latinica  }irilica ascII


Kako biti bogat



[email protected]


U paralelnom univerzumu sa one strane duge gde se pronalaženjem zlatnog ključića sakrivenog u ćupu zlata mogu otljučati tajna vratanca baš svakog medaljona kojeg srcu nam najdraže devojke nose oko vrata iza kojih se nalazi čarobno ogledalce u koje kada se zagledate možete videti zemlju i ljude ove o kojima vam pišem i sada prenoseći vam kako lične impresije o pomenutom svetu tako i pisanija autora znanih i neznanih koja sam tamo pronašao u njihovim knjigama, novinama i internet stranicama. Ako vas priča ova podseća na neku drugu odnekud znanu to je zato što svaka devojka o istom sanja dok joj medaljon taj sjajni uz kožu prijanja.

Biti bogat u materijalnom smislu i nije tako teško pogotovo ako si siroma u duševnom smislu. Ne može svako da bude bogat jer se bogatstvo u 99% slučajeva stiče prevarom a samo u 1% poštenim radom pa tako samo oni koji nemaju griže savesti i nije im teško da druge varaju, ubijaju i kradu mogu uz malo domišljatosti da se domognu bogatstva i vlasti.

Da bi nesmetano mogao da nekažnjeno pljačkaš i ubijaš moraš da si nadeneš nekakavo dostojanstveno obeležje kao recimo član akademije nauka, profesor na univerzitetu, svešteno il’ vojno lice, predsednik skupštine il’ bar narodni poslanik, predsednik države il’ vlade, ministar ili bar večiti i teško smenljivi profesionalni pomoćnik svih ministara koji se za tvog života pojave u tom ministarstvu, sudija, policajac i sl. Sad na osnovu uglednog zvanja zahtevaš od onih koji to zvanje nisu sebi nadenuli bezkompromisno poštovanje i poslušnost jer ti ne lažeš, ne kradeš, ne ubijaš, ne varaš i sve najbolje znaš te ti je stalo do dobrobiti naroda više nego i samom narodu pa si zato preuzeo na sebe, kao moralno besprekorno sveznajuće lice, da o svemu brineš i upravljaš narodom i narodnom imovinom.

Kada si to postigao onda možeš slobodno da sa kolegama kreneš u pljačku naroda. Dogovorite se šta će ko i na koji način da drpi i tada nema bojazni  da se posvađate oko nekog harača kao na primer kad se na brojilo za merenje utrošene električne energije poštenih građana koji su si ga postavili nakačite i ti i tvoj drugar po krađi jedan sa svojom pljačkom koju je nazvao televizijska pretplata za kičerajsku bankrot tv kuću koju niko pametan ne gleda a drugi za tobože fiksne troškove i održavanje elektroenergetskog sistema koji kod 90% domaćinstava iznose više od svote koju plaćaju za stvarno utrošenu električnu energiju.

Naoružan poslušnim narodom koji ti se divi i ljubi zemlju kojom kročiš možeš da upadneš u banku i da pokupiš sav novac koji se tamo zatekne pa da devizni deo proglasiš starom deviznom štednjom koja više ne važi ili koju ćeš ako budeš dobre volje vratiti za neki 20 il’ 30 godina. Tada možeš da radnicima ne daješ plate godinama ili da im daješ 1000 puta umanjenu platu a da troškove života zadržiš na starom i da im na taj način izvlačiš i ono što su nekada uštedeli. Možeš i da se nazoveš privatnikom i privatnom bankom koja je dobra poštena i voli narod toliko da im na svaki uložen iznos novca za mesec dana daje duplo pa da kad pokupiš pare od naroda odeš iz države (a i ne moraš) i kažeš gotovo pa se posle par godina opet pojaviš ko fol pod drugim nekim stranskim imenom i opet se baviš bankarstvom pa zdužuješ narod za sve i svašta i onda ga dereš zelenaškim kamatama ili osnivaš osiguravajuće kompanije koje osiguravaju narod od svega i svačega (najviše zato što je blesav pa čuka u drvo, veruje u urok, duhove, Boga ali i Darvina ma u sve veruje stoka samo ako joj se to na tv kaže) ali zato odštetu u slučaju nesreće nikad ne isplatiš jer u ugovoru, to što im je obećavano i garantovano kad im je novac uziman, drugačije piše. Možeš sa pozicija vlasti na ma kom nivou sam sebi ili svojim rođacima, prijateljima i kompanjonima u pljački da daješ koncesije i pokrećeš finansiranje ma kakvih drugih projekata narodnim parama koje su ti date na upravljanje. Možeš da upropastiš i preduzeće u kojem si direktor pa da sve poslove i svu imovinu preduzeća preneseš na svoje (il’ ženino, sinovljevo, bratovljevo ili kompanjonovo u plački preduzeća) ime po simboličnoj ceni. Možeš da tvrdiš da čitavo preduzeće ne vredi toliko koliko vredi tvoja titula akademika, univerzitetskog profesora, docenta, magistra, asistenta špijuna pripravnika, naičnog istraživača i sl. a to dokazuješ time što si tako naoružan zvanjem i (ne)znanjem doveo preduzeće do bankrota pa ga sad kupuješ od samoga sebe po simboličnoj ceni a radnike i ceo narod ubeđuješ kako im činiš uslugu što uopšte pristaješ da na svoje ime prepišeš ono što je nekad bilo njihovo a što su oni u svojoj pameti i poverenju u tvoje titule i (ne)znanje tebi kao neospornom (ne)stručnjaku i (nazovi) ekspertu poverili da upravljaš time sve do njihovog samog ekonomskog kraha i tvog basnoslovnog bogatstva nastalog pljačkom nekad njihove a sad tvoje imovine. Ma ko ih jebe kad su ludi; Jel da? Možeš da daješ upola manju platu radnicima jer im uplaćuješ u zdravstveni i penzioni fond a onda možeš da im ne daš penziju ili da je umanjuješ koliko ti se prohte pa da je sa obećanih 80% od plate svedeš na ispod 50% raznoraznim prevarama i marifetlucima a da tražiš da kada idu kod lekara plaćaju lekarima i zubarima kao da im nikada ni nisi uzimao niti im i sada uzimaš novac od plata za zdravstveno osiguranje već im izmišljaš nekakva dopunska zdravstvena osiguranja koja ni ne pružaju nikakve usluge već ko i sve ostalo služe za marisanje love od ludog naroda koji ti se divi i ljubi stope kojima kročiš o akademiče njihov prepametni, patrioto i humanisto.

Možeš i da ubediš svojim autoritetom člana akademije nauka, profesora na univerzitetu, sveštenog il’ vojnog lica, predsednika skupštine il’ bar narodnog poslanika, predsednika države il’ vlade, ministara ili bar večitog i teško smenljivog profesionalnog pomoćnika svih ministara koji se za tvog života pojaviše u tom ministarstvu, sudije, policajaca i sl. da nije bilo dobro narodu onda kada je imao posao i platu za koju je mogao da kupije šta je hteo i kolko je hteo za hranu, piće, odeću, obuću, kućne aparate, nameštaj i druge potrebštine, nove automobile i motorcikle, da putuje gde je hteo na letovanja i zimovanja da gradi vikendice i rančeve a od društva da dobija besplatno stanove, da se besplatno leči i u zemlji i u inostranstvu, da se besplatno školuje dokle mu je volja i kad mu je volja, da bude privatnik ako mu je draže da radi za sebe a ne za društvo da se moli onom Bogu kojem mu je drago a jedino nije mogao da bude i član komunističke partije i javno da ide u crkvu i javno da slavi crkvene praznike i time pokaže koliki je licemer i lažov već je to morao da radi tajno; ali da mu je zato dobro sada kad je go ko’ k.... i kad nema ništa i kad nema nikakva prava da odlučuje o bilo čemu što se dešava u državi i sa državom već samo treba da ti se divi, sluša te bezpogovorno, poštuje te i voli više i od Boga ali ne i popa kog ima da voli ko’ i tebe jer on je tu na zemlji a Bog je tamo nege na nebu i daleko je ali je zato tu popa da im kaže šta Bog njihov misli i od njih hoće da ti odano služe i za džabe rade.

A i bolje je ovako sad još samo da ubediš narod da svoje sinove, kćeri i mlade devojke prvo daje tebi na uporebu dok ne zamatore, obole il ti ne dosade ko fol na predvojničku, predbračnu il predživotnu obuku. Ama stani! Ma šta ja to lupetam. Pa ti bato već imaš univerzitete i fakultete za sve i svašta (od kung fua do rodnih -ženskih- studija) koji ti u tu svrhu služe a tu armiju poslušne do zla Boga glupe mladeži upotrebljavaš po svojoj volji za špijunažu ostalog naroda i njihovih roditelja, rođaka, komšija i prijatelja, za sopstvenu zabavu u kabinetima, studijskim i drugim tobož naučnim putovanjima, fizički i intelektualni rad a sve ti je to džaba ne plaćaš ama baš ništa već te budaline još tebi daju pare za ono što si školarinom nazvao jer nauk se plaća. E vala baš je lud narod em ga jebu, iskorišćavaju za najgore, najprljavije i najnečasnije poslove, ponižavaju i ugnjetavaju a stoka to još i voli pa ti i plaća za to što ti školovanjem nazivaš.


More šta ja ovde morališem odo i ja u akademike.

Pozivam sve mlade i lepe manekenke i manekene da se upišu na moj univerzitet sveznanja i opšteg obrazovanja školarina je upola manja od one na drugim univerzitetima. Manekenke prijemni ispit polažu kod mene baš bukvalno položene u krevetu a atletski građeni momci svoje sposobnosti za studiranje na mom univerzitetu mi dokazuju pogrbljeni na njivi sa krampom il’ motikom u ruci. Diplome su internacionalno priznate i baš su onako lepe za oko i sve se odvija po Bolbolonjskoj deklaraciji 100%. Što se mogućnosti zaposlenja tiče svi diplomirani studenti i studentkinje mogu da nastave da rade u nekom od mojih preduzeća za eskorting, manekenstvo, marketing, pružanje fizičkog obezbeđenja lica i objekata, za građevinske i poljoprivredne radove ama baš za sve ko kod i svih drugih akademika samo što sam ja novi u biznisu i firma je tek u razvoju pa su mnogo bolji uslovi za napredovanje u karijeri kod mene nego kod drugih. Dobro mi došli dragi moji najpametniji, najlepši i najmiliji budući akademski građani a naročito građanke moje mirišljave i najslađe.






Kako biti bogat


[email protected]


U paralelnom univerzumu sa one strane duge gde se pronala`ewem zlatnog kqu~i}a sakrivenog u }upu zlata mogu otqu~ati tajna vratanca ba{ svakog medaqona kojeg srcu nam najdra`e devojke nose oko vrata iza kojih se nalazi ~arobno ogledalce u koje kada se zagledate mo`ete videti zemqu i qude ove o kojima vam pi{em i sada prenose}i vam kako li~ne impresije o pomenutom svetu tako i pisanija autora znanih i neznanih koja sam tamo prona{ao u wihovim kwigama, novinama i internet stranicama. Ako vas pri~a ova podse}a na neku drugu odnekud znanu to je zato {to svaka devojka o istom sawa dok joj medaqon taj sjajni uz ko`u prijawa.

Biti bogat u materijalnom smislu i nije tako te{ko pogotovo ako si siroma u du{evnom smislu. Ne mo`e svako da bude bogat jer se bogatstvo u 99% slu~ajeva sti~e prevarom a samo u 1% po{tenim radom pa tako samo oni koji nemaju gri`e savesti i nije im te{ko da druge varaju, ubijaju i kradu mogu uz malo domi{qatosti da se domognu bogatstva i vlasti.

Da bi nesmetano mogao da neka`weno pqa~ka{ i ubija{ mora{ da si nadene{ nekakavo dostojanstveno obele`je kao recimo ~lan akademije nauka, profesor na univerzitetu, sve{teno il’ vojno lice, predsednik skup{tine il’ bar narodni poslanik, predsednik dr`ave il’ vlade, ministar ili bar ve~iti i te{ko smenqivi profesionalni pomo}nik svih ministara koji se za tvog `ivota pojave u tom ministarstvu, sudija, policajac i sl. Sad na osnovu uglednog zvawa zahteva{ od onih koji to zvawe nisu sebi nadenuli bezkompromisno po{tovawe i poslu{nost jer ti ne la`e{, ne krade{, ne ubija{, ne vara{ i sve najboqe zna{ te ti je stalo do dobrobiti naroda vi{e nego i samom narodu pa si zato preuzeo na sebe, kao moralno besprekorno sveznaju}e lice, da o svemu brine{ i upravqa{ narodom i narodnom imovinom.

Kada si to postigao onda mo`e{ slobodno da sa kolegama krene{ u pqa~ku naroda. Dogovorite se {ta }e ko i na koji na~in da drpi i tada nema bojazni  da se posva|ate oko nekog hara~a kao na primer kad se na brojilo za merewe utro{ene elektri~ne energije po{tenih gra|ana koji su si ga postavili naka~ite i ti i tvoj drugar po kra|i jedan sa svojom pqa~kom koju je nazvao televizijska pretplata za ki~erajsku bankrot tv ku}u koju niko pametan ne gleda a drugi za tobo`e fiksne tro{kove i odr`avawe elektroenergetskog sistema koji kod 90% doma}instava iznose vi{e od svote koju pla}aju za stvarno utro{enu elektri~nu energiju.

Naoru`an poslu{nim narodom koji ti se divi i qubi zemqu kojom kro~i{ mo`e{ da upadne{ u banku i da pokupi{ sav novac koji se tamo zatekne pa da devizni deo proglasi{ starom deviznom {tedwom koja vi{e ne va`i ili koju }e{ ako bude{ dobre voqe vratiti za neki 20 il’ 30 godina. Tada mo`e{ da radnicima ne daje{ plate godinama ili da im daje{ 1000 puta umawenu platu a da tro{kove `ivota zadr`i{ na starom i da im na taj na~in izvla~i{ i ono {to su nekada u{tedeli. Mo`e{ i da se nazove{ privatnikom i privatnom bankom koja je dobra po{tena i voli narod toliko da im na svaki ulo`en iznos novca za mesec dana daje duplo pa da kad pokupi{ pare od naroda ode{ iz dr`ave (a i ne mora{) i ka`e{ gotovo pa se posle par godina opet pojavi{ ko fol pod drugim nekim stranskim imenom i opet se bavi{ bankarstvom pa zdu`uje{ narod za sve i sva{ta i onda ga dere{ zelena{kim kamatama ili osniva{ osiguravaju}e kompanije koje osiguravaju narod od svega i sva~ega (najvi{e zato {to je blesav pa ~uka u drvo, veruje u urok, duhove, Boga ali i Darvina ma u sve veruje stoka samo ako joj se to na tv ka`e) ali zato od{tetu u slu~aju nesre}e nikad ne isplati{ jer u ugovoru, to {to im je obe}avano i garantovano kad im je novac uziman, druga~ije pi{e. Mo`e{ sa pozicija vlasti na ma kom nivou sam sebi ili svojim ro|acima, prijateqima i kompawonima u pqa~ki da daje{ koncesije i pokre}e{ finansirawe ma kakvih drugih projekata narodnim parama koje su ti date na upravqawe. Mo`e{ da upropasti{ i preduze}e u kojem si direktor pa da sve poslove i svu imovinu preduze}a prenese{ na svoje (il’ `enino, sinovqevo, bratovqevo ili kompawonovo u pla~ki preduze}a) ime po simboli~noj ceni. Mo`e{ da tvrdi{ da ~itavo preduze}e ne vredi toliko koliko vredi tvoja titula akademika, univerzitetskog profesora, docenta, magistra, asistenta {pijuna pripravnika, nai~nog istra`iva~a i sl. a to dokazuje{ time {to si tako naoru`an zvawem i (ne)znawem doveo preduze}e do bankrota pa ga sad kupuje{ od samoga sebe po simboli~noj ceni a radnike i ceo narod ube|uje{ kako im ~ini{ uslugu {to uop{te pristaje{ da na svoje ime prepi{e{ ono {to je nekad bilo wihovo a {to su oni u svojoj pameti i poverewu u tvoje titule i (ne)znawe tebi kao neospornom (ne)stru~waku i (nazovi) ekspertu poverili da upravqa{ time sve do wihovog samog ekonomskog kraha i tvog basnoslovnog bogatstva nastalog pqa~kom nekad wihove a sad tvoje imovine. Ma ko ih jebe kad su ludi; Jel da? Mo`e{ da daje{ upola mawu platu radnicima jer im upla}uje{ u zdravstveni i penzioni fond a onda mo`e{ da im ne da{ penziju ili da je umawuje{ koliko ti se prohte pa da je sa obe}anih 80% od plate svede{ na ispod 50% raznoraznim prevarama i marifetlucima a da tra`i{ da kada idu kod lekara pla}aju lekarima i zubarima kao da im nikada ni nisi uzimao niti im i sada uzima{ novac od plata za zdravstveno osigurawe ve} im izmi{qa{ nekakva dopunska zdravstvena osigurawa koja ni ne pru`aju nikakve usluge ve} ko i sve ostalo slu`e za marisawe love od ludog naroda koji ti se divi i qubi stope kojima kro~i{ o akademi~e wihov prepametni, patrioto i humanisto.

Mo`e{ i da ubedi{ svojim autoritetom ~lana akademije nauka, profesora na univerzitetu, sve{tenog il’ vojnog lica, predsednika skup{tine il’ bar narodnog poslanika, predsednika dr`ave il’ vlade, ministara ili bar ve~itog i te{ko smenqivog profesionalnog pomo}nika svih ministara koji se za tvog `ivota pojavi{e u tom ministarstvu, sudije, policajaca i sl. da nije bilo dobro narodu onda kada je imao posao i platu za koju je mogao da kupije {ta je hteo i kolko je hteo za hranu, pi}e, ode}u, obu}u, ku}ne aparate, name{taj i druge potreb{tine, nove automobile i motorcikle, da putuje gde je hteo na letovawa i zimovawa da gradi vikendice i ran~eve a od dru{tva da dobija besplatno stanove, da se besplatno le~i i u zemqi i u inostranstvu, da se besplatno {koluje dokle mu je voqa i kad mu je voqa, da bude privatnik ako mu je dra`e da radi za sebe a ne za dru{tvo da se moli onom Bogu kojem mu je drago a jedino nije mogao da bude i ~lan komunisti~ke partije i javno da ide u crkvu i javno da slavi crkvene praznike i time poka`e koliki je licemer i la`ov ve} je to morao da radi tajno; ali da mu je zato dobro sada kad je go ko’ k.... i kad nema ni{ta i kad nema nikakva prava da odlu~uje o bilo ~emu {to se de{ava u dr`avi i sa dr`avom ve} samo treba da ti se divi, slu{a te bezpogovorno, po{tuje te i voli vi{e i od Boga ali ne i popa kog ima da voli ko’ i tebe jer on je tu na zemqi a Bog je tamo nege na nebu i daleko je ali je zato tu popa da im ka`e {ta Bog wihov misli i od wih ho}e da ti odano slu`e i za yabe rade.

A i boqe je ovako sad jo{ samo da ubedi{ narod da svoje sinove, k}eri i mlade devojke prvo daje tebi na uporebu dok ne zamatore, obole il ti ne dosade ko fol na predvojni~ku, predbra~nu il pred`ivotnu obuku. Ama stani! Ma {ta ja to lupetam. Pa ti bato ve} ima{ univerzitete i fakultete za sve i sva{ta (od kung fua do rodnih -`enskih- studija) koji ti u tu svrhu slu`e a tu armiju poslu{ne do zla Boga glupe mlade`i upotrebqava{ po svojoj voqi za {pijuna`u ostalog naroda i wihovih roditeqa, ro|aka, kom{ija i prijateqa, za sopstvenu zabavu u kabinetima, studijskim i drugim tobo` nau~nim putovawima, fizi~ki i intelektualni rad a sve ti je to yaba ne pla}a{ ama ba{ ni{ta ve} te budaline jo{ tebi daju pare za ono {to si {kolarinom nazvao jer nauk se pla}a. E vala ba{ je lud narod em ga jebu, iskori{}avaju za najgore, najprqavije i najne~asnije poslove, poni`avaju i ugwetavaju a stoka to jo{ i voli pa ti i pla}a za to {to ti {kolovawem naziva{.


More {ta ja ovde morali{em odo i ja u akademike.

Pozivam sve mlade i lepe manekenke i manekene da se upi{u na moj univerzitet sveznawa i op{teg obrazovawa {kolarina je upola mawa od one na drugim univerzitetima. Manekenke prijemni ispit pola`u kod mene ba{ bukvalno polo`ene u krevetu a atletski gra|eni momci svoje sposobnosti za studirawe na mom univerzitetu mi dokazuju pogrbqeni na wivi sa krampom il’ motikom u ruci. Diplome su internacionalno priznate i ba{ su onako lepe za oko i sve se odvija po Bolbolowskoj deklaraciji 100%. {to se mogu}nosti zaposlewa ti~e svi diplomirani studenti i studentkiwe mogu da nastave da rade u nekom od mojih preduze}a za eskorting, manekenstvo, marketing, pru`awe fizi~kog obezbe|ewa lica i objekata, za gra|evinske i poqoprivredne radove ama ba{ za sve ko kod i svih drugih akademika samo {to sam ja novi u biznisu i firma je tek u razvoju pa su mnogo boqi uslovi za napredovawe u karijeri kod mene nego kod drugih. Dobro mi do{li dragi moji najpametniji, najlep{i i najmiliji budu}i akademski gra|ani a naro~ito gra|anke moje miri{qave i najsla|e.







Kako biti bogat


[email protected]


U paralelnom univerzumu sa one strane duge gde se pronalazenjem zlatnog kljucica sakrivenog u cupu zlata mogu otljucati tajna vratanca bas svakog medaljona kojeg srcu nam najdraze devojke nose oko vrata iza kojih se nalazi carobno ogledalce u koje kada se zagledate mozete videti zemlju i ljude ove o kojima vam pisem i sada prenoseci vam kako licne impresije o pomenutom svetu tako i pisanija autora znanih i neznanih koja sam tamo pronasao u njihovim knjigama, novinama i internet stranicama. Ako vas prica ova podseca na neku drugu odnekud znanu to je zato sto svaka devojka o istom sanja dok joj medaljon taj sjajni uz kozu prijanja.

Biti bogat u materijalnom smislu i nije tako tesko pogotovo ako si siroma u dusevnom smislu. Ne moze svako da bude bogat jer se bogatstvo u 99% slucajeva stice prevarom a samo u 1% postenim radom pa tako samo oni koji nemaju grize savesti i nije im tesko da druge varaju, ubijaju i kradu mogu uz malo domisljatosti da se domognu bogatstva i vlasti.

Da bi nesmetano mogao da nekaznjeno pljackas i ubijas moras da si nadenes nekakavo dostojanstveno obelezje kao recimo clan akademije nauka, profesor na univerzitetu, svesteno il’ vojno lice, predsednik skupstine il’ bar narodni poslanik, predsednik drzave il’ vlade, ministar ili bar veciti i tesko smenljivi profesionalni pomocnik svih ministara koji se za tvog zivota pojave u tom ministarstvu, sudija, policajac i sl. Sad na osnovu uglednog zvanja zahtevas od onih koji to zvanje nisu sebi nadenuli bezkompromisno postovanje i poslusnost jer ti ne lazes, ne krades, ne ubijas, ne varas i sve najbolje znas te ti je stalo do dobrobiti naroda vise nego i samom narodu pa si zato preuzeo na sebe, kao moralno besprekorno sveznajuce lice, da o svemu brines i upravljas narodom i narodnom imovinom.

Kada si to postigao onda mozes slobodno da sa kolegama krenes u pljacku naroda. Dogovorite se sta ce ko i na koji nacin da drpi i tada nema bojazni  da se posvadjate oko nekog haraca kao na primer kad se na brojilo za merenje utrosene elektricne energije postenih gradjana koji su si ga postavili nakacite i ti i tvoj drugar po kradji jedan sa svojom pljackom koju je nazvao televizijska pretplata za kicerajsku bankrot tv kucu koju niko pametan ne gleda a drugi za toboze fiksne troskove i odrzavanje elektroenergetskog sistema koji kod 90% domacinstava iznose vise od svote koju placaju za stvarno utrosenu elektricnu energiju.

Naoruzan poslusnim narodom koji ti se divi i ljubi zemlju kojom krocis mozes da upadnes u banku i da pokupis sav novac koji se tamo zatekne pa da devizni deo proglasis starom deviznom stednjom koja vise ne vazi ili koju ces ako budes dobre volje vratiti za neki 20 il’ 30 godina. Tada mozes da radnicima ne dajes plate godinama ili da im dajes 1000 puta umanjenu platu a da troskove zivota zadrzis na starom i da im na taj nacin izvlacis i ono sto su nekada ustedeli. Mozes i da se nazoves privatnikom i privatnom bankom koja je dobra postena i voli narod toliko da im na svaki ulozen iznos novca za mesec dana daje duplo pa da kad pokupis pare od naroda odes iz drzave (a i ne moras) i kazes gotovo pa se posle par godina opet pojavis ko fol pod drugim nekim stranskim imenom i opet se bavis bankarstvom pa zduzujes narod za sve i svasta i onda ga deres zelenaskim kamatama ili osnivas osiguravajuce kompanije koje osiguravaju narod od svega i svacega (najvise zato sto je blesav pa cuka u drvo, veruje u urok, duhove, Boga ali i Darvina ma u sve veruje stoka samo ako joj se to na tv kaze) ali zato odstetu u slucaju nesrece nikad ne isplatis jer u ugovoru, to sto im je obecavano i garantovano kad im je novac uziman, drugacije pise. Mozes sa pozicija vlasti na ma kom nivou sam sebi ili svojim rodjacima, prijateljima i kompanjonima u pljacki da dajes koncesije i pokreces finansiranje ma kakvih drugih projekata narodnim parama koje su ti date na upravljanje. Mozes da upropastis i preduzece u kojem si direktor pa da sve poslove i svu imovinu preduzeca preneses na svoje (il’ zenino, sinovljevo, bratovljevo ili kompanjonovo u placki preduzeca) ime po simbolicnoj ceni. Mozes da tvrdis da citavo preduzece ne vredi toliko koliko vredi tvoja titula akademika, univerzitetskog profesora, docenta, magistra, asistenta spijuna pripravnika, naicnog istrazivaca i sl. a to dokazujes time sto si tako naoruzan zvanjem i (ne)znanjem doveo preduzece do bankrota pa ga sad kupujes od samoga sebe po simbolicnoj ceni a radnike i ceo narod ubedjujes kako im cinis uslugu sto uopste pristajes da na svoje ime prepises ono sto je nekad bilo njihovo a sto su oni u svojoj pameti i poverenju u tvoje titule i (ne)znanje tebi kao neospornom (ne)strucnjaku i (nazovi) ekspertu poverili da upravljas time sve do njihovog samog ekonomskog kraha i tvog basnoslovnog bogatstva nastalog pljackom nekad njihove a sad tvoje imovine. Ma ko ih jebe kad su ludi; Jel da? Mozes da dajes upola manju platu radnicima jer im uplacujes u zdravstveni i penzioni fond a onda mozes da im ne das penziju ili da je umanjujes koliko ti se prohte pa da je sa obecanih 80% od plate svedes na ispod 50% raznoraznim prevarama i marifetlucima a da trazis da kada idu kod lekara placaju lekarima i zubarima kao da im nikada ni nisi uzimao niti im i sada uzimas novac od plata za zdravstveno osiguranje vec im izmisljas nekakva dopunska zdravstvena osiguranja koja ni ne pruzaju nikakve usluge vec ko i sve ostalo sluze za marisanje love od ludog naroda koji ti se divi i ljubi stope kojima krocis o akademice njihov prepametni, patrioto i humanisto.

Mozes i da ubedis svojim autoritetom clana akademije nauka, profesora na univerzitetu, svestenog il’ vojnog lica, predsednika skupstine il’ bar narodnog poslanika, predsednika drzave il’ vlade, ministara ili bar vecitog i tesko smenljivog profesionalnog pomocnika svih ministara koji se za tvog zivota pojavise u tom ministarstvu, sudije, policajaca i sl. da nije bilo dobro narodu onda kada je imao posao i platu za koju je mogao da kupije sta je hteo i kolko je hteo za hranu, pice, odecu, obucu, kucne aparate, namestaj i druge potrebstine, nove automobile i motorcikle, da putuje gde je hteo na letovanja i zimovanja da gradi vikendice i ranceve a od drustva da dobija besplatno stanove, da se besplatno leci i u zemlji i u inostranstvu, da se besplatno skoluje dokle mu je volja i kad mu je volja, da bude privatnik ako mu je draze da radi za sebe a ne za drustvo da se moli onom Bogu kojem mu je drago a jedino nije mogao da bude i clan komunisticke partije i javno da ide u crkvu i javno da slavi crkvene praznike i time pokaze koliki je licemer i lazov vec je to morao da radi tajno; ali da mu je zato dobro sada kad je go ko’ k.... i kad nema nista i kad nema nikakva prava da odlucuje o bilo cemu sto se desava u drzavi i sa drzavom vec samo treba da ti se divi, slusa te bezpogovorno, postuje te i voli vise i od Boga ali ne i popa kog ima da voli ko’ i tebe jer on je tu na zemlji a Bog je tamo nege na nebu i daleko je ali je zato tu popa da im kaze sta Bog njihov misli i od njih hoce da ti odano sluze i za dzabe rade.

A i bolje je ovako sad jos samo da ubedis narod da svoje sinove, kceri i mlade devojke prvo daje tebi na uporebu dok ne zamatore, obole il ti ne dosade ko fol na predvojnicku, predbracnu il predzivotnu obuku. Ama stani! Ma sta ja to lupetam. Pa ti bato vec imas univerzitete i fakultete za sve i svasta (od kung fua do rodnih -zenskih- studija) koji ti u tu svrhu sluze a tu armiju poslusne do zla Boga glupe mladezi upotrebljavas po svojoj volji za spijunazu ostalog naroda i njihovih roditelja, rodjaka, komsija i prijatelja, za sopstvenu zabavu u kabinetima, studijskim i drugim toboz naucnim putovanjima, fizicki i intelektualni rad a sve ti je to dzaba ne placas ama bas nista vec te budaline jos tebi daju pare za ono sto si skolarinom nazvao jer nauk se placa. E vala bas je lud narod em ga jebu, iskoriscavaju za najgore, najprljavije i najnecasnije poslove, ponizavaju i ugnjetavaju a stoka to jos i voli pa ti i placa za to sto ti skolovanjem nazivas.


More sta ja ovde moralisem odo i ja u akademike.

Pozivam sve mlade i lepe manekenke i manekene da se upisu na moj univerzitet sveznanja i opsteg obrazovanja skolarina je upola manja od one na drugim univerzitetima. Manekenke prijemni ispit polazu kod mene bas bukvalno polozene u krevetu a atletski gradjeni momci svoje sposobnosti za studiranje na mom univerzitetu mi dokazuju pogrbljeni na njivi sa krampom il’ motikom u ruci. Diplome su internacionalno priznate i bas su onako lepe za oko i sve se odvija po Bolbolonjskoj deklaraciji 100%. Sto se mogucnosti zaposlenja tice svi diplomirani studenti i studentkinje mogu da nastave da rade u nekom od mojih preduzeca za eskorting, manekenstvo, marketing, pruzanje fizickog obezbedjenja lica i objekata, za gradjevinske i poljoprivredne radove ama bas za sve ko kod i svih drugih akademika samo sto sam ja novi u biznisu i firma je tek u razvoju pa su mnogo bolji uslovi za napredovanje u karijeri kod mene nego kod drugih. Dobro mi dosli dragi moji najpametniji, najlepsi i najmiliji buduci akademski gradjani a narocito gradjanke moje mirisljave i najsladje.


Hosted by www.Geocities.ws

1