individualnog terora. Terorisati znaci ispunjavati strahom, zadavati strah i trepet, zastrasivati; vladati pomocu zastrasivanja i nasilja; nasilno sprecavati slobodu misljenja. Terorist je prema istom autoru pristalica vladavine zastrasivanjem; pristalica onih koji misle da ce individualnom akcijom, pojedinacnom radnjom zastrasivanje (ubistvima i sl. istaknutih lica suprotnog shvatanja i rada) doci do ostvarenja svojih politicko-socijalnih ciljeva. Teroristicki znaci zastrasan, koji zastrasuje, zastrasujuci, nasilnicki; teroristicka akcija je delanje onih koji bi hteli da zastasivanjem (pretnjama, ubistvima i sl.) dodju do ostvarenja svojih politicko-socijalnih ciljeva.

Iz ovoga proizilazi da svako ko se bavi zastrasivanjem moze biti smatran teroristom a zastrasivanja ima raznih od plasenja dece u cilju njihovog vaspitavanja pa do ubistava ljudi u cilju zastrasivanja drugih ljudi.

Ja moje komsije koji zive u stanu iznad naseg smatram teroristima jer nas non stop terorisu budeci nas iz sna lupom u stanu tako da mislim da cu se slogirati. Lepo ne sme covek da zaspe do u sitne jutarnje sate dok se komsija terorista ne iz divlja da se ne bi trgo’ iz sna sa lupanjem srca i bolom u levoj ruci. Bezbroj  puta sam mu skretao paznju na to ali sta to vredi kad je nase  terorisanje upravo njegov cilj i on to radi smisljeno i planski. Ali zakon to ne smatra terorizmom iako je rec i o zastrasivanju i o pretnji po zivot. Drugi jedan komsija je tako odlazio do svoje napustene kuce u gluvo doba noci i onda bi udarao u bubnjeva terorisuci komsiluk. Moja baba se jednom prilikom toliko uplasila da se slogirala. Kada je baba nedugo zatim umrla otac mladog teroriste bubnjara je dosao da me pita da prodam kucu. Par godina kasnije u  seriji teroristickih napada u kojima su odnosene mahom starudije iz babine kuce koja se sastojala u nizu uzastopnih provala koje niko od komsija nije hteo da cije iako su ulazna vrata razvaljivana sekirama a namestaj je rusen i prevrtan i to zid do zida sa prostorijom u kojoj komsije spavaju i cuje se i kada se isti nakaslju milicija nije zelela u pojedinim slucajevima ni uvidjaj da izvrsi a jedino sto ih je zanimalo je bilo to hocu li da prodam kucu. Sve ovo je uz pricinjenu materijalnu stetu i zbog sekiracije imalo za posledicu dozivljeni infrakt miokada moje majke. Pocinioci dela terorizma nikada nisu bili kaznjeni. Policija je okrivila jedno lice (i to ne za delo terorizma vec provale i to samo za jednu od pricinjene 4 provale negirajuci pri tom postojanje inace uredno prijavljenih provala na koje njihovi radnici nisu zeleli da izadju i naprave uvidjaj) toboz na osnovu izjave drugog lica bez licnog broja, broja licne karte i drugih podataka a na nepostojecoj adresi a onda je sudija posto kako je izjavio nije mogao da saslusa svedoka doneo odluku o obustavi postupka. Kada sam se na ovo zalio u to vreme aktuelnoj garnituri politicara na vlasti (DOS) umesto kaznjavanja terorista poceto je prisluskivanje mog telefona koje traje do dana danasnjeg iako DOSa vec odavno nema. Da li bi ste vi ovo shvatili kao delo zastrasivanja i da li bi ste zastrasivace tada smeli da nazovete i teroristima s obzirom da bi to kako je rec o drzavnim institucijama vlasti (sud, policija, spijuni i zasticeni teroristi) znacilo da drzava stoji iza dela terorizma tj. da je drzava teroristicka organizacija. Da li je moj slucaj izdvojen? Ne bih rekao, na osnovu licnih iskustava, razgovora sa ljudima i u krajnjoj instanci slusajuci samo ono sto mediji izvestavaju da se sa lakocom zakljuciti da su teroristi svuda oko nas jedino se pitam zasto ih onda ne nazivamo pravim imenima. Da li je to zato sto smo u dovoljnoj meri zastraseni (terorisani) pa se plasimo da to i ucinimo? Lako je Cecene ili Al Kaidu nazivati teroristima kad su oni daleko od nas i nemaju ama bas nikakvog uticaja na nase zivote u smislu da postoji opasnost da pocnu nas da terorisu ali sta je sa onima koji nas stvarno terorisu na razlicite nacine? Hoce li se uvrediti sto im ne tepamo vec ih ruzimo nazivajuci ih samo onako kako ih dozivljavamo u skladu sa pravim znacenjima jezickih termina koje koristimo i hoce li u cilju osvete nastaviti jos odlucnije da nas sikaniraju i terorisu? Nismo li na taj nacin priznajuci zastrasenost od novih i/ili jos zescih teroristickin napada znanih nam terorista priznali da smo postali zrtvama njihovog terora?


Hosted by www.Geocities.ws

1